Автор Тема: The Secret  (Прочетена 103722 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ulgen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Относно: The Secret
« Отговор #15 -: Март 10, 2008, 01:21:17 am »
Открихме и затвърдихме нова конспирация!!!!

Конспирация ли е филма или се създава конспирация за филма?!!

Колко от вас умни мои приятели, може да дадете категоричен отговор на моя въпрос?

Отговор:

-Никой!
-А..., защо???Не е вярно, сега ще изложим хиляди доводи да докажем, че филма е конспирация, защото и т.н.

Конспирация ли е филма или се създава конспирация за филма?!!

Добре..., ами филма е създаден за американци, прост, олекотен, разбираем, не-не, консуматорството, подтиква хората към консуматорство - помощ, помощ!

- Кои хора питам аз?!!Пак питам.., кои хора, подтиква към консуматорство?

Филма ще даде онова, което си поискаш!За да стане по-разбираем филма от писхологическа гледна точка са вложени елементите, които са водещи и определящи за мисленето на средностатистическите индивиди(в случая американците) , елементите са;

Нисши и Висши, съответно;
-Физиологични;
-Сигурност;
-Принадлежност;
-Увереност;
-Самоусъвършенстване.
И в зависимост кой къде е и на кое стъпало е в любимата пирамидка на Маслоу, ще използва информацията от филма за своите нужди в зависимост от достигналото си развитие.Всеки ползва ключа за каквото си пожелае!

-Ама във филма има очевадна конспирация, защото те карат да искаш!

-Искането приятели мои е предпоставка за развитие, защо са построили пирамидите, защото са пожелали, защо някои от вас целенасочено се развиват? Едвали е защото не искате!И това ако не е конспирация, здраве му кажи!

Нормално е, конспиративната матрица на Xnet формира мисловни връзки с насоченост в конспирации, ако отида в здравен форум, в който се обсъжда същия филм, там ще е пречупен през матричността на здравето и т.н. и т.н.

Преди много време, бях доста активен в този форум, но мои занимания в други сфери на замно ми развитие ме "заведоха" на дълго, но ценно пътешествие и сега, когато се върнах да видя стари приятели и другари виждам една сериозна пристрастност, едно непроменено мислене, но подплатено с непробиваеми доводи, факти, "истини" и т.н., с други думи формирано мислене!

Конспирацията, като игра на ума е най-голямата уловка и метод за източване на умствена енергия, източената енергия не е насочена, а ненасочената е разпиляна, а разпиляната е неградивно, а неградивното е разрушително, защото някой друг вместо теб гради!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: The Secret
« Отговор #16 -: Март 10, 2008, 14:43:50 pm »
ulgen. Дали има конспирация или не всеки си преценява сам. Хнет не е трибуна, която оценява обективно в стил "рече и отсече". Всеки изказва виждането си и толкова. То е важно за него си, може да впечатли и други - има ли лошо в това? Не виждам към какво по-точно е насочена критиката ти? Идваш и казваш какво било тук, как мислели хората и не знам си що... Че новите и нови конспирации се пускат с цел да ни отдалечават от другия вид търсене е коментирано на много места. Не си открил/а (? ;))топлата вода. Когато това се знае, няма опасност от залитане. За някои. Разбира се, че някои са дошли да залитат. От това имат нужда. Можеш ли да ги виниш, заради нуждите им? Можеш ли да ги виниш за това, че са на нивото, на което са?

Колкото до филма, това си е просто доказателство, за съществуването на определен американски модел, чрез който се съобщават широко познати истини. Сигурно е помогнал на някой. Едва ли е дал нещо на някого от хнет. С малки изключения. Не смятам да се чувствам виновен, че намирам конспирация във филма ;)

Неактивен Radostin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Относно: The Secret
« Отговор #17 -: Март 10, 2008, 15:10:07 pm »

Конспирация ли е филма или се създава конспирация за филма?!!

Преди много време, бях доста активен в този форум, но мои занимания в други сфери на замно ми развитие ме "заведоха" на дълго, но ценно пътешествие и сега, когато се върнах да видя стари приятели и другари виждам една сериозна пристрастност, едно непроменено мислене, но подплатено с непробиваеми доводи, факти, "истини" и т.н., с други думи формирано мислене!

Ulgen,добре дошъл отново :)
Виждам,че пощата ти е  [email protected] т.е. говори ,че си тясно свързан с източно-азиатската духовност в търсене на "аза си ".
Моето мнение за филма,филма говори за материални блага - най-вече,как да имаме много голяма къща,как да имаме хубава кола и т.н.
Не се говори за езотерични неща и духовно извисяване.
Както казва Петър Дънов,българите са доста лъгани и вече не се лъжат така лесно.

КРИОН

1.  Винаги има универсална полезна информация. Пазете се от някой, който ви дава информация, която е полезна само за неколцина или ви казва, че тя е предназначена за специална група избра¬ници. Информацията трябва да е полезна за цяло¬то човечество, за всеки един човек. Бъдете нащрек за това. Така ще прецените дали слушате исти¬ната.
2.  Посланието трябва да въодушевява. Търсете упълномощаващите послания - не белязани от страха, не отчайващи, не тласкащи ви да избягате или да се скриете - а вдъхващи сила! Бъдете нащрек за това.
3. Духът никога няма да ви предаде послание, което ви кара да се откажете от вашата свободна воля. Никога! Защото вашата свободна воля е смисълът на пребиваването ви на Земята, докато седите на златния трон. Свободната воля! Изборът дви¬жи бъдещето на вашата планета.
4.  Духът никога няма да ви предаде послание -никога - което ви кара да погазите онова, в което вярвате. Вашият мисловен процес предизвиква дълбоко уважение. Духът никога няма да ви под¬мами или "придума" да направите нещо. Посла¬нието не бива да пристъпва вашата последова¬телност. Вие трябва да се чувствате удобно с посланието, което ще отекне като вярно в сърцето ви.
5. Скъпи мои, Духът никога няма да представи контактьора като единствения източник. Бъдете нащ¬рек за това, защото има много посланици на Духа и всички те "патентоват" информацията си, за да представят по-голямата картина - особено в тази нова епоха. Те никога няма да се представят като единствен източник на информацията.
6. Следете за факта, че информацията обикновено е нова. Внимавайте за тези, които само повтарят старото, защото те не канализират нищо друго освен егото на човешкото същество. Необходима е нова информация. Това е смисълът на ченълинга. Помислете за това.
7. Следете за факта, че канализираната информация трябва да представя духовни решения. Решения на житейските предизвикателства на Земята чрез новата информация е смисълът на ченълинга.

Неактивен defyl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Относно: Re: The Secret
« Отговор #18 -: Март 10, 2008, 15:31:16 pm »


Истинската идея и манипулация е да те карат да ИСКАШ! Постоянно се насажда - "Помислете си за него, съсредоточете се - и то вече е наполовина ваше. Само си го поискайте!"

Това е истинската подвеждаща част - нищо ново във философията пропагандирана от илюминати - да се създаде едно консуматорско общество. Всичко да се сведе до ИСКАНЕТО. Поискай това, поиксай онова. Будизма казва, че с искането започват бедите. Затова се стреми да отхвърли всички желания.


Мда, от момента в който чух тази дума "Искане", спрях филма и не го погледнах повече.
Нищо в тази вселена не става с ИСКАНЕ.
Става с Отдаване, подаряване и т.н.

Вярно е, че в някаква степен силата на мисълта помага, но не и когато искаш нещо за себе си и вършиш глупости, като разглезено дете.

Който иска, да си иска, далеч в развитието си няма да отиде :)
I Came Out From The Deep To Help And Understand But Not To Kill.

Неактивен ulgen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Относно: The Secret
« Отговор #19 -: Март 10, 2008, 16:36:01 pm »
Здравейте приятели,

Моите съвети са поднесени чрез критиката Хор :)
Всеки от нас притежава сила и не са малко тез, които знаят от къде е и защо и какво трябва да свърши:)

Хиляди са елементите, частиците, които трябва да увладееш и знаеш, за да постигнеш обективната космическа действителност и това, което се опитвам като всеки един от вас е да допринеса с още няколко елемента за развитието и постигането на съвършенният светоглед от който всички да почерпим:)

Има участници в този форум, които допринасят за развитието на форума и на участниците, те не го правят случайно, те го правят напълно осъзнато, но осъзнато от гледна точка на раса, ген, същност, пратеничество и т.н.

Рикардо приятелю:) в някой от най-висшите източно духовни касти се говори на древен българо Тенгриански език.Основите в Будизма са си чиста и силна форма на Тенгрианство.

Замисъла на Космоса е Съвършенство , това е...
А моя опит е да насоча мислите Ви към това да не си мислите че тези или онези са вездесъщи.Пророците им постоянно чертаят завършек на Света, но не на нашия, а на техния и затова искат да повлекат и този и за това искат да заблудят всички, да се отрекат от Космическата хармония и Съвършенство.

Светли епохи са отредени за развитието на човешката раса и цивилизация 

Неактивен Radostin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Относно: The Secret
« Отговор #20 -: Март 11, 2008, 09:28:15 am »

Рикардо приятелю:) в някой от най-висшите източно духовни касти се говори на древен българо Тенгриански език.Основите в Будизма са си чиста и силна форма на Тенгрианство.

Замисъла на Космоса е Съвършенство , това е...
А моя опит е да насоча мислите Ви към това да не си мислите че тези или онези са вездесъщи.Пророците им постоянно чертаят завършек на Света, но не на нашия, а на техния и затова искат да повлекат и този и за това искат да заблудят всички, да се отрекат от Космическата хармония и Съвършенство.

Светли епохи са отредени за развитието на човешката раса и цивилизация 

Дъвиан, само това може да си ти,под име ulgen  :)
Вълкът козината си мени,но нрава не  :P
Форума дава насока на неща,които не се казват директно на обществото.Сега форума е много различен.Мина еуфорията преди 2 години,всеки го бе изпитал това,става и ляга с форума. ;D Разбирам те какво се опитваш да кажеш.

Но запомни едно всяка книга и всеки филм се издава без никакъв "висш качествен" контрол.Всеки казва каквото му падне.Лека по лека трупаме всички заедно житейски опит,всеки сам трябва да осъзнае думите,които идват и "вибрират" от всеки съфорумник. :)
« Последна редакция: Март 11, 2008, 09:29:51 am от Ricardo »

Неактивен ulgen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Относно: The Secret
« Отговор #21 -: Март 11, 2008, 11:30:09 am »
Рикардо имам малки опасения, че не съм Дъвиан :) .
Но, имам бегла памет за него от преди години и си спомням че бе доста интересен и интелигентен съфорумец.Та предният ми ник бе IYI.

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Относно: The Secret
« Отговор #22 -: Март 11, 2008, 15:29:40 pm »
филмчето много добре манипулира гледах го и едва ли не вече се бях вързал докато не чух че възхваляват някакъв бог май беше и веднага го изключих

Неактивен ulgen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Относно: The Secret
« Отговор #23 -: Март 11, 2008, 15:52:15 pm »
Научете се да отсявате зърната от плявата и продължавайте.

Винаги е хубаво когато имаш огромна група на недоволстващи :)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: The Secret
« Отговор #24 -: Март 17, 2008, 14:24:20 pm »
Аз, още като го гледах филма си помислих:
"Като имат такава велика тайна, защо аджеба ще я дават в ръцете на простия народец?"
Съмнителна работа. Малко на приспиване на духа ми прилича..Имам познати, които с този филм наистина си приспаха съзнанието и нищо не ги трогва..
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен ulgen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Относно: The Secret
« Отговор #25 -: Март 17, 2008, 15:36:15 pm »
Магнолия, филма е чудесен.
Нима това не е най-подходящото време, човечеството да разбере, че именно отделния индивид на това човечество е причината за заобикалящата реалност или с други думи, че всеки сам създава реалността си.Основния акцент във филма!

Преди време се оплаквахме, че крият знанията от нас, сега се оплаквама защо дават тази инфорамация на бедния и прост народец??!!

Във филма са дадени някой от основните космически принципи и всичко съвпада с прехода на човеците, този филм е подготовка за предстоящата действителност, а именно:

 Добре дошли на планетата Земя, дом на много високо развити и хармонични обитатели т.е. първоначалната космическа идея относно Земята и човеците.

НО за хората с вкоренен негативизъм и предубеденост е цяло чудо, че все още са тактични в изсказванията си относно филма, ха-ха-ха...

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: The Secret
« Отговор #26 -: Март 17, 2008, 16:13:21 pm »
Магнолия, филма е чудесен.
Нима това не е най-подходящото време, човечеството да разбере, че именно отделния индивид на това човечество е причината за заобикалящата реалност или с други думи, че всеки сам създава реалността си.Основния акцент във филма!

Бих казала, че е ужасно късно даже.  Да не говорим, че на тази "реалност" доста и "помагат" да  е такава, каквато е. Някой  да ни е питал, дали искаме тази "помощ"?
Преди време се оплаквахме, че крият знанията от нас, сега се оплаквама защо дават тази инфорамация на бедния и прост народец??!!
А, мерси. Да си приберат филмчето обратно и да ни пуснат за няколко месеца във Ватиканската библиотека, да почетем.  :D

Тези основни принципи са известни отдавна. Аз съм благодарна за великодушието им, да ме просветят, но българското народно творчество изобилства с такива мъдрости:
"Кой каквото прави, за себе си го прави."
"Каквото сееш, това ще пожънеш."
"Който нож вади , от нож умира."
Разбира се, разгледани в малко по- широк смисъл.

/Който има очи, да гледа, който има уши, да слуша! ;)/
Някои действащи лица във филма, бяха духовници. Някой знае ли, каква религия изповядват? :-\

« Последна редакция: Март 17, 2008, 16:26:12 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен ulgen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Относно: The Secret
« Отговор #27 -: Март 17, 2008, 17:06:12 pm »
Магнолия, на всички религии корена им е един.
Пословиците са позабравени, хората са ангажирани и негативни, българската сила и мъдрост са затихнали.

Главната и основна манипулация е в постоянното тиражиране на представата, че няма никакво време, че не знам си коя година ще се случи потоп и т.н.

Нямате достатъчно време, не можете да се справите с нас! - Най-силното им невербално послание, в което се давят всички!

Главната конспирация е че докато си говорим тук, ти и аз плановете и силата на машината им вървят с пълна сила.

И да.., извини ме, но ако си добре осведомена, тогава ще знаеш, че определено ще имаме нужда от всякаква помощ, не само, защото сме слаби, но и защото не сме достатъчно силни и защото наистина неразполагаме с много време...

Неактивен Radostin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Относно: The Secret
« Отговор #28 -: Март 18, 2008, 15:19:36 pm »
Магнолия, на всички религии корена им е един.
Пословиците са позабравени, хората са ангажирани и негативни, българската сила и мъдрост са затихнали.

Главната и основна манипулация е в постоянното тиражиране на представата, че няма никакво време, че не знам си коя година ще се случи потоп и т.н.

Нямате достатъчно време, не можете да се справите с нас! - Най-силното им невербално послание, в което се давят всички!

Главната конспирация е че докато си говорим тук, ти и аз плановете и силата на машината им вървят с пълна сила.

И да.., извини ме, но ако си добре осведомена, тогава ще знаеш, че определено ще имаме нужда от всякаква помощ, не само, защото сме слаби, но и защото не сме достатъчно силни и защото наистина неразполагаме с много време...


ulgen,ако всички мислят като теб още утре планетата щеше рай да стане. :D
Дай Боже повече хора като теб да има(никой не обиждам). :)

Всеки сам трябва да си стигне до изводите,дали нещо е бяло и черно.
Ти си имаш собствен критерий за истинност на нещата тъй като получаваш информация и не четеш книги,ама не всеки е така. :)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: The Secret
« Отговор #29 -: Март 18, 2008, 18:35:58 pm »
Цитат
наистина не разполагаме с много време...
С това не съм съгласен, но по-добре да се прехвърлим в Езотерика  ;)
Цитат
Ти си имаш собствен критерий за истинност на нещата тъй като получаваш информация ...
Още един повод да се прехвърлим там, какво ще кажеш, ulgen?  ;)
Не мисли като човек!-Крион

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
5429 Прегледи
Последна публикация Декември 08, 2005, 15:46:18 pm
от H.
TOP SECRET-MAJIC autopsi alien report

Започната от globalufos НЛО

1 Отговора
3679 Прегледи
Последна публикация Септември 15, 2007, 21:15:54 pm
от Eon

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27