Автор Тема: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?  (Прочетена 23778 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #15 -: Август 17, 2007, 11:10:01 am »
Всъщност, така е... Не знам дали си чувал слуха за Комаров, пилот на Союз 1, който малко преди да се разбие е напсувал техниците и правителството... Те и затова не са му направили голям паметник впоследствие.
Та ако се върнем на темата: кой е първия космонавт на СССР има нещо гнило в цялата работа. Първо, СССР са съобщавали само успешните си стартове на безпилотните сонди до Луната и другите планети. Опираме до пилотираната програма и там хоп! Има само успешни стартове... Нещо много странно е всички това.

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #16 -: Август 17, 2007, 23:12:37 pm »
За да си отговорим май ще трябва да им откраднем архивите.Но според мен не е Гагарин.Всъщност никой не е го интересувало за постиженията им като такива,а само "Първият човек в космоса" и той просто е имал късмет да е "Първият върнал се от космоса".

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #17 -: Август 18, 2007, 00:25:21 am »
Аз също имам своите основания за да предполагам за полети преди Гагарин, но точно архивите, за които споменаваш са проблемни. От astronautix.com казват,че дневниците на Каманин и Корольов са открити и в тях се споменава детайлна информация за подготовката и полета на Гагарин и нито дума за предишни пилотирани опити. Ако това е вярно то хипотезата, че е имало космонавти преди Гагарин се оборва напълно поне на територията на СССР.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #18 -: Август 20, 2007, 09:24:37 am »
Прочитайки тукашните постове, искам само да припомня, че всички тези успехи се дължат на Третия райх, където са се провеждали всякакви експерименти за издръжливост на човешкия организъм и педантично са записвани резултатите. Всички тези документи, попаднали, като военна плячка в Съюзниците дават силен тласък в доста области на приложната наука. Примерно изследванията на д-р Менгеле, доста са подмогнали съвременна медицина. Гадно, а! :o :o :o

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #19 -: Август 26, 2007, 14:04:34 pm »
Всъщност, интересното е, че нито Русия и нито САЩ са осъществили първия полет на ракета в Космоса. Честта се пада на Германия и Третия Райх.  Ракетата Фау 2 е първата, която лети по ръба на космическото пространство по суборбитална траектория.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #20 -: Август 26, 2007, 20:14:41 pm »
Всъщност, интересното е, че нито Русия и нито САЩ са осъществили първия полет на ракета в Космоса. Честта се пада на Германия и Третия Райх.  Ракетата Фау 2 е първата, която лети по ръба на космическото пространство по суборбитална траектория.


Ето тука сме на едно мнение:))) Така е, щото Русия и САЩ взимат всичко от Германия, затова не са пратили преди туй.Въпроса е, откъде Германция има тези инженерни познания:))? А де?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
ДRe: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #21 -: Август 26, 2007, 22:23:33 pm »
Защото най-великият инженер е там - Вернер Фон Браун. Той после отива в САЩ да работи. По ирония на съдбата първата ракета извела първия американски астронавт ( Редстоун извела Шепард ) работи по същия начин като Фау 2 - със спирт и кислород. При СССР нещата са малко по-различни. Те също правят копие на Фау 2 под формата на ракетата Р7, но СССР преди това има опит с ракети и по-точно с керосинови двигатели И до полета на Гагарин ракетите на СССР доста еволюират - Р7 работи точно с керосин и кислород. А и не бива да пренебрегваме напредъка на СССР по време на втората световна война и техните Катюши. Нещата са много навързани.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #22 -: Август 27, 2007, 12:45:15 pm »
Смяташ ли, че Браун е толкова велик, или просто немците са имали малко по-особена информация? Защото го има черно на бяло, как един от първите шефове на НАСА, разбирай нацист, малко преди смърта си, май беше 1979г., в последното си интервю, си го каза 1:1 - Немците имаха грандиозни успехи, именно защото бяха подпомогнати от хора от друг свят. Интервюто е от филма "Илюминати: завладяването на Космоса". Имам го, мога да ти го дам:) Да видиш изумителни кадри. Колкото и човек да отрича НЛО, има кадри, на които просто няма друго какво да е.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #23 -: Август 27, 2007, 13:47:34 pm »
Ами аз съм известен с това, че не вярвам в НЛО ( поне във смисъла, който влагате тук - чуждоземен космически кораб ). Ако НЛО наистина е помагало в разработката на двигателните системи на ракетите, то е щяло да бъдат внедрени наистина сложни системи, такива, каквито ние не познаваме. Защото съвременните ракети не са достатъчни и да стигнем до Венера и Марс ( поне засега ).
А двигателя на Фау 2 е прост. Два резервоара - единия със смес от спирт и вода, другия с кислород. Подаваме искра, палим ... това е. Нищо сложно в технологията. Въпроса е, че докато бъде стабилизирана е имало доста аварии, виждал съм кадри от такива...
Та казах, защо не вярвам, че НЛО е помогнало на човечеството да отлети към Космоса. Защото Фау 2 не е никаква техническа сложност. Вече и аматьори копираха дизайна и направиха собствени модели на нея.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #24 -: Август 27, 2007, 13:49:59 pm »
Защото най-великият инженер е там - Вернер Фон Браун. Той после отива в САЩ да работи. По ирония на съдбата първата ракета извела първия американски астронавт ( Редстоун извела Шепард ) работи по същия начин като Фау 2 - със спирт и кислород. При СССР нещата са малко по-различни. Те също правят копие на Фау 2 под формата на ракетата Р7, но СССР преди това има опит с ракети и по-точно с керосинови двигатели И до полета на Гагарин ракетите на СССР доста еволюират - Р7 работи точно с керосин и кислород. А и не бива да пренебрегваме напредъка на СССР по време на втората световна война и техните Катюши. Нещата са много навързани.
Да не забряваме и къде е бил конструктора на съветските ракети по време на Втората световна война. Развитието на Съветската ракетна техника става след войната, най вероятно използвайки откраднати технологии от Третия райх.
Така е технологията не е сложна, още древните китайци са я използвали, но не са изпратили тайконавт. От личен опит знам, че когато една задача седна да я решавам и след дълги размишления стигна или не стигна до отговора, поглеждайки решението аз си казвам, е че то било елементарно. Проблема е да си първи, първи да намериш решението на даден проблем. Защо обаче германците намериха първи решенията на толкова много въпроси?
« Последна редакция: Август 27, 2007, 13:56:17 pm от Trandev »

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #25 -: Август 27, 2007, 13:51:54 pm »
За Корольов ли говориш? Той е бил в затвора.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #26 -: Август 27, 2007, 13:57:48 pm »
Да точно за него говоря. 1938 - 1944 година прекарва в лагер наречен шарашка.

Неактивен DasReich

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #27 -: Септември 14, 2007, 18:16:30 pm »
Зависи на какво човек казва "Космос" ! Виждал съм снимка в Интернет на германски пилот от Втората световна война с височинен костюм, което за мен означава полети най-малко в стратосферата. Ако успея да я изровя ще я пусна по-късно.
Jedem das Seine !

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #28 -: Септември 14, 2007, 18:20:27 pm »
не знаех, че най-великите инженери са тези, които създават бомби:)))
за мен по-велик инженер е примерно инженера на Бруклинския мост, инженера на тунела под Ламанша например...
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Кой е първия космонавт - Илюшин или Гагарин?
« Отговор #29 -: Септември 14, 2007, 18:55:20 pm »
Някой да знае за слуха, че Гагарин не е умрял при самолетната катастрофа, която е официалната версия за смърта му? :-\
Мисля, че в Русия този слух не е от вчера. Мога да посоча и източник, който публикувах в този форум. Това е книгата "Тайните на Времео" от Вадим Чернобров.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27