Автор Тема: Mузика и текстове за Новия Световен Ред  (Прочетена 132840 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Elemat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re:Mузика и текстове за Новия Световен Ред
« Отговор #240 -: Февруари 19, 2012, 10:02:33 am »
Не съм съгласен с теб,въобще.За някой неща си прав,но като цяло не е истина че всички почитатели на хип хоп-а са младежи мислещи за секс,коли и пари,не съм съгласен и че хип хоп-а е музика точно за тези три неща.Има ужасно много песни в които се рапира за истинските неща в живота,а напоследък броят на този тип тракове започва да се увеличава което може само да ни радва.От там и младежите,въобще всички които слушат тази музика започват да се замислят върху това което изпълнителите искат да предадат чрез текстовете си,а от там и какви грешки са направили,как могат да ги поправят и т.н.


Човек САМ кове съдбата си! IYI

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re:Mузика и текстове за Новия Световен Ред
« Отговор #241 -: Февруари 20, 2012, 12:51:10 pm »
Първоначално се въздържах да коментирам, когато започна да се плюе по хип-хоп-а, но видях, че има хора които го и защитават. Значи аз слушам хип-хоп и рап, от както се помня... никога не съм сменял стила, слушал съм адски много песни и това което знам е, че както във всички музикални стилове, така и тук има много плява!
Elemat, аз мога също да дам много примери с много стойностни парчета, каквито например в чалгата не съществуват. Основната разлика е, че рапа се изпълнява от предимно млади хора на които им "пука"... опитват се да кажат на връстниците си и по възрастните хора, които са зазидани в сосбствените си дупки и не могат да видят всъщност, колко е плашешто положението. Още преди години Спенс изпя "...бъдещето отива от неясно към опасно..."... чалгата, поп-фолка и поп музиката никога няма да ти го каже!
В случая с Килата не разбирам, това агресивен маркетинг ли е, макар, че той винагие пеел за пошлости, той се такъв... някой му е платил и той е взел (мангалче, какво да го превиш)... факт е, винаги му е вървял freestyle (има талант), а как ще го използва си е негова работа.
Последните 3-4 години забелязвам много агресивна и положителна пропаганда на новопоявяващи се рап изпълнители, които всячески се опитват да накарат хората да се замислят и огледат около себеси, да арогантни са, псуват и обиждат... ами то нас ни псуват и обиждат без думи от всякъде другаде. Аз евала правя на тези момчета, ако можех да пея и аз щях да съм от тях, пък нека пенсиите ме плюят, такива хора вече не слушам, когато са могли, нищо не са направили, аз не искам да нося подобно бреме на вина пред моите деца след време!!!

Неактивен Detox

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Mузика и текстове за Новия Световен Ред
« Отговор #242 -: Февруари 20, 2012, 19:19:36 pm »
По-добре нямаше как да го кажа :)
« Последна редакция: Февруари 21, 2012, 09:10:03 am от Mirotvorec »

Неактивен Row

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Mузика и текстове за Новия Световен Ред
« Отговор #243 -: Февруари 22, 2012, 22:47:08 pm »
Разочарован съм от форума, Хора които не вярват на медиите, а не искат да опознаят ХипХоп-а (който не може да намериш в медиите, може да видиш банкнотните призми). ХипХоп-а, Дами и Господа, е Поезия. Евала на Сарафа, не съм му фен, но той представя информация, в долните link-ове ще видите как информация се представя чрез уличния жаргон смесен с Поезия, всички изяснено чрез уличните проблеми (наркотици, проституция, джебчийство, разисъм и др.). Хип Хоп е името на Културата. Запознайте се. Хипхоп-а е Състоянието, Знание, Мисъл, Медитация, но не езотерика, а терапия чрез елементите. Хип-хоп е музикален жанр показан в медиите, плюещ на Културата, защото тя е трън в очите на кукловодите, а кои са най-големите кукловоди - ние. И точно заради това ние плюем на една от Музикалните Култури които не са за слушане на празненства и банкети. ХипХоп за мен пък е Състоянието на Съзнанието чрез Културата, защото аз тепърва започвам да следвам МС елемента й, на 16 съм и има много време за Развитие. Смятам да вървя по Честния път закрилян от ГОСПОД! Научете за ХипХоп-а, гледайте поне "Rhyme and Reason", купете си "The Gospoel of Hip Hop" на KRS One, ако сте толкова революционно настроени трябва да анализирате. Но! ХипХоп-а няма да събуди Хората, ХипХоп-а е терапия за Човек. Начин да бъдеш Лекар и пациент, и да бъде наистина безопасно. ХипХоп-а се Живее, аз, като Човек Живеещ с ХипХоп-а смятам, че обхваща много от ежедневието ни - например Freestle-а, формулиране на Мнение чрез Рими, ако си Добър може да използваш "Бял стих". Хората бъркаме, че трябва Римуваните импровизации да бъдат прости. Напротив, те са Развитие. Общо взето както сме способни да Говорим, да пуснем Мисълта си и да формулираме умело Изречения, просто ние чрез Рими го правим. А когато е в по-сложен вариант, тоест Рими, мисля, че това допринася за Развитието. Също така когато редиш ползваш езика на тялото, много ме дразни факта, че Хората правят жестовете по такъв начин, че да иронизират. Глупаво е. Жаргона на ХипХоп-а е интересен, а също така най-голямото оръжие което медията успя да обърне срещу Културата. От книгата на KRS One има може да научиш доста, чрез интерпретации. Аз от там научих, че, може би, въпроса е по-важен от отговора. Защото той пита: "ХипХоп-а ни е даден от ГОСПОД,но защо?". След това отговор не се търси, а това е хубаво, за да избягаме, ако можем, от общия мозък по този начин. Много мога да говоря, но ме мързи да пиша. Четете и разбирайте. Мир и Любов!

http://vbox7.com/play:14212975 - Не съм съгласен с някои неща, но всичко се свежда до интерпретация при мен, а това е и хубаво - повече Мнения.
http://vbox7.com/play:af5dddce93

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Mузика и текстове за Новия Световен Ред
« Отговор #244 -: Февруари 22, 2012, 23:13:59 pm »
Хипхоп-а е Състоянието, Знание, Мисъл, Медитация, но не езотерика, а терапия чрез елементите.
Виж сега Row. Насила хубост не става. Всеки си има вкусове. Не можеш да казваш на хората слушай това или онова.
Ами щом приемаш хипхоп-а за Състоянието, Знание, Мисъл, Медитация и т.н., то не означава, че и другите така трябва да го приемат. Аз мога да медитирам на Металика, а друг да си медитира на чалга. На мен стила ми е все още чужд, но определени песни ми харесват. Просто сега примерно съм на друга вълна. 

Неактивен Mildo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
    • Thank You Buddy
Re:Mузика и текстове за Новия Световен Ред
« Отговор #245 -: Февруари 23, 2012, 18:30:05 pm »
Това за мен е човеккойто прави най-яркият бг хоп...и най духовен,който иска може да чуе албума му Tyk

Неактивен Row

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Mузика и текстове за Новия Световен Ред
« Отговор #246 -: Февруари 26, 2012, 18:04:26 pm »
Хипхоп-а е Състоянието, Знание, Мисъл, Медитация, но не езотерика, а терапия чрез елементите.
Виж сега Row. Насила хубост не става. Всеки си има вкусове. Не можеш да казваш на хората слушай това или онова.
Ами щом приемаш хипхоп-а за Състоянието, Знание, Мисъл, Медитация и т.н., то не означава, че и другите така трябва да го приемат. Аз мога да медитирам на Металика, а друг да си медитира на чалга. На мен стила ми е все още чужд, но определени песни ми харесват. Просто сега примерно съм на друга вълна.  

Аз не казвам, че всеки трябва да Слуша ХипХоп, това е наш начин за Медитация даден ни от ГОСПОД, както в Мнението, ако не се лъжа, казах, че ХипХоп-а няма да Събуди Света, ХипХоп-а не е Спасение. Просто е глупаво от Хора, някои вече параноясали от "теорията на конспирацията" да съдят за стил музика от медиите и следователно да плюят. Защото медията си е манипулация, нали го знаем. Като казах "Запознайте се" не ви карам да слушате ХипХоп-а, а да анализирате защото може да намерите нещо интересно. Както и в другите стилове музика. Като бяха протестите за "Шистовия газ" Хората искаха мораториум. Получиха го. Хората явно не знаеха какво означава тази Дума, медиите дадоха значението и казаха, че значи това е поредната измама. И хайде пак да плюем Борисов. Същото е и с ХипХоп-а. Медията представя тази Музика в подобна светлина, а Истинския остава дълбоко. Истинския за нас. И като е дълбоко защо не го търсим в подземията, където търсим секретните бази? ха-ха. Разбрал/разбрала си ме погрешно. Просто не става да гледаме това което е на повърхността, а в същото време да се гмуркаме със затворени очи и да търсим нещо. Всеки има собствен метод. Мир и Любов!
« Последна редакция: Февруари 26, 2012, 18:07:42 pm от Row »

Неактивен Elemat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re:Mузика и текстове за Новия Световен Ред
« Отговор #247 -: Февруари 26, 2012, 18:39:11 pm »
Ти си все още на 16 и не те виня. Все още си малък и може би не си чувал за подсъзнателно въздействие, хубаво е че се занимаваш с музика и рими. Това е изкуство, не всеки разполага с дар слово. И да прав си, реално Всичко е дар Богу, но никога не подценявай възможността някой да злоупотребява с даровете, а това е доста често срещано явление напоследък. Мир и Любов и на теб!   :hi:
« Последна редакция: Февруари 27, 2012, 08:16:59 am от Mirotvorec »
Човек САМ кове съдбата си! IYI

Неактивен Row

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Mузика и текстове за Новия Световен Ред
« Отговор #248 -: Февруари 29, 2012, 19:33:59 pm »
Благодаря. Чувал съм за подсъзнателното въздействие. Именно заради това предпочитам да слушам ХипХоп-а, Духовния, не изключвам възможността и при музиката която слушам да има изключения, но аз интерпретирам и слушам старите неща. А интерпретацията ме отвежда до нови и нови изводи и в края на краищата се старая изводите да са единствено какво не трябва да се прави. Да, в музиката ми се набляга в крайности при повечето изпълнители. Аз следя политиката и чета теориите на конспирацията. Атила и Прим са против Борисов, но аз гледам другата алтернатива (и не ми говорете как съм на 16, моля ви се), много МС-та, повечето, де, подтикват към протести. Аз съм против протестите, защото, според мен, могат да причинят сериозни щети на Живота ни. И това са най=повърхностните неща, както казах - не ми се пише във форума и да задълбочавам. Казвам, че се старая да се абстрахирам, но имам едно на ум. Говорете каквото искате, на мен не ми се Пише в момента, че да се обяснявам. Всеки интерпретира по свой си начин. Мир и Любов!
« Последна редакция: Март 01, 2012, 00:17:28 am от Mirotvorec »

Неактивен tazmdg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 234
  • Смисълът на живота е... 42 !
Re:Mузика и текстове за Новия Световен Ред
« Отговор #249 -: Март 01, 2012, 07:55:54 am »
Еха,евала пичага...,ама ако слушаш Хип-хоп от 90-те,а и ако пропускаш Гангста-рапа браво на тебе,все пак той няма грам почва у БГ-то!Не си падам много по хип-хопа,но като такъв имам слабост към испано-говорящите(Delinquent Habits,Control Machete,Cyperss Hill),иначе Трип-хопа си е моя стил,както и още други,но...да се върна към хип-хопа.
Крайностите са си твой избор,но не бъркай,че "много МС-та, повечето, де, подтикват към протести."Защото,аз ще ти отворя очите,че не е градивно нещо да те подтиква към протести,т.е. против нещо....По-правилно,е да се изразиш(здраво мислейки върху думите си),ЧЕ СЕ БОРИШ ЗА НЕЩО,А НЕ ПРОТИВ!...Намираш си каузата,близка до твоите разбирания и си отстояваш гледната точка.Ето,вземи едни бунтари,като Massive Attack (приеми някак,че работят в специфичен стил,наречен Трип-хоп),ако не си бил на концерта им в София 2009-та,тези творци поднесоха на българската публика изпълнение-представление,т.е.хитовите си песни бяха съчетали с видео стена зад тях,изписвайки на чист български послания нямащи нищо общо(почти),със звучащата музика...Такава провокация няма кой друг да ти причини,а и до сега не беше правено!Помисли само върху мисълта,че на всеки концерт от турнето им тази видео стана,е подготвяна специално за публиката,на говоримия от тях език...,контактът между публика и изпълнители нямаше сравнение.
Ако мога да ти повдигна интереса към една сравнително нова МС-хип-хоп банда,франсета са(мамка им на франсетата,много ги бива у хип-хопа)...та пичовете се казват "Chinese Man"...,ето някои от емблематичните им парчета,първото има доста скрит подтекст(Get Up)!  :hi:
  <<тук има интересна смесица м/у Хип-хоп-МС и Японски национален фолклор,не е за всеки>>
<<тук мааалко са кривнали към Трип-хопа и клипа е "модерен",носещ своето послание>>
Хайде приятен ден и Честита Баба Марта!  :dance:
« Последна редакция: Март 01, 2012, 08:45:47 am от Mirotvorec »
"БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език..."

Неактивен Detox

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: Mузика и текстове за Новия Световен Ред
« Отговор #250 -: Март 29, 2012, 21:45:08 pm »
http://www.mixcloud.com/stella-stanislavova/jluch-freestyle-konspirativni-teorii-centrofugapetiq-element/
Това е ново,фриистайл е,или поне така се твърди.Има цинизми и то доста,но има и доста истина между редовете.Слушайте си със здраве !
Поздрави Detox !

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Mузика и текстове за Новия Световен Ред
« Отговор #251 -: Юни 18, 2012, 23:02:47 pm »
Като гледам на какви песнички се възхищавате си мисля, че май всичко е загубено. Повечето са пълна глупост, истински са такива като BOB - the watchers или Лорин Хил -  I quit. До тук май е.

Неактивен Excalibur

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
  • Който иска, успява!
    • Намери лекар бързо и лесно!
Re: Mузика и текстове за Новия Световен Ред
« Отговор #252 -: Юни 21, 2012, 13:54:43 pm »
Този клип с 100 кила и Бобо, го гледах преди две седмици, абсолютно и пределно ясен клип е. Поредните марионетки, може да изгледате интервюто с 100 кила, и като отива на снимките, прави знаците, които правят всички "просветени" или поне освен тях, и тяхните марионетки.

За хип-хопа.. не знам всеки слуша хип-хоп, но между хип-хоп и рап има разлика. Не за друго са две различни думи, но повечето е комерсиал, рядко са готините песни.

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re: Mузика и текстове за Новия Световен Ред
« Отговор #253 -: Юни 22, 2012, 08:55:23 am »
Трябва да гледате новия на 100 и Лора - цяла нощ... аз вече съжалявам, че някога съм харесвал как рапира този манго!

Неактивен Jombo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Mузика и текстове за Новия Световен Ред
« Отговор #254 -: Юни 23, 2012, 01:28:41 am »
ХипХоп....това е упадъчна музика за мене и въобще не трябва да е на почит.Направо си е гавра да се смята че е дадено от господ.Господ и хипхоп ? Това да вярваш в господ и в същото време да си някакъв измекяр си е чисто богохулство.Среден път няма. ХипХопа учи само как да мързелуваш и да вандалстваш.Нали съм имал такива приятели от ясни по ясни на тях им даи тревичката и хипхопа и вече най големите гангстери дето не се пипат и по цял ден търсят от къде да откраднат нещо или да направят някоя простотия.От къде мислите че изкарват пари ваще "идоли" ?  От наркотици,трафик на хора,рекет,защото са прекалено прости и мързеливи за да работят, а вие ми ги почитате като някакви божества.
ХипХоп мога да слушам само нещо комерсиално колкот да ми вдигне настроението.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27