Автор Тема: Как да излъжем с неомагнит?  (Прочетена 19089 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Как да излъжем с неомагнит?
« -: Август 29, 2007, 18:45:51 pm »
През февруари 2005 год. в. "Строго секретно" направи публикация с която направи полулярен така нареченият неомагнит. Това представлява нов тип постоянен магнит, който има невероятната способност да смущава работата на електрически и електронни прибори. Та става дума за насока как да лъжем електромерите. Неомагнитът може да смущава работата на уредите от далечно разтояние, не какво обикновения постоянен магнит с поле само на няколко сантимерта и ако го сложим зад някаква лека преграда /да стане неоткриваем за блюстителите на енергото и закона/ можем да си намалим чувствително сметките за ток.
Та мисълта ми е следната. Тъй  като в нета не се намира информация, освен два линка, предидизвиквам народонаселението да потърси в английските сайтове инфо, защото има хора дето са от старото поколение, говорят не английски а руски. В публикацията на "Строго секретно е видно", че този тип магнити се произвежда в Китай, така че по вероятно е да се намери самият производител.
Абе в края на краищата това всичкото истина ли е или е само вестникарски блъф? Плюс това в нета не може да се намери фирма в България, която е вносител... и ако се намери, коя е, колко струва магнитчето, може ли да се купи или го продава само нелегално. Въобще това са важни работи.
Дерзайте момчета и момичета, дайте инфо.
« Последна редакция: Ноември 09, 2007, 14:48:01 pm от H. »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Как да излъжем с неомагнит.
« Отговор #1 -: Август 29, 2007, 18:53:04 pm »
Чувал съм за неодимови магнити, но за нео.....  :-\
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Re: Как да излъжем с неомагнит.
« Отговор #2 -: Октомври 03, 2007, 22:45:24 pm »
Неодимовите магнити май се използват в новите говорители - същите параметри, но по-малки габарити
А сега по темата - Нео магнити съм виждал да се продават в интернет - и аз когато четох статията във въпросния вестник се поинтересовах и открих, че такива магнити могат да се поръчат - беше от интернет сайт. Във вестника пише, че ако се сложи до електромер или водомер, ще намали разходите ви - за електромерите е ясно как, но за водомерите мисля, че от магнитното поле водата става по-малко плътна или нещо такова докато е в обсега на полето и така водомера отчита по-малко вода (не съм сигурен, че е така !!!)
Неомагнита има много по-добри и силно изразени магнити свойства от обикновения магнит - все едно имате много голям магнит, но с много малки габарити - силата му е като на голям магнит  :D
За сега това знам - знам и че не е хубаво да се поставя до магнитни записващи устройства - видеокасети, дискети, хард дискове и т.н.
За електромерите не знам как ще ги лъжете - все пак вече ги изкараха по улиците...
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27