Автор Тема: Светлинни кръгове при снимки в пещери и влажна атмосфера  (Прочетена 19535 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Здравейте отново!

Първо да отговоря на asdfghjkl: Не съм се обаждала на никого - както писах падна ми се като от лотарията карта за Приморско и едва уредих самолетни билети - толкова беше набързо. Само успях да поръчам купчина книги преди да тръгна....

Joro Velev също е прав - поляризацията е просто размера на амплитудата, но аз пак си държа на моето, че самия факт че изобщо хванах нещо на инфра-червено покзава, че трябва да се търси в по-долните честоти от видимия спектър.

Не изключвам разбира се честоти и над видимия спектър, но просто следвам логиката, че трептенията при болест / смърт намаляват - а тука говорим за гробница!

Не знам как ще се оправите с радио или телевизор. Аз се сещам за едни 5-6 килограмови телевизори с видео-записващо устройство. Не знам дали някой има. И антена с усилвател! Не очаквам и да се разбере нещо на чист български от каквото и да се чуе, но ако се преобразува?!

Аз лично вярвам, че звука и светлината са една и съща енергия - просто светлината е по-фина, а звука - по-груба. Успях да преобразувам миналата година звук във светлина....

Аз разчитам главно на човешкото тяло, което има най-точен и прецизен обхват на всички честоти - дори и да не ги виждаме. Да ви кажа честно - изморих се да търся програми които да осветлят видеото и не ми излиза от главата това което всъщност видях през окуляра. Затова се постарах да ви опиша точно преживяванията си, но приложих и видеото.

Не знам какво може да се направи и какво ще ни бъде разрешено, но ми се въртят следните идеи в главата:

- пещерняци които да влязат в тунела в дясната шахта
- военни бинокли или апаратура, която да работи не само в инфра-червената зона, но и в радарната (това пък от къде ще го намерим!)
- радио и телевизионни записи, които да запишат по ниските честоти от инфра-червените

Иска ми се пак да ви подчертая това което и други са писали за мястото: фигурите изглеждат и се чувстват като холографни!

За кръга сигурно сте прави - и аз мисля, че е оптична измама - още повече, че лявата шахта си е почти осветена. Исках само да ви чуя мненията. Но как прилича на диска от Вояджър!

Сетих се и друго - чувствах енергията там като ПЛЪТНА! Не знам това дали ще помогне на следващия, който скочи в "дупката", но определено има някакво сгъстяване. И до сега не мога да си обясня защо мозъка ми така се "прочисти" преди да стигна до дупката.

От скалните образувания едното ми прилича на агънце, а другото на надничащо коте (както това дето Жоро го пусна), но осветете дясната фигура, която е пак от тези - холографските и ще видите, че прилича на дяволче или извънземно....

И накрая - не вярвам някой в България след свалянето на режима изобщо да има някаква идея какво е намерено и какво е изнесено от гробницата. Водачката спомена, че се носят слухове, че вечния български календар е намерен там и Кръстю Мутафчиев е лежал в затвора след като се е върнал от чужбина където го е продал. Това на мен ми изглежда МНОГО вероятно - иначе как ще се обясни факта, че той е надживял всички други!

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Светлинни кръгове при снимки в пещери и влажна атмосфера
« Отговор #1 -: Септември 17, 2007, 02:43:39 am »
Цитат
А подобен светлинен кръг, но по - голям ми се е появявал когато ми правеха снимка под скалите на местноста Индипасха пак в Странджата. Същите кръгове са се появявали и на други хора на същото място, другаде не съм имал подобни.



Изобилие от "светлинни кръгове" :

http://www.pbase.com/ngruev/devilstroat
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Светлинни кръгове при снимки в пещери и влажна атмосфера
« Отговор #2 -: Септември 17, 2007, 09:31:07 am »
Аз вчера бях в пещерата Леденика. И на моите снимки ги има тези кръгове. Но мисля, че е нормално. Вътре е 7-8 градуса, и е много влажно. Това са просто микроскопични капчици, които изглеждат така, като се осветят или преекспонират.
А колко красиво беше....
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Светлинни кръгове при снимки в пещери и влажна атмосфера
« Отговор #3 -: Септември 17, 2007, 21:02:29 pm »
Ако е баща и, то това ще е бога на Слънцето - Ра - Уикипедиа: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%82  ::)

Така ли?

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Светлинни кръгове при снимки в пещери и влажна атмосфера
« Отговор #4 -: Септември 18, 2007, 00:47:24 am »
Това е ясно, че е пречупена светлина заради влагата. Онзи кръг беше по - ярък и се беше появил точно до мен докато съм позирал. На леля ми са се появили няколко. Въпроса е 50/50 светлинно отражение или нещо друго.
Да питам за радиото може ли да се записва ако слушаш нещо по радиостанцията на касета? Предполагам, че ако се чуе нещо ще е някъде по станциите.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Светлинни кръгове при снимки в пещери и влажна атмосфера
« Отговор #5 -: Септември 18, 2007, 12:24:33 pm »
Joro Velev също е прав - поляризацията е просто размера на амплитудата, но аз пак си държа на моето, че самия факт че изобщо хванах нещо на инфра-червено покзава, че трябва да се търси в по-долните честоти от видимия спектър.
   Искам да уточня нещичко. Поляризацията е нещо по-различно от размера на амплитудата. Довечера ще понапиша повечко. Може и в отделна тема, стига да преценя за кой раздел е подходящо.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Светлинни кръгове при снимки в пещери и влажна атмосфера
« Отговор #6 -: Септември 18, 2007, 23:04:12 pm »
Това е ясно, че е пречупена светлина заради влагата. Онзи кръг беше по - ярък и се беше появил точно до мен докато съм позирал. На леля ми са се появили няколко. Въпроса е 50/50 светлинно отражение или нещо друго.
Да питам за радиото може ли да се записва ако слушаш нещо по радиостанцията на касета? Предполагам, че ако се чуе нещо ще е някъде по станциите.

Сигурно ще се запише ако е радио-касетофон, но къде?!  :( Моя залог е на дългите вълни или средните, ама знам ли? Няма ли още електронни или електро-инженери тука?
« Последна редакция: Септември 18, 2007, 23:13:26 pm от Tina »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Светлинни кръгове при снимки в пещери и влажна атмосфера
« Отговор #7 -: Септември 18, 2007, 23:12:11 pm »
Харесаха ми снимките на Танче от пещерата и се замислих..... Както и другите впчечатления за пещерите. Всичките вие "се смъквате" в ниските честоти заедно с дискусията и като цяло се насочваме към много интересни неща!

Кажете ми как сте се чувствали в пещери? Защото - аз - УЮТНО! Като в утроба на майката Земя. Много ги харесвам! Даже имах един инцидент като дете - все си копаехме землянки и пещери и тъкмо се бяхме заиграли в една с моето съседче, когато планински порой направи свлачище и едва ни разкопаха и спасиха...Добре, че един пенсиониран дядо наблизо ни видял къде се крием....Ах - хубави детски спомени!

Влагата в пещерите си е пара или разредена вода, а водата, както видяхме от експериментите на Емото и на други може да се структурира в зависимост от енергията която я облъчва! Извод - тези кръгове, вихрушки и точки и прочие са следствие на кондензираната енергия в затвореното пространство (пещерата). Както се вижда а снимките в много пещери (проверих и някои мои снимки) тази енергия не е навсякъде, а на точно определени места.  ???
 
Направи ми също впечатление как край някои хора има кръгове, а край някои - няма, което значи, че някои хора са катализатори, а някои "поглъщат" енергията....

Вие как мислите?
 
« Последна редакция: Септември 18, 2007, 23:15:00 pm от Tina »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Светлинни кръгове при снимки в пещери и влажна атмосфера
« Отговор #8 -: Септември 19, 2007, 15:26:57 pm »
Извод - тези кръгове, вихрушки и точки и прочие са следствие на кондензираната енергия в затвореното пространство (пещерата). Както се вижда а снимките в много пещери (проверих и някои мои снимки) тази енергия не е навсякъде, а на точно определени места.  ???

Хм, странен извод. Тези кръгчета по снимките са си водни капчици, какво толкова го умуваш?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Eon

  • Гост
Светлинни кръгове при снимки в пещери и влажна атмосфера
« Отговор #9 -: Септември 19, 2007, 15:54:15 pm »
Капчиците са от мъглата, стига конспирации.

Правих снимки миналата година на открито като имаше мъгла и времето беше влажно, същото стана.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Светлинни кръгове при снимки в пещери и влажна атмосфера
« Отговор #10 -: Септември 19, 2007, 16:06:03 pm »
Тина, извинявай аз рядко се намесвам във финните преживявания на хората от форума напоследък, обаче нещо ме заинтригува, как си успяла да превърнеш звук в светлина, как си успяла механичните вълни и трептения да ги превърнеш в електромагнитни такива.
Моля да опишеш ефектите, на които си се наслаждавала и чудесата около теб при този алхимичен успех. :D

Неактивен l_z

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Светлинни кръгове при снимки в пещери и влажна атмосфера
« Отговор #11 -: Септември 21, 2007, 11:20:46 am »
Тина: Аз пуснах връзки да търся пещерняци - някой да познава?

Аз съм.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Светлинни кръгове при снимки в пещери и влажна атмосфера
« Отговор #12 -: Септември 21, 2007, 11:54:09 am »

Кажете ми как сте се чувствали в пещери? Защото - аз - УЮТНО! Като в утроба на майката Земя. Много ги харесвам!
 
Аз също обичам пещерите/макар,че сега съм по-често по върховете :)/. Там е тъмно като в рог/ в него така ли е?/ и тихо като в ....е, не знам по-тихо. Тези сетива - очите и ушите там са излишни. То и ума май няма работа при тази тишина и мрак. Просто си се скътал от света. Заблуда. Скътал си се от ограничението на сетивата си. Точно сега си  потопен в света. И вече не е така тихо. Долавяш звуците на космоса, на Земята, на хората, техните чувства. Ти не си просто едно същество, ти си част от Цялото. Това преживяване носи покой и мир на душата. То вече е необходимост.
Именно тук, в утробата на Земята, аз разбрах, че и тя е  като мен. Точно тук, в пещерата аз я почувствах не като планета, а като същество -с мисли и чувства. И тя като всички нас  върви по своя път, по своята спирала. Живее, учи се, преражда се. Това го научих от нея, в нейната утроба. Наистина е уютно. Приятно. Защото единението с нея, със света носи удоволствие. Защото чувствам, че съм част от Всемира, капчица от неговото съвършенство.
В България имаме много пещери. Повечето не са разработени. Знам ли, може би те са за това-да открием света, да опознаем себе си и да си припомним кои сме. Нека всеки намери своята пещера. За някои може да е страшно. Нали се сещате – там очите не виждат, ушите не чуват. Не се поддавайте на паниката, на нейната атака . Те не са истински.Истината и силата са във вас.Успех :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Светлинни кръгове при снимки в пещери и влажна атмосфера
« Отговор #13 -: Септември 21, 2007, 12:26:47 pm »
Красиво написано Невенче:))))
Само не ми е ясно как в една пещера ще доловиш космически звуци:)))) С тия тонове камънак над теб:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Светлинни кръгове при снимки в пещери и влажна атмосфера
« Отговор #14 -: Септември 21, 2007, 12:47:29 pm »
Красиво написано Невенче:))))
Само не ми е ясно как в една пещера ще доловиш космически звуци:)))) С тия тонове камънак над теб:)

Оби, все нещо не ти ясно >:( Все търсиш доказателства...Иди, почувствай, повярвай...
Изключвайки физическите си сетивата , /а те съгласи се, че не са в кой знае какъв диапазон/, ти се потапяш в информационното поле на света, на Космоса, или както искаш го наречи. Човек не е само физическо тяло, той има и фини тела .
А бе, какво ти обяснявам? Я ела някой ден, ще опитаме двамата ;D В най -лошия случай ще те изпратя поне с една торбичка гуано. Тъй де, за спомен ;D ;D ;D
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27