Автор Тема: Язвата  (Прочетена 15439 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Язвата
« -: Ноември 27, 2006, 00:03:24 am »
А аз писах ли за язвата? Не? Хм - не мога да намеря, макар че имам спомени, че го дискутирах......

Е нищо - пак ще напиша:

Язвата се предизвиква от бактерия и се лекува успешно с антибиотици! Ако ви трябват доказателства, ще се разтърся в нета когато имам време!

Ако имате познати с язви - кажете им да пробват с антибиотици преди да се подложат под ножа!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Язвата
« Отговор #1 -: Ноември 30, 2006, 00:53:45 am »
А за познати с гастрит, какъв съвет ще ми дадеш? Знам, за люти чушки, маслини...
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Язвата
« Отговор #2 -: Ноември 30, 2006, 01:24:25 am »
За гастрит нали писах в темата за водата - аз се излекувах така? Озонатора. Това на физически план, а на духовен човека трябва да работи да си вдигне самочувствието, да е отворен за нови идеи и да развие въображението си. Важно е също да се занимава с нещо духовно и творческо, защото стомаха е най-свързан с изявата на собственото АЗ и, когато АЗ-а е подтиснат, човека има гастрит.

Ако пък търсиш информация за дието - търси в нета.  ;)

dinena kora

  • Гост
Re: Язвата
« Отговор #3 -: Ноември 30, 2006, 10:25:24 am »
А аз писах ли за язвата? Не? Хм - не мога да намеря, макар че имам спомени, че го дискутирах......

Е нищо - пак ще напиша:

Язвата се предизвиква от бактерия и се лекува успешно с антибиотици! Ако ви трябват доказателства, ще се разтърся в нета когато имам време!

Ако имате познати с язви - кажете им да пробват с антибиотици преди да се подложат под ножа!
специални кръвни изследвания показват дали язваа е на бактериална основа.Има и друг вид небактериална язва с неизвестна етиология.По скоро се смята, че втория вид язва се предезвикана от стрес , неправилно хранене и разни такива...

georgi_nz

  • Гост
Re: Язвата
« Отговор #4 -: Декември 01, 2006, 13:01:08 pm »
Едно време се срещаше и вид язва , чийто причинител е погълната бучка негасена вар с цел освобождаване от казарма.
Лечението е мноо здрав бой по главата взела такова решение. То боя не е за хора , но помага.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Язвата
« Отговор #5 -: Декември 01, 2006, 14:28:48 pm »

 Ментата и Невена също помагат за Стомашно - Чревни заболявания , както и пиенето на повечко чай .

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Язвата
« Отговор #6 -: Декември 01, 2006, 16:03:46 pm »
И 25г ракия-първак сутрин на гладно   ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Язвата
« Отговор #7 -: Декември 01, 2006, 18:36:03 pm »
Взема се и по едно топченце чист пчелен клей. Първото ядене след това да бъде не по-рано от 1 час.
« Последна редакция: Декември 02, 2006, 22:14:00 pm от Horus »
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Язвата
« Отговор #8 -: Декември 02, 2006, 00:08:51 am »
 хм , 25 грама ракия дори и първак ми се струва недостатъчно , и ме кара да си припомня една история :
 когато бяхме в Румъния / Карпатите / при едни възрастни хора , който ни подслониха . Там понятието кафе / кава не съществуваше , ставаме рано искаме кафе , а ти ни викат цуика / ракия/ няма кафе / кава / . след първата чашка за събуждане следва и няколко чаши вино , и ние в 10 часът сутринта вече бяхме готови да си лягаме отново , а те хората ни викат, хайде да ходим на работа из полето  laugh

 о времена , о нрави

 съжалявам за лиричното отклонение  :D

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Язвата
« Отговор #9 -: Декември 02, 2006, 11:15:39 am »
хаха нищо - историята си я бива...!

 ;)

Язвата се предизвиква от бактерия и се лекува успешно с антибиотици! Ако ви трябват доказателства, ще се разтърся в нета когато имам време!

Ако имате познати с язви - кажете им да пробват с антибиотици преди да се подложат под ножа!

Така, нека да добавя само че вместо антибиотици, синтезирани в незнайни лаборатории, могат да се използват всевъзможни биологични антибиотици, като най-полезен в случая с язвата е пчелният восък, който се продава на пити с мед... Може да се яде и само восък, но не е особено вкусен на неподготвения, и устата инстинктивно го изхвърля...


А за ракията се знае, и неслучайно селяните по планините хапват люти чушки със шепи - защото пият от сутрин до здрач - малки чашки от "елексира на живота"...  ;D 
musica universalis

georgi_nz

  • Гост
Re: Язвата
« Отговор #10 -: Декември 02, 2006, 23:16:00 pm »
На моя позната баща и беше с кървяща язва и почти го бяха отписали докторята. Някой му казал да се лекува с чер оман ( не му знам другото име) и резултата беше изчезване на язвата. Напълно излекуване!!!

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Язвата
« Отговор #11 -: Декември 02, 2006, 23:27:47 pm »
Чер оман, зараслuче, чер корен ­ Symphytum officinalis L.


Химичен състав:

 Съдържа алкалоидите лазиокарпин, консолидин, пиноглосин, освен това алантоин (улеснява растежа на клетките), аспарагин, захароза, галова киселина, скорбяла, дъбилни вещества, смоли, слуз, следи от етерично масло, инулин и др.

Лечебно действие и приложение:

 Билката засилва растежа на клетките, ускорява заздравителните процеси в тъканите.
Прилага се под формата на запарка при трудно заздравяващи рани, гастрит, язва на стомаха и дванадесетопрьстника, възпаление на костите, надкостницата, наранявания и кръвоизливи.
В българската народна медицина коренищата на черния оман се употребяват още при кашлица, бронхит, туберкулоза, повръщане на кръв, кръвотечение от носа, продължителна менструация, маточни и белодробни кръвопзливи, възпаление на червата (колит) и против рак. Външно се препоръчва за лапи при циреи, навяхване, счупване на кост, лимфни отоци и др. Отварата се използуваза гаргара при рани в гърлото и устата, за жабурене при разклатени зъби и кървящи венци.

Начин на употреба: 1 супена лъжица от билката се вари в 0,5 л вода 5 мин. Кисне 1 час. Пие се по 1 винена чаша преди ядене 4 пъти дневно.


« Последна редакция: Декември 02, 2006, 23:28:33 pm от ultrafutur »
musica universalis

georgi_nz

  • Гост
Re: Язвата
« Отговор #12 -: Декември 03, 2006, 23:09:55 pm »
Ей затова фармацевтичните компании са много против билкарството. Понеже Бог е дал безплатни лекове за всичко, но поради нелечимото заболяване "ЕВРЕЙЩИНА" , компаниите не могат да допуснат нещо да бъде безплатно и достъпно за всички.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Язвата
« Отговор #13 -: Декември 04, 2006, 00:32:35 am »
Бог не е създавал и болестите обаче >:(

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Язвата
« Отговор #14 -: Декември 04, 2006, 09:47:38 am »
Значи и микробите,бактериите,вирусите...опа оттук следват и двуклетъчните и многоклетъчните
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27