Автор Тема: Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази  (Прочетена 31323 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази

Монитор

Алкохолът е почти толкова вреден колкото и хероинът, а тютюнът е дори по-опасен от канабиса, ЛСД-то и екстазито, според нова класификация на наркотиците, публикувана в британското медицинско списание "Лансет". Таблицата, изработена от британски учени, нарежда хероина, кокаина, приспивателните и уличния метадон сред най-опасните наркотици. На пето място след тях е поставен алкохолът. Тютюнът е девети след кетамина, бензодиазепина и амфетамините. На 11 позиция е тревата. Популярната през 60- те години дрога ЛСД е на 14 място, а екстазито - 18. Класификацията се основава на така наречените "степени на вреда", които наркотикът нанася и в зависимост от това дали към него се развива зависимост. Оценява се също така и какъв  ефект оказва върху семейството и обществото.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #1 -: Април 01, 2007, 04:22:34 am »
В Русия пускат евтина водка само за алкохолици

Monitor

От утре един от руските региони експериментално започва да продава на алкохолици специална водка срещу рецепта от нарколог, съобщи Газета.ру. Половинлитрова бутилка от огнената течност ще се произвежда в държавните заводи и ще струва смешните 20 рубли, което е доста под себестойността й. Целта е руските алкохолици да се откажат от ментетата, които взимат десетки жертви всеки месец и да се върнат към оригиналните напитки.
Евтината водка обаче, ще се продава само на хора, които представят удостоверение от наркологичния диспансер с диагноза "алкохолизъм". Освен това, броят бутилки е ограничен на пет месечно.
Според Газета.ру, е възможно производството да бъде субсидирано от бюджетните средства, предназначени за здравеопазване. "Лечението на токсичен хепатит, предизвикан от консумацията на фалшив алкохол, ще струва на бюджета повече", обяснява източник на изданието, близък до експеримента. От алкохолния отрасъл и лекари-нарколози обявиха експеримента за крайно вреден. Дискусия се води и за това къде трябва да се продава специалната водка.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #2 -: Април 01, 2007, 17:55:09 pm »
  да , това обаче с ЛСД то направо не го вярвам , а и наскоро имаше някакви слухове , че ХТЦто и Спийда ставали за отслабвне  ;D . Това завучи като реклама на синтетични наркотици  :-\

Неактивен Empty

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 115
Re: Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #3 -: Април 01, 2007, 22:39:50 pm »
заеби ти ЛСД да е толкоз назад 4е и кетамина  ;)
не е реална класацията
вси4ко е шит нито по малко нито пове4е

тва кат малък що лсд ми мина през ръцете  :o и си мислех 4е съм голям шаман и сензитив  laugh
пълна заблуда  ;)


Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #4 -: Април 03, 2007, 23:29:28 pm »
Алкохола е сложен толкова напереде в класацията защото е  много по използван отколкото други вещества - като LSD например. И се получава накрая че много повече хора са пострадали от алкохол от колкото от LSD.  От тази гледна точка алкохола е много по- опасен щото е социално възприет наркотик и се ползва много масово в резултат на което след негова употреба има много повече смъртни случаи и заболявания.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #5 -: Април 07, 2007, 15:47:36 pm »
 да тук спор няма , легалните наркотици са алкохола , кафето и тютюна ! Иначе всички химически наркотица са изключително опасни  :-X

phm

  • Гост
Re: Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #6 -: Април 09, 2007, 01:15:28 am »
  да , това обаче с ЛСД то направо не го вярвам , а и наскоро имаше някакви слухове , че ХТЦто и Спийда ставали за отслабвне  ;D . Това завучи като реклама на синтетични наркотици  :-\

да отслабва се мн лесно и бързо - не е слух (ама на каква цена)
Мн съм чел за ЛСД за различните му приложения ..
но пишат че почти не е токсично и т.н.
истинската опасност дебне на улицата ти виждаш гора пресичаш цариградско шосе и те блъска дърво :)

за хтз също не съм съгласен че е по безвредно от алкохола
стига ти само да видиш някой как щрака с зъби

сега може да ми се смеете , но истинската реклама са точно тези проучвания
ново иследване Х не е толкова вредно марихуаната по - вредна от тютюна
алкохола по вреден от амфетамин и т.н.
« Последна редакция: Април 09, 2007, 01:16:29 am от phm »

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #7 -: Април 11, 2007, 14:32:27 pm »
  да , това обаче с ЛСД то направо не го вярвам , а и наскоро имаше някакви слухове , че ХТЦто и Спийда ставали за отслабвне  ;D . Това завучи като реклама на синтетични наркотици  :-\

истинската опасност дебне на улицата ти виждаш гора пресичаш цариградско шосе и те блъска дърво :)


  ;D

 ами да точно като реклама нали , сега вече наркотиците са по - безвредни от алкохола , те не причиняват щети на вашата нервна система , а също и на гръбначният ви мозък , побързайте вземайте моля, на свобода на воля  , но ако се чувствате прекалено активирани и спиритуални , няма проблем продава се прозак / или там каквото беше /  >:( също и витмани Б12 и Б6 помага няма проблем . А ако прекалите , ще ви заведем и в лечебница даже  :'(

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #8 -: Април 11, 2007, 15:56:14 pm »
И на мен това за ЛСД не ми се вярва. Писах реферат за въздействието на ЛСД върху човека преди няколко години. Наистина не е особено токсично, но шанса да ти изпържи мозъка варира около 40-70%. Много неприятно.
[/U

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #9 -: Април 13, 2007, 12:43:50 pm »
И на мен това за ЛСД не ми се вярва. Писах реферат за въздействието на ЛСД върху човека преди няколко години. Наистина не е особено токсично, но шанса да ти изпържи мозъка варира около 40-70%. Много неприятно.

 и се нсалоява в клетките на костния мозък май  ??? , но Алиен го обясно това , става въпрос за това колко жертви е взело ЛСД то и колко алкохола . Ако погледнам от тази гледна точка , има някаква логика . Бих отбелязал , че имам един филм с експрименти върху войници/ войник  от Щатската Армия с ЛСД , направо е потресаващо  :o и там се обясняват някои работи  :-\
« Последна редакция: Април 13, 2007, 12:44:43 pm от esoundc »

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Re: Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #10 -: Май 11, 2007, 09:08:13 am »

 става въпрос за това колко жертви е взело ЛСД то и колко алкохола . Ако погледнам от тази гледна точка , има някаква логика .....
не е ли логично тогава тревата да е на последно място  ??? ???
It' oil stupid.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #11 -: Май 11, 2007, 09:14:27 am »
И на мен това за ЛСД не ми се вярва. Писах реферат за въздействието на ЛСД върху човека преди няколко години. Наистина не е особено токсично, но шанса да ти изпържи мозъка варира около 40-70%. Много неприятно.

Интересно, откъде взе данни и статистика за  реферата. :D
« Последна редакция: Май 11, 2007, 12:15:09 pm от Trandev »

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #12 -: Май 11, 2007, 21:36:29 pm »

 става въпрос за това колко жертви е взело ЛСД то и колко алкохола . Ако погледнам от тази гледна точка , има някаква логика .....
не е ли логично тогава тревата да е на последно място  ??? ???

 има резон в думите ти  :)

ipnovst

  • Гост
Re: Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #13 -: Май 11, 2007, 23:15:51 pm »
Цитат
Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
И въздуха в София не особенно ползен.И туй що се продава по магазините не е целесъобразно за приемане.И чешмяната вода има съществени недостатъци.Необходимостта да се съобразяваш с другите хора по цял ден вреди на нервната система.И комшията като усили уредбата не можеш да заспиш.И.И.И т.н,и т.н.Ако схващате на къде бия :).

karutzar

  • Гост
Re: Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #14 -: Май 14, 2007, 11:32:35 am »
Лошия алкохол е наистина ужасно вреден. Но хубаво старо вино е лекарство. За съжаление хубаво вино вече няма. Или поне "простосмъртния" не може да си го позволи. Във вината до €10 бутилката (по български стандарти 4-5 лв.) има много химия и малко вино. Но не само хубавото вино е лекарство. Доброто уиски и добрия твърд алкохол (с изключение на водката) - добре дестилиран, прекаран през 3 активни въглена като филтрация - също си е лекарство. Отделно ако си го озонираш (не само виното, но и твърдия алкохол) - става еликсир.
Но да не се забравя - всяко нещо с мярка!!!
Храната също е вредна приета в огромни количества - справка - кастрираните прасета, обездвижени във свинарника, и натъпкани с "помия" стават над 200 кг. Ако не го заколиш такова прасе по Коледа то само ще си умре до 4-5 месеца - от инфаркт.
Поправете ме ако греша... :D
« Последна редакция: Май 14, 2007, 11:35:01 am от karutzar »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27