Автор Тема: GSM-ът - недостатъци  (Прочетена 94707 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #180 -: Януари 06, 2010, 16:56:10 pm »
    Супер е щом блокира радиацията, остава само да я измерва. Това 97% не го вярвам как го изчислиха. Но цената ме притеснява повече. Значи колко трябва да е релната му цена?  :unknown: Може би около 10$.

Неактивен remalyks

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 199
  • in/at/on 11
    • 11
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #181 -: Януари 06, 2010, 20:54:56 pm »
$1
11

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #182 -: Януари 06, 2010, 23:00:54 pm »
Как ще коментирате този уред http://waveshield.bg/

Цитат
These thing just pops up every now and then. This and similar products are totally USELESS. And what's worse, they mess up the radio reception / transmission leading huge battery drain when mobile try to compensate the loss of antenna efficiancy by increasing the Transmit power.

The only way to reduce radio field next to your head is to use headset or phone is speaker mode.

http://www.dealextreme.com/search.dx/search.sar
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #183 -: Юни 28, 2010, 20:56:03 pm »
Закон за радиацията на мобилните телeфони приемат в САЩ


Търговците в Сан Франциско ще трябва да публикуват данните за излъчването редом до табелките на хендсетите

Сан Франциско стана първият град в САЩ, където се изисква от търговците на дребно на мобилни телефони да публикуват данни за равнищата на радиация в табелките, които се поставят редом до самите джаджи по рафтовете, съобщи GreenTech.bg.

Бордът на надзорниците в града гласува миналата седмица с 10 срещу 1 гласа в одобрение на мярката. Окончателно одобрение се очаква тази седмица. „Целта е да помогнем на хората да правят информиран избор“, каза главният поддръжник на закона, надзорникът Софи Максуел.

Индустрията за мобилни телефони не пропусна да посочи, че редица проучвания показват, че радиацията от мобилните телефони не е вредна за хората. Федералната комисия по комуникациите е приела ограничения, определящи безопасното излагане на тези видове емисии. Мерките определят обема на радиовълните, които човешкото тяло може да поеме безопасно, докато човекът говори по мобилен телефон.

Някои изследователи твърдят, че радиолъченията може би са свързани с развитието на рак и тумори в мозъка, но не е налице достатъчен научен консенсус по въпроса. ;)

“Това не е опит да обезкуражаваме хората да използват мобилните си телефони“, заяви Тони Уиникер, говорител на кмета на Сан Франциско Гавин Нюсом. Градоначаликът твърди, че ще подпише новата законодателна мярка. “Това е една скромна здравомислеща мярка за осигуряване на по-голяма прозрачност и информиране на потребителите.” :yes:

Органът на индустрията за мобилни телефони – Асоциацията за клетъчни телекомуникации и интернет CTIA не е съгласна с мярката ;)и предупреди, че публикуването на данни за нивата на радиация редом до мобилните телефони в магазините може да предизвика в действителност още по-голямо объркване. “Вместо да информира, наредбата може да заблуди потребителите ….. заради предположението, че някои телефони са „по-безопасни“ от други, въз основа на данните за емисиите на радиочестоти“, каза Джон Уолс, заместник-председател по обществените дела в CTIA.

Новата законодателна мярка задължава всички търговци на дребно да показват подробна информация за емисиите на телефоните, както и указания за това къде потребителите могат да намерят повече информация по този въпрос. Нарушителите ще бъдат санкционирани чрез глоба в размер до 300 долара.

Едновременно с това San Francisco Chronicle съобщи, че по-рано този месец подобна мярка относно данните за радиацията на мобилните телефони, предложена от сенатор Марк Лено в Калифорния, не е била приета в резултат на активно лобиране от страна на индустрията за мобилни телефони.

http://www.technews.bg/article-17752.html

Rio

  • Гост

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #185 -: Февруари 24, 2011, 14:07:16 pm »
Туморите не са единствения проблем, например, при мъжете, когато се носи телефона в джоба, той убива сперматозоидите, така че по-добре да се седи настрани от GSM-ите.
" Trust no one."

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #186 -: Февруари 04, 2012, 15:33:12 pm »
Токущо измерих с микровълнов сензор телефон Nikia 1600 по време на 3 минутен разговор. Уредът отчете 4.20mW/cm2 от 5mW допустима норма. В Германия тя е 1mW/cm2.

Смятам да направя списък на възможно най-много марки и модели мобилни апарати и ще го публикувам.

Това е уреда:

« Последна редакция: Февруари 04, 2012, 16:33:52 pm от sidewinder »

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #187 -: Февруари 04, 2012, 16:02:14 pm »
Ще се радвам да прочета този списък и затова го очаквам с нетърпение! :)

П.С. Никога не нося мобилния си телефон в джоба.
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #188 -: Февруари 06, 2012, 13:25:49 pm »
Ето ги и първите резултати. Някои от тях са доста плачевни. Извод на прима виста: Стари телефони и Samsung се представят доста зле. Телефонът излъчва най-много, когато набира той, а не когато набират него, и когато говори човек, а не, когато слуша.

Сравнителна таблица (15 телефона)

Този файл ще го сложа в подписа си и цифрата ще расте постепенно.
« Последна редакция: Февруари 06, 2012, 16:58:16 pm от Mirotvorec »

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #189 -: Февруари 06, 2012, 15:46:14 pm »
Sidewinder - да знаеш, че нещо не ми го отваря! :negative: Ей това ми изписва - Not Found
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #190 -: Февруари 06, 2012, 15:52:25 pm »
Sidewinder - да знаеш, че нещо не ми го отваря! :negative: Ей това ми изписва - Not Found

Изтегли го от подписа ми, че му смених името и изтече времето за редакция на поста.
« Последна редакция: Февруари 06, 2012, 16:21:54 pm от sidewinder »

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #191 -: Февруари 06, 2012, 16:08:18 pm »
Направо съм потресен! :o Много, бре! Samsung - без коментар, но от Nokia не очаквах такова нещо. :( Аз имам LG Coocie, така че ще чакам да пуснеш за тази марка. Стана ми интересно.

П.С. Малко не ти разбрах мерните единици - това миливат на квадратен сантиметър ли е? Да не съм объркал аз нещо?
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #192 -: Февруари 06, 2012, 16:21:35 pm »
Точно така - миливат на квадратен сантиметър е. Ще кача информация за телефоните, до които се докопам. Намям намерение да ходя от магазин на магазин и да замервам апарати.

Много от хората, на които измерих телефона и даде над нормата решиха да си го сменят.

На телефоните, на които не разбрах модела, защото го пише вътре зад батерията, не съм дал данни. Собственика просто не пожела да го разгобява.

Интересно защо по-новото поколение iPhone 4 е "по-радиоактивен" от 3-та?!

Трябва да обясня, че марките и моделите, произведени в Китай, но за вътрешния пазар и по някаква причина са излезли за продажба в страни като нашата, меко казано са под всякаква критика. (Ако ще и Nokia да е)
« Последна редакция: Февруари 06, 2012, 16:59:18 pm от Mirotvorec »

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #193 -: Февруари 06, 2012, 20:33:39 pm »
Браво за инициативата! Хубаво е обаче вместо "GSM microwave emission" да го наименуваш на български, така че тези, които не знаят английски да знаят какво е това в подписа ти. :)
Keep 'em occupied!

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:GSM-ът - недостатъци
« Отговор #194 -: Февруари 07, 2012, 11:34:46 am »
Sidewinder, пробвал ли си телефони които са внесени от други места, които не са купувани от България ? Може да има различни резултати. Еднакви модели купени от различни места може да се различават.
" Trust no one."

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27