Автор Тема: Българското енергийно решение...  (Прочетена 9031 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен teogen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 53
    • TEOSFERA
Българското енергийно решение...
« -: Април 22, 2007, 15:17:20 pm »
Заповядайте във http://www.samizdat.biz/teosfera/index.php?pg=2234
или http://blog.tigbg.com/teosfera/ и се запознайте с изобретнието! ...
Интегрален Комутатор на Магнитни Потоци - той е факт .
Информацията по изобретението и принципа е общодостъпна!

« Последна редакция: Април 22, 2007, 15:19:41 pm от teogen »
И ще познаете Истината и Истината ще ви направи свободни! www.teosfera.narod.ru

karutzar

  • Гост
Re: Българското енергийно решение...
« Отговор #1 -: Април 22, 2007, 16:15:06 pm »
Теофил от доста отдавна се занимава с алтернатинтите източници на енергия.http://teosfera.narod.ru/  му е старият сайт. Ако започне да прави бизнес от тези открития ще бъде жалко за него - просто ще последва съдбата на мнозина такива като него. Единственото рационално нещо, което може да направи е да публикува подробни чертежи и указания как всеки може да си го направи сам.  :D
« Последна редакция: Април 22, 2007, 16:18:17 pm от karutzar »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Българското енергийно решение...
« Отговор #2 -: Април 22, 2007, 17:14:48 pm »
teogen, искам да си купя един 10кW генератор   ;)   Колко пари ще ми струва?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Българското енергийно решение...
« Отговор #3 -: Април 22, 2007, 17:38:01 pm »
teogen, искам да си купя един 10кW генератор   ;)   Колко пари ще ми струва?

Аз не видях никъде да се пишат конкретни цифри за мощността но останах с впечатлението поне от снимките, че става въпрос за много по-ниски мощности от това 10кв  ;) И реално произведени подобни няма, но е описано че на теория е възможно. Това може би се дължи и на факта че производството на нещо с по-голяма мощност ще е доста скъпо.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Българското енергийно решение...
« Отговор #4 -: Април 22, 2007, 19:15:01 pm »
Именно, всичко това-и текстът, и снимките, са от миналата година. И какво от това, че на теория е възможно? Мен какво ме грее или теб...всички нас? Знаеш, че и аз съм занаятчия и бих пуснал такова съобщение, изобилстващо в синьо и червено само ако имам готовността да наводня най-малкото нашия форум с моята продукция.  Още по-вече, че тук става дума за нещо наистина сериозно и полезно.... Затова се зачекнах   ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Българското енергийно решение...
« Отговор #5 -: Април 22, 2007, 19:39:10 pm »
Да Миро прав си и аз затова чакам Теоген да отговори на някои конкретни въпроси на които сайта не дава отговор  най вече откъм практическата полза ;)

Неактивен teogen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 53
    • TEOSFERA
Българското енергийно решение...
« Отговор #6 -: Април 23, 2007, 04:24:30 am »
Здравейте! По настоящем аз не се занимавам с производство но работя върху собствени варианти на същия описан принцип.  Дал съм линк към  сайта на изобретателя и там има мейл на който можете да го питате това което ви вълнува но това кото знам е че той няма лично да се занимава с произодство а фирми които получат от него лиценз за целта по договаряне .  Целта да пусна тази информация в сайта ми е за да може всеки имащ възможноста, познанията и желаещ да експериментира да се заинтресува и да използва тази информация за изработване на собствено устройство.  Описаните устройства наистина работят и това кото мога да кажа е че първо съм ги видял в дома на изобретателя и второ лично експериментирам и виждам ефекасноста на принципа, който е достатъчно елементарен и нагледен за разбиране и възпроизвеждане. Автора на изобретението е решил че няма да го крие от общественоста но за да намери разпространение и приложение трябва да се превърне в бизнес. Съжалявам че думата "БИЗНЕС" е станала мръсна дума за някои хора, но убеждението ми е че всеки който се труди и постига нещо полезно е достоен за съответното възнаграждение за труда си било чрез бизнес или продажби на лиценз. 
   От друга страна нито изобретателя нито аз съм скрил каквото  и да било във връзка с изобретението и принципа. Старая се да го изложа в сайта ми на максимално дотъпен език така че който има основни познания по електротехника да може да схване нещата и да си направи сам , описаното устройство, така че ако някой нищо не схваща , то и най подробни чертежи с размери да му дам, пак ще намери кусури и няма да е доволен.  С течение на времето ще се старя да давам още по подробна информация според резултатите до които достигам .
  По моя преценка приблизителната цена на устройство за 1Квт. изходна мощност ще е не повече от 500лв. за материалите, включващи и магнитите и ефективност не по малка от 300%.
И ще познаете Истината и Истината ще ви направи свободни! www.teosfera.narod.ru

karutzar

  • Гост
Re: Българското енергийно решение...
« Отговор #7 -: Април 23, 2007, 09:28:27 am »
Здравей teogen
Преди време ти бях писал за чертежите, но тогава заминаваше за Испания и нямаше време за това.
Ще бъде жалко за откривателя на този принцип ако мисли да прави по този начин "бизнес" - предварително зная какво ще се случи. Същото се е случвало от преди Тесла насам със всички откриватели. Сам знаеш историята на Тесла със мОрган. Има стотици патенти, които са изкупени (в най-добрия случай) от откривателите - и си стоят засекретени като технология. Така (за жалост) ще бъде и този път. Единственото разрешение на проблема е свободно разпространяване на пълната технология с чертежи и всичко останало по интернет! И дано този път Човечеството има късмет, защото като нищо ще сложат магнитите към забранените за продажба елементи и технологии (оръжейните например) и ще стигнат даже до там да се проверяват жилищата на хората за подобни устройства за свободна енергия.  :D Няма да ме учуди даже и да въведат минимални квоти за употреба на ел. енергия. Сам знаеш, че Човечеството се държи под контрол с неговите енергийни нужди. От кои? - този въпрос вече не е актуален - знаем кои са, какви са, и какво мислят да направят по въпроса, пък и не само по този!
Уверен съм, че когато си готов с твоя проект на устройството няма да повториш грешките на тези преди теб - а те са стотици (за да не кажа хиляди) откриватели. Познай (от третия път) какво им се е случвало когато са започвали да правят "бизнес" с откритието си.
Чел съм за Тесла повече от колкото за всеки друг. За мен той е Гений. Предполагам и за теб, пък и за всички тук в този форум. Гениите са наивни в благородното си намерение да облекчат "тегобите" на изпадналото в 3D човечество. Но т.нар. "бизнесмени" въобще не са благородни - повярвай ми на доверие.
Привет

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Българското енергийно решение...
« Отговор #8 -: Април 23, 2007, 13:46:16 pm »
Цитат
По моя преценка приблизителната цена на устройство за 1Квт. изходна мощност ще е не повече от 500лв. за материалите, включващи и магнитите и ефективност не по малка от 300%.

Което напрактика означава че това за битови нужди е много рискова инвестиция и далеч от това което аз разбирам под "свободна енергия". Тъй като това нещо не ти произвежда енергия а просто ти я спестява! То и климатика има подобно КПД. От практическа гледна точка излиза  че  за да спестявам аз трябва да харча! Сега ако тези 350 вата дето се превръщат в 1кв си влизаха пак обратно в генератора тогава вече е друго щото от този момент аз съм на чиста печалба от 650 вата БЕЗПЛАТНА ЕНЕРГИЯ! Тогава вече тези 500лв си струва да се разделиш с тях щото рано или късно ще се избият.  Но доколкото разбирам не е този принципа

Неактивен teogen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 53
    • TEOSFERA
Българското енергийно решение...
« Отговор #9 -: Април 23, 2007, 21:36:28 pm »
Здравей Алиен! Аз не съм казал че Устройствата за които говоря не могат да работят автономно. МОГАТ и точно това е и идеята и целта ни . В магазините за електроника има инвертор-преобразователи от 12В на 220В а също и други от този сорт за различни напрежения и мощности които могат да свършот идеална работа за целта. Не желая да споря с никой . Когато си свърша работата ще дам точните параметри на това което съм направил , но  който не разбира от ел.техника и няма практика едва ли ще направи и най простия модел дори и при наличие на точни чертежи. Изобретението е гъвкаво за изменение като се запазва само принципа, което позволява оптимизиране и при най добрия разчет ефективноста може да е средно 10 пъти над входната мощност, но говорим и за по добри материали.
И ще познаете Истината и Истината ще ви направи свободни! www.teosfera.narod.ru

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Българското енергийно решение...
« Отговор #10 -: Април 23, 2007, 22:42:56 pm »
Ами дано наистина да работите в посока на автономни генератори, които да премахнат зависимостта от електрическите компании.Защото това означава еднократен разход за закупуване на генератор и край на плащанията. Успех в начинанието  ;)

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Re: Българското енергийно решение...
« Отговор #11 -: Май 29, 2007, 14:20:27 pm »
Очевидно е, че не разбирам нищо от физика след като правя само ламерски изказвания в подобни теми. От това, което разбирам е, че има една "джаджа", която произвежда електричество без да се вкарва нищо(по-точно нищо, което може да се види)
Дотук добре, но чета за десетки такива изобретения и никога, ама НИКОГА не съм виждал такова на живо или нещо от сорта. Факт е, че съществуват, но е и факт, че не можеш да ги намериш никъде LOL
И тези изобретеия не са от вчера. Чувал съм за такива още през 60-те. Някой може ли да ми обясни като на човек, без да ми развива "теория на конспирацията" защо след като има такива 'уреди' никъде не можеш да си ги купиш? Лицензи, патенти.. бла бла бла.. Питагор що не е патентовал "Пи" та да му плащаме всеки път като смятаме нещо? Интелектуална собственост? ЧАКАЙ ве пичми ти на Архимед плати ли лиценз, че ти е измислил математиката? Ами на тоя дето се е сетил, че от дърво може да се прави хартия? А за мастилото? И т.н. Какво значи интелектуална собственост като за я имаш се ползваш с интелектуалната собствено на милиони хора преди теб. Никога досега не съм бил толкова прав, колкото за тъпата интелектуална собственост :D Патентите са просто поредното средство за контрол. Да не говорим, че за да произвеждаш нещо не ти трябва патент 8)
Тъп съм не ме слушайте.

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Re: Българското енергийно решение...
« Отговор #12 -: Октомври 03, 2007, 23:05:18 pm »
Здравейте - не ми отваря линковете от началото на темата, че да видя това българско откритие  :(
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27