Автор Тема: Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!  (Прочетена 195086 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #45 -: Февруари 12, 2007, 22:42:43 pm »
43-годишната Новак, омъжена за американския астронавт Ричард Новак и майка на три деца, която миналото лято летя в космоса със совалката "Дискавъри", беше пусната на свобода срещу гаранция от 25 500 щатски долара и задължението да носи електронна гривна за проследяване. На летището в Хюстън Новак е била посрещната от тълпа репортери.

Неактивен Altay

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #46 -: Февруари 13, 2007, 12:33:49 pm »
КАК ВИ СЛЕДЯТ И ПОДСЛУШВАТ

     Най-полицейската държава в Европа в момента е Англия.

Камери в такситата, във Великобритания - http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/england/tees/6258793.stm
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предпо

Eon

  • Гост
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #47 -: Февруари 26, 2007, 12:42:13 pm »
Да ги слагат мамка им. Щото има хиляди ученици, които се пребиват от други крадейки стотинките им за закуска или просто ей така за простотията, да не говорим за алкохола и дрогата и цигарите.

Мамка им, да ги слагат, че сега лапетата съвсем са се разпуснали. Очевидно вкъщи като не могат да ги възпитават поне вънка да имат респект.  >:(

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #48 -: Февруари 26, 2007, 20:45:09 pm »
Да самоче ще трябва да променят малко и законовата база според мен, та записът да се счита като доказателство в съда, даже и да става въпрос за малолетни.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #49 -: Февруари 28, 2007, 19:08:32 pm »
Да самоче ще трябва да променят малко и законовата база според мен, та записът да се счита като доказателство в съда, даже и да става въпрос за малолетни.
Ти да не се побърка ?!
Ако го считат за доказателство, правителството винаги могат да изфабрикуват перфектен запис с който и да е, за каквото и да е !
Тогава става лошо, като конспирацията на подготвящия за NWO сериал - Prison break  :D

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #50 -: Февруари 28, 2007, 19:28:59 pm »
Това го казвам във връзка с горните изказвания, иначе си прав, че тогава ще стане страшно понеже ще могат да изфабрикуват каквото и да е. Обаче съгла си се, че извън конспиративното мислене, ползта от камери където и да било просто е никаква, ако записът не се счита за доказателство. С други думи открихме разковничето. Рано или късно и в България, както в други страни това ще стане така. Може от самосебе си, но най-вероятно да ги притиснат наще господа политици да приемат законче от подобен род. Целта е по цял свят да стане така, а ти вече каза каква е причината за това.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #51 -: Март 01, 2007, 18:40:35 pm »
Цитат
Това, което вярва Ариман е, че за човеците е добре да има ред, организация. Тогава няма да има престъпления, няма да има нужда от съдебна власт. За да се постигне ред, трябва да има развитие на научно-техническият прогрес. Идеалът за Ариман е човекът да стане безсмъртен във физическо тяло, да не умираме. Другата мечта на Ариман е да си имплантираме всичките по един чип, в резултат на което да можем да се следим един друг денонощно, плътно. И ще има някакъв ред като в научно фантастичен филм, в който никой не може да гъкне, без да е ясно къде е, какво прави, всичко да може да се документира и да се докаже. В резултат на това, каквото и престъпление да се извърши, то ще бъде лесно доказуемо и престъпност няма да има. Имплантирането на чипа е първият етап за изграждане на порядъка. Нататък трябва да се направи нова стройна система, която незабавно да наказва всеки, който си позволява да нарушава реда. Така Ариман вярва, че човеците ще заживеят като една машина, стройно, порядъчно, добре смазана, няма да има противоречия и ще си живеят спокойно. Ще можеш да си оставиш колата отключена, а и в колите ще има чипове и въобще във всички вещи, за да е ясно какво става. Всичко ще е ясно.

От д-р Калоян Петров

Heinie

  • Гост
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #52 -: Март 02, 2007, 12:24:01 pm »
Мислех си, че в 7 и половина не могат да ме вбесят. Оказва се, че могат.

В едно столично училище (31 СУЧЕМ Иван Вазов) е въведена система за разпознаване чрез пръстови отпечатъци. Отпечатъците на всеки ученик се пазят в база данни. При влизането си в училище, ученикът слага пръста си в устройстовото за разпознаване, системата го регистрира, а родителите получават СМС, че пишлемето им е отишло на училище.

Източник: Нова Телевизия.

Напред, о, Войни на следенето! Нека слагаме на децата чипове още в родилния дом!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #53 -: Март 02, 2007, 12:27:27 pm »
Айде честито! Който мислеше че е шега всичко и е далече оттук да помисли пак!

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #54 -: Март 02, 2007, 13:05:27 pm »
хм аз бях по работа в 31во преди 2 седмици, нямаше такива неща. изглежда действат бързо :)
интересно ми е как точно им взимат отпечатъци, дали с графит като в нашата криминалистика или по по-чист начин, че после графитът цял ден не може да се изчисти

Oberon

  • Гост
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #55 -: Март 02, 2007, 18:19:26 pm »
Тва с отпечатъците е екстра, тъкмо малките копеленца ще се осъзнаят малко.
Лично аз не съм против за такива неща, щом ще ги задържат в училище. Повечето от вас са против, знам, ама защото тук хората, които влизаме си имаме самосъзнание и сме минали през това. А тия хлапета са пълни кретенчета, и с тях по друг начин явно не става.
Образованието в България до 8 клас е задължително. След това да се спасяват, на европейците и без това им трябва евтина работна ръка.

От друга страна, повечето училища са мръсни, незатоплени зимно време, даскалите не им дреме...Кенефите смърдят на пикня и т.н гадости. Нормално е едно дете да избере близкия интернет клуб пред урока по химия да речем.

Държавата сама съсипа училищата и накара децата да не посещават уроците там. После седнала да търси начини да ги задържа. Против именно това съм аз!!! Да не се създават предпоставки за подобни неща, и после да се питаме, що децата ни не искат да учат..

Оберон

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #56 -: Март 03, 2007, 00:43:35 am »
Нещата съвсем загрубяха  >:(

"
Когато четете лицензиозното споразумение с Майкрософт за новият им уиндоус Виста с дребни букви пише някои много неприятни неща. Когато натиснете бутончето че сте съгласни ( а без да го натиснете няма да се инсталира) ще установите следните неприятни изненади: Например Майкрософт си запазва  правото редовно да  да следи вашия компютър,  за да проверява легитимността на програмите  и да може да трие  някои от тях дори без ваше знание. А с новата мултимедия DRM  рязко се ограничава свободата на потребителя. Друго интересно нещо е че това споразумение ви дава "само някои права да  използвате този софтуер" - Майкрософт си запазва всички останали права!

За повече подробности ТУК

anna

  • Гост
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #57 -: Март 03, 2007, 01:01:08 am »
  Отпечатъците  са  за  малките  лапета  май?! Скоро  може  да  пуснат  и  за  родители! :P
Не  се  вайкайте  така- не  само  за  учениците  приготвят  сюрпрайз! След  тези  закончета  ще  пуснат  още  правила. Нищо  ново  под  небето. :-[ Какво  е  вашето  досие?? :P
« Последна редакция: Март 03, 2007, 01:01:49 am от Cassiopeia »

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #58 -: Март 03, 2007, 23:11:26 pm »
и аз разбрах подобно нещо за майкрософт, пробвах виста преди няколко дни само, за да открия, че не подържа звуковата ми карта и нямах звук цяла седмица докато не реших да го изтрия и да върна XPто. така че нямам намерение да се връщам към него засега. не забелязах да изтрие някоя програма обаче.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #59 -: Март 04, 2007, 00:01:27 am »
Проблема с новия  уиндоус за сега има решение - да се ползва стария. Проблема обаче ще стане много актуален в момента в  който всички нови програми спрат да поддържат стария XP  и по тази начин всички ще бъдат принудени да минат към Виста ако искат да използват актуалните програми които ще излязат.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27