Автор Тема: Второто неоспоримо доказателство, че не сме сами на Земята  (Прочетена 33121 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Роксана

  • Гост
В петък, 23.02.2007г. в столицата на Гватемала се открива страхотна дупка - тунел.
Вижте сами!

http://www.ordena.com/digg/sinkhole.html

Световните медии направо мълчат - дори в печата в Гватемала липсва адекватно отразяване, Вашингтон Пост даже снимка не е публикувал. Учудвам се, че темата липсва и на най-известните руски сайтове.


П.С. Исе, ти намери голяма новина!
« Последна редакция: Март 01, 2007, 01:03:02 am от Alien »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Доста правилни очертания за дупка от такъв мащаб, даже неестествено правилни, както като диаметър, така и в дълбочина. Прилича ми на силоз за ракета.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Линка не ми се отваря  :'(

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Роксана, аз не разбрах защо тази дупка да е "Второто неоспоримо доказателстов, че не сме сами на Земята"?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
на мен ми се отварят. Ето ги:
Имам ги и на компютъра, ако от тоя сайт изчезнат





Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Да имах проблеми с нета сега го виждам  :P

Това е уникално, да видим дали ще го покрият много бързо

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Ее, браво, че ги сложи всичките, аз се поколебах и не се реших. :)
Много странен кратер, за всеки случай и аз си ги копирах поради същата причина,  и на мен ми мина през ума, че може да се потули новината и снимките да бъдат махнати от там.
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Пласта почва върху отвора не е бил никак тънък и си личи че се е наслагвал с години заради различното оцветяване на пръстта , но от един момент нататък най-интересното е, че стените са много гладки надолу и някак самата почва там няма същото хоризонтално подреждане  и наслояване на пластове като по горния  пласт. Напротив даже прави т впечатление на много добре изгладена повърхност - това ме подсеща за нашата Царичина...
Този отвор е доста древен май... :o  погледнете има поне 6 м. земен пласт натрупван през много векове, вероятно хилядолетоя.

« Последна редакция: Февруари 28, 2007, 17:38:22 pm от Albinoni »
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Сетих се за сцената от "Войната на световете", когато триподите започнаха да излизат от земята laugh

Heinie

  • Гост
Смятам, че нещо, което е било под земята и е заемало този обем се е "изнизало по чорапки".

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
И на мен това ми се струва най-логично, ама в коя посока се  е изнизало - ляво или дясно. Лошото е, че на снимките не се въижда със сигурност след тоя "силуз" има ли тунели на ляво или надясно. На едната само едвам едвам така изглежда, интересно, че няма снимка право надолу към дъното. Защо не са спуснали някой да удари два кадъра и там всъщност??? Това естествено са риторични въроси, отговорът им е ясен - не са им разрешили, язък.
Но снимките не са доказателство, че не сме сами (не тъврдя, че сме естествено!). Може да е и от човешка дейност, то сега е модерно да се копаят такива дупки! Може да са американците, може да са нацистите (американците), може да се сивите, може да са зелените, може да са сините и зелените, може да са и всички заедно. Можа там да са държали на склад машинката за копане, в края на някакъв тунел. Сега са решили да я ползват и са я дръпнали, а това е предизвикало свличането на натрупаната отгоре земна маса.
Това са все догатки естествено.

Роксана

  • Гост
Нека кажем какво виждат очите ни:
- Не съществува компания на земята, която да"поеме отговорност" за изкопаването. Просто не би могла да обясни нито с каква техника е дълбано вертикално с такъв диаметър, нито защо. Няма никаква практическа полза от такава яма.
- Ако беше копано отгоре надолу дори и преди много време, то къде е пръстта? Ако е вярно, че ямата е 100м дълбока и очевидно е към 20-30м широка, то ако беше копано отгоре надолу, трябваше наоколо да има могила с подобни размери от изхвърлената пръст. А иначе много се съмнявам да знае някой колко е дълбока.
Извод: Копано е отдолу нагоре! Погледнете ръба, ПОД  КОЙТО отворът се РАЗШИРЯВА надолу и стените стават гладки, като променят цвета си. Това не може да стане, ако копаем отгоре надолу. Стените под ръба изглеждат като скала, което може да е следствие на високотемпературна обработка. Ръбът, за който говорим е на дълбочина само 3-4 метра. "Работниците" са осъзнали грешката в координатите и са спрели до сами повърхността.
- Това е столицата на Гватемала. Дори и да е аборигенска страна, едва ли такъв град се строи без геологическо проучване и сондиране. Нима нямаше да бъде засечена такава огромна кухина? Ами прокарването на водопровод, електропровод, комуникации?! Погледнете до самия край на ямата има 4 етажна сграда. Нейните основи са толкова дълбоки, че сигурно стигат по-надолу от въпросния ръб. Значи, ако при строежа на сградата тунелът е съществувал, то как нямаше да бъде открит.

Приятели, налага се изводът, че тунелът е копан миналия петък. Разбирам, че е много невероятно. Но помислете - един гроб 2х1х2 метра след 10 години пропада - значи 2 метра дебел слой не може да издържи, когато под него има дупка с площ на сечението само 2х1 метър, а какво да кажем за диаметър 20-30 метра и дебелина на слоя не повече от 3-4 метра?! Това нещо щеше поне да напука асфалта по края, щеше да се улегне с времето. А вижте го - като изсечени са краищата, асфалта е като срязан.
Извод: дупката е прясна! Тунелът е копан скоро, просто е станала грешка в координатите и работниците са излезли не където трябва. Нещо повече - в статията пише за страховити шумове и разтрисане на земята наоколо. Ами те продължават да копаят и в момента.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Аз не разбрах кога и как се е появила дупката?...

Изведнъж просто всичко е ок - и хоп - дупка? Как така?
А ако някой я е копал - то хората щяха да знаят и нямаше да се чудят какъв е този тунел?
Просто не ми стана ясно как се е появил?

Иначе сигурно се копаят поредните подземни тунели с техниката, която ние не виждаме... Тя стопява всчико около себе си и стените се полират.

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Ами то това ясно, просто не е ясно защо подяволите изведнъж са започнали да копаят вертикално в средата на населено място, какво се е объркало? Ако просто са объркали кординатите за излизане на повръхността, което малко ме съмнява, би трябвало да се провери в района какви сгради или военни бази има. Дали има някави гористи райони, хълмисти, дали има изобщо някакви признаци за някаква дейност, та да се ориентираме малко. Може да помогне Google earth. Но дупката няма да я има на снимка там, поне кординатите и да бяха дали.

Роксана

  • Гост
Точно така е Horus. И аз мисля, че техниката на копане е такава - високотемпературна. Стените са твърди като порцелан, но много по-устойчиви.
Дупката се е отворила в Гватемала сити миналия петък 23.02.2007г.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27