Автор Тема: 100 добрини до 25ти Декември  (Прочетена 9608 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
100 добрини до 25ти Декември
« -: Декември 02, 2006, 18:16:16 pm »
100 добрини до 25ти Декември


Да направим една добра "игра".  ;) Всеки от нас да направи по едно добро дело за непознат човек през един от следващите 22 дни и така до Коледния ден. Всеки от нас ще има възможност да разкаже тук своята случка и така докато съберем 100 Добрини до 25ти декември.

Коледа идва! Магията започва да действа! Участвайте в тази магия, бъдете част от нея.

Правила: Няма правила. В това да извършиш нещо добро няма граници. Няма голямо и малко добро. Има просто ДОБРО.  Очаквам интересни истории и очаквам невероятни магии.

Ваш: Santa 'Dmin
« Последна редакция: Декември 02, 2006, 19:54:04 pm от Admin »
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Eon

  • Гост
Re: 100 добрини до 25ти Декември
« Отговор #1 -: Декември 02, 2006, 20:04:50 pm »
Ще се опитам.

hrissi

  • Гост
Re: 100 добрини до 25ти Декември
« Отговор #2 -: Декември 02, 2006, 22:00:59 pm »
И аз.

arh

  • Гост
Re: 100 добрини до 25ти Декември
« Отговор #3 -: Декември 02, 2006, 22:47:47 pm »
Това е едно чудесно предложение! Хубаво ще е, ако правенето на добро стане начин на поведение, а не предпразнично мероприятие и аз ви предлагам да изменим смисъла на темата точно в тази насока - какво добро сторих днес и на кое добро, което сърцето ми пожела да сторя, умът ми не даде живот?

Напоследък започва да се разпространява една мисъл, която по-скоро е безмислица, отколкото плод на житейска мъдрост, но въпреки това намира почва у някои нискоинтелигентни мозъци, а именно: "Няма ненаказано добро". Попитах един гражданин, който беше дошъл при мен за помощ, след като ми изтърси тази безмислица: "Е, какво искаш тогава ти от мен, да ти сторя добро, за да си навлека насила наказание за това ли? Моля те, тръгни си! И не забравяй, че в Светото Писание се казва - Бог е Любов, а Любовта е Добро и Доброто Живот дава, а злото - смърт"  - и той разбра колко е подведен от разпространителите на тази сатанинска максима.

 Та, нека правим добро без страх и не само предпразнично, а винаги, когато сърцето подскаже, че е нужно.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re: 100 добрини до 25ти Декември
« Отговор #4 -: Декември 05, 2006, 16:36:55 pm »
1ва Добрина

Не исках да съм първи, ама трябва да се започне

Моята добрина е в осигуряването на една скромна студентска парична сума за организирането на "истинска" коледена вечеря на деца сираци от едно немско киндердорф село. Правя го с още двама приятели немци.

 :) :) :)
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: 100 добрини до 25ти Декември
« Отговор #5 -: Декември 05, 2006, 18:07:14 pm »
Бог е Любов,
а Любовта е Добро
и Доброто Живот дава,
а злото - смърт"
Ето го второто добро (споменаването на този текст от arh)... Тоест, това добро е първото, като се има предвид поредността на изказванията, или, второто, ако се брои и самото начинание тази тема да бъде започната. Значи, Admin все пак печели - първо добро!... Много добро начинание!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: 100 добрини до 25ти Декември
« Отговор #6 -: Декември 05, 2006, 18:36:12 pm »
Тук няма спечелил и загубил :)

Галадриел

  • Гост
Re: 100 добрини до 25ти Декември
« Отговор #7 -: Декември 06, 2006, 00:40:09 am »
Много добре инициатива. Дано да успея да направя някакво добро и да зарадвам непознат...
Обаче, като се замисля всичко ли опира до парите, да помогнеш финансово на някого, да може да си покрие той някакви потребности? Няма ли добро, което не е свързано с пари.
Наистина носят радост тези хартийки...я за шоколад, я за играчка или дърва...
Ще видя какво мога да направя, ама това с парите май е най-лесно :)
Поздрави за инициативата.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re: 100 добрини до 25ти Декември
« Отговор #8 -: Декември 06, 2006, 02:18:55 am »
Не...Доброто не е равно на ПАРИ...ЬБСУРД...при мен просто така се случи...дори не знам дали се почувствах достатъчно удовлетворен след това... ???
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен Altay

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re: 100 добрини до 25ти Декември
« Отговор #9 -: Декември 06, 2006, 18:37:54 pm »
Моята добрина бе спонсориране на борбата на Дейвид Айк.

В момента, в Щатите тече дело, в което се опитват да отнемат правата, на Айк, върху материaлите му - http://www.davidicke.com/index.php/

Мисля че подкрепата на Дейвид айк е добрина, защото той притежава познание, коеотo е от значителна важност

но това е моето мнение, така че...
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предпо

Неактивен portentosum_mare

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: 100 добрини до 25ти Декември
« Отговор #10 -: Декември 13, 2006, 23:07:06 pm »
Аз направих деня на един човек щастлив и изпълнен с приятно напрежение, предавайки му послание, което не е очаквал. :)
В утротo, когато само ти, знаеш, че е още снощи,  животът е красив.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: 100 добрини до 25ти Декември
« Отговор #11 -: Декември 15, 2006, 09:55:28 am »
Струва ми се, че и аз извърших една добрина като направих двама влюбени да прекарат заедно своята първа новогодишна нощ. Нищо, че и тая Нова година ще съм на работа, нищо, че ми се провалиха плановете за празниците.Аз съм щастлива, защото те са щастливи, те са щастливи защото са влюбени, следователно и аз съм влюбена . Да живее Любовта :) :) :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re: 100 добрини до 25ти Декември
« Отговор #12 -: Декември 15, 2006, 10:32:51 am »
колко хубаво... давайте в същия дух...
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен Dina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re: 100 добрини до 25ти Декември
« Отговор #13 -: Декември 20, 2006, 09:58:05 am »
ООООООООООО,здравейте :)

Ами аз се стремя да правя добро почти всеки ден и моето добро не винаги се измерва с парична помощ,защото най-хубавите подаръци са тези,които идват от дъното на душата и сърцето-добра дума,добро отношение,жест на взаимопомощ и доброта,а разбира се и много,много светлина. ;).
Чудесна инициатива,която бихме могли да пренесем и в новата 2007год.,за да радваме и подпомагаме хората около нас-това би било един от на-ценните подаръци за всеки от нас ;)

Неактивен portentosum_mare

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: 100 добрини до 25ти Декември
« Отговор #14 -: Декември 20, 2006, 21:21:13 pm »
Аз днес помогнах на едни приятели и занесохме дрехи в една фондация, подпомагаща домовете за сираци:) Много се радвам, че успяхме да занесем пакетите навреме, за да стигнат до децата преди Нова година!:)
В утротo, когато само ти, знаеш, че е още снощи,  животът е красив.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27