Автор Тема: Озоновата терапия  (Прочетена 227987 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Озоновата терапия
« Отговор #150 -: Септември 15, 2007, 12:37:26 pm »
Тинчеее, Тинче:)
Водата в джакузито ТРЯБВА да се пени, нали има масажни дюзи.

Не-е-е - ще ме караш сега пък да ти снимам джакузи без химикали, а с озонатор. Имам пример и за това и изобщо не се пени. :D 4 месеца вече и водата е супер без да се сменя....

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Озоновата терапия
« Отговор #151 -: Септември 15, 2007, 12:43:11 pm »
Джакузитата са няколко вида. Едните могат да имат само хидомасажни дюзи. Тогава се нагнетява само вода, и независимо от химикалите, водата не се пени. Има джакузита само с въздушни дюзи. Независимо от химикалите, водата се пени, защото се нагнетява въздух във водата, посредством въздушен компресор. Има и смесени, водата пак си се пени, но по-малко.

Независимо от химикала, който слагаш. Ако третираш едно джакузи с хлор и то е само с хидродюзи, няма да има следи от пяна, независимо че ползваш хлор. Само ще мирише на хлор и това е:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Озоновата терапия
« Отговор #152 -: Септември 15, 2007, 18:42:39 pm »
Зарибихте ме яко с тоя озон и май ще си търся озонатор. Само ме смущава това, че не разбрах постоянно ли може да бъде включен за прочистване на въздуха или само няколко минути дневно. Имам коте - дали ще неутрализира миризмата му???  :-\

Не,не трябва да е постоянно включен не повече от 1-1.30 часа в затворена стая със средна големина.По същество озонът в големи концентрации е вреден .По принцип се пуска преди сън.Аз имах такава самоделка и се бях интересувал.

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Озоновата терапия
« Отговор #153 -: Септември 15, 2007, 23:13:43 pm »
Зарибихте ме яко с тоя озон и май ще си търся озонатор. Само ме смущава това, че не разбрах постоянно ли може да бъде включен за прочистване на въздуха или само няколко минути дневно. Имам коте - дали ще неутрализира миризмата му???  :-\

Не,не трябва да е постоянно включен не повече от 1-1.30 часа в затворена стая със средна големина.По същество озонът в големи концентрации е вреден .По принцип се пуска преди сън.Аз имах такава самоделка и се бях интересувал.
Аз специално не ползвам йонизатора за повече от 10 мин.като стаята ми е 4Х4,5м и височина 2,7м.и то само сутрин или до обед.Миналата година май когато още си правих опити пусках йонизатора и вечерно време и получавах безсъние и изчезване на умората.След няколко безсънни нощи изкарани в много бодро състояние разбрах че не трябва да пускам йонизатора след обед.
Озонирана вода пия по 1-2 чаши на ден без значение колко е часа-когато се сетя тогава.
За купешките подобни уреди може би това време е няколко пъти в повече но не съм сигурен-не съм имал още купешки такъв.
« Последна редакция: Септември 15, 2007, 23:14:54 pm от Gogo »

stomanata

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #154 -: Септември 25, 2007, 10:30:40 am »
търся конкретни схеми за озонаторите и решения за електродната система.
аз ли4но ползвам тхо, което управлява с автогенератор. а за електроди 2 ламарини едната от които сам я разпробил леко с пирон, за да полу4а игли4ките (води се 4е най-добре показатели има електродната система острие-равнина)
някои др да има други практи4ни идеи?

Неактивен vlex

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
  • Хобот
Re: Озоновата терапия
« Отговор #155 -: Октомври 01, 2007, 02:36:26 am »
Aз пък мислех, че е острие-острие... Всъщност какъв е въпроса? Острие-острие има най-ниско пробивно напрежение в сравнение с острие равнина и равнина равнина... :-\ Абе що ли не си оправя тесловия траф да си озонирам аз въздуха, макар и по-бавно...  ??? laugh

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Озоновата терапия
« Отговор #156 -: Октомври 02, 2007, 15:54:12 pm »
Току-що говорих с един асистент-химик към БАН. Питах го за тези озонатори за домашна употреба. Човека ме предупреди да не експериментирам, без да съм наясно, защото остатъчния озон е ОТРОВЕН! Алелуя:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Озоновата терапия
« Отговор #157 -: Октомври 03, 2007, 13:31:22 pm »
Попита ли асистента колко е живота на остатъчния озон? Да не забравяме, че разликата между лекарство и отрова е в дозата. ;)
Вчера научих, че преди години е имало опит за внедряване озониране на питейна вода, на помпена станция Петолъчката. Доста хора са се възползвали от вече непотребната неръждавейка на обекта.  :(
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Озоновата терапия
« Отговор #158 -: Октомври 03, 2007, 15:56:17 pm »
Цитат
Вчера научих, че преди години е имало опит за внедряване озониране на питейна вода, на помпена станция Петолъчката

Да но вместо озониране сега ще получим по-различна екстра - флуориране  :o  а някой знае ли колко точно е по-скъпо озонирането на водата с цел предпазване от микроби вместо хлорирането, което определено вреди

georgi_nz

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #159 -: Октомври 08, 2007, 22:51:30 pm »
Аз си напраих озонатор с ТХО от монитор. Има вграден изправител.
Електродите са сребърни телчета в стъкена тръба. Въздуха се подава от компресор за аквариум.

Направих си и озонатор за въздух в стая. От живачна лампа за парково осветление, тези с дросела.
Чупи се външния балон и остава вътрешния дето излъчва УВ лъчи. Прави озон на кубици, трябва само вентилатор да го издухва. Направо стерилизира стаята.

Неактивен rofl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 164
Re: Озоновата терапия
« Отговор #160 -: Октомври 10, 2007, 00:38:21 am »
ebay.com - ozonator:
http://search.ebay.com/search/search.dll?from=R40&_trksid=m37&satitle=ozonator&category0=

ebay.de - ozonisator
http://search.ebay.de/ozonisator_W0QQ_trksidZm37QQfromZR40QQfsprZ1QQssPageNameZWD8B

Доста от продуктите са със стабилна информация, че да можете да си изберете. За информация под графите "bids" и "Gebote" (залози) когато пише "buy it now" или "sofort kaufen" означава, че става дума за директно купуване без да си играете да наддавате и обичайно става дума за нов продукт, ама то това си го пише и сами можете да видите. Иначе човек ако му се занимаа мое да си играе да наддава и да купи нещо доста тънко настаро като цаката е да се сложи в последните 20 секунди ама това са вече стратегии разни. Става въпрос, че един нов озонатор струва към 50 евра с доставката (не е зле и да имате приятел в чужбина) ...
Някой доста упорито ми трие съобщенията ;-)

georgi_nz

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #161 -: Октомври 10, 2007, 12:40:43 pm »
Цитат
а някой знае ли колко точно е по-скъпо озонирането на водата с цел предпазване от микроби вместо хлорирането, което определено вреди

Зависи за какво питаш - дали за в домашни условия или за промишлени. Ако е за домашни условия - десетина вата ми харчи озонатора. Пущам го за час-два и туба 10литра е готова за пиене.
Докато за промишлена станция е относително според дебита на станцията. Но мога да питам - имам един познат дето монтираше преди време озонаторни системи на помпени станции.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Озоновата терапия
« Отговор #162 -: Октомври 10, 2007, 16:52:58 pm »
Ами принципно за промишлени или пък примерно за басеин щото нали основния мотив е че е много скъпо да се озонира водата вместо да се хлорира та ми е интересно  колко е разликата в парично изражение при двата метода.

georgi_nz

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #163 -: Октомври 11, 2007, 21:20:38 pm »
Питах човека с озонаторните станции. Каза , че най малките са дето могат да захранват едно село и се побират в стая струват около 120 000 лв. Прави се анализ на състава на водата и според това какво трябва да премахва от питейната вода( примерно манган) има различни опции дето струват допълнително.
Но какво са 120 000 са едно село което десетки години ще пие безвредна  вода и хората ще са здрави?

Сега обаче предпочитат да сложат една дозираща машинка на голямата тръба в която да напомпва белина от един 150 литров варел, без капак. Това видях у мое село. Машинката е голяма колкото един нормален UPS и  помпи белината с регулируема периодичност от една врътка. Но когато нощно време няма консумация на вода - машината напомпва белина в мрежата до толкова, че на другия ден ти се насълзяват очите като пуснеш чешмата.
И чичкото от ВиК каза че ако го хванат че машинката да не работи го глобяват.
Това е за съжаление истината е България.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Озоновата терапия
« Отговор #164 -: Октомври 12, 2007, 16:54:34 pm »
Мерси за инфото

Явно както вървят работите с тва флуориране което се готви съвсем ще ни изтровят да не говорим че тази вода отива във всички хранителни продукти. Очевидно е че само можем да ограничим вредата за съжаление.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27