Автор Тема: Balbok.com - нов начин за пакетиране на Радиоактивни и Токсични отпадъци в Бг  (Прочетена 6613 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Ето нещо доста интересно, веднъж го сложих вече, съжалявам, че се повтарям:

http://balbok.com/Bulgarian/FramesetBG.htm

>:(
« Последна редакция: Март 22, 2007, 01:40:30 am от Horus »

Eon

  • Гост
Re: Balbok.com
« Отговор #1 -: Март 21, 2007, 13:14:06 pm »
Какво е това?

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Balbok.com
« Отговор #2 -: Март 21, 2007, 13:17:40 pm »
Какво е това?

Реклама на търговско дружество

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Balbok.com
« Отговор #3 -: Март 21, 2007, 13:20:40 pm »
  това е информация за Световен Патент за Пакетиране на Радиоактивни и Токсични отпадъци легален за нашата Зелена родина България !

 разлгедайте добре сайта  >:(

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Balbok.com
« Отговор #4 -: Март 21, 2007, 13:25:36 pm »
http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=1566.msg24293#msg24293

 ето старата тема и линк към друг форум , с малко повече размисли по въпроса  :)


  >:(

Eon

  • Гост
Re: Balbok.com
« Отговор #5 -: Март 21, 2007, 13:26:05 pm »
Дай малко обяснение в началния пост де...

Пляскаш ми един сайт без дори и 2 думи обяснение.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Balbok.com
« Отговор #6 -: Март 21, 2007, 13:29:48 pm »
Разгледах го , благодаря за инфото  :)
Все пак е търговска фирма, нали, не е зелени балкани. :)

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Balbok.com
« Отговор #7 -: Март 21, 2007, 13:36:41 pm »
Дай малко обяснение в началния пост де...

Пляскаш ми един сайт без дори и 2 думи обяснение.

 ох , ами сега в далечната 1992 година България получава патент от Невада и световната комисия по Атомна енергетика за опаковане на Радиоактивни и Tоксични отпадъци . Обществеността не зане нищо , през 2004 година ние открихме до едно село в близост до Варна тези неща захвърлени на полето . Историята е много дълга и сложнa . По - всичко личи , че тук имаме доста сериозно престъпление / легално по закон и поставено по светлината на програмат на ЕС за екология и земеделие . / Моля виж линка за темата в музикалният форум , там е писано повече , не ми се обяснява всичко отоново . Ето примерно под Софийското летище има 2 такива съораженя от 1995 година по 1500 метра кубични и никой не знае за това . все пак странно как съвпада с предаването на КУКУ  :-\ , сигурно го помните ? По принцип прототипа на това нещо е избухнал в Урал от срив на охладителната система през 60 те години на миналият век . Моля прочети целият сайт  >:( >:( >:(

 http://c8.com/c8/phpBB2/viewtopic.php?t=5439&highlight=

 here is more , there is a lot ov info there , and useful links  :)

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Balbok.com
« Отговор #8 -: Март 21, 2007, 13:37:38 pm »
Разгледах го , благодаря за инфото  :)
Все пак е търговска фирма, нали, не е зелени балкани. :)

 всичко е толкова легално , че по - легално не може да бъде  ;) само виж линковете и  :o

  >:(

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
 съвсем скоро смятам да се заема с този случай и да насоча вниманието на медиите върху него  :-X

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Доколкото ми стана ясно от сайта на дружеството, тези контейнери се използват за съхранение на опасни отпадъци, включително и радиоактивни. Такива, които се получават в АЕЦ "Козлодуй" и други предприятия в България. На сайта пише, че в България няма къде да се преработват тези отпадъци, затова те се складират временно, докато се намери някакво решение. Това последното се отнася повече за опасните отпадъци, които са различни от радиоактивните, понеже за радиоактивните отпадъци имало някаква система за циментиране или нещо подобно. Аз нещо не мога да схвана за какво точно се притеснява esoundc - за това, че отпадъците се съхраняват неправилно и вредят на околната среда, за това, че част от тези отпадъци не са наши и има вероятност да докарат още откъдето са дошли, за това, че цялата тази работа е станала под носа на хората или за всичко това накуп?
 Аз си мисля, че ако отпадъците са наши все трябва да се съхраняват или преработват по някакъв начин, въпреки, че май да ги оставиш на полето не е много умно. Но ако правителството е приело в България да се складират и преработват чужди отпадъци без знанието на обществеността, тогава вече положението е много сериозно.
 esoundc, би ли ни казал за кое от тези става въпрос?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Аз нещо не мога да схвана за какво точно се притеснява esoundc - за това, че отпадъците се съхраняват неправилно и вредят на околната среда, за това, че част от тези отпадъци не са наши и има вероятност да докарат още откъдето са дошли, за това, че цялата тази работа е станала под носа на хората или за всичко това накуп?
 Аз си мисля, че ако отпадъците са наши все трябва да се съхраняват или преработват по някакъв начин, въпреки, че май да ги оставиш на полето не е много умно. Но ако правителството е приело в България да се складират и преработват чужди отпадъци без знанието на обществеността, тогава вече положението е много сериозно.
 esoundc, би ли ни казал за кое от тези става въпрос?


  и не само това .Ситуацията е прекалено комплицирана със този случай , но в линковете през темите има една която е свързана с Дръм енд Басс култ бг , там е казано повече .  >:( аз смятам да се занимая с информиране на общесвеността , но и да проведа малко разследване , защото по този случай има множество неизвестни и все съпроводени с неудобни въпроси . Понеже започвам да пиша за един седмичник , а това е втората тема на която ще обърна внимание , ще сложа и моят текст / репортаж тук  :) , там ще е казано повечко по случая  >:( >:( >:(

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27