Автор Тема: Светлинни кръгове при снимки в пещери и влажна атмосфера  (Прочетена 19614 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Светлинни кръгове при снимки в пещери и влажна атмосфера
« Отговор #15 -: Септември 21, 2007, 13:49:33 pm »
Ех, ама си:) Знам, че може да се усетят, бъзикнах те просто.  :P
А ние двамата какво точно ще правим в пещерата, тъй де, на лов за космически лъчи ли отиваме:))?  :-*
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Life

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Светлинни кръгове при снимки в пещери и влажна атмосфера
« Отговор #16 -: Септември 21, 2007, 19:05:42 pm »
Капчиците са от мъглата, стига конспирации.

Правих снимки миналата година на открито като имаше мъгла и времето беше влажно, същото стана.

Казал го е човека 8)
Сега...разбира се че когато човек иска да види нещо може и изобразението на йехова да види дори във обикновена локва,трябва да се гледа на нещата със "невярващи" безпристрастни очи
Наистина аз персонално не съм бил там,персонален пропуск,но съм бил на доста други далеч по интересни места
Напримве Джендема над карлово-Калофер:за тези които не значт,тоива е много див и опасен резерват,дърветата са много мног стари,непочиствани и дори при ясен слънчев едн върте е сумрак,след 4 става почти нощ,без гид е немислимо да се влиза върте,той като има зъбери и резки пропасти,които са над 1400 според някой хора,и са дълбоки от 50 до кой знае колко метра,все едно земята на тва място е напъканйа от някаква зверска надлъжна сила...те атова са го кръстили и така ;D...та там някой може и самия Дявол да видят...за мен е просто поредната заигравка на природата
Още повече те но нешънил джеографик продължава да върви същия този филма за Хорус  бастет и тнт

Eon

  • Гост
Светлинни кръгове при снимки в пещери и влажна атмосфера
« Отговор #17 -: Септември 21, 2007, 22:41:52 pm »
сори за спама, ама ето

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Светлинни кръгове при снимки в пещери и влажна атмосфера
« Отговор #18 -: Септември 22, 2007, 00:20:27 am »
Моите са по- цветни  ;)
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Добре, при вас се виждат светлинни отражения, но при моята снимка - първо не съм бил в пещера, второ бях до една скала, трето печеше слънце, но бяхме на сянка и петшеснайсет "светлинното кръгче" беше голямо, непрозрачно, ярко. Тези от по - горе ясно се вижда, че са светлинни отражения, затова казах за моето, че не сигурно - 50/50 пречупване или нещо друго. Същия тип кръг се е появявал и на други хора на същото място, даже по 2-3 такива. На Индипасха.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Eon

  • Гост
Пак не си разбрал.

Не са светлинни отражения, от влагата във въздуха е.

За твоята снимка не знам, не съм я виждал.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Тина: Аз пуснах връзки да търся пещерняци - някой да познава?

Аз съм.


Супер - да се надяваме, че може да се организира нов десант на "дупката". А?  :) Да пратя ли емаил на хора там по ЛС? И пак да кажа, че май няма по-добра техника от човешкото тяло - така, че който и да отиде, нека да опише всичко преживяно подробно.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Красиво написано Невенче:))))
Само не ми е ясно как в една пещера ще доловиш космически звуци:)))) С тия тонове камънак над теб:)

Оби, все нещо не ти ясно >:( Все търсиш доказателства...Иди, почувствай, повярвай...
Изключвайки физическите си сетивата , /а те съгласи се, че не са в кой знае какъв диапазон/, ти се потапяш в информационното поле на света, на Космоса, или както искаш го наречи. Човек не е само физическо тяло, той има и фини тела .
А бе, какво ти обяснявам? Я ела някой ден, ще опитаме двамата ;D В най -лошия случай ще те изпратя поне с една торбичка гуано. Тъй де, за спомен ;D ;D ;D


100% Невенче - и аз съм като теб! Просто чувствам как Майката Земя "диша" в пещерите и някави космически звуци, кото не могат да се определят, но първо са страшни, а после разбираш, че са космически - тоест Майката Земя общува с другите планети и Слънцето и накрая ти ..... става уютно!

Нека да ви разкажа и за друго мое разтърсващо преживяване - Пещерата на Дракона в Порт Кристо в Майорка: В тази пещера има подземна река, по която се плува с лодки, но преди лодките има концерт - класическа музика. Музиката е толкова невероятна, че не знам с какви думи да я опиша?! Ехото се разпространява от сталактитите и сталакмитите и тунелиите на пещерата по такъв начин, че просто хипнотизирва всички! Излизаш като замаян от пещерата и не можеш да говориш с часове.

Мислех си - защо не направят същото в България - концерти в пещерите!

Както и да е... при разходката с лодка се виждаха някои места със специална енергия - примерно в лека пара или особено осветени или просто "интересни". Като се насочи камерата към тях - имаше светлинни кръгове, а в други места - нямаше! Аз пак се връщам към моето твърдение, че водата / парата / светлинните кръгове се образуват само на особено енергийни места в пещерите и ще ви е много трудно да ме убедите в обратното, но и аз търся отговор на въпроса "Защо?" С какво енергията там привлича влагата / водата и как я преобразува?

(И не сравнявайте светлинните кръгове от дъжд и сняг със светлинните кръгове в пещерите - пишем за различни условия тука!)

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
В Леденика се правят концерти, нали това писах и аз. Има си зала, която се казва Музикална:)

Какво разбираш под 'особено енергийните"?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Eon

  • Гост
(И не сравнявайте светлинните кръгове от дъжд и сняг със светлинните кръгове в пещерите - пишем за различни условия тука!)
Не, условията са едни и същи. И ми излязохап пришки на езика да повтарям, че не са светлинни, а са от влажността на въздуха.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
От влажността на въздуха, но въпреки това, ако нямаше светлина нямаше да се виждат. Т.е. намесено е светлинно пречупване + влажност на въздуха, изпарения. А за моята снимка е съвсем различна категория, може дори да е някакъв дефект, нищо не мога да докажа.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Eon

  • Гост
От влажността на въздуха, но въпреки това, ако нямаше светлина нямаше да се виждат. Т.е. намесено е светлинно пречупване + влажност на въздуха, изпарения.

Да, нужна е светлина за да се види влагата (изпаренията).

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
В Леденика се правят концерти, нали това писах и аз. Има си зала, която се казва Музикална:)

Какво разбираш под 'особено енергийните"?

Извинявай не съм прочела за Леденика....

Значи енергиите са различни в различните разклонения на тунелите. Най-грубо казано - някъде ми е добре, някъде ми е зле, а някъде не искам и да влеза. Защо? И не винаги е свързано с това дали е осветено или не. Помня в "моята" изоставена мина си имах едно малко тунелче, където беше безкрайно уютно - дори и тъмно - носих си свещи за там. не съм сигурна в спомените си вече, но мисля, че там най-обичах да слушам подземните звуци.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Темата беше разделена ....
Споменатата от мен снимка не е правена в пещера.
Щекача две снимки за сравнение, правени са с последователност 1 минута. Никой не е бил около фотоапарата. Снимаше на автомат.
« Последна редакция: Септември 29, 2007, 00:38:28 am от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Ти за замърсен обектив чувал ли си:))? За прашинки във въздуха?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27