Автор Тема: Бихте ли си имплантирали чип?  (Прочетена 216877 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 658
  • WATCHER
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #360 -: Февруари 17, 2010, 18:53:50 pm »
Цитат
Както казах преди чиповече са само за ефективност и съкращение на бюджета.

А чрез "ефективността" и по-голям достъп от страна на все повече хора до личната информация, които иначе при нормални условия не биха имали достъп до нея. Така наречените в миналото "доносници" стават по-малко ефективни и тяхната функция се измества от чиповете, които вместо доносниците събират информацията, която от своя страна пък лесно ,може да стане достояние на почти всеки "чиновник" облечен с малко власт.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 369
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #361 -: Февруари 17, 2010, 18:59:59 pm »
Не носим ли отдавна "хартиени чипове" с всичките ни документи за самоличност?

Кой ти знае кво носим и кво не носим. Нали първо носим после мислим.
Знам само че като си оставя телефона до тон колонките има смущения през броени часове пък не знам каква информация тече напред назад.
Знам че на били геитс продуктите ползваш ли компютъра ти е като отворена книга на улицата.
Знам със сигурност че ни тровят с нещо което направо ни претапя инициативата и ентусиазма, усещам прогресията през годините а не съм депресиран.
Знам че когато си оставя компютъра включен и отида да обядвам без да има работещи програми на него като се върна твърдия диск чагърта като ненормален.
Знам че като си оставя компютъра само със скайп включен хард диска задължително чагърта систематично.


Еее, разгеле, анджак  :good: Поизясни се въпроса.
Е значи, при новата кампания става въпрос за подмяна на морално остарелите  чипове с по-модерни.  8)


Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #362 -: Февруари 17, 2010, 20:25:47 pm »
Цитат
Както казах преди чиповече са само за ефективност и съкращение на бюджета.

А чрез "ефективността" и по-голям достъп от страна на все повече хора до личната информация, които иначе при нормални условия не биха имали достъп до нея. Така наречените в миналото "доносници" стават по-малко ефективни и тяхната функция се измества от чиповете, които вместо доносниците събират информацията, която от своя страна пък лесно ,може да стане достояние на почти всеки "чиновник" облечен с малко власт.

Ти мислиш ли че аз и ти можем да спекулираме дори бегло каква и колко информация успяват да събират по настоящем камоли иначе. Пък и колко им ТРЯБВА в крайна сметка? Имат си додтатъчно от нашите слабости архивирани че да ни правят на глупаци още някой друг век. Моя опит и опита на всички хора които знам показва че поумняването е самостоятелен път...
Според мен си харчим приказките да налучкваме, това време е по добре инвестирано ако просто си дялкаме личните кусури... (това се опитвам да правя) изразяването на мнение не ми е толкова приоритет...
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #363 -: Февруари 17, 2010, 20:41:21 pm »
Цитат
Както казах преди чиповече са само за ефективност и съкращение на бюджета.

А чрез "ефективността" и по-голям достъп от страна на все повече хора до личната информация, които иначе при нормални условия не биха имали достъп до нея. Така наречените в миналото "доносници" стават по-малко ефективни и тяхната функция се измества от чиповете, които вместо доносниците събират информацията, която от своя страна пък лесно ,може да стане достояние на почти всеки "чиновник" облечен с малко власт.
Аз пък смятам,че проблемът на давещите се-си е техен проблем.Няма как да не правиш нищо,но да очакваш да имаш всичко.Тези,които ни "контролират" го правят,понеже НИЕ им го позволяваме,елементарно е.Пък и в крайна сметка никой не ни е длъжен да ни просветлява.Който иска ще намери начин и хората,които търси.Защото много пъти се случва така,че да дадеш на "прасето" "бисери",а то да ги стъпче,че после и тебе,понеже си му нарушил "съня".
Ти мислиш ли че аз и ти можем да спекулираме дори бегло каква и колко информация успяват да събират по настоящем камоли иначе. Пък и колко им ТРЯБВА в крайна сметка? Имат си додтатъчно от нашите слабости архивирани че да ни правят на глупаци още някой друг век. Моя опит и опита на всички хора които знам показва че поумняването е самостоятелен път...
Според мен си харчим приказките да налучкваме, това време е по добре инвестирано ако просто си дялкаме личните кусури... (това се опитвам да правя) изразяването на мнение не ми е толкова приоритет...
Според мен пък никой не ни е длъжен.В крайна сметка НИЕ позволяваме да ни "контролират".А и на колко хора,ако им дадеш нещо,което "уж" търсят са готови да те изядат после с парцалките,барабар.Според мен проблемът на давещите си е техен проблем.В крайна сметна всеки човек може да просвещава единствено и най-добре себе си.Никуму не е длъжен никуму,защото според мен,който търси-рано или късно намира.Всичко друго са спекулации и оправдания.  :hi:
П.С.:А слабите места-ако просто ги направим силни,а да видим с какво ще ни изнудват!?Просто самите хора го позволяваме!!!
« Последна редакция: Февруари 17, 2010, 20:45:40 pm от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #364 -: Март 02, 2010, 14:26:45 pm »
Имплантираните чипове - за и против

Един на всеки четири германци - 23 на сто от анкетираните 1000 – е изразил готовност да си имплантира микрочип, ако това ще му донесе "някои облаги", съобщава агенция AFP, позовавайки се на анкета, проведена от Асоциацията на немски IT- компании BITKOM.
 
Почти един на всеки шест анкетирани обяснил, че според него имплантираният чип би бил много полезен в случай на инцидент, злополука или друга животозастрашаваща ситуация. Друг пет процента смятат, че микрочипът може реално да им помогне по-добре се справят с пазаруването.
 
Въпреки това, преобладаващата част - 72 на сто от анкетираните - заявяват, че при никакви обстоятелства не са съгласни да си имплантират микрочип под кожата.
 
Изследването е проведено в навечерието на откриването на най-голямата международна изложба в Германия на електроника CeBIT. Министърът, който отговаря за защита правата на потребителите Илзе Айгнер призова гражданите на Германия да бъдат внимателни с големите компании като Google, Apple и Microsoft, както и със социални мрежи като Facebook. Според нея те разполагат с огромна база данни от информация за потребителите и никой не знае как и с какви цели се използва тя.
 
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #365 -: Март 09, 2010, 01:28:38 am »
За нищо на света! :hi:

И без чипове ми е добре! 8)

Сигурно е казвано и друг път, но ако някой си е наумил да ни слага чипове, едва ли ще тръгне да бие тъпана. Съмнявам се, че би имал за цел да знаем, че сме имплантирани.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
  • Простак
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #366 -: Март 09, 2010, 01:36:59 am »
Както се писа по-назад, така ще се извъртят работите, че самите хора ще искат да си слагат чипове, и ще се почне от тинейджърите и децата.
А междувпрочем и сега всеки мъкне поне по 2 чипа със себе си -  т.нар. 'мобилни телефони'.
Само въпрос на желание е от страна на службите да засекат дори изключен телефон.

Неактивен rofl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 164
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #367 -: Март 10, 2010, 14:11:26 pm »
А бихте ли имплантирали кучето си например?!

http://www.theregister.co.uk/2010/03/10/doggie_digitization/

UK pol touts canine chip implants

Doggies digitized for your protection

Even if your beloved Westie is spending her declining years curled up by the hearth, Home Secretary Alan Johnson suggests she should be microchipped for the protection of her potential victims, and you should pony up for dog-attack insurance.

...

Накратко, ще имплантират кучетата първо да видят дали стадото ще се съгласи и приеме като нещо нормално.
Някой доста упорито ми трие съобщенията ;-)

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #368 -: Март 10, 2010, 14:24:32 pm »
Освен кучетата, имплантират и паспортите ::)....и така докато не ни задължат и ние да бъдем белязани с чипове.

Все пак колкото и противоречива книга да е Библията, не забравяйте стихове 16 и 17 от глава 13 на Откровението на Йоан:

16. И принуждаваше всички, малки и големи, богати и сиромаси, свободни и роби, да им се тури белег на десницата или на челата им;
17. за да не може никой да купува или да продава, освен оня, който носи за белег името на звяра, или числото на неговото име.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Red

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #369 -: Март 10, 2010, 14:44:44 pm »
Имплантирането на чипове на домашни любимци от бая време си го има, дори и в България. При ветеренаря на кучето ми редовно се намират брошури рекламиращи именно това, не само за кучета, а и за котки. Основната причина, на която се набляга е, че ако питумеца се загуби така по-лесно ще бъде намерен и разпознат. Това не е задължително, а и е скъпичко и поне сред хората, които познавам няма особено желаещи, главно заради парите, но от гледна точка на сигурност доста стопани биха се съгласили.
Иначе и  аз съм а мнение, че така просто искат да видят колко от хората ще се съгласят, а и постепенно да се привиква към тази идея, малко по малко да започне да звучи като нещо нормално.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 658
  • WATCHER
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #370 -: Март 10, 2010, 18:59:23 pm »
Цитат
Това не е задължително, а и е скъпичко и поне сред хората, които познавам няма особено желаещи, главно заради парите, но от гледна точка на сигурност доста стопани биха се съгласили.

Доколкото знам от миналата година в България чипирането на кучета е задължително.Ако не се направи стопанина подлежи на глоба.Не вярвам да са променили закона.

Цитат
От началото на миналата година всички собственици на домашни животни са задължени да чипират любимците си. "Чипът е един вид ЕГН на животното, с което то може да бъде идентифицирано във все¬ки един момент. Той помага и в случаи, когато има ухапване и трябва да бъде установено на кого е животното" - казва Владо Кирилов. Чипът се поставя от ветеринарните лекари срещу такса. Тя варира около 40-45 лв., показа проверка на "Телеграф".

Неактивен Red

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #371 -: Март 10, 2010, 20:10:54 pm »
Това съм го пропуснала, благодаря за информацията. :)

Жалко, че е така, но пък от друга страна не е нещо съвсем неочаквано - първо е по желание, вече обаче не. :nea:
Интересно сега колко от стопаните са спазили това и все пак все ми се струва, че за повечето хора ще е доста по-трудно да възприемат идеята да сложат чип на себе си от колкото на кучето си.

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 349
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #372 -: Март 12, 2010, 09:37:22 am »
Чл. 174. (3) При регистрацията на кучето ветеринарният лекар поставя татуировка или микрочип, които съдържат идентификационен код по Единния класификатор на административно-териториалните и териториалните единици на населеното място и индивидуален номер на животното.

Това е от Закона за ветеринарномедицинската дейност в България.

И не, не бих. Наблюдавала съм на видео цялата манипулация и знам, че не е безопасно, отделно, че за хора със сърдечни заболявания не е препоръчително, тъй като радио вълните влияят.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #373 -: Март 30, 2010, 21:51:39 pm »
Да си призная и аз не очаквах това:


Кучетата с имплантирани чипове се разболяват от рак


http://www.ivanstamenov.com/?p=1048

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #374 -: Март 30, 2010, 22:41:46 pm »
Да си призная и аз не очаквах това:


Кучетата с имплантирани чипове се разболяват от рак


http://www.ivanstamenov.com/?p=1048

Защо трябва да е изненадващо. Ако ни трябваха метални парчета в тялото щяхме да се раждаме с тях. Кучетата за разлика от хората нямат мераци към ползите от чипове. Независимо на какво ниво. Те идентифицират натрапник в тялото си и това ги разболява.

Има ли някой който да се лъже че дори чиповете ще бъдат произведени от материална гледна точка с минимален разход и ПОЧТИ никакви здравни съображения.
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27