Автор Тема: GSM-ът - недостатъци  (Прочетена 94205 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #60 -: Декември 17, 2006, 20:13:09 pm »
Здравни специалисти от Франция са изготвили няколко правила за "здравословно" използване на мобилните телефони, които ние ви съветваме да спазвате поне от предпазливост за здравето ви.

- Не взимайте мобилни телефони на деца под 15 години. Ако вие самите сте на толкова, намалете употребата на GSM до минимум, защото мозъчната кора и и изобщо целият организъм все още не е развита напълно и не може да се противопостави качствено на силните вълни, излъчвани от апарата.

- Никога не приближавайте мобилните телефон до корема на бременна жена и на по-малко от 20 см от метални импланти като сърдечни клапи и подобни.

- Не носете телефона си близо до сърцето, мишниците или близо до половите органи.

- Използвайте хендсфрий. Така отдалечавате телефона от ухото ( и мозъка си), а и си освобождавате още една ръка.

- Ограничете броя и продължителността на разговорите.

- Обаждайте се по телефона само когато мобилният ви има добър обхват.

- Когато говорите, застанете на едно място. Не използвайте телефона когато пътувате във влак, кола или докато ходите.

- Избягвайте да се обаждате от автомобила изобщо, дори да е спрял, защото конструкцията му е метална, което засилва вълните.

- Когато набирате и изчаквате отсрещната страна да ви отговори, не дръжте телефона до ухото си. Повечето апарати светват, когато търсеният човек отговори, така че няма от какво да се притеснявате. По време на набиране и свързване, вълните са най-силни.

- От гледна точка на здравето е хубаво да се отдалечите когато използвате мобилния си телефон, за да не влияе той на хората около вас. От гледна точка на етикета също е добре да не оставяте останалите неволно да подслушват разговора си.

- През нощта не оставяйте мобилен телефон на по-малко от 50 см от главата си. Тъкмо няма да се изкушите да си поспите още малко, ако ползвате телефона като аларма,а той е далече от вас и няма как да го изключите докато сте сънени.



www.dnes.bg
musica universalis

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #61 -: Декември 24, 2006, 02:14:28 am »
.

x-37

  • Гост
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #62 -: Декември 24, 2006, 19:58:02 pm »
Абе из форума имаше една тема дори за нова услуга, в която жените ще могат да си виждат къде са им мъжете по всяко едно време... Глупости са това... Какво мислите - че от NSA или CIA не могат да ви намерят ако искат ли... Айде стига...

На какъв принцип според теб ФБР или ЦРУ биха могли да те позиционират в точност, да кажат ето в този блок е?

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #63 -: Декември 25, 2006, 12:03:46 pm »
Тези хора са се побъркали (корейците), след време ако почнат да внедряват чипове , може ли с ЕМ -импулс да со унищожиме  :o

IYI

  • Гост
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #64 -: Декември 26, 2006, 01:29:38 am »
Това, което ще кажа, че и при изключен телефон могат да те прослушват!За целта се вади батерията!

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #65 -: Декември 26, 2006, 18:15:50 pm »
Цитат на: “Задържаха ме в офиса” вече не минава
... (услуга) срещу такса от 3$ месечно изпраща периодично съобщения с координатите...

Както по-горе се писа, координатите ви не могат да се знаят от никого, ако нямате GPS – просто няма кой да знае тези координати, защото няма устройство, което да ги генерира в реално време. Телефонът няма откъде да ги вземе ако не чрез мрежата на GPS. В примера с Globul горе е ясно, че те не предлагат подобна услуга към момента на случката. Но вече има някои такива услуги дори и у нас, само че те са допълнителни, заплащат се отделно и телефонът ви трябва да ги поддържа, както за да ползвате видеоекстрите трябва да имате видеокамера на телефона си. Координатите се получават чрез комбинирана услуга на GSM и GPS.

Затова най-добре си пазете стария телефон с монохромен дисплей, не си купувайте последния крясък на модата с всякакви екстри, поддръжка на всевъзможни протоколи, N на брой камери и мултимейдийни закачки, за да не се налага да си търсите правата на личността после. В края на краищата обикновен телефон ли искате, или преносим компютър? По идея GSM е цяла система, не е само телефония, но може да ползвате и САМО телефонията. Това зависи предимно от вашия избор.

Това, което ще кажа, че и при изключен телефон могат да те прослушват!

Това ще го повярвам, когато ми го демонстрираш.  ;)

x-37

  • Гост
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #66 -: Декември 26, 2006, 19:06:57 pm »
Цитат на: “Задържаха ме в офиса” вече не минава
... (услуга) срещу такса от 3$ месечно изпраща периодично съобщения с координатите...

Както по-горе се писа, координатите ви не могат да се знаят от никого, ако нямате GPS – просто няма кой да знае тези координати, защото няма устройство, което да ги генерира в реално време. Телефонът няма откъде да ги вземе ако не чрез мрежата на GPS. В примера с Globul горе е ясно, че те не предлагат подобна услуга към момента на случката. Но вече има някои такива услуги дори и у нас, само че те са допълнителни, заплащат се отделно и телефонът ви трябва да ги поддържа, както за да ползвате видеоекстрите трябва да имате видеокамера на телефона си. Координатите се получават чрез комбинирана услуга на GSM и GPS.

Затова най-добре си пазете стария телефон с монохромен дисплей, не си купувайте последния крясък на модата с всякакви екстри, поддръжка на всевъзможни протоколи, N на брой камери и мултимейдийни закачки, за да не се налага да си търсите правата на личността после. В края на краищата обикновен телефон ли искате, или преносим компютър? По идея GSM е цяла система, не е само телефония, но може да ползвате и САМО телефонията. Това зависи предимно от вашия избор.

Това, което ще кажа, че и при изключен телефон могат да те прослушват!

Това ще го повярвам, когато ми го демонстрираш.  ;)

Има вариянт да видят на коя клетка си се вързал, но това е игла в купа сено  :D

IYI

  • Гост
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #67 -: Декември 26, 2006, 19:39:48 pm »
Джиесемите имат микрофони всички го знаем, защото ако нямаха нямаше да са джиесеми :)
Когато си изключиш телефона часовника работи, алармата също, това, което искам да кажа, че вътрешните процеси са си вътрешни, а най-голямата дребнавост в отношение на технологиите е да ти подслушват телефона.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #68 -: Декември 26, 2006, 20:35:43 pm »
Когато си изключиш телефона часовника работи, алармата също, това, което искам да кажа, че вътрешните процеси са си вътрешни, а най-голямата дребнавост в отношение на технологиите е да ти подслушват телефона.

За "изключване" в смисъл на "разпадане на повикване" ли става дума, или за изключване на захранването от бутон за функция "power off"? Микрофона не е толкова чувствителен, та да се чува гласа ти ако апарата ти е на колана под няколко ката дрехи примерно. Ако беше така нямаше да има нужда да го държиш до устата при говорене. Коя аларма ти работи като го изключиш? Ако го изключиш и го оставиш до включен радиоприемник чува ли се от време на време шум в радиото като от излъчване на GSM? Компютрите също имат батерии на дънните платки и също часовникът им работи, когато са изключени. Ако все пак имаш аларма и има шум в радиото то твоя модел телефон просто не се изключва напълно, което си е жив недостатък при теб, но това не важи за всички апарати. Да не би да може някой да ти рови в компютъра, когато си го спрял?  ;)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #69 -: Декември 27, 2006, 00:14:49 am »
Възможност за подслушване има когато телефона е включен. Въпрос на технология е. Подобна се появи преди време при някои телевизори, нещо от рода на система за редуциране на шума - услива слабите сигнали (ако апарата е далече) и после каскадно усилва полезния до получаването на приемлив и разбираем за слуха (или зрението при телевизора)
От 1992 година всички новопроизведени телефони са задължително с вграден GPS (не GPRS което е друга технология). GPS системи се ползват от някои охранителни фирми, поне официално на запад, за проследяване на откраднати автомобили. Възможно е с миниатюрен чип с размер около милиметър, бутнат някъде из колата (ха намериго). Интересното е, че не се нуждаел от зареждане, или поне скорошно такова.
По-старите модели се проследяват чрез IMEI, който е уникален идентификационен номер на апарата, неповтарящ се никъде по света (поне официалните твърдения са такива). Няма икакво значение какъв е абонатния ти номер или кой и къде е доставчика ти. При тях казват дава надежда само изваждане батерията от апарата.
Друга надежда за що годе вероятна невъзможност за проследяване е да си купите апарат от никому неизвестна марка не от третия а от четвъртия свят. ;)
Или ако някой доверен човек не ви го направи при условие, че Вие не умеете. ;)
Те това е, което аз знам.
...
P.S.
По последни данни, мониторите могат да се ползват от специализиран софтуер, или добавки към вече съществуващ, за сканиране на пространството пред екрана с помощта на специализирани интегрирани пиксели сред стандартните (достатъчни са само 3). Става дума за монитори, а те се ползват в телевизори, компютри (лаптопите вече си имат като добавка и вградени камери, такива имат и телефоните). Ако не всеоще всички то мнозинството има тези интегрирани пиксел-камери.
Не съм още напълно наясно с предаването на данни чрез тиви приемниците....но има мрежови системи предаващи инфо по захранващите вериги....което на практика прескача държавни и континентални граници...
Т.е. вече всички нас ни има в Базата Данни на някой си.... :(
Това мисля го знае всеки уважаващ себе си "човек извън закона" и всеки търсещ такива човеци. Умишлено не пиша преследващ, защото все по-често се убеждавам, че преследващите са дефицитен артикул на тази планета.... Не се предлагат, вероятно защото рядко се търсят.
Но, да сме живи и здрави да разберем цялата истина.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #70 -: Декември 27, 2006, 09:20:09 am »
От 1992 година всички новопроизведени телефони са задължително с вграден GPS (не GPRS което е друга технология).

Това е доста революционно твърдение, откъде го прочете? По какъв протокол става преноса на GPS данни през 1992? Имаш ли идея колко е струвало GPS оборудването през 1992 за граждански цели, за да е нещо за масово внедряване?

GPS системи се ползват от някои охранителни фирми, поне официално на запад, за проследяване на откраднати автомобили.

Това го има и у нас, но е в сферата на специалните услуги, не е екстра на GSM абонамента: http://www.mtel.net/corporate/gps/gps_control.php?sid=f5368f3219f48fb25099675a90a425a5&lang=bg

По последни данни, мониторите могат да се ползват от специализиран софтуер, или добавки към вече съществуващ, за сканиране на пространството пред екрана с помощта на специализирани интегрирани пиксели сред стандартните (достатъчни са само 3).

Откъде са тия данни? Дай линк.

Не съм още напълно наясно с предаването на данни чрез тиви приемниците....но има мрежови системи предаващи инфо по захранващите вериги....което на практика прескача държавни и континентални граници...
Т.е. вече всички нас ни има в Базата Данни на някой си.... :(

За подобна идея са необходими доста средства и мрежово оборудване, както и регенератори на сигналите по трасето. Не може да се предава сигнал по кабел над определено разстояние без междинно да се усили няколко пъти, ако трябва да се получи в обработваем вид на изхода.
В някои страни действително кабелната телевизия може да се предава по мрежовите кабели на електрическата мрежа или поне със сигурност по магазините дори и у нас има вносни мрежови контакти с филтри и гнезда за отделяне на ТВ сигнали, лично съм виждал такива, за това спор няма. Но да се смята, че кабелът може да се ползва и в обратна посока не е сериозно, защото повечето обикновени сплитери са еднопосочни, тоест в обратна посока затихването е доста високо и като се навържат няколко по веригата практически обратния сигнал се губи. Освен всичко останало кабелните усилватели са също еднопосочни.
Аз бих призовал всеки, който има някакви данни, първо да провери и намери в нета нещо повече, а не просто на си пишем тук кой какво е чувал. При техническото състояние на електропреносната мрежа у нас някой да се притеснява, че може да бъде следен по мрежовия си кабел е твърде несериозно, защото загубите биха били достатъчно високи.  :D И нека правим тънка разлика между "у нас" и "на запад".  ;)

По принцип всичко е възможно, но пък и не всичко, което има кабел или антена се използва против личността ви. И без слухове моля – с факти.  :)
« Последна редакция: Декември 27, 2006, 09:23:10 am от Xpuctoc Muxaul »

IYI

  • Гост
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #71 -: Декември 27, 2006, 13:41:04 pm »
Технологиите са в своята революция и най-малкият проблем е да ти подслушват телефона, дори когато е изклчен с "turn off", но когато извадиш батерията нещата стоят по друг начин:)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #72 -: Декември 28, 2006, 21:59:43 pm »
Xpuctoc Muxaul,
Грешката е в моя "телевизор". Годината 1992 трябва да се чете 2002. Наложено е от елита след "инцидента" с кулите.
SORRY за притеснението.  :)
Данните за пиксел-скенерите нямат линк а са от доверен човек. Ако не вярваш не се сърдя, за онези така е най-добре.
Ако те притеснява предаването на данни чрез телевизорите, мога да подскажа едно име - Thomas Moray. Като страничен ефект от негов експеримент през 1950г. са постигнали безкабелно подслушване от дистанция 8 км.
Да ни е честито.
Де да беше само това.
Аз все пак не говоря за гражданските примитивни технологии......
подхвърлям за безжични комуникации, които не са нито в радио, нито в светлинния спектър.
Вече се разработват компютри наричани за по-разбираемо торсионни, т.е. ползващи капацитета и характеристиките на Обединеното поле. Същото поле, което се ползва от различни генератори. При последните има едно "малко" неудобство - вече има случаи на изобретатели убити от своите генератори при проява на съмнителни морално-етични устои. Т.е. торсионните генератори в оределени моменти проявяват характеристики на съзнателно същество.
Ти си запознат с Урантия много повече от мнозина съфорумци. Мисля, че там също се споменава за скаларните оръжия. Ако не, значи съм научил от другаде. Вече има такива и то не малко. Системите от типа на ХААРП са вече поне 9 на брой (т.е. групирани са по тройки).
Чувал съм, че скаларните оръжия са сигурен начин да се отблъснат неземните създания.
И още, и още, и още.....
GSM-ите са май най-малкия ни проблем.
Щом е на лице деградация на морал и етика, не променим ли статуквото ... жална ни майка.
Ще перифразирам думите на един българин:
"Не гледай умно Землянино! Никой нема да дойде да ти помогне заради черните ти очи. Стягай се! Почисти здраво себе си - душата, ума и тялото."
« Последна редакция: Януари 01, 2007, 20:52:42 pm от Horus »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #73 -: Декември 30, 2006, 23:27:08 pm »
Недостатъците, освен облъчването приемано за нищожно, по-лесното следене и подслушване, дистанцирането на хората подобно на интернет има още нещо.
За мен, както вече споменах и другаде, всички технически достижения са патерици в развитието на човечеството.
Ако трябва да бъда още по-прецизен, за мен те са инструменти за деградирането му. И то инструменти вероятно ползвани съвсем съзнателно от определени същности. Не ги наричм хора защото не заслужават това определение.
Разсъждавам така, защото в миналото на Земята мнозинството от хората са имали повече и разнообразни способности.
На всяко техническо изобретение може да се намери аналог...т.е. превъзхождащо го в миналото умение, сега наричано дарба или екстрасензорност.
Размислете и опитайте да ги намерите...ако искате разбира се. :)
« Последна редакция: Януари 01, 2007, 20:50:07 pm от Horus »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #74 -: Януари 05, 2007, 13:09:37 pm »

Ами до преди 1-3 века е имало доста по-големи умове от сега , просто тогава не е имало толкова "развлечения " като сега ,те се занимавали с по-полезни неща  ,а  и  както казваш имаше (имало е)  по-чест визуален контакт  Huh

Вижте и днешното поколение в училищата и ВУЗ-вете ,за жалост  и  аз съм от тях -пълна деградация  Sad


  Един цитат от доста добра темичка, малк ое OFF,ама си е живата истина :'(:

 И за да не бъда голословен ще сравнявам със Словакия, където прекарх 2 години и бях клиент на Orange, но горе-долу бях запознат с цялата мобилна реалност там. Та там предплатената услуга се продава срещу документ за самоличност - тоест лицето Петър, Йожко или прочие е ДЕЙСТВИТЕЛЕН и записан притежател на тази карта. Това води до няколко последици - първо мобилния оператор знае действителния брой потребители (това на Мтел явно не им изнася) и второ, ако аз утре се обадя от моята предплатена карта и кажа, че ще взривя парламента, може ли някой да почука след 2 часа на вратата и да ме прибере? А в България? Айде да си купя карта от будката до нас, да звънна и после да я хвърля, или ако щете да я прибера в щкафа - е, ще ме намерите ли?

   Та това че има безименни карти у нас е доста зле ,не мислите ли  :-\

). Само за сравнение, в Словакия, на предплатена карта минута разговор към същия оператор беше 45ст. с ДДС в натоварено време и ок. 33ст. в ненатоварено време. Като държа да отбележа, отчитането беше на СЕКУНДА! Именно! Ако говориш 2, плащаш две! Ама понеже в България е друго, айде сега и ние да говорим на 45ст. - само дето всеки разговор под 60сек е 45ст. Яко,а   мама им   
 

http://soulfreak.bloghub.org/2006/03/04/mobilni-uslugi-bg/

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27