Автор Тема: Зa флуорирането на водата в България и минералните води  (Прочетена 111133 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 652
  • In Lies We Trust...
Доколкото съм чувал през втората световна война вода Горна баня е била изнасяна за германската армия в Африка.

Много вода е изтекла оттогава, ако мога да се изразя така ;D Отдавна едно-времешното качество на марката го няма.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 789
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
asdfghjkl, от няколко седмици съм на трапезна минерална вода "Предела" и ми се струва многа добра. Понякога я сменям с Девин.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
От половин година пия редовно "Thorn Spring". В нашите магазини я има навсякъде. Може би, щото е от Западна България - с. Трън, община Трън.

Преди това пиех розовата на Девин доста, но като прочетох някъде, че Ахмед Доган я бил купил и била радиационна и я отказах веднага.

cdms

  • Гост
Това е като разликата между минерална и трапезна вода. Едната е нормална минерализирана вода, а другата чешмяна и леко дестилирана.

Неактивен mario

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Точно това е проблема. Малко вероятно е масмедиите да помогнат. Нали те пропагандират лъжите(дори и да не е съзнателно, на тях им казват какво да говорят). Все пак може да се прати e-mail до различни предавания, за да се провери какъв е ефекта.
Вярно, че журналистиката ни е смехотворна, но не е толкова безнадеждно положението. ;)
Трябва съпротива!!! Много неща могат да се постигнат, повярвай ми.
На бас, че повечето журналисти въобще не са чували за полемиките около флуора. Не се флуорира във всички страни. Познай защо? ;) Има гражданско общество.

Те са подготвили обществото още 2006
http://netinfo.bg/?tid=40&oid=856206

Неактивен izi_sun4eto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Искам да кажа,че съм много разочарована,защото госпожите в училище(по ХИМИЯ и по БИОЛОГИЯ)когато им казах, че всъщност флурирането на водата е вредно за човещкия организъм,те казаха:"НЕ полезно е и даже слагат в пастите  на децата флуорид,за да имат по здрави кости!"Те дори не пожелаха да ме изслушат...  :(  :o.Казах им за проекта на д-р Уестън Прайс...те отново си бяха на тяхното мнение.Жалко е това ,че хората приемат всичко на готово като написано от учебник,жалко е това че учители ни учат на неща,които въобще не са такива и не искат да погледнат света от друга страна...
   Цялата идея на всички ,които въвеждат този проект с флуорирането на водата в България и минералните води ,е само ,за да може когато се развалят зъбите на хората,стоматолозите да печелят повече.Това е една малка прашинка от всичко останало,като например млякото "Данон",което подтиска детеродната способност...(извинявам се че тук малко се отклонявам от темата)Идеята е да ни унищожат!!! :(
« Последна редакция: Август 19, 2008, 18:12:43 pm от izi_sun4eto »
"Първо провери, тогава повярвай!"

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 570
    • Сериалът Heroes
Мда, на някои хора дори фактите не им променят мението.
За Данон ще ми е интересно, ако пуснеш една тема и кажеш за какво става въпрос.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Тук, в "Здравни конспирации" има тема "Киселото мляко", може там да пуснеш каквото знаеш за "Данон". То е завършен боклук, който не става за нищо, само сухо мляко и подобрители. "На баба" е същият боклук, тъй като се произвежда от тях.

Пасти за зъби, в които не е добавен флуор за последно купувах от дрогериите на "Лечител". Едната беше индийска, по Аюр-веда.

Max

  • Гост
Re: Зa флуорирането на водата в България и минералните води
« Отговор #128 -: Октомври 01, 2008, 15:54:40 pm »
И тъй, не разбрах, флуорирането на водата и солта вече в сила ли е или още се мъдри. (Не виждам на оппаковките на солта отбелязано че съдържа флуорид, а и не гледам телевизия)

Надявах се каквото и да слагат в солта, да го избягна като мина на морска сол.
Лятото си купихме морска сол внесена от Тунис, но много бледа ми се вижда, а по-рано беше сивкаво-жълтеникава.На пакета пише: ”тази сол е произведена при слънчево изпарение на морската вода калиев йодат 28-55 mg/kg syglasno ISHSHC ИСХСХЦ Д.В. 11.96/2001 за предпазване от заболяване на щитовидната жлеза”
Думата „добавен” е изпусната в текста, но се подразбира. Така че и в морската сол се намесват.Няма спасение от техните грижи за нашето здраве.
(А между другото, някои хора са алергични към йода)

Не вярвам че протестите ще помогнат.Най-много да доведат до скрити действия от страна на тези, които са решили че населението им трябва само докато е в активна възраст и достигайки до пенсия, вече да е толкова болно, че да отмира.
Смятам че изходът е в самоспасяването.
Ролята на форума за информиране е безценна.
Да е жив и здрав и Д-р Гълъбов.Той ми отвори очите.
« Последна редакция: Октомври 01, 2008, 16:47:12 pm от Max »

Max

  • Гост
Re: Зa флуорирането на водата в България и минералните води
« Отговор #129 -: Октомври 01, 2008, 16:14:06 pm »
Относно пастите за зъби.
Навремето имах възрастен колега (наближаваше 60), със страхотни зъби.Той твърдеше че никога не ги  мие с паста и четка, а ги плакне с ракия.
А мой учител по химия казваше, че зъбите не трябва да се мият с четка и паста повече от веднъж на ден, защото и четката и пастата имат абразивно действие и разрушават емайла.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re: Зa флуорирането на водата в България и минералните води
« Отговор #130 -: Октомври 01, 2008, 20:13:32 pm »
И аз отскоро попаднах на информация за миене на зъби с четка само 1 път дневно и започнах да го прилагам. Учудващо, но ми се подобри състоянието на зъбите. Използвам и сребърна вода за жабурене и за пиене по малко, има я в една аптека, от която си я купувам под формата на колоидно сребро правено с дестилирана вода. Апарата за направата на този вид сребърна вода е конструиран от наши български физици, които са сега пенсионери.
« Последна редакция: Октомври 02, 2008, 20:17:25 pm от хадзапи »

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Re: Зa флуорирането на водата в България и минералните води
« Отговор #131 -: Октомври 02, 2008, 11:04:15 am »
Ето статии и уреди за сребърна вода:

http://samozdrav-bg.com/air_water.phtml
« Последна редакция: Октомври 02, 2008, 11:05:16 am от Тук и сега »

Неактивен shaangreal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
  • Съдбата ме обича :)
Re: Зa флуорирането на водата в България и минералните води
« Отговор #132 -: Октомври 03, 2008, 16:11:04 pm »
Здравейте!
Аз съм чувала, че пастата на "Хималая" е наистина природен продукт. Може да се намери по аптеките.
Истината е, че не съм се заглеждала в съставките й, но съм ползвала други техни неща.

Живи и здрави!
« Последна редакция: Октомври 03, 2008, 19:57:30 pm от Mirotvorec »
Живея в Прекрасен Свят :)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 658
  • WATCHER
Re: Зa флуорирането на водата в България и минералните води
« Отговор #133 -: Октомври 03, 2008, 19:11:30 pm »
Здравейте!
аз съм чувала, че пастата на "Хималая" е наистина природен продукт.
може да се намери по аптеките.
истината е, че не съм се заглеждала в съставките й, но съм ползвала други техни неща.

живи и здрави!

В нея пише че има "природен флуорид" но в съставките не пише точно какво е.

Max

  • Гост
Re: Зa флуорирането на водата в България и минералните води
« Отговор #134 -: Октомври 03, 2008, 19:33:15 pm »
От тази паста съм ползвал две опаковки преди време.Намирам я за добра по моите критерии.За съжаление преминах на Amway, да ме питаш защо...Там има флуорид.
Впрочем, ето индийска рецепта за прах за зъби, взета от книгата на Клод Д'Суза "Индийски лечебни растения", Медицина и физкултура, София, 1982
50 г. вътрешна кора от Melia Azadirachta,
50 г. пръчки от Crocus Sativus,
50 г. Areca Catechu и
50 г. вътрешна кора от Acacia Arabica Nilotica 
се слагат в пръстен съд. Гърлото му се замазва с глина и съдът се заравя в гореща пепел. Напълно опеченото съдържание се стрива на прах с 50 г сол. Почистването на зъбите с този прах ги прави бисерно бели и здравии предпазва венците от възпаление.

Публикувам рецептата с надеждата че в България вече всичко може да се намери, пък и народът много пътува… така че ако някой много иска сам да си фабрикува подобни средства, да има възможност да си ги прави.

Аз лично обче не бих си усложнявал живота. При това изразът  „ прах за зъби „  ме настройва подорително. За абразия  става дума все пак! Смятам , че редовната хигиена в по-мека форма може да предотврати нуждата от подобни процедури.А венците няма нужда да будат предпазвани, ако е здрава храносмилателната система.
Та основното средство за здрави зъби според мен са не четката и пастата ( купена или домашно направена), а познаването на собственото тяло.
« Последна редакция: Октомври 03, 2008, 20:12:35 pm от Max »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27