Автор Тема: "Как да мислим гениално"; "Интуицията - път към подсъзнанието"  (Прочетена 41337 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Интуицията - път към подсъзнанието

Автор: Хосе Силва, Ед Бернд - младши
Издател: Кръгозор
Издадена: 2007

Системата ЕСП (ефективна сетивна проекция) на Хосе Силва предлага упражнения за ефективно използване на ума, въображението и интуицията.

За хората с вродена интуиция – да я усъвършенстват!
За хората, които си мислят, че нямат интуиция – да я открият и развият!

Методът Силва и системата ЕСП ни показват пътя и начините, чрез които ние можем:
• Да овладяваме стреса
• Да се справяме с физическите недъзи и болестите
• Да създаваме хармонични отношения с близките, приятелите, децата
• Да изграждаме успешен бизнес
• Да получаваме необходимата информация за бъдещето си
• Да програмираме сънищата си и да ги тълкуваме правилно
• Да развиваме парапсихическите си способности 
 http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=22987

Как да мислим гениално

Автор: Игор Вагин


Кой е изобретил барута, открил е теорията на относителността, създал е компютъра, разшифровал е вавилонското клинообразно писмо? Обикновено е прието да се казва: "Геният". Смята се, че истински гений се ражда веднъж на сто години и че между него и тълпата има непреодолима пропаст… Авторът, признат специалист по въпросите на ирационалната психология, е решен да разруши този мит. Той е твърдо убеден, че всички ние сме потенциални гении. Единствено нашето ограничено съзнание не ни позволява да направим епохално откритие или най-малкото да съставим точен и печеливш алгоритъм за действие. Как да се преборим с това? Отговорът – в тази книга: трябва само да "размърдате" мозъка си и да накарате своето подсъзнание да работи за вас. Тогава сами ще се убедите, че всичко гениално е много просто!
http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=23000&pt=0&cat=

    Подсъзнанието може всичко "  Има точно за интуицията как се развива , но много малко ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Тоз Хосе Силва въпреки многото верни неща които пише си остава един тънък манипулатор.Очевидно е че не казва всичко което знае а на всичко отгоре по някой въпроси говори откровени лъжи и то забележете с цел запазване на статуквото! Само вижте следния пасаж

Цитат
Закон 4. Вие НЕ МОЖЕТЕ ДА СЪЗДАВАТЕ проблем. Не че не е РАЗРЕШЕНО, а не МОЖЕ.  Това  е  основен  закон,  контролиращ всичко.  “Не би ли било велико да накарам моя шеф да направи такава магария, че да бъде отстранен, а аз да заема  мястото му?  “.  Когато  работите динамично в Алфа вие сте в допир с По-висока  Интелигентност   (Higher   Intelligence)   и   от переспективата  й това не би било велико изобщо. В Алфа това просто няма да работи.

Ето каво трябва да правите:
Изберете реален  проблем,  пред  който  сте  изправени, такъв  че  още  не може да се разреши сам. Нека да кажем, че вашият шеф е в лошо нстроение напоследък. Има три стъпки:
Стъпка 1. Върху  мисления  Ви  екран,  създайте  наново неотдавнашното  явление,  което включва проблема. Оживете го за момент.
Стъпка 2. Внимателно изместете тази сцена извън  екрана в  дясно. Прожектирайте на екрана друга сцена, която желаете да  се  случи  утре. В  тази  сцена  всеки  около  шефа   е жизнерадостен и той е на прага на добри новини. Той очевидно е  в  много добро настроение сега. Ако вие знаете определено какво е причинило проблема, изобразете решениете по време на работа. Направете го  толкова  живо  колкото  сте  направили проблема.
Стъпка  3. Сега махнете тази сцена от екрана вдясно и я заместете  с  друга  в  ляво.  Шефът е щастлив сега, напълно доволен, както вие знаете, че той може  да  е.  Упражнявайте тази  сцена така живо, като че ли се е случила действително.  Останете с нея известно време, изпълнете се с нея.

Ще медитирам аз  "шефа" да е щастлив  Може би по 5 молитви на ден тряя да се правят и за "вождовете" на нацията че и те да са на кеф че да не вземат постоянно малоумни решения  :o. Изобщо пълна манипулация.

 А тва
Цитат
Вие НЕ МОЖЕТЕ ДА СЪЗДАВАТЕ проблем. Не че не е РАЗРЕШЕНО, а не МОЖЕ
е меко казано смешно....
« Последна редакция: Септември 13, 2007, 18:55:04 pm от Alien »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Методите на Силва се използват и до ден днешен в тайните проекти за контрол над съзнанието. Всъщност той е разработил методиките си за правителството именно с цел манипулация :) Категорично Тъмен по полярност автор.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Методите на Силва са псевдопсихология и никое себеуважаващо се правителство не би прибягнало до тях ако ще с еправи на гадно
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Това в университета ли го казват, или ти сам стигна до този извод?

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Сам стигнах...не е здравословно да се хваща дикиш на всичко което ти го казват авторитетите,трябва и да се проверява...а пък и при нас в повечето случаи само загатват колко е напред психологията...доста по-напред от г-н Силва
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Ами просто не е вярно това :) Даже някъде беше забранен. Разбира се има Силва за пред публиката - с книжките и семинарите; има и методи на Силва, за които изобщо не се говори. Сътрудник е на ЦРУ и е работил за тях, да промива мозъци, това го има в официални разсекретени документи.
Както и да е :)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
"Методът Силва - контрол на ума"
   Ами то само заглавието на книгата му те кара да си нащрек.
   Каква висша интелигентност при алфа ниво?
   Верно, че има и работещи и валидни техники и похвати описани в книгите за този метод. Реално това е метод за програмиране. Заявен е като самопрограмиране, но създава предпоставки за влизане в състояния, които могат да позволят поставянето на практикуващия под зависимост и неосъзнат външен контрол.
   Прокрадват се наченки на ритуалност, т.е. необходими последователности. Алфа спектъра е известен и възможностите да се ползва за добро или зло зависят от това кой ще вземе връх над технологията и съоръженията за внедряване в спектъра на желани за реализация структури/системи....матрици за поведение и насочване на желания и преоритети примерно.
   Алфа спектъра и сега се ползва за натрапване на какво ли не (рекламите по ел. медиите) Колко по-лесно би било ако човек сам се постави в нужното състояние. Тогава става ненужно заобикаляне на личностното осъзнаване.
   Така мисля сега, но преди време бих опонирал на мнение сходно с изразеното от мен по-горе.
   След ползване на метода Силва познат обърна резбата. Немога да докажа обсолютно сигурно, че това е причината но имайки предвид целта му и резултата, друго не остава.

   Тънка работа е. На занимаващите се с този метод бих препоръчал да внимават повечко и да се самонаблюдават ежемоментно.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
На пазара е пълно с подобни книжки,които общо взето препоръчват сходни неща и са еднакво вредни...
А колкото до това за манипулациите на ЦРУ и т.н. ще ми е много интересно да ги погледна тея документи.
 И относно манипулацията-наистна погледнете на Айзък Азимов "Фондацията" толков акрасиво е описано там,ченямам думи...никое правителство и общество няма да тръгне да внушава наляво и надясно гадни мисли и директно вкарване на идеите,особено ако заема ръководните постове в една държава,просто ще е излишно.А колкото до тея,които биха усетили нещо...ми достатъчно е един-два филма да пуснеш,в които да ги осмееш,един-два ненормалника да напишат абсурдна книжка и тоолкоз-заплахата е премахната
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен kostova.13

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
За мен метода работи.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Alien
Цитат
Ще медитирам аз  "шефа" да е щастлив  Може би по 5 молитви на ден тряя да се правят и за "вождовете" на нацията че и те да са на кеф че да не вземат постоянно малоумни решения  Shocked. Изобщо пълна манипулация.
Медитирането над шефа е въпрос на избор.Нека си представим друга ситуация.Имаш дете,тинейджър който се държи много лошо с хората и всички странят от него,на всичкото отгоре той не иска с никой да разговаря,камо ли с родителите си,пробвал си какво ли не и нищо не помага,съмняваш се в употреба на наркотици и тн.Медитация върху това че със детето си сядате и обсъждате проблема,разбирате се и детето става по комуникативно би донесла полза.Казвам го от личен опит.Ние всички знаем за силата на мислите,особенно когато са положителни и проектирани в спокойствие или алфа ниво. Аз съм променяла ситуации в живота си по този начин и живота ми се е нареждал точно така както съм поискала, само с няколко медитации са се решавали проблеми който иначе са могли да ми отнемат половин година нерви и усилия. На нас ни е дадено нещо което да улесни живота ни,нещо повече, нещо с което да го сътворим както си пожелаем. И това е силата да сътворяваме,как ще стане това с усилия или с няколко медитации всеки решава за себе си,но да търсим във всичко манипулация не виждам полза.
Контрол над ума. Когато за първи път попаднах тук се зарадвах че има такава секция в форума и за моя изненада там ставаше въпрос все за контрол на другите над нас и никъде не срещнах за такъв на самите нас върху нас. Ние правим това всекидневно,ноне го осъзнаваме, според мен за да постигнем напредък ще е нужно да овладеем себе си, да си наложим контрол.Да овладеем старите и удобни модели на мислене който ни дезиориентират,който ни пречат да сме успешни и щастливи.Това е истинския контрол които би трябвало да ни интересува, защото дори да виждаме как целия свят се контролира,ако ние не успеем да контролираме себе си в посоката която пжелаем  а само търсим сведения за контрола на другите над нас,то попадаме в същия капан на контрол върху нас.Контрола които може да ни се наложи като осъзнати същества трябва да идва само от нас към нас.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Цитат
никое правителство и общество няма да тръгне да внушава наляво и надясно гадни мисли и директно вкарване на идеите

Аз защо съм останал с впечатлението, че това СЕ прави и то ежесекундно !  :o

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Цитат
И това е силата да сътворяваме,как ще стане това с усилия или с няколко медитации всеки решава за себе си,но да търсим във всичко манипулация не виждам полза.

eses, "манипулацията" тук  е много ясна - казва се в прав текст - ти НЕ можеш (просто Не можеш дори да искаш) да правиш еди какво си  - затова прави каквото ти кажа  ;) като метода облагоделства "трети лица". Да не говорим че ти внушава че си зависим от "кефа" на други хора, за които ти трябва да медитираш за да са благоразположени - все едно едните са някакви богове - а другите трябва да им се молят.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Аз го разбирам по друг начин.Всеки има свободна воля да прави каквото си поиска и сътворява света в който живее както намери за добре.За да не наруша свободната воля на друг а да постигна желания от мен резултат мога да "визуализаирам" или "медитирам" създавайки събития.По този начин ще остана чиста в намеренията си и действията си,ще спестя много усилия и ще получа каквото поискам. Мога да ти дам много примери от моя живот за неща предизвикани по този начин от мен. Дефакто излиза че аз правя това което искам като преначертавам събитията с ума си и силата на тази енргия сътворява това което искам.В случая със шефа се има в предвид според мен следното.Ти си зависим от него защото той ти е шеф и той командва парада,ти обаче имаш избор,може да напуснеш и да си намериш нова работа ,но там пак ще имаш шеф,който може да е същия темерут,не можеш постоянно да напускаш, а и не искаш да имаш проблеми на работа,искаш да ходиш да си работиш,да си взимаш кинтите и да си гледаш живота,в този смисъл за да избегнеш проблемите си,да не се натоварваш и изпадаш в кофти състояния е по лесно просто да си визуализираш как нещата се оправят.Естесвено това е твой избор,ако искаш не го прави и се изпозаколяите с шефа.Като изключим блокажа с парите,съм получавала всичко което съм поискала.
Един пример ще ти дам с бремените жени. Една бремена жена до като носи плода си ,си пожелава някакви неща за него.Да е умен,красив,да прилича на Брад Пит и когато се роди детето то всичко това е изпълнено.Моето дете е доказателство,мъжа ми също е доказатество за желанията на майка си.Ако искаш и снимки мога да ти кача. Затова не гледай на това като на манипулация а като на възможност да правиш действителноста си. Няма нещо на този свят което да не е било изпълнено с скептицизъм,дори да е било съвършенно.Но каква работа ни върши това е основния въпрос? Съмнението е полезно до като намерим отгоорите който отговарят на този ни етап на милене и развитие,но ако се превърне в рутина тогава изпускаме живота. Типичен пример са доста представители на зодия Везни.Познавам няколко такиа,ами те немогат да вземат решение с месеци за нещо елементарно ,защото постояно се съмняват.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
eses, да разбирам ли че ти вярваш на това - Вие НЕ МОЖЕТЕ ДА СЪЗДАВАТЕ проблем. Не че не е РАЗРЕШЕНО, а не МОЖЕ. Защото аз имам съвсем други наблюдения  ;)
Не случайно в първия си пост съм писал че автора казва МНОГО ВЕРНИ НЕЩА, което не отричам само че ги омесва здраво с откровени манипулации.
« Последна редакция: Декември 18, 2009, 21:07:38 pm от Alien »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
31 Отговора
23654 Прегледи
Последна публикация Октомври 30, 2012, 11:37:01 am
от Гален
THE "ELITE"

Започната от fisk Тайни общества

6 Отговора
11405 Прегледи
Последна публикация Май 22, 2009, 00:03:17 am
от vallex
0 Отговора
6621 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
37713 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
13538 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27