Автор Тема: Бихте ли си имплантирали чип?  (Прочетена 212281 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Бихте ли си имплантирали чип?
« -: Април 26, 2007, 16:03:18 pm »
Анкетата е публикувана и на сайта, но тук освен вашия глас можете да изразите и някаква аргументация за вашата позиция, така че това може да се превърне в една добра дискусия  ;) Освен това виждам че има и хора, които се колебаят и по този начин те могат по-лесно да направят своя избор.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #1 -: Април 26, 2007, 16:29:07 pm »
Не виждам смисъл от тази анкета, знаем какви ще бъдат резултатите :)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #2 -: Април 26, 2007, 16:41:42 pm »
Не виждам смисъл от тази анкета, знаем какви ще бъдат резултатите :)

За нашия форум е съвсем нормално мненията да клонят в определена посока, но едно на ръка че дори от тези , които пишат във форума има хора, които считат че е по-добре да си сложат чип и в самия въпрос има и доста различни "основания" за да го направят. Така че може и да има промяна в резултатите при по-голям брой гласували.

А и може да се направи анализ на мненията на хората гласували на сайта и тези във форума щото вече има различия в резултатите  :P
« Последна редакция: Април 26, 2007, 16:43:39 pm от Alien »

Eon

  • Гост
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #3 -: Април 26, 2007, 16:53:15 pm »
Защо има толкова много варианти на "да", а само един вариант на "не".  :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #4 -: Април 26, 2007, 17:04:23 pm »
Защо има толкова много варианти на "да", а само един вариант на "не".  :P

Защото когато дойде време да се извършва това действие, всички тези "да-та" ще бъдат много добре аргументирани отговори и ще заливат всички медии!

Ред по тази логика всеки може да се гаври със всички анкети и да си пише каквото си иска.

Но още на пръв поглед се вижда че има разлика между тези които посещават сайта и тези които посещават форума. Ако акетата се пусне на друго място там отговорите ще са още по фрапиращи.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #5 -: Април 26, 2007, 17:19:52 pm »
А има и нещо много интересно за мен понеже във форума не веднъж е заявявано че има "отбор" на скептиците -тези които били "здравия разум". И понеже аз техните лични мнения по въпроса съм ги чувал искам да видя дали сега за да не се изложат ще си променят мнението? А може би "отбора на скептиците" по този въпрос ще бъде сериозно разделен?

Eon

  • Гост
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #6 -: Април 26, 2007, 17:23:17 pm »
Как бе, по този въпрос няма разделение  :D

United We Stand!  ;D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #7 -: Април 26, 2007, 17:53:09 pm »
Как бе, по този въпрос няма разделение  :D

United We Stand!  ;D

Ами ето тука е заблудата  ;) не само че има разделение ами и много хора със статут на "авторитети" във форума споделят друго мнение различно от последното в анкетата! Доколко ще го заявят е въпрос на степента им на лицемерие  :P

Освен това понеже зададе въпроса за многото да-та искам да кажа още че може и да стане така че в един момент тези "да-та" ще са всичките различни оправдания за направения избор на "нормалните". Насреща им ще бъдат квалифицирани другите като луди, лумпени и фанатици, които ще викат "за нищо на света"! И да - ще има и известен брой колебаещи се.
Така че дискусията ще даде много отговори за много неща  ;)

Eon

  • Гост
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #8 -: Април 27, 2007, 09:02:46 am »
Доколко ще го заявят е въпрос на степента им на лицемерие  :P

Много на сериозно го взе това.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #9 -: Април 27, 2007, 09:17:41 am »
Аха, много интересно развитие на анкетата, значи аз съм от отбора на скептиците според доста от колегите, но това не е истина, аз съм от отбора на хората премислящи всичко и когато аргументите на отсрещната страна висят заковани някъде, аз просто не ги приемам. Не знам как тази анкета ще определи дали съм лицемерен, защото това с чиповете е нещо реално, планирано и ще се опитат да го направят, каквито и доводи да излагат управляващите аз винаги ще бъда против и ако трябва ще мятам павета с/у парламента.
Алиене бъркаш, това че имам опрадали несъгласия особено в някой философски, конспираторски и езотерични точки, смятам, че сме от един отбор. :)

Та направена е анкета в интернет, колко човека ползват интернет, отговорите били 100%. ;D ;D ;D
Това е и твоята анкета. :D
« Последна редакция: Април 27, 2007, 09:22:00 am от Trandev »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #10 -: Април 27, 2007, 09:35:59 am »
Аха, много интересно развитие на анкетата, значи аз съм от отбора на скептиците според доста от колегите, но това не е истина, аз съм от отбора на хората премислящи всичко и когато аргументите на отсрещната страна висят заковани някъде, аз просто не ги приемам.
Е баж от скептиците си.Скепсис-съмнение :)


Иначе....при условие че и сега могат д ани следят без проблем и си имат лични данни колкото си искат,аз лично не виждам проблем.Стига да зная къде точно е чипа в тялто ми,че да мога да го извадя при нужда...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #11 -: Април 27, 2007, 09:50:20 am »
Доколко ще го заявят е въпрос на степента им на лицемерие  :P

Много на сериозно го взе това.
Право го каза.

milenski

  • Гост
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #12 -: Април 27, 2007, 10:34:25 am »
Трандев хубаво го каза  :)
В този сайт и форум резултатите от анкетата надалиха биха могли да бъдат други.

Друг е въпросът обаче в реалността как ще се постави ситуацията - какви ще бъдат алтернативите и ще има ли изобщо алтернатива. Ами ако въпросът бъде поставен - или си слагаш чип или си извън закона? Ако поставянето на чип стане задължително, а не просто нещо, носещо допълнителни облаги? Ако отказът да си сложиш чип доведе до орязване на твоите права и свободи? То тоя последният въпрос малко като оксиморон стана, защото и поставянето на чипа също означава отнемане на права и свободи... И все пак?

То иначе хубаво така да си разсъждаваме теоретично, лошо няма. Ама като ни опре яйцето, да видим тогава кой от кой отбор е.

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #13 -: Април 27, 2007, 10:48:46 am »
Във всеки момент правим избор, във всеки момент се развиваме, всеки миг ни предоставя неповторими уроци...
Ако сме внимателни, ако сме имали сили да вземаме глобални решения в моменти на изпитания, ако не сме "пуснали корени" в този наш свят, ако вярваме в мечтите си, ако се доверяваме на интуицията си, ако сме смели и решителни, не се отказваме при неуспех - умеем когато паднем да изтупаме наранените колена и да станем отново за да продължим напред, тогава ще знаем как да действаме в часът и на това изпитание, а то ще е едно от последните.  ;) :)
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #14 -: Април 27, 2007, 12:54:30 pm »
Де го видяхте това единодушие по въпроса след като Гил казва при това в същата тази тема:

Цитат
Иначе....при условие че и сега могат д ани следят без проблем и си имат лични данни колкото си искат,аз лично не виждам проблем.Стига да зная къде точно е чипа в тялто ми,че да мога да го извадя при нужда...


А Оберон в друга тема казва

Цитат
Аз например, няма да се откажа от 1052 рам в тиквата:)))

Айде коментирайте.....

Бтв Гил искам да ти уточня че проблема с имплантирането на чип не е проследяването (или по-скоро тва е по-малкия проблем), а подаването на команди чрез него до твоето тяло!


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27