Автор Тема: Масонски паметници в Русе  (Прочетена 24692 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Масонски паметници в Русе
« Отговор #15 -: Август 31, 2010, 19:21:27 pm »
Мдааа, ето и снимките:

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Масонски паметници в Русе
« Отговор #16 -: Август 31, 2010, 20:33:34 pm »
Ето и още две снимки, за да довърша галерията:

Неактивен marzeliv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Масонски паметници в Русе
« Отговор #17 -: Септември 08, 2010, 19:29:00 pm »
Здравейте,
Много често срещам следния орнамент върху фасадите на сградите в Русе. Означава ли нещо конкретно? (първа снимка)

А това момче с клещите и чука в ръцете?(втора снимка)

Ето още една снимчица, която ми е повече от ясна. В сградата се намира в момента The english guest house.(трета снимка)

Неактивен anarhist

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Масонски паметници в Русе
« Отговор #18 -: Февруари 18, 2011, 12:46:05 pm »
Да, Пантеона е на няколко метра от паметника на Ведър. Интересно дали има скрита геометрия в разположението на сградите, като се има предвид какъв град е Русе.

Ами като стана дума, аз се позагледах в картата на Русе в гоогле мапс и ето на какво се натъкнах. Незнам дали е само въображението ми или не. Вижте и кажете какво мислите за следното изображение. Оградил съм с червени линни мястото, а това е самия център на Русе - общината и градинката с паметника на свободата. На какво ви прилича?
Понеже още немога да прикачам файлове качил съм я на този линк:

http://imageshack.us/photo/my-images/87/rousset.jpg/
« Последна редакция: Февруари 18, 2011, 12:47:34 pm от anarhist »

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Масонски паметници в Русе
« Отговор #19 -: Май 31, 2011, 10:57:07 am »
Центъра на Русе от птичи поглед. http://imageshack.us/photo/my-images/688/25357422808259388553810.jpg/
Ако някой открие нещо интересно да пише.  :writer:
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен jah

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
  • Има неща, от които трябва да се освободим,за да г
Re:Масонски паметници в Русе
« Отговор #20 -: Август 21, 2011, 02:21:34 am »
Преди година  някой наля 10 милиона,  за да  се направи  нов "център", сега си имаме  доста излишни глупости и дузина КАМЕРИ !

Това беше пластична операция на раково болен !
« Последна редакция: Август 21, 2011, 10:48:36 am от Mirotvorec »

Неактивен helluser

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
Re:Масонски паметници в Русе
« Отговор #21 -: Септември 07, 2011, 15:38:06 pm »
Първият масонски български град, със забележителна виенска архитектура.

По-долу е възпоменателния паметник на първият български масон (по официални данни) - Иван Ведър, наричан "Спасителят на Русе". Някой ми беше казал, че там е и гроба му, аз лично не вярвам, прекалено бедно и постно за масонските вкусове, при положение, че той е българската икона. Интересен е латинския надпис, ако някой може да го преведе.

Иван Ведър не беше ли от Разград. Наскоро дори писаха в Екип7 че масони от цяла България са идвали да се поклонят пред своят предшественик пред неговия паметник в Разград.
I'm Not Special, I'm Just Limited Edition

Неактивен astronoma_23

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re: Масонски паметници в Русе
« Отговор #22 -: Февруари 14, 2014, 00:05:12 am »
Като говорите за Русе и за Масоните,знаете ли че и Захари Стоянов е бил Масон!?

Неактивен Амрита

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
Re: Масонски паметници в Русе
« Отговор #23 -: Май 25, 2016, 04:31:05 am »
Аз стм от русе и Пантеона винаги ми е бил грозен, има нещо гадно в него, не само на външен вид.
Имам чувството че затвор за душите на хората чиито кости лежат там...

Живях няколко години на ул. "Ниш" в Русе, точно до Пантеона. В апартамента се случваха странни неща, като да се задвижи огледалото без причина. Стъкленият полюлей на лампата да се счупи  и да падне на земята на сол в идеален кръг, плочките  да се нацепят и повдигнат на кръст и други дявотии. Имах  поредица от странни, апокалиптични сънища, изобщо мястото беше наситено с отрицателна енергия.
 Една вечер сънувах, че се прибирам към дома и виждам как работници слагат кръст вурху купула му. На следващия ден сънят ми се повтори в действителност. Мисля, че това беше за добро.

Преди този случай и аз имах същото усещане, като твоето.

Русе е любимия ми град, родена съм там. Красив град!





Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Масонски паметници в Русе
« Отговор #24 -: Юни 14, 2016, 16:14:29 pm »
Пантеонът е гаден, защото всъщност е костница-гроб. Освен това архитектурата му не минава прилично под поносимия архитектурен еклектичен астил на централните русенските сгради, прилича си на турска баня, както му и казват, със златно кубе?!?В парка на възрожденците има и други гробове на герои, чиито подвиг уважавам. Но тези  гробища са разположени в средата на жилищни райони. В територията  на "Жабешкото" има и природни аномалии, напр. теренът потъва, канализацията връща, в Русе има льосова покривка, изведнъж зейват огромни дупки.  Под р. Дунав тече подводна река, архитекти и проектанти го знаят. За пантеона се мълви, че там е мястото на психо-генератор.

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Масонски паметници в Русе
« Отговор #25 -: Юни 14, 2016, 16:25:02 pm »
 :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27