Автор Тема: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?  (Прочетена 23760 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Ето статията, която съм написал.

http://www.space-bg.org/index.php?option=com_content&task=view&id=57&Itemid=27

Смятам все пак, че по този въпрос не съм добре осведомен. Бих желал да сформирам дискусия по въпроса имало ли е други космонавти преди Гагарин или не.

milenski

  • Гост
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #1 -: Юни 06, 2007, 12:27:06 pm »
space-bg.org, разбирам, че много искаш да си популяризираш сайта. Избрал си точното място за целта.
Все пак, би могъл да поместваш и текста на статиите, а не само линкове към тях. Въпрос на етика, бих казала.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #2 -: Август 02, 2007, 13:04:12 pm »
Според мене  Гагарин е първият космонафт.Няма какво да се спори.
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #3 -: Август 02, 2007, 14:59:00 pm »
Защо? На каво базираш това си мнение?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #4 -: Август 05, 2007, 08:02:09 am »
На това ,защото когато е кацнал не е кацнал на писта или пллощадка ,а на една поляна.Първите му посрещачи били не политици или военни ,а обикновени селяни.Мисля ,че даже им дал своята каска.
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #5 -: Август 05, 2007, 11:29:46 am »
И по какъв начин това доказва,че Гагарин е първият? Сещам се за още един двама дето са кацнали на поляни
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #6 -: Август 05, 2007, 11:41:46 am »
Кой са те?И освен това по същото време ли са кацнали илмали каска
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #7 -: Август 06, 2007, 14:59:24 pm »
Eдва ли някога ще разберем, кой е бил първият космонавт. Ако разтеглим малко понятието "космонавт", ще видим че не е Гагарин. Той е първият, който е обиколил земята в космическото пространство. Но ако говорим кой е първият излязъл там, то не е Гагарин. А един американски пилот-изпитаел, който малко след Втората война, бива изведен с някакъв специален самолет на височина ( ако не ме лъже паметта де ) 25км., и оттам е пуснат на свободно падане в нещо като снаряд. Може и да не беше след 1945, ама беше преди Гагарин, убеден съм. Дефакто, пилотите дето са го извели, са първите космонавти:)))
« Последна редакция: Август 06, 2007, 21:05:29 pm от H. »
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #8 -: Август 06, 2007, 18:59:27 pm »
Според мен е имало доста космонавти жертви на неуспешни опити и в крайна сметка стават  известни тези от сполучливите опити.В онези години се е гонел успех.Хората се хвалят с успехите,неуспехите ги крият.
« Последна редакция: Август 06, 2007, 21:05:02 pm от H. »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #9 -: Август 06, 2007, 19:15:20 pm »
То не само според теб е имало. Те и филм даваха хората, колко много млади и истински мъже са загинали. Боляло ме е сърцето, като съм гледал кадрите. И руснаците дават жертви, и американците. Някои загиват още на старта - след запалване на двигателите, всичко отива по дяволите. Други момчета загиват малко след старта - ракетата лети има няма 20-30 секунди и се взривява, или пада на земята и се взривява. Немалко момчета са загинали по време на "ри-ентри" ( от англ."re-entry"), демек по време на връщането към повърхността.

За мен няма чак толкова голямо значение, кой точно първи е усетил безтегловността.
По важното е, че вече строим Международна космическа станция. Проект на много космически нации. Добър повод да обединим услията си за мирни цели.

Дълбок поклон пред всички знайни и незнайни момчета, които дадоха живота си, за да можем сега да се бием по гърдите че сме космическа цивилизация, и строим МКС!!!

Хендъл
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #10 -: Август 15, 2007, 09:59:16 am »
Може да съм малко краен, но мисля, че жертвите си заслужават. Всяка професия си има своя риск, въпроса е че някои професии са по-рисковани от другите. Още повече че когато човек има мечти и цели понякога рисковете отиват на второ място.
Специално за съветска Русия... чел съм една книга на един руснак, който разказва много интересни неща за безпилотната програма. Струва ми се, че същите неща се отнасят и за пилотираната. Просто правителството на Русия ти казва: "Искаме примерно до края на годината да изстреляш в Космоса екипаж от трима души. Не ни интересува как ще стане. Просто трябва да стане". И много кораби са летяли без да преминат през всичките необходими тестове.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #11 -: Август 15, 2007, 11:05:51 am »
Може да съм малко краен, но мисля, че жертвите си заслужават. Всяка професия си има своя риск, въпроса е че някои професии са по-рисковани от другите. Още повече че когато човек има мечти и цели понякога рисковете отиват на второ място.
Специално за съветска Русия... чел съм една книга на един руснак, който разказва много интересни неща за безпилотната програма. Струва ми се, че същите неща се отнасят и за пилотираната. Просто правителството на Русия ти казва: "Искаме примерно до края на годината да изстреляш в Космоса екипаж от трима души. Не ни интересува как ще стане. Просто трябва да стане". И много кораби са летяли без да преминат през всичките необходими тестове.

Ами то и в Америка е било така. Само дето в Русия бесят, ако не се оправиш, докато в САЩ май само уволняват....
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #12 -: Август 17, 2007, 01:56:56 am »
Може да съм малко краен, но мисля, че жертвите си заслужават. Всяка професия си има своя риск, въпроса е че някои професии са по-рисковани от другите. Още повече че когато човек има мечти и цели понякога рисковете отиват на второ място.
Специално за съветска Русия... чел съм една книга на един руснак, който разказва много интересни неща за безпилотната програма. Струва ми се, че същите неща се отнасят и за пилотираната. Просто правителството на Русия ти казва: "Искаме примерно до края на годината да изстреляш в Космоса екипаж от трима души. Не ни интересува как ще стане. Просто трябва да стане". И много кораби са летяли без да преминат през всичките необходими тестове.

Да се поставя живота в положение на заложник на някакви си идеи колкото и красиви да са те е  и.........о.
То и затова хората сме в деградация.

За съжаление това дето се нарича цивилизация е създадено от хора влюбени в идеите си и без грам респект към живота.

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #13 -: Август 17, 2007, 10:45:48 am »
По това може малко да се поспори защото всяка професия носи някакъв риск за здравето. Примерно аз като записах молекулярна биология очите ми непрекъснато са на микроскопа. Резултата? Зрението ми прогресивно почна да се влошава на най-натовареното ( дясното око ). Така че риска никога не може да се избегне.
Не е зле да спомена, че в началото на авиацията смъртните случаи са били също толкова чести колкото и в началото на космонавтиката. Това, което се постигна бе, че всеки има възможност да си ходи до други страни когато му скимне.
Имало е и други хора, които с риск за живота си са разпространявали идеите си. Примерно Галилео и Коперник с техния хелиоцентризъм. Ако на хората не са им се отворили очите независимо от католическата църква и досега щяхме да сме в средновековието.
Зависи откъде го погледнеш.

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #14 -: Август 17, 2007, 10:56:20 am »
По това може малко да се поспори защото всяка професия носи някакъв риск за здравето. Примерно аз като записах молекулярна биология очите ми непрекъснато са на микроскопа. Резултата? Зрението ми прогресивно почна да се влошава на най-натовареното ( дясното око ). Така че риска никога не може да се избегне.
Не е зле да спомена, че в началото на авиацията смъртните случаи са били също толкова чести колкото и в началото на космонавтиката. Това, което се постигна бе, че всеки има възможност да си ходи до други страни когато му скимне.
Имало е и други хора, които с риск за живота си са разпространявали идеите си. Примерно Галилео и Коперник с техния хелиоцентризъм. Ако на хората не са им се отворили очите независимо от католическата църква и досега щяхме да сме в средновековието.
Зависи откъде го погледнеш.

Space,съгласен съм с теб но в случая с космическите изследвания повечето смъртни случаи са от недоизкусурени неща заради идеята някой да е по-напред.Това е че в случая някой си гледа на тези хора като на ресурс.В авиацията също е имало надпревара.Галилео и Коперник са били наясно какво правят и си носят отговорност затова,но тук е различно.Изпитателите са умирали заради целите на други ето това е гадното.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27