Автор Тема: Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!  (Прочетена 194810 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

cdms

  • Гост
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #255 -: Януари 04, 2009, 16:11:39 pm »
Ами хората сме свикнали на "свободата" в Интернет, на домашната ракия, на дискусиите във форумите. Уж това е безплатно и свободно, а понякога и анонимно. В същото време никой не се интересува (в по-голямата част от хората), какво се слага в храната, водата и въздуха. Кой стои зад управляващите в дадена страна. Целият абсурд е, че всичко това е един непрестанен кръговрат. Митовете за анонимността в Интернет са нереални. Във службите на всяка държава може да се проследи всяко съобщение и да се разбере от кой е дори тук в този форум(май не казвам нищо ново дотук).
Смятам че трябва час по скоро да излезем от това опиянение и да се обединим около идеята за прозрачност. И да сме информирани къде кога и защо се случва някакво събитие. Това е много широко понятие и въпреки това трябва да се започне от някъде.

koruin

  • Гост
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #256 -: Януари 04, 2009, 16:30:48 pm »
Малка поправка - могат да те намерят по Ай Пи адреса. От него могат да ти намерят доставчика ти на интернет и малките деца вече. Но как ще ме намерят, че аз съм зад това Ай Пи? Или ако пиша от зала?
Стига, това са глупости - пък и едва ли им пука особено за този форум и подобните му, ако могат да ни проследят по някакъв вълшебен начин. Самото съществуване на форума го доказва. Или е пълен с грешна информация? Може би админите са на подчинение на елита и "филтрират" темите? Я стига...

cdms

  • Гост
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #257 -: Януари 04, 2009, 22:09:51 pm »
Но как ще ме намерят, че аз съм зад това Ай Пи? Или ако пиша от зала?
Дори в България си представи следната ситуация. Някоя служба има интерес от къде идва даден пост в даден форум и кой го е драснал. И се започва. Проследява се ип-то, от там къде е това ип. Ако е в частен дом се наблюдава човека или семейството, което живее там. Ако по някаква случайност го пишеш от работното си място, то веднага ще се разбере, от къде идва и кой стои пред монитора. Ако си в компютърен клуб не забравяй, че в компютърните зали има охранителни камери и няма скрито покрито. В Интернет анонимността се свежда до това простолюдието да не знае кой кой е. Заинтересованите отгоря знаят всичко.
Колкото до съдържащата се информация в ХНЕТ, всеки решава за себе си.

koruin

  • Гост
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #258 -: Януари 05, 2009, 21:25:26 pm »
Това ми е мисълта, повечето доставчици, включително и моят, нямат списък поименно кой потребител кое Ай Пи използва. А ако е като в моят случай препродаване на препродаден интернет става още по-сложно...

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #259 -: Януари 26, 2009, 19:18:04 pm »
СДС: Превръщат държавата в ”Биг брадър”

26 януари 2009 / News.bg
Последните промени в закона за електронните съобщения, свързани с подслушване на мобилните телефони и проследяване на интернет трафика, са опит за безконтролно подслушване и за изнудване на граждани, смятат от СДС.
Позицията на партията беше обявена на пресконференция от председателя на СДС Мартин Димитров след заседание на Националния изпълнителен съвет, предаде БТА.
Измененията бяха одобрени миналата седмица от парламентарната транспортна комисия. Те предвиждат чрез наредба да се определя реда на съхранение и предаване на данните, създадени или обработени от интернет доставчиците в процеса на тяхната дейност. Затова от СДС настояват подобни действия да бъдат регламентирани не с подзаконов нормативен акт, а с промени в Закона за специалните разузнавателни средства и в Наказателно-процесуалния кодекс.
"В противен случай приемаме действията на мнозинството като опит за превръщане на страната ни в "Биг брадър", в полицейска държава, където няма ясни правила и контрол при подслушването", заяви Димитров, според когото БСП вижда в новите технологии възможности за следене, коментира той.
"Събраните данни ще могат да се използват за натиск и изнудване на журналисти, политици и бизнесмени. Дори за събиране на информация от корпорации за техни конкуренти, в което участва и държавата", добави лидерът на СДС.
От партията настояват министър Михаил Миков да каже публично колко престъпници са заловени на базата на събрани доказателства от подслушване на мобилни телефони и интернет комуникации.
За по-голяма прозрачност и контрол СДС настоява и за промяна в правилника на НС, която да дава възможност на неправителствени и граждански организации да получават свободен достъп до заседанията на парламентарните комисии, в които се обсъждат тези въпроси. Мартин Димитров заяви, че за това очаква подкрепата и на останалите десни партии.
СДС отново поиска оставката на министъра на вътрешните работи - този път заради опасността при следене на интернет пространството "под предлог борба с престъпността".
По-рано днес обаче Михаил Миков заяви, че не е имал време да мисли за подаване на оставка, по повод ултиматума, който му поставиха протестиращите пред парламента. Той заяви още, че трябва бързо законодателно решение на проблема с анонимните СИМ-карти, които се използват при извършване на престъпления. Министърът каза, че очаква разбиране от мобилните оператори за това.

http://dnes.dir.bg/2009/01/26/news3907203.html

cdms

  • Гост
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #260 -: Януари 26, 2009, 21:59:52 pm »
Усещам как ще си кодираме телефоните и ще си сложим криптиращ софтуер на компютрите. Тези глави от МВР не са компетентни, за да следят информацията.

Неактивен rofl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 164
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #261 -: Февруари 06, 2009, 02:15:34 am »
http://www.heise.de/newsticker/Hacker-liest-unbemerkt-RFID-Personaldokumente-von-US-Buergern-aus--/meldung/126819        (немски)
http://www.theregister.co.uk/2009/02/02/low_cost_rfid_cloner/          (английски)

Накратко:
някав тип с някъв RFID скенер от ebay за 250долара сканира и клонира сигнала на чипа. с други думи прогнозите за тотално и евтино наблюдение на хората с такива чипове се сбъднаха, защото би било елементарно със сателит да се сканират, като прибавим няколко нули към 250 рабира се, но нали ние ги даваме тия пари...
« Последна редакция: Февруари 06, 2009, 02:16:20 am от rofl »
Някой доста упорито ми трие съобщенията ;-)

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #262 -: Февруари 09, 2009, 00:25:34 am »
Шпионски център ще следи пътуванията на британците

Във Великобритания се изгражда център за събиране и съхраняване на информация за пътуванията на британските граждани, писа в. „Сънди таймс”. В секретната база ще се пазят имена, адреси, телефонни номера, резервации, маршрути и данни от кредитни карти за около 250 млн. пътувания, които британците предприемат ежегодно в страната и чужбина. Предполага се, че центърът ще бъде разположен в района на Манчестър и според правителството е от жизненоважно значение за борбата с престъпността, тероризма и нелегалната имиграция. Опозиционери и правозащитници протестираха, че това ще бъде крачка напред към тотално следене на обществото.
http://www.novinar.net/?act=news&act1=det&stat=center&mater=Mjg2ODs2Nw==&sql=Mjg2ODszOA==
Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #263 -: Февруари 13, 2009, 21:22:41 pm »
Как мислите с форума,всеки може да вземе инфо за всеки един потребител по кое време е бил тук във форума-от тук може да се разбере какво го вълнува,както и още куп други подробности може да се извлекат само от един поглед от статистиката на всеки един потребител.
Пс:ето един прост пример-нарочно изтрих името на дадения потребител но от неговата статистика се вижда че тои е във форума от 7 часа сутринта до 0 часа през ноща.Значи все пак и спи по малко.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #264 -: Февруари 13, 2009, 21:32:27 pm »
Това не ме притеснява, аз съм онлайн от 4 дни и 22 часа, ама бях на 110 километра от София днес ;)
 
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #265 -: Февруари 13, 2009, 23:39:41 pm »
Това че се вижда статистиката от всички за всеки наистина не е особено целесъобразно и ще го имаме предвид  ;)

cdms

  • Гост
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #266 -: Февруари 14, 2009, 10:26:26 am »
Съгласен съм за статистиката, но коментарите на даден потребител също могат да се виждат от всеки, като се влезе в профила на някой. Мисля си че и там трябва малко ограничение. Анонимността трябва да е сигурна.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #267 -: Февруари 14, 2009, 10:56:26 am »
Анонимността няма как да е сигурна. Има премного начини да те уловят и да разгадаят всякакви данни за теб. Мисля,че ще е достатъчен IP адрес и един телефонен разговор с доставчика на интернета.
А пък от мненията на даден потребител,ако са достатъчно, може да се изведе доста пълен психологически профил. За жалост анонимността в нета е много илюзорна...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #268 -: Февруари 14, 2009, 20:04:46 pm »
Анонимността, от страна на другите потребители си е достатъчно сигурна

1. Всеки има възможност да забрани да му се вижда е-майла в профила от другите потребители.
2. Никой не е длъжен/а не съм и видял някой да го прави/ да си дава истинските Три имена, ЕГН и точен адрес.
Всеки си има някакъв псевдоним, чрез който си е анонимен, освен за тези, които знаят кой седи зад него /щото той им е казал/, и да им се тръшка баш па потребителя Gogo, дето  доброволно си е написал и ICQ номера.
3. Надали точно статистиката ще издаде истинската самоличност  на пишещия или пък списъка с темите в които е писал. Така или иначе, редовнопишещите добре  се знаят.

За каква Анонимна сигурност ми бръщорлевите?
« Последна редакция: Февруари 14, 2009, 20:07:39 pm от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #269 -: Февруари 14, 2009, 23:00:11 pm »
да им се тръшка баш па потребителя Gogo
За каква Анонимна сигурност ми бръщо"р"левите?
Бати ти Гого не се "тръшка"-него половината нет го знае и му е през онази работа/ся ще я преместя в другия крачол/, той просто обръща внимание върху заглавието на дадената тема, и даден бутон от менюто на форума!Има разлика,може би чрез боб и ракийка  не се вижда веднага :P.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27