Автор Тема: GSM-ът - недостатъци  (Прочетена 94578 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #195 -: Февруари 07, 2012, 11:40:33 am »
Sidewinder, пробвал ли си телефони които са внесени от други места, които не са купувани от България ? Може да има различни резултати. Еднакви модели купени от различни места може да се различават.

Все още не съм правил такова паралено тестване. Но при всички положения телефони произведени от китай за износ в страни от източния соц лагер на Европа като нашата ще са кофти.

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #196 -: Февруари 07, 2012, 11:42:59 am »
Примерно ако се докопаш до някоя Nokia предвидена за вътрешния пазар във Финландия, сигурен съм, че ще бъдеш поразен от нейната безупречност. :flag_of_truce:
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #197 -: Февруари 07, 2012, 11:53:08 am »
Ами теста досега го потвърждава. От една марка имаше апарати, които се дънеха, а имаше и такива, при които явно са спазени доста норми за безопасност.

Ще продължавам да издирвам телефони и да ги тествам. Някои хора отказват да се обаждат, за да видя в режим разговор как е излъчването. Не искали да се набутват. Така че ще има много, на които ще измервам само при набиране. Като се съберат 50-на телефона ще направим анализ на резултатите и изводи.
« Последна редакция: Февруари 07, 2012, 17:09:34 pm от Mirotvorec »

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #198 -: Февруари 07, 2012, 14:22:32 pm »
Ще го чакам анализа с нетърпение. :) Смятам скоро да си вземам нов телефон и искам да съм внимателен в избора си.
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен FoL

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 30
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #199 -: Февруари 07, 2012, 14:30:23 pm »
Сайдуиндър имам стикери,които са от никел и 24к златно покритие и които би трябвало да спират радиацията от телефони и всякаква техника, не съм имал възможност да ги засека затова ако си съгласен мога да ти пратя няколко стикера и да видим как действат?АКО ДЕЙСИТВАТ....

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #200 -: Февруари 07, 2012, 14:36:00 pm »
Според мен само оловната изолация би помогнала. Но все пак не съм сигурен, а и оловото е прекалено тежко.
« Последна редакция: Февруари 07, 2012, 17:09:53 pm от Mirotvorec »
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #201 -: Февруари 07, 2012, 14:43:53 pm »
Тествах с алуминиево фолио за печене. Спира всичко. Не случайно хомеопатичните лекарства ги завиват с ал. фолио.

Въпросът е колко ще повлияе на функциите на телефона да си върши работата като такъв.

Гумените калъфи също имат значение. Замерих един телефон със и без калъф. Отчете повече с калъф. Но само един телефон не е представителна извадка, затова не го зачитам много.
« Последна редакция: Февруари 07, 2012, 15:55:48 pm от sidewinder »

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #202 -: Февруари 07, 2012, 22:19:55 pm »
И от къде според вас ще се вземе "РАДИАЦИЯ" в телефонния апарат, че да я спирате с лепенки ( ???), оловни гащи и домакинско фолио, сгънато на хармоника и прочее?
Случайно да сте пропуснали 5-6 години ходене на училище, или просто още не сте започнали да учите физика и химия?
Правите ли изобщо разлика м/у радиационно излъчване, радио излъчване и излъчване на новините по бТВ?
Типичните потребители на "ОЛИО БЕЗ ХОЛЕСТЕРОЛ:bad:

(Май наистина най-после ще сложа тест за интелигентност и обща култура при регистрацията във форума, а старите потребители ще имат 3 месеца гратисен период да се явят на изпита по собствено желание.)
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #203 -: Февруари 07, 2012, 22:25:18 pm »
Adder, моите уважения, но всяко едно излъчване се нарича радиация. Друг е въпросът дали тя е йонизираща или нейонизираща. Радиатора на парното също излъчва радиация, но тя в случая е в инфрачервения диапазон на електромагнитния спектър. Когато говорим за микровълново излъчване, тогава то се нарича нейонизираща радиация. Разликата между двете е  тази, че нейонизиращата радиация няма достатъчно енергия, за да отдели електрон от атома или молекулата.


Non-Ionizing Radiation
http://en.wikipedia.org/wiki/Non-ionizing_radiation
« Последна редакция: Февруари 07, 2012, 22:36:30 pm от sidewinder »

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #204 -: Февруари 08, 2012, 00:39:43 am »
Радиация се нарича излъчването само когато предизвиква йонизиращо лъчение. Това какво им се ще на журналята и търсачите на печалби от незнанието на хората е съвсем отделен въпрос.
Неуместно е да ми цитираш точно тази извадка от Wikipedia.
Всеизвестно е, че хамериканците имат беден речников запас. Лесен пример - boy friend (момче приятел)и girl  friend (момиче приятел).
Поради тази си причина използват и двете определения за радиация. Което пък е добре дошло, както казах по-горе, за търсачите на сензация и калпавите преводачи.

И като сме подхванали темата, я ми цитирай пак някоя забавна Wiki-страница, където е обяснено, как една шарена лепенка хем сваля радиацията от излъчването на телефона, хем не спира и не намалява чувствителността на сигнала на апарата, като можеш да се позовеш на 'добрите излъчвания' и 'лошите излъчвания' /аналогия с добрият холестерол и лошият холестерол в олиото :) /

Аз аз отивам да си изровя от мазето гейгер-мюлеровият брояч, да видя колко ми излъчва Нокията ;)
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #205 -: Февруари 08, 2012, 07:55:47 am »
...как една шарена лепенка хем сваля радиацията от излъчването на телефона, хем не спира и не намалява чувствителността на сигнала на апарата, като можеш да се позовеш на 'добрите излъчвания' и 'лошите излъчвания'

Малко по-различен поглед.

Точка 3.

и тук

Хайде ако обичаш, да прочетеш правилата, а? Писна ми да ви трия простотиите.
ТУК НЕ СМЕ ФОРУМ ЗА ЛИНКОВЕ, А ЗА ЛИЧНО МНЕНИЕ.
След като си формирал такова, на базата на 2 руски сайта за лапнишарани, бъди така добър да ми го покажеш и Докажеш. Понял?
« Последна редакция: Февруари 08, 2012, 18:57:10 pm от Black Adder »
6285174923344176257

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #206 -: Февруари 08, 2012, 11:20:43 am »
Радиация се нарича излъчването само когато предизвиква йонизиращо лъчение. Това какво им се ще на журналята и търсачите на печалби от незнанието на хората е съвсем отделен въпрос.
Неуместно е да ми цитираш точно тази извадка от Wikipedia.
Всеизвестно е, че хамериканците имат беден речников запас. Лесен пример - boy friend (момче приятел)и girl  friend (момиче приятел).
Поради тази си причина използват и двете определения за радиация. Което пък е добре дошло, както казах по-горе, за търсачите на сензация и калпавите преводачи.

И като сме подхванали темата, я ми цитирай пак някоя забавна Wiki-страница, където е обяснено, как една шарена лепенка хем сваля радиацията от излъчването на телефона, хем не спира и не намалява чувствителността на сигнала на апарата, като можеш да се позовеш на 'добрите излъчвания' и 'лошите излъчвания' /аналогия с добрият холестерол и лошият холестерол в олиото :) /

Аз аз отивам да си изровя от мазето гейгер-мюлеровият брояч, да видя колко ми излъчва Нокията ;)


Изпадаме в дребнотемие. С микровълновия детектор доказах, че оргонит сваля РАДИАЦИЯТА (защото радиация преди всичко означава излъчване) дори ако има пряка видимост между сензора и телефона. Все още не съм тествал лепенки, поради простата причина, че нямам нито тях, нито собствен телефон.

Беден, беден, колко да е беден - 250 000 думи.

Или, ако е много дразнещо, може да го наричаме микровълново излъчване. Само мир да има.
« Последна редакция: Февруари 08, 2012, 11:31:57 am от sidewinder »

Неактивен pleasure

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 63
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #207 -: Февруари 08, 2012, 13:05:43 pm »
Старая се на каквото мога да му ползвам меда и да избягвам жилото ;D Свела съм  разговорите до неизбежния минимум, държа си телефона възможно най-далече от тялото. На дъщеря си ще и купя максимално късно телефон, като му дойде времето ще избирам внимателно. Гледам съучениците и масово прекарват междучасието в празни телефонни разговори, тъпото е, че в повечето случаи родителите им звънят ей така просто...
Че телефоните ни варят мозъците е ясно отдавна, особено продължителните разговори.
Като превъртите на 2:15мин. http://www.sozvezdie-love.ru/mogilnaya_svyaz.html
ще видите как се вари яйце между два телефона, има и много други подобни из нета. Не мога да ходя пакетирана в алуминиево фолио, но поне можем да сложим екранираща мрежа на прозорците, ето и още една идея
http://www.izolacii.eu/php/statiq.html?id=148

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #208 -: Февруари 08, 2012, 14:30:06 pm »
И аз не съм фенка на дългите приказки по телефона, въпреки че ми се е налагало. Но по новите телефони имат една функция - speaker. Има и Bluetooth и слушалки.
Майка ми има 2000 безплатни минути и обича да си ги използва. След един 30 минутен разговор я заболя ухото и се сети че има speaker. Сега даже започна повече да говори.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #209 -: Февруари 08, 2012, 15:19:09 pm »
Bluetooth нали е същата технология - от трън та на глог. А чрез хендс фри още повече се увеличава площа, с която действа излъчването.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27