Автор Тема: Озоновата терапия  (Прочетена 227282 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vlex

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
  • Хобот
Re: Озоновата терапия
« Отговор #135 -: Август 17, 2007, 20:30:53 pm »
Gogo, убеден ли си че обикновен силициев или германиев светодиод реагира обратно и при светлина индуцира напрежение в краищата си? :) По-склонен съм да вярвам, че фототранзистор може да се ползва с тази цел...

П.П. Лабораторните тестове показват, че наистина светодиод осветен с ярка светлина индуцира прав ток между анода и катода си :) Абе нали знаеш - око да види ръка да пипне ;)

Иначе по темата: Мъчихме и ние с Heinie да направим тоя по схемата от млад конструтор то не беха пушеци, не беха гърмежи, но в крайна сметка нещо не запали... Притеснява ме, че може да съм вързал тиристора не както трябва... Някой може ли да ме светне как подяволите са краката? Дейташийт, картинка, упътване каквото и да е... Тиристора е T7-4-X-90 и го вързахме както смятаме, че трябва да е - малкия крак - управление, а корпус и клема - анод и катод... Иначе аз съм озонирал с теслови трансформатори (които правих за една конференция по физика) и с плазма лампа и противно на очакванията ми има частичен разряд по стените на стъклото поради натрупването на йони във вътрешността на инертната тръба... Иначе ще се мъчим с тоя озонатор още - стискайте палци laugh
« Последна редакция: Август 17, 2007, 20:41:56 pm от vlex »

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Озоновата терапия
« Отговор #136 -: Август 19, 2007, 23:05:10 pm »
Gogo, убеден ли си че обикновен силициев или германиев светодиод реагира обратно и при светлина индуцира напрежение в краищата си? :) По-склонен съм да вярвам, че фототранзистор може да се ползва с тази цел...

П.П. Лабораторните тестове показват, че наистина светодиод осветен с ярка светлина индуцира прав ток между анода и катода си :) Абе нали знаеш - око да види ръка да пипне ;)

Иначе по темата: Мъчихме и ние с Heinie да направим тоя по схемата от млад конструтор то не беха пушеци, не беха гърмежи, но в крайна сметка нещо не запали... Притеснява ме, че може да съм вързал тиристора не както трябва... Някой може ли да ме светне как подяволите са краката? Дейташийт, картинка, упътване каквото и да е... Тиристора е T7-4-X-90 и го вързахме както смятаме, че трябва да е - малкия крак - управление, а корпус и клема - анод и катод... Иначе аз съм озонирал с теслови трансформатори (които правих за една конференция по физика) и с плазма лампа и противно на очакванията ми има частичен разряд по стените на стъклото поради натрупването на йони във вътрешността на инертната тръба... Иначе ще се мъчим с тоя озонатор още - стискайте палци laugh


Ако е схемата с бобината от кола,там съпротивленията(две на брой) са дадени на 100 ома,и наистина може да се запали.Аз съм я правил като ги смених с две по 20000 ома мисля,или едното беше 20к а другото 10к и работеше.
А трафа сфазирахте ли го?
Трябва да направите едно мостче между входа играещ роля на 0 и срещуположният му изход,където са вързани съпротивление- 2 и диода- 2



« Последна редакция: Август 19, 2007, 23:27:28 pm от veselqk-U »

Неактивен vlex

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
  • Хобот
Re: Озоновата терапия
« Отговор #137 -: Август 20, 2007, 12:29:39 pm »
Ми тъпото е, че трафа гръмна при последното изпълнение и сложих едно от зарядно за ериксон A1018s... Иначе бих сложил веднага резистори 20 и 10к да пробвам, обаче моите са за озвучителни инсталации и са все по ,125/,25вата и ще изгърмят подобаващо :/ Иначе сфазирането на трафа ми изглеждаше отначало яка глЮпост, ма щом казваш още сега ще го запоя... А няква идея защо подяволите се прави? :-\

П.П. Хаха итс алайв, ама като го пусна бачка 1-2 секунди и после р1 почва така да грее, че печка циганска любов има да му завижда... Сега ще изляза и ще взема 2х20к и да видим ще тръгне ли :)
« Последна редакция: Август 20, 2007, 12:53:52 pm от vlex »

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Озоновата терапия
« Отговор #138 -: Август 21, 2007, 00:59:19 am »
Ми тъпото е, че трафа гръмна при последното изпълнение и сложих едно от зарядно за ериксон A1018s... Иначе бих сложил веднага резистори 20 и 10к да пробвам, обаче моите са за озвучителни инсталации и са все по ,125/,25вата и ще изгърмят подобаващо :/ Иначе сфазирането на трафа ми изглеждаше отначало яка глЮпост, ма щом казваш още сега ще го запоя... А няква идея защо подяволите се прави? :-\

П.П. Хаха итс алайв, ама като го пусна бачка 1-2 секунди и после р1 почва така да грее, че печка циганска любов има да му завижда... Сега ще изляза и ще взема 2х20к и да видим ще тръгне ли :)


Виж сложи някакви 2-5 ватови резистори.Сфазирането е заради бобината на колата.Фазите на първичната й намотка(където се  разтоварва С1)  и отпушващото напрежение към теристора трябва да са еднакви,иначе може теристора да се запуши и С1 да се доразреди през  Р1 и Д1 и да ги повреди,а оттам и трафчето,както е и станало,аз така си го обяснявам,но незнам дали е правилно.Пробвай да сложиш 30к за Р1 и 20 или 10к за Р2.Р2 имаше някаква граница иначе ако много голямо няма да ти отпуши теристора и няма да тръгне.Аз си бях играл,но беше много отдавна.

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Озоновата терапия
« Отговор #139 -: Август 21, 2007, 15:18:04 pm »
Влекс,какво стана ще го бъде ли?

orlinski

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #140 -: Август 21, 2007, 20:19:20 pm »
хора, тука някой беше писал, че озонатора като си го вземеш и после не ходиш НИКОГА на зъболекар  :-\-даже кариесите изчезвали-това на майтап ли го беше казал някой? аз след седмица ше имам един оз. сигурно мощен, ама за ефектите на озонираната вода исках да попитам тука, а между другото като говорим за китайски стоки-един приятел вкарваше до скоро по един контейнер/хиляди бройки вътре/ китайски двд%плеъри по 10долара, и ги шитна /вси4ките!/ по 40....няма да казвам марка....ама идеята ми е-не купуваите некви мижави  китайски ионизатор4ета, вземете си по един озонатор да си имате домашна гръмотевица+озон яко  :D! доколкото вдевам, тва симулира ефекта на гръм, но в домашни условия?
а, и наистина ли ако си много близо до някои много мошен озонатор по4ваш да светиш в синьо? тва би впе4атлило всеки тъп женски екземпляр....моментално!  много яко.

VOREG

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #141 -: Август 22, 2007, 00:21:44 am »
gogo виш този модел и си кажи мнението дали става  10x 
http://www.ozone.enaly.com/OZX-300AT.htm

Неактивен vlex

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
  • Хобот
Re: Озоновата терапия
« Отговор #142 -: Август 26, 2007, 18:30:39 pm »
хора, тука някой беше писал, че озонатора като си го вземеш и после не ходиш НИКОГА на зъболекар  :-\-даже кариесите изчезвали-това на майтап ли го беше казал някой? аз след седмица ше имам един оз. сигурно мощен, ама за ефектите на озонираната вода исках да попитам тука, а между другото като говорим за китайски стоки-един приятел вкарваше до скоро по един контейнер/хиляди бройки вътре/ китайски двд%плеъри по 10долара, и ги шитна /вси4ките!/ по 40....няма да казвам марка....ама идеята ми е-не купуваите некви мижави  китайски ионизатор4ета, вземете си по един озонатор да си имате домашна гръмотевица+озон яко  :D! доколкото вдевам, тва симулира ефекта на гръм, но в домашни условия?
а, и наистина ли ако си много близо до някои много мошен озонатор по4ваш да светиш в синьо? тва би впе4атлило всеки тъп женски екземпляр....моментално!  много яко.
Eпа чак да светиш ;D Ако се допреш до нещо на този принцип и не си заземен да те овъгли, разряда на напрежението ще стане през плътта ти, но трябва а е адски мощен... Иначе прехвърчат малки светкавички през въздуха от разредителния тороид/електрод до тялото, което играе ролята на земя и разредител на заряда... Така е при тесловите трафове. Тук имаш два електрода, между които прехвърча искра, и понеже е генератор на високочестотни импулси изглежда че е постоянно. А разряда във въздушна среда става при мното висока температура -> молекулния кислород преминава в озон...

Веселяк, еми сложих 2 по 20к 2вата обаче нещо не тръгна :/ Или съм подал грешно сфазирането или и аз нз...

едит: абе знаеш ли че може и сфазирането да съм оклепал, понеже ползвам траф от зарядно за телефонс изтърбушен филтър и грец и там не е означена посоката на намотите... Може да съм подал грешния край...
« Последна редакция: Август 26, 2007, 18:32:42 pm от vlex »

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Озоновата терапия
« Отговор #143 -: Август 27, 2007, 19:43:20 pm »
Вземи един звънчев на 8 волта.И намали Р2 на 10к.

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Озоновата терапия
« Отговор #144 -: Септември 06, 2007, 20:31:41 pm »
мале мале колко малко време ме нямаше и колко много грешни опити сте сътворили!Еи хора това не е шега работа да ви прасне ток 220V или недаи си боже повече!Не си играйте като не знаете какво може да стане.Тази схема е възможно най-елементарното нещо по електроника, ако може така да се изразя-щом ви създава трудности,и има неясни неща не се опитвайте да я повтаряте самички без надзор и контрол от човек който я разбира!По схемата не се правят никви,ама абсолютно никви изменения, никви такива ми ти смяна на стоиности на резистори ,тиристори и така натам!
С ДВЕ КРАТКИ ДУМИ-СХЕМАТА Е НАЙ-ЕЛЕМЕНТАРНА НО ЗА ЧОВЕК ПОНЕ ОТ МАЛКО ЗАПОЗНАТ С ЕЛЕКТРОНИКАТА,АКО НЕ СТЕ ТАКЪВ НЕ СЕ ОПИТВАИТЕ ДА СИ ИГРАИТЕ С ОГЪНЯ/ТОЕСТ ТОКА/-ОПАСНО Е!!!
Сега малко отговори на въпросите зададени към мене.
1.почти всеки един светодиод подложен на дневна светлина започва да отдава малки тоци-за да сме сигурни че наистина дава-мерим с волтметър на миливолти и виждаме ;)
2.За купешките йонизатори дават сто страници подробни информации за това колко ще си щастлив като го купиш но никъде не дават колко волта излъчва.Наи прост пример за да се разбере колко волта е искрата-знае се ориентировъчното съпротивление на въздуха и то е такова че при дължина на искрата от1мм. имаме 1000волта, 2мм. във въздух имаме около 2000волта.От тук вече според дължината на искрата като я премерим в милиметри можем горе доло и ориентировъчно да ръзберем колко е волтажа в киловолти.Примерно ако имаме искра с дължина 20мм-значи имаме ориентировъчно 20 000волта напрежение.При този уред озонатор и йонизатор който аз правя имаме дължина на искрата около 40 до 65мм според въздуха и времето-значи средно от 40 киловолта до 65киловолта.Купешките са много видове и не знам колко дават точно,но видях данните на озонатора на Тина защото тя беше снимала платката му и беше я постнала тук-там беше до 10 киловолта макс!Колкото е по-високо напрежението -значи толкоз по мощна ще бъде искрата и ще имаме повече озон,както и много по-малко време нужно за озониране или йонизиране.За да се получи високо напрежение е нужен повишаващ трансформатор-колкото е по голям този трансформатор -значи ще дава повече напрежение.Ако е поставен и в изолационно масло както е автомобилната запалителна бобина-тя също е повишаващ траф но изчислен за максимално дълъг срок на работа и въздеиствие на всякакви атмосферни условия, и със повече осигуровки от тези малките-затова според мене и според списанието от където съм копирал схемата това е наи добрия вариант за повишаващ траф.Ако се ползва автомобилна бобина от кола със електронно запалване и комутатор -то тя е по добра от обикновенните запалителни бобини и дава още повече напрежение.Аз слагам бобини от лада самара-те са възможно най-добрите за тази цел и най-евтини-22лв вече станаха а миналата година беха 17лв.Като се закупят всичките части на озонатора и йонизатора от магазините излизат около 75-80лв. плюс половин ден търчане за обикаляне на поне 3 магазина-авточасти,железария една или две,и накрая магазин за рибки за помпата за въздух.Това е мисля дадох отговори на всички :)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Озоновата терапия
« Отговор #145 -: Септември 09, 2007, 22:48:10 pm »
Една от най-известните СПА в Англия:



Интересното е басейна, който се прочиства със озон:



Вдясно се вижда джакузи, което е на химикали. Водата на джакузито смърди и се пени, докато на басейна е изумително чиста и "жива" - според посетителите, които твърдят, че никога повече няма да влязат в хлорирани басейни...

Половин час в този басейн така прочиства тялото и го насища с кислород, че на човек му се струва, че е в рая.  ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Озоновата терапия
« Отговор #146 -: Септември 11, 2007, 21:08:22 pm »
Ами яко ама де в България басейн с озон

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Озоновата терапия
« Отговор #147 -: Септември 12, 2007, 16:10:52 pm »
Тинчеее, Тинче:)
Водата в джакузито ТРЯБВА да се пени, нали има масажни дюзи.
Басейн с озоново пречистване може да се направи и в БГ, стига някой да си плати.
Поддръжката с хлор е много по-евтина. Същия ефект, като озоновото пречистване, се постига и с една течност, която се казва Аквазон. 1 л. стува 40лв. обаче. Нормата е 100мл/10м3/14 дена. Сметни за тоя басейн колко ти трябва.
Сега са на мода ултравиолвтови лампи, които унищожават всяква твар и мизерия в басейна. Една лампичка е 3000 лева:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Holon

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #148 -: Септември 12, 2007, 22:26:23 pm »
Зарибихте ме яко с тоя озон и май ще си търся озонатор. Само ме смущава това, че не разбрах постоянно ли може да бъде включен за прочистване на въздуха или само няколко минути дневно. Имам коте - дали ще неутрализира миризмата му???  :-\

mitrium

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #149 -: Септември 15, 2007, 08:29:31 am »
Имам въпрос - как влияе озонираната вода на децата ви.
В какви количества и колко често им давате да пият.
Аз имам две деца - на 6 и 4 г. и ще съм много благодарен,
ако имам предварителна информация как да подходя. ???

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27