Автор Тема: Какво препоръчваш?...  (Прочетена 268852 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #330 -: Март 30, 2009, 16:05:58 pm »
Това е видео лекция на същия професор, изследващ психологията на злото:

http://www.ted.com/index.php/talks/philip_zimbardo_on_the_psychology_of_evil.html

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #331 -: Март 30, 2009, 16:31:57 pm »
Горкия(ата) Луцифер, та са го(я) набедили за зъл(зла). Ето как става, когато някой или група от някойовци, напълно непознати с дадена материя, или пък познати, но целенасочено говорещи глупости опорочават някаква идея, в случая Луцифер.

Неактивен Hari

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #332 -: Март 31, 2009, 01:49:48 am »
Горкия(ата) Луцифер,..........................................

Би ли се изказал(а) по-ясно.
Кой и за какво е "набедил"?
Кои са тези  :o"някойовци"? :o
Кой говори "целенасочено глупости"? И т.н.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #333 -: Март 31, 2009, 08:33:46 am »
Lucifer е набеден, че е нещо зло - някакъв демон видиш ли, едва ли не Сатаната. А знаем, че Луцифер е всичко друго, но не и зло. Дори и в прословутия Зайтгайст 1 (който стана като Паулу Куелю и всички манекенки го гледат) го казват това. А хората, които го изкарват зло са или папагали повтарящи тази дума, мислейки си че това е името на злото или са хора, които още в древността са натоварили с отрицателно значение тази дума преднамерено, за да наложат контрола на църквата.Същото е и с думата апокалипсис -> Apocalypse (Greek: Ἀποκάλυψις Apokálypsis; "lifting of the veil" or "revelation") is a term applied to the disclosure to certain privileged persons of something hidden from the majority of humankind. Къде го видяха този край на света в думата апокалипсис не разбрах.

Неактивен Hari

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #334 -: Март 31, 2009, 10:04:56 am »
Lucifer е набеден, че е нещо зло - някакъв демон видиш ли, едва ли не Сатаната. А знаем, че Луцифер е всичко друго, но не и зло.

Аха, разбрах.
Значи, Филип Зимбардо не определя Луцифер като Зло в книгата си според теб.
Почти на 0 съм с английският и затова питах. Благодаря за отговора. :)
Нямам повече въпроси.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #335 -: Март 31, 2009, 12:29:02 pm »
И аз питах двама мои приятели ( Свидетели на Йехова) , които постоянно ми  изнасят лекции ( само си губят времето и ми пият кафето, ;D хахаха)  и знаят библията наизуст, да ми посочат място в нея,  където пише,  как изведънж Луцифер става Сатана.  Името Луцифер е споменато в Библията  само веднъж, ако не се лъжа ( Исая 14:12: How art thou fallen from heaven, O Lucifer, son of the morning!) И нататък, някак „естествено” си продължава с името Сатана.  Защо? Как от Луцифер,  сина на утринната звезда, паднал ангел и т.н.  изведнъж името му се смени и стана Сатана?  Те, естествено, нямат отговор. Ако има някой, който познава библията и може да ме илюминира  :D ;D хахахаха... Ще ми бъде интересно.

Но, както и с всичко друго,  човекът винаги  търси  конкретна причина/причинител на злото или доброто извън себе си.  Истината е , че всеки е потенциално зъл или потенциално добър, в зависимост от средата, в която се посее неговото семе.  Което е и теорията на Зимбардо...  май.   :-\

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #336 -: Март 31, 2009, 12:45:33 pm »
Lucifer е набеден, че е нещо зло - някакъв демон видиш ли, едва ли не Сатаната. А знаем, че Луцифер е всичко друго, но не и зло.

Аха, разбрах.
Значи, Филип Зимбардо не определя Луцифер като Зло в книгата си според теб.
Почти на 0 съм с английският и затова питах. Благодаря за отговора. :)
Нямам повече въпроси.

Според заглавието точно това прави - определя го със зло.

Не съм чел книгата но е неправилно да се идентифицира Луцифер с нещо зло (според мен де). Тя и Венера примерно не вярвам да е зло - освен кофти климатичните условия, ама тва е друг въпрос  ;D .Според върлите езотерици там има духовни същества в 17то измерение (каквото и да представлява то). :D
« Последна редакция: Март 31, 2009, 12:48:47 pm от Eon »

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #337 -: Март 31, 2009, 14:28:15 pm »
Цитат
Според заглавието точно това прави - определя го със зло.

Всъщност обратното, че никой,  дори Луцифер не е абсолютно зло, а има условия и причини, които го пораждат.   Зимбардо набляга на условията за възникването на злото.  В лекцията обяснява, че  дори и историята за падналия ангел да е истина, нали Луцифер е създаден от (уж) Бог. Следователно да се нарича Луцифер зъл, а Бог добър е  тъпо.  Защото в крайна сметка Бог е създал злото.   ( Или ако Бог е самото съвършенство, що ше създава зло?) Затова за да докаже теорията  си,  Зимбардо използва абсолютно обикновени студенти  за експеримента  и ги поставя в специално симулирания затвор.   Определено при  теорията  н Зимбардо и аз го споделям , е че не може да се разграничи кое е добро, ако го няма злото.   Според  мойте  кафени дружки  ;D хахаха,  човек би трябвало инстинктивно да знае и усеща, кое е добро? Ъ? Как по-точно, ако нямаш база за сравнение?   

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #338 -: Март 31, 2009, 14:35:22 pm »
Ако пише така добре. Ама заглавието е доста подлъгващо.  :D

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #339 -: Март 31, 2009, 14:44:03 pm »
Или ако Бог е самото съвършенство, що ше създава зло?
А! Е те това е въпрос, над който горещо препоръчвам да се замислиш/ те!
...water can flow, and water can crash...

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #340 -: Март 31, 2009, 14:59:53 pm »
Ако пише така добре. Ама заглавието е доста подлъгващо.  :D

Ми да де. "Луцифер" е едва ли не стандартното име на злото, а то крушката си има опашка и всичко си има причини.   :D ;)

Или ако Бог е самото съвършенство, що ше създава зло?
А! Е те това е въпрос, над който горещо препоръчвам да се замислиш/ те!

Аз се замислих  :-\

 Ся е твой/ваш ред.  :D ;D


Неактивен Hari

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #341 -: Март 31, 2009, 16:20:04 pm »
И друг път тук(в този форум) се е казвало, че добро и зло са относителни понятия.
Не винаги Доброто е Добро и Злото е Зло.
Понякога Злото е Добро, а Доброто е Зло. :)

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #342 -: Март 31, 2009, 16:39:31 pm »
Хм, чакай да помисля...пак (стана ми навик)  :-\ Сигурно говориш за темата за доброто и злото. Не беше лоша.. :D  :P


http://forum.xnetbg.com/index.php?topic=9039.0   

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #343 -: Март 31, 2009, 19:21:01 pm »
За всички малки и големи нинжи  :P, както и за всички други жадно търсещи алтернативи, препоръчвам туй: http://www.quantumbuddhism.org/files/Qi-Gong_Kuji-In_1-35.pdf (понеже не мога да я кача... голяма била  ::) )
Ако някой я иска цялата и не може да я намери, да драсне 2 реда.
« Последна редакция: Март 31, 2009, 19:24:15 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #344 -: Април 17, 2009, 21:07:58 pm »
Почина Виктор Пасков :(
http://-Цензурурано - Жълт сайт на Пеевски/news/article/44830

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27