Автор Тема: "Как да мислим гениално"; "Интуицията - път към подсъзнанието"  (Прочетена 41336 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Не не вярвам в неща които ме ограничават.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Не не вярвам в неща които ме ограничават.

Идеално значи стигаме до консенсус че това твърдение на автора не е съвсем вярно  ;)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Темата е стара, но ще очаквам да се включат и други, а ми е интересно дали има промяна в мненията на онези, които са писали преди това по въпроса.. Така че:

Какво мислите за метода Силва? Според мен има много ценни неща в него, макар че имам и едно наум.

Моля да пишат само тези, които са чели поне една негова книга.
или:
Моля да пишат само тези, които поне са чели за метода.


Общи приказки не ме вълнуват.
« Последна редакция: Януари 22, 2010, 15:07:45 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Методът Силва се ползва за mind control от американското правителство и до ден днешен. Иначе има ценни неща, но те трябва да се пресеят.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
 eses Извинявай че те цитирам но примера е идеален.
Цитат
Аз го разбирам по друг начин.Всеки има свободна воля да прави каквото си поиска и сътворява света в който живее както намери за добре.За да не наруша свободната воля на друг а да постигна желания от мен резултат мога да "визуализаирам" или "медитирам" създавайки събития.
Грешката на много хора е че смесват нещата- хем признаваме свободната воля на другите и в същото време налагаме желанията си чрез медитация или визуализация за тяхно/наше добро.Докато човешката обич ни помага да комуникираме без да се налагаме.Обичта е тази която помага и подкрепя хората при промяна.Ама -Да обичш значи да боли,било болезнено.Еми така е.
Относно темата като махнем другите работи остава едно правилно нещо-интуицията.И за да бъдем почтенни и към мъжете добавяме и инстинкти.
Моя личен опит показа че осланяки се на тях ние се движим много по добре в живота отколкото с главата.Така че съм за тях и тяхното място в нашия живот.За жените интуицията е жизнено важна поради някои различия с мъжете.Живеейки в съгласия с нашите интуиция и инстинкти ние ги обогатяваме, и във времето когато сме семейни ние споделяме опита с партньора си.Като жената учи мъжа да работи с интуиция а мъжа учи жената да работи с инстинкти.За да не се отвори полемика ще кажа че инстинкт и интуиция са различни работи.До тези знания съм достигнал.Така че съвета ми е осланяйте се на инстинктите и интуицията предпазват ни и ни помагат много.
Живи и здрави. :hi:
П.П. Инстинктите и интуицията са лични и всеки се учи да ги използва в живота си.Няма техники за тях,всеки сам или в семейството си се учи.Книгите по темата може да се ползват само като информация но не и като пътеводител.
« Последна редакция: Януари 22, 2010, 19:27:39 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Цитат:
"Ама -Да обичш значи да боли,било болезнено.Еми така е."

Голяма глупост.
Според мен

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740

Ето ти тук и една статия от разпространителите на метода  "Силва"  в България- "Посолство на мира"...
 
... ;D

http://istinski.blogspot.com/2009/01/blog-post_19.html

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Методът Силва се ползва за mind control от американското правителство и до ден днешен. Иначе има ценни неща, но те трябва да се пресеят.
Да де, но с ножа можеш да си нарежеш хляба, и със същия да убиеш, нали?

Как правителството осъществява на  практика mind control-а  в случая? За средствата за масово оглупяване съм съгласна. Че то тогава не е само американското, а всяко едно правителство.
И с какво човек, използващ метода и примерно избягващ средствата за масово осведомяване да е по- застрашен от друг, който не го ползва, но е под влияние на алфа вълните, примерно гледайки дадена реклама?
Мисля, че за лечение е страхотен метод, защото не зависиш от външни фактори.
И още въпроси имам, но после.. :)


Ето ти тук и една статия от разпространителите на метода  "Силва"  в България- "Посолство на мира"...
 
... ;D

http://istinski.blogspot.com/2009/01/blog-post_19.html

Прав си. Заради думата "сажъление" щях да се попикая от смях. :lol: Иначе май не прочетох кой знае какви фрапиращи неща, може би малко Ню- Ейдж- миш- маш..Китки, фитки и позитивно мислене.Не че е лошо, но да не се прекалява, нали? ;)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740

Цитат
Прав си. Заради думата "сажъление" щях да се попикая от смях.  Иначе май не прочетох кой знае какви фрапиращи неща, може би малко Ню- Ейдж- миш- маш..Китки, фитки и позитивно мислене.Не че е лошо, но да не се прекалява, нали?

Абе ти само прочети кой стои зад тях от 1989... ;)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Абе ти само прочети кой стои зад тях от 1989... ;)
Зад Силва- та ли? Не те разбирам. Какво е това Посолство на мира и какво общо има с тях?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Магнолия дълга тема, която не възнамерявам да развивам в момента. Само предупреждавам за това, което знам :)

А да се кара курс наживо - в никакъв случай, това е билет с печат за едно неприятно вътрешно състояние.

Ако правите нещо, го правете по книгата.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Магнолия дълга тема, която не възнамерявам да развивам в момента. Само предупреждавам за това, което знам :)

А да се кара курс наживо - в никакъв случай, това е билет с печат за едно неприятно вътрешно състояние.

Ако правите нещо, го правете по книгата.

Хлъзна се по "общите приказки", а?! :P
А за курса откъде имаш впечатления? Личен опит? Мислиш, че ги програмират там ли?
« Последна редакция: Януари 23, 2010, 00:19:53 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Не, не мисля. Знам - хахаха 8) Всички тези методики са илюминатски и са разработени от и за тях. Силва е работил за правителството. Все пак аз между Силва и НЛП разлика не виждам голяма :P

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Зад Силва- та ли? Не те разбирам. Какво е това Посолство на мира и какво общо има с тях?

Да зад Силвата, както и зад много други трансмедитативни организации и курсове !

 Посолство на мира е неправителствена организация с официален статут към  ООН, имаща за цел постигането на "Свететовен Мир" по мирен път чрез  пълен контрол върху човешкото съзнание, вкарвайки различни програми за управление на ума ,посредством организиране на  различни курсове и под-организации, включително и спортни такива.

  Посолството се намира на "Бенковска "25 в София.

« Последна редакция: Януари 23, 2010, 19:03:16 pm от Z-931 »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Хм, интересни факти.Благодаря ви за тази информация! :hi:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
31 Отговора
23652 Прегледи
Последна публикация Октомври 30, 2012, 11:37:01 am
от Гален
THE "ELITE"

Започната от fisk Тайни общества

6 Отговора
11405 Прегледи
Последна публикация Май 22, 2009, 00:03:17 am
от vallex
0 Отговора
6619 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
37711 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
13538 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27