Автор Тема: Финансови новини  (Прочетена 150060 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Финансови новини
« Отговор #195 -: Април 29, 2010, 13:41:59 pm »
Да не излезе в последствие, че навсякаде по света се заплащат големи заплати ?  :hi:

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Re:Финансови новини
« Отговор #196 -: Април 30, 2010, 00:13:20 am »
Възможно е. Но при гърците това беше прекалено, което направиха. Сега заради тях и други го отнасят.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Финансови новини
« Отговор #197 -: Май 01, 2010, 08:45:43 am »
Меркел чака доброволно участие на банки в помощта за Гърция

Берлин, Германия /КРОСС/ Германският канцлер Ангела Меркел заяви, че ще приветства принос от страна на частния сектор в Германия към спасителния пакет за Гърция. „Бих приветствала силно доброволното участие на банки", казва Меркел в интервю за „Билд ам зонтаг", което ще бъде публикувано утре, съобщава Ройтерс.
Изпълнителният директор на Deutsche Bank Йозеф Акерман помага за координацията на усилията на германския частен сектор да подкрепят пакета, посочва високопоставен източник. Този ход би помогнал на политическите лидери да представят плана пред немската общественост преди ключовите избори в страната.
Няколко компании са поели ангажимент да се включат в помощта за Гърция, като сред тях има банки, застрахователи и една индустриална компания. Имената им обаче не се споменават. Обещани са 1-2 млрд. евро, въпреки че няма постигнато официално споразумение, допълва източникът на Ройтерс.
В петък германският вицеканцлер Гидо Вестервеле заяви, че очаква банките в Европа да имат желание и да дадат своя принос към помощта за Гърция.

http://www.cross-bg.net/svetat/138-evropa/1123675-merkel-chaka-dobrovolno-uchastie-na-banki-v-pomoshtta-za-gartziya-

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Финансови новини
« Отговор #198 -: Май 07, 2010, 20:47:48 pm »
Дойче банк не изключва изтегляне на гръцките банки от България
http://www.-Цензурурано - Жълт сайт на Пеевски/news/article/77815

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Финансови новини
« Отговор #199 -: Май 09, 2010, 20:42:55 pm »
Главният икономист на Deutsche Bank предсказва равен курс на еврото и долара
 ;)
Финансовата криза в Гърция може негативно да се отрази на стойността на еврото, в резултат от което двете валути вероятно ще си изравнят курса. Това е заявил пред AFP главният икономист на немската Deutsche Bank Томас Майер. „Аз мисля, че скоро доларът ще бъде 1,2 за евро и е възможно по-нататъшното снижение на европейската валута” – е отбелязал Майер.
В течение на последните няколко седмици е отбелязано повишение на курса на долара и понижение на еврото на световния валутен пазар. На 7 май еврото е поевтиняло до 1,2759 долара, докато на 3 май е било на равнище 1,3243 долара.

На 7 май комисарят на Евросъюза по финансовите въпроси Оли Рен е заявил, че възможният фалит на Гърция може да парализира световната финансова система. Комисарят е сравнил възможния удар с банкрута на американската банка Lehman Brothers през септември 2008 година.

Сега Гърция се намира на границата на фалита. През май страната трябва да плати дълг от 9 млрд. евро, а за цялата година сумата е 50 млрд. евро. Ако не получи кредитна поддръжка от другите държави, Гърция няма да може да се разплати в срок и ще бъде принудена на обяви фалит.

В началото на май Евросъюзът и МВФ приеха програма за подкрепа на Гърция, която включва предоставяне на над 100 млрд. долара за три години с лихвен курс под пазарния. Страните от ЕС ще заделят за Гърция 80 млрд., а МВФ – 30 млрд. долара. В замяна Гърция е длъжна да изпълни редица условия, включително съкращаване на държавните разходи и дефицита на бюджета. Мерките на правителството обаче не срещат необходимото обществено одобрение.

БЛИЦ
http://www.-Цензурурано - Жълт сайт на Пеевски/news/article/77924

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Финансови новини
« Отговор #200 -: Май 15, 2010, 11:15:20 am »
Разследване на банки заради невярна информация към рейтинговите агенции "Стандард енд Пуърс", "Фич" и "Муудис".

http://yphalachev.blogspot.com/2010/05/blog-post_15.html

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Финансови новини
« Отговор #201 -: Май 24, 2010, 19:49:26 pm »
Подкупите и гръцката криза

Зад бюджетната криза на Гърция се крие една загадка: защо една държава харчи толкова щедро, но събира данъци толкова зле? Мнозина гърци казват, че отговорът се нуждае само от две думи: fakelaki и rousfeti.

„Факелаки“ е гръцката дума за „пликове“, подкупи, които засягат почти всекиго, от болничните пациенти до търговците на риба. „Русфети“ (или „рушвети“) пък означава скъпи политически услуги, които обхващат всичко, от назначенията на учители до търговията с недвижими имоти на гръцките православни монаси. Взети заедно, тези традиции на корупция и шуробаджанащина са създали една държава, която е колкото раздута, толкова и недохранена, както и една криза на доверието, която в момента раздрусва цяла Европа.

Едно изследване, което ще бъде публикувано скоро от вашингтонския институт Брукингс показва, че подкупничеството, протекциите и други видове обществена корупция са основните причинители на огромния държавен дълг, лишавайки страната всяка година от сума, равностойна на около 8 % от брутния й вътрешен продукт (БВП), или повече от 20 милиарда евро.

Гръцкият бюджетен дефицит се равняваше на средно 6,5 % от БВП през последните пет години, (13 % през миналата година). Ако обществените сектори на Гърция биха били толкова чисти, колкото са онези на Швеция и Холандия, за това време страната би постигнала бюджетни излишъци, според споменатото изследване.

По корупция Гърция е на последно 16-то място сред страните-членки на еврозоната (според едно изследване на Световната банка) и също на последно, 27-мо място сред всичките 27 страни-членки на Съюза, разделяйки го заедно с България и Румъния, според Transparency International.

През миналата година 13,5 % от гръцките домакинства са платили подкуп, средно по 1.355 евро, според едно наблюдение на Трансперънси, публикувано миналия месец. Обикновените граждани подават пликове, за да получат шофьорски книжки, часове при лекаря и разрешения за строителство, или за да намалят данъчните си сметки, според същото изследване.

През 2008 висши правителствени чиновници бяха обвинени в подпомагане на един православен манастир, разполагащ с добри политически връзки, при опита му за получаване на собственост върху едно езеро, което след това е било заменено за значителен парцел обществена земя – при цени, облагодетелстващи монасите, но струващи около 100 милиона евро на данъкоплатците. Този скандал подпомогна изборното поражение на консерваторите през миналата есен.

Корупцията подкопава обществените финанси по множество начини. Маменето на правителството, особено при плащане на данъци, е широко разпространено. Всичко това увеличава значително правителствените разходи (чрез политическо покровителство и неефективност на управлението), същевременно намалявайки държавната власт над данъкоплатците.

„Ядрото на проблема се състои в това, че ние не притежаваме културата на гражданско общество“, казва Ставрос Катсиос, професор от гръцкия Йонийски университет, специализиращ се в областта на икономическите престъпления. „В Гърция спазването на правилата е въпрос, на който се гледа с презрение. Ако спазвате правилата, вие сте глупак.“

През 2007 г. беше установено, че правителството е продало милиарди евро под формата на надценени, сложни за разбиране финансови инструменти на различни пенсионни фондове, с което им е причинило огромни загуби. Недостигът пък е трябвало да бъде покрит от бюджета, влошавайки още повече дефицита.

Следвайки огромното обществено недоволство, една държавна комисия подложи на проверка някои от транзакциите, стигайки до заключението, че са налице „ясни индикации“ за подкупи, избягване на данъци и други престъпления от страна на гръцки чиновници.

Бюрото на прокурора обаче отхвърли обвиненията, защото докладът беше подписан само от председателя на комисията, а не от всички нейни членове. Председателят на комисията по-късно беше отстранен.

Общественото възприятие, че всички крадат, е оставило у мнозина гърци усещането, че е морално приемливо да се опразват обществените куфари. Министър председателят Папандреу заяви миналия месец, че много хора се питат: „Ако политиците са корумпирани, ако има такава корупция, то защо пък аз да плащам данъци? Не знам къде отиват парите ми.“

Около една четвърт от данъците в Гърция не се плащат, смята Фридрих Шнайдер, икономист в австрийския университет Линц, който изследва неплащането на данъци по цял свят. Според него около една трета от това се дължи на подкупи. „Разделяте данъчните си плащания с инспекторите, срещу което получавате намаление“, казва той.

Един висш правителствен чиновник казва, че някои данъчни служби функционират на принципа „4-4-2“, също като във футбола. Ако някой човек или фирма дължи 10.000 евро данъци, той дава 4.000 на инспектора, задържа за себе си други 4.000, и плаща на държавата 2.000.

Това обяснява факта как е възможно в една развита страна с население от 11 милиона души, само около 15.000 души да декларират годишен доход от над 100.000 евро, според гръцкия финансов министър.

Друг проблем е безкрайно раздутият държавен сектор. Според гръцката конституция, постоянните държавни служители получават гарантирана работа до живот.

Училищната система е особено раздута. В продължение на години министерството на образованието е назначавало нови учители дори и ако от тях не е имало нужда, казва Йоанис Панаретос, министър от кабинета, натоварен със задачата да направи управлението по-прозрачно. В Гърция има около 180.000 учители, като около 20.000 от тях са заети с чисто административни работи и не преподават, по липса на достатъчно класни стаи.

На други места училищата имат повече учители, отколкото са и необходими. Едно малко училище на един от островите например се оказало с 15 учители по физическо възпитание, докато в друго имало повече учители, отколкото ученици.

Системата на здравеопазване е друг инкубатор на корупция. Множество болници нямат реално счетоводство, което прави изключително трудно проследяването на покупките им. Отчасти по тази причина обществените болници имат огромни дългове, които не са в състояние да изплатят. Предишното правителство подцени тези задължения с повече от 5 милиарда евро, представяйки пред европейските власти един прекомерно оптимистичен проектобюджет, като с това предизвика масивното преоценяване на гръцкия дълг след октомврийските избори.

Гърците, които се опитват да се борят срещу корупцията, често откриват, че това е доста трудна работа. Семейството на Григориос Теодоридис притежава фирма, която внася прясна риба от Турция. В продължение на години той е трябвало да плаща подкупи на една държавна ветеринарна инспекторка, която го заплашвала, че ще обяви рибата негодна за внос.

Когато семейството на Теодоридис решило да започне да внася скариди, инспекторката увеличила цената, искала 30.000 за разрешителното и по 2.000 на пратка. „А освен това тя ни нареждаше от кои точно турски фирми да купуваме“, казва Теодоридис.

Търговецът се оплакал в министерството на земеделието рано миналата година, но не получил отговор.

През ноември обаче той имал късмет. Новият заместник-министър на земеделието, дългогодишният противник на корупцията Михаил Карчимакис, се заинтересувал от случая. Ветеринарната инспекторка била уволнена, осъдена и глобена.

Господин Теодоридис казва, че това развитие на събитията е необичайно. Жена му работи в министерството и тя му помогнала да се свърже с необходимите хора. „Представете си какво е положението на хора, които не разполагат с връзки“, казва той.
За автора:
Маркус Уокър е берлински кореспондент на The Wall Street Journal и пише по въпроси на европейската икономика от 2005 г. насам.

http://www.librev.com/index.php/bg/discussion/europe/893-2010-05-05-00-32-21

 http://online.wsj.com/article/SB10001424052702303828304575179921909783864.html

Неактивен %00

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 126
    • organic SEO
Re:Финансови новини
« Отговор #202 -: Май 24, 2010, 23:38:43 pm »
От цялата история не разбирам защо никой не атакува проблема - а той е в модела. Лечението, което се упражнява е подобно на западната медицина - работи се върху симптомите, наливат се пари, упражняват се разни фискални трикове и механизми, слава богу, не ми е работа да го разбирам в детайли, но това е очевидно.
Та за да не се търси преработване на модела причините са основно две :
- първа възможност - невежество, незнание, и нежелание да се надзърне отвъд статуквото;
- втора възможност - целенасочени действия за постигане на определени цели - финансов крах, контрол, предизвикване на хаос и подобни.
Разбира се, възможни са и смесици от двете, но тези два клона са във видимостта на умозрението ми.
Някой да има друга визия за това ?
╟╩╦═╬╧╩╦═╬╧Оrgаnic SEO NinJah╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Финансови новини
« Отговор #203 -: Май 27, 2010, 23:17:34 pm »
ЕК: Спасението на потъващите банки е в ликвидацията им
 ;)
http://www.euinside.eu/bg/news/the-proposal-for-bank-resolution-funds-of-the-european-commission

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Финансови новини
« Отговор #204 -: Юни 06, 2010, 21:33:55 pm »
В Русия пускат златна монета, тежка 5 кг.

http://www.cross-bg.net/lyubopitni-novini/1134967-v-rusiya-puskat-zlatna-moneta-tezhka-5-kg

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Финансови новини
« Отговор #205 -: Юни 29, 2010, 20:54:44 pm »
Слабото евро - опасност или възможност?

От декември миналата година еврото губи от своята стойност - факт. За шест месеца курсът на единната европейска валута загуби почти 20% от стойността си срещу основния си конкурент - щатския долар. След продължителната тенденция на поевтиняване на долара ето че настъпи и повратният момент. Еврото пое посока надолу, при това доста по-стремително, отколкото поскъпваше преди това. Но какво от това? Трябва ли държащите евро да се притесняват или пък се откриват нови възможности за нови „играчи". Със сигурност е възможно и едното, и другото, зависи кой в каква позиция се намира.

Защо поевтинява еврото?

Надали в тези няколко реда ще разкрием причините за процеса, но можем да фиксираме някои от възможните. Могат да се посочат различни фактори. Такива са например данните за щатската икономика, за европейската, за азиатските. Азия, като регион с бурен растеж (сега по-умерен) и обвързан с долара, е фактор, способстващ за поскъпването му.

От друга страна, данните за състоянието на щатската икономика не винаги са положителни, което не допринася за силен долар. Сред факторите е и цената на петрола. Сега тя също пада, което пряко резултира в по-скъп долар. Дали по този косвен начин доларът набира скорост, а еврото бива обезценявано? Вероятно и едното, и другото е вярно, но не може да бъде даден приоритет на нито едно от двете. Може би най-достоверно изглежда, че причините за поевтиняването на еврото се крият в самата Европа. Икономическата криза не подмина региона и най-големите икономики в ЕС бяха чувствително поразени. Нормално е в такъв момент да се отслаби и единната валута.

Възможност за печалба

Каквато и да е ситуацията, тя винаги предлага някакви възможности. Печалба? Защо не? Има съвсем реална възможност за това. Щом една валута е евтина сега, то след време може отново да поскъпне. Веднага се вижда шансът за получаване на изгода - ако сега се купува евтино и се продава по-скъпо в бъдеще. Може ли обаче реално да се случи това? Практически може, но не и ако се купува евро с левове, за да се продава по-късно отново срещу левове. В този случай няма да се реализира ефект поне докато у нас съществува валутен борд. Причината е, че едно евро винаги ще е 1,95583 лв., докато нещо не наложи промяна на курса.

Стимул за европейската икономика

Отдавна се говори, че европейската икономика е в затруднение, особено сега, когато финансовата криза е оправдание за всички проблеми. Вариант да се подобри това статукво е да се повиши производството, съответно и износът. От учебниците знаем, че евтината местна валута (евро в случая) стимулира износа. Плащанията във валута при износ могат после да се превърнат в повече единици от местната. Е, сега еврото е евтино и това би трябвало да окаже благотворно влияние. Все пак са изминали 6-7 месеца и в определена степен ефектът вече би следвало да е налице. Дано е така и ако засега не го виждаме, се надяваме в бъдеще да го видим.

За хората с долари

Ако някой е чакал момента, в който може да продаде наличните щатски пари, може би сега е времето. Това е едно от измеренията на сегашната ситуация. Отслабеното евро дава шанс на притежателите на долари да получат повече левове срещу тях.

Дава и друг шанс - да се превърнат в евро, при това в повече евро, отколкото можеше преди 6-7 месеца. По-голямото количество евро ще донесе относително по-голямо богатство на притежателя си. С други думи, който сега има долари, може да купи повече евро и да купува повече стоки и услуги, които се предлагат в тази валута. По-просто казано - ще му е изгодно. Иначе другият вариант е след време еврото да се продаде, но първо трябва да поскъпне. Вече стана дума за това по-горе.

За хората с евро

Вероятно мнозина притежатели на тази валута вече си задават някои от следните въпроси: Какво ще стане с еврото, какво да правя, трябва ли да “бягам” от него и др. Не е нужно да се драматизира, защото нищо, което се случва, не може да бъде определено само като строго позитивно или негативно.

Тук е от значение как ще бъде използвано еврото. Със сигурност неудачен вариант е да се използва в случаите, когато се налага обръщането в долари. Тогава разходът на евро ще е по-голям, следователно по-скъпо за притежателите му.

Изводът е, че който има евро, а трябва да плати нещо (стока, услуга, пътуване, хотел и т.н.) в долари, тогава ще е скъпо, неизгодно за него. Притеснително е също и когато цените на стоките и услугите в ЕС и особено в Еврозоната започват да нарастват, а свидетелства за това вече има.

Възможно е обаче и нищо толкова страшно да не се случи. Ако еврото се използва в България и се обръща в левове, тогава няма почва за безпокойство. Както стана дума вече, засега курсът на лева към еврото е фиксиран и независимо колко струва то спрямо другите валути, срещу нашата си е 1,95583 лв.

Евтиното евро и заемите ;)

Трябва ли да се търси някаква зависимост между поевтиняването на еврото и лихвите по кредити? Определено да. Тя е пряка и се отразява директно върху размера на лихвите. Какво може да се случи? Виждат се поне два сценария. При първия, ако банките разполагат с достатъчно долари от времената, когато беше евтин, тогава могат да купят евтино евро. Резултатът ще е по-ниски лихви по евровите заеми - добра новина за новите кредитополучатели.

Известни свидетелства за това виждаме и сега. За същия период, в който поевтинява еврото, поевтиняват и заемите.

Наред с тези положителни очаквания обаче, може да се реализира и сценарий две, при който може да се развие и хипотеза за точно обратния процес. :yes: В случай че кредиторите виждат рискови фактори, причина за падането на еврото, тогава почти сигурно ще повишат надбавките си за валутен риск. Няма кредитор, който да гледа безучастно как заемите, отпуснати от него, се обезценяват. Винаги следва реакция и тя е оскъпяването им, за да се компенсира обезценката. Сред основните фактори за поведението на кредиторите ще бъдат техните виждания и очаквания за евтиното евро. При очакване, че това е временно явление, тогава опасността от покачване на лихвите не е толкова голяма. Но така ли е в действителност? Времето ще покаже.

Евтиното евро и депозитите

Тук едва ли са нужни много разсъждения. Щом валутата е евтина на международните пазари, набавянето й не е трудно. Така се намалява нуждата от евров ресурс, набиран от местния пазар, от България. Логичният резултат е понижение на лихвите по депозити в евро. Вероятно новината не е приятна за спестителите в тази валута, но фактите са такива.

Това отново ни връща на въпроса: какво да правим в тази ситуация? Вариантите са: или да се променят спестяванията в друга валута, или просто да се приемат по-ниските лихви. Всеки преценява за себе си. ;)

Иван СТОЙКОВ, Старши анализатор в "МОИТЕ ПАРИ"

http://www.moitepari.bg/Spravochnik/art/Advices/slaboto-evro-opasn~90dbd1ea53984d55b5c5dcc3a1c72c00/

Неактивен rofl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 164
Re:Финансови новини
« Отговор #206 -: Юли 05, 2010, 12:55:30 pm »
Google плаща компенсации на хомосексуалистите

Решението на компанията може да предизвика съдебни дела

http://www.technews.bg/info.php?id=17926

Нова кадрова политика на Google предвижда допълнителни възнаграждения на служители с нетрадиционна сексуална ориентация. Хомосексуалистите, живеещи по двойки, но без да са признати за семейство, ще получават компенсация за по-високата медицинска застраховка, която те принципно плащат - около 1069 долара годишно, съобщи Ню Йорк Таймс.

Като се тегли чертата, хомосексуалистите, живеещи по двойки, ще се изравнят по този показател с членовете на традиционните семейства. Решението влиза в сила със задна дата - от 1 януари тази година.

Около 300 гейове и лесбийки от Google участваха в гей парад, проведен наскоро в Сан Франциско. Новината за вдигане на заплатите им предизвика противоречиви оценки в американското общество, предава FoxNews.

Google поправя съществена дискриминация там, където федералното правителство отказва да я признае, коментира Дерил Нершафт от организацията Workplace Project at Human Rights Campaign, която защитава правата на хомосексуалистите.

Гейовете и лесбийките се сблъскват с дискриминация на работното място, заради федералните закони, които не признават техните семейства, допълва Нершафт.

Според анализатори, макар и идеята на Google да изглежда удачна на пръв поглед, тя може да стане повод за съдебни искове, тъй като решението за по-високи заплати е продиктувано изключително от сексуалната ориентация на служителите.
Някой доста упорито ми трие съобщенията ;-)

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 515
Re:Финансови новини
« Отговор #207 -: Юли 05, 2010, 21:48:20 pm »
Аз все още не мога да разгадая конспирацията с хомосексуалистите . Защо те са толерираната чат от обществото ???Махам на страна факта,че гей мафията управлява.Кое е другото,което се крие от нас ???
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Финансови новини
« Отговор #208 -: Юли 06, 2010, 08:54:51 am »
Аз все още не мога да разгадая конспирацията с хомосексуалистите . Защо те са толерираната чат от обществото ???Махам на страна факта,че гей мафията управлява.Кое е другото,което се крие от нас ???
Ами това е плана за намаляване на популацията, колкото повече обратни толкова по малко деца.  :hi:

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Финансови новини
« Отговор #209 -: Юли 12, 2010, 23:45:02 pm »
50 на сто е шансът еврозоната да се разпадне

В последните седмици страховете за разпад на еврозоната поизбледняха, след като единната валута покори нови върхове срещу долара. Икономистите от Capital Economics, обаче, излязоха с поредната песимистична прогноза за бъдещето на европийския валутен съюз, пише днес CNBC.

Стигнахме до заключението, че везните са се наклонили срещу оцеляването на еврозоната в сегашния й вид, са писали експертите от компанията до свои клиенти.

Икономистите са притеснени от високата задлъжнялост и от конкурентоспособността на европейската икономика. Затова, според тях, вероятността някоя от страните със сериозни проблеми, като например Гърция, да бъде помолена да напусне еврозоната е много вероятна.

От Capital Economics не изключват и възможността Германия да излезе от монетарния съюз, както и евентуалното разделяне на еврозоната на „северна” и „южна”.

Шансовете някой от така начертаните сценарии да се случат в следващите години е 50 процента, заключава главният икономист на Capital Economics Джулиън Джесъп.

http://www.darikfinance.bg/view_article.php?article_id=36395

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27