Автор Тема: ДНК е с извънземен произход  (Прочетена 21506 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: ДНК е с извънземен произход
« Отговор #16 -: Февруари 24, 2007, 02:58:03 am »
Цитат
Според Лари Пейдж човешкият мозък на практика не е прекалено сложна структура, а алгоритъмът на мисловния процес може да бъде моделиран в по-опростен вид. Той е на мнение, че цялата структура на ДНК е равна приблизително на 600 Мб данни, което съответства на информацията, съхранявана в едно обикновено CD.

Пейдж предполага, че в близко бъдеще може да бъде създаден своеобразен програмен език, основан на принципите на работа на главния мозък.

"Компанията Гугъл се занимава със създаване на изкуствен интелект - каза Лари Пейдж. - И ние не сме толкова далеч от резултата, както може да ни се струва сега."

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: ДНК е с извънземен произход
« Отговор #17 -: Февруари 26, 2007, 02:07:47 am »
Смятай аз какъвто съм разхвърлян, как ще се "родя" с един изкуствен интелект. Ще го ползвам като тефтерче за бележки, и ще го карам да помни вместо мене. Включвам го да слухти нявсякъде, телефони и т.н. Като ми потрябва да знам какво кога съм се уговорил, среща или нещо подобно, ми отговаря на момента, а ако забравя даже ми напомня.

Може да ми пише и мненията във форума, разбира се след като го понауча на туй онуй :)
хехе това последното, бъзик :)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: ДНК е с извънземен произход
« Отговор #18 -: Февруари 26, 2007, 10:07:43 am »
да едно подобно нещо определено ще е полезно...Все пак два процесора са повече от един.Пускам си аз процесорчето да ми върши работата,междувременно аз пък се отдавам на духовно усъвършенстване
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: ДНК е с извънземен произход
« Отговор #19 -: Март 06, 2007, 15:14:51 pm »
Много интересни статии, направо зашеметяващи, ако не се беше появил филма Матрицата, не знам за какво щеше де се пише. ДНК е доста по-сложно от компютър, това е все едно да се опише компютъра посредством сметачни линийки.
 Има една теория че живота пътува във Вселената т.н. панспермия, леко по възприемчива е, и съвпада донякъде с причинно следствените връзки при създаването на живота на Земята.

Здравчо

  • Гост
Re: ДНК е с извънземен произход
« Отговор #20 -: Март 11, 2007, 23:02:21 pm »
Ако приемем, че теорията за панспермията е истинна, то тогава остава въпроса, КОЙ все пак е създал ДНК и по чие нареждане :-\ И кой е създал последния по веригата, хм...

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: ДНК е с извънземен произход
« Отговор #21 -: Март 12, 2007, 10:39:37 am »
Кокошката и яйцето а :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: ДНК е с извънземен произход
« Отговор #22 -: Март 12, 2007, 14:48:08 pm »
Въпроса кой е създал първоначалното ДНК е много сложен и може да се наложи отговора да се търси много далече от Земята. Тука по-вероятно е да се намери отговора кой последно е моделирал ДНК-то или по-скоро орязъл за да не функционира с пълния си потенциал.

vevie

  • Гост
Re: ДНК е с извънземен произход
« Отговор #23 -: Юни 17, 2007, 01:04:11 am »
Здравейте,
Ако всичко това е вярно, а то няма видима причина да не е, то тогава гладуването е просто едно "ресетване".

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: ДНК е с извънземен произход
« Отговор #24 -: Юни 19, 2007, 12:24:35 pm »
Каква е връзката на ДНК с гладуването или си го написал заради гимнастиката с клавиатурата

vevie

  • Гост
Re: ДНК е с извънземен произход
« Отговор #25 -: Юни 19, 2007, 15:26:48 pm »
Много си припрян бе Трандев, във всичко ли си такъв?
Когато прекъснеш захранването, след това всяка програма се рестартира в първоначалния си вид, т.е. премахваш грешките, натрупани в процеса на работа. ДНК е вид програма. Оставяйки тялото без храна за определено време, програмата, която го поддържа жизнено се стреми да се върне в първоначалния си вариант, от там идва и здравословния ефект, защото се подобрява общата среда за развитие.

Eon

  • Гост
Re: ДНК е с извънземен произход
« Отговор #26 -: Юни 19, 2007, 16:08:58 pm »
Да, ама като се рестартнеш при хората, след това идва тънкия момент, че не може след това да се стартнеш. Леко умрял ставаш. Аналогията с храненето не е правилна според мен.

Но ако искаш пробвай и ще разказваш.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: ДНК е с извънземен произход
« Отговор #27 -: Юни 20, 2007, 10:45:06 am »
Когато прекъснеш захранването, след това всяка програма се рестартира в първоначалния си вид, т.е. премахваш грешките, натрупани в процеса на работа. ДНК е вид програма. Оставяйки тялото без храна за определено време, програмата, която го поддържа жизнено се стреми да се върне в първоначалния си вариант, от там идва и здравословния ефект, защото се подобрява общата среда за развитие.
Моите наблюдения са обратни - обикновенно се скапват програмите и след няколко енергийни спирания се налага пълна преинсталация, само вярата в преражданията /преинсталирането/ те спасява. :D :D :D 8)

.
Много си припрян бе Трандев, във всичко ли си такъв?

В последния месец съм сравнително спокоен във форума има достатъчно хора, които ще свиделстват

Неактивен eco_world

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re: ДНК е с извънземен произход
« Отговор #28 -: Юни 25, 2007, 21:07:39 pm »
Много си припрян бе Трандев, във всичко ли си такъв?
Когато прекъснеш захранването, след това всяка програма се рестартира в първоначалния си вид, т.е. премахваш грешките, натрупани в процеса на работа. ДНК е вид програма. Оставяйки тялото без храна за определено време, програмата, която го поддържа жизнено се стреми да се върне в първоначалния си вариант, от там идва и здравословния ефект, защото се подобрява общата среда за развитие.
Да, така си е, пробвал съм, но ако се получават грешки при някои, то е вероятно, защото не са били достатъчно стриктни в режима на гладуването. По принцип при по-дълго гладуване, здравите клетки изяждат болните.
« Последна редакция: Юни 25, 2007, 21:09:57 pm от eco_world »

Неактивен Life

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re: ДНК е с извънземен произход
« Отговор #29 -: Юни 25, 2007, 22:19:21 pm »
97% от ДНК отпадъчно?РОФЛ?
Кажете го това на личния си лекар или на друг запознат моля ;D

Цялата статия е пречупена през модерния днес Компютърен модел
Интересно-да,но няма нищо общо дори и със научната фантастика

П.С
Паскал значи?Авторът явно се е хербаризирал някъде по това време,и разбира се с това е сметнал че ще блесне
Поне Визуъл бейсик да бяха използвали мамка му,някак си по УФО звучи
Всичко това ми напомня на научно фантастичните филми,в които всички Елиени са хуманоиди,със чувства чисто човешки,даже и човечшки мимики

Писано от и за американци...ТЪПО
« Последна редакция: Юни 25, 2007, 22:20:42 pm от Life »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27