Автор Тема: Язвата  (Прочетена 15468 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Язвата
« Отговор #15 -: Декември 04, 2006, 13:31:12 pm »
Нека пак да ви обърна внимание на физическия и духовния аспект от едно лечение. Докато билки, лекарства и машинарийки лекуват на физическо ниво, духовното не трябва да се забравя.

Стомаха е свързан с Аза и егото на човека. Един човек с язва обикновено или е подценен или егото му се разминава с действителността. Ние българите имаме голям проблем в тази насока - бих го нарекла Балкански синдром всъщност. И в двата случая не умеем да се справяме.

Свикнали сме постоянно да критикуваме и да изискваме и така неминуемо разрушаваме егото на хората край нас - и в семейството и в работата. Резултата - те получават язва.

Другия случай е разминаването на егото с действителността. Всеизвестен е българския манталитет - "хората какво ще кажат" - страх от това как ще те приемат хората....Резултата е, че всеки се опитва да се представя за това което не е - купуват маркови дрехи или скъпи коли и обзавеждане само за да се покажат, а няма какво да ядат...опитват се да се изхвърлят колко са важни в работата, а всъщност не са....резултата? - естествено язва.   

Неактивен nespokox

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Re:Язвата
« Отговор #16 -: Февруари 27, 2009, 19:44:07 pm »
Много си права,Бяла Сило!
Машинките може и да помогнат. Стигнахме до езотериката-на първо време Джон Кехоу и Вадим Зеланд/има ги в spiralata/. Благодарение на тях станах нов човек. Сега работя по Zapper-а/без да съм електронен гений/, но то и не е необходимо-трябва преди всичко здрав разум и някои умения, а това е заменимо/имам предвид уменията, здравият разум не е заменим/. Нямам много време, моят часовник тиктака.
Дано Господ/каквото и да означава това/ми даде сили и късмет да изпреваря събитията.                                   Амин!
« Последна редакция: Февруари 28, 2009, 08:18:48 am от Mirotvorec »

Неактивен nespokox

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Re:Язвата
« Отговор #17 -: Февруари 27, 2009, 19:52:43 pm »
А къде пише,че "машинарийките" не действат на духовно ниво ? Макар нещата да са свързани, не бъркай едното с другото.

Ако лекуваш само симптомите на дадена болест, тя пак ще се появи след време, може да е и под друга форма. Така ще е докато не отстраниш причината, която е в емоциите ти. Колкото и да е скрита, трябва да я намериш и да се освободиш от нея, за да оздравееш.
« Последна редакция: Февруари 28, 2009, 08:21:43 am от Mirotvorec »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Язвата
« Отговор #18 -: Май 31, 2009, 03:49:38 am »
Чела съм, а и имам пример в обръжението, че много люто лекува язва. А всъщност масово се втълпява, че язваджиите трябва да пазят диета, включително им се забраняват разни пикантни храни.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Язвата
« Отговор #19 -: Май 31, 2009, 14:46:25 pm »
Една позната ми разказваше за свой познат с язва, който трябвало да го оперират, за да му спасят живота, но той не искал и търсел нещо по-различно. Тогава един от събралите се на консилиум лекари (а този човек бил от "голямото добро утро" и били събрани не случайни имена доктори), му казал да вземе един жив охлюв и да го изяде (без черупката, разбира се), така както е суров. За едно денонощие или до 3 дена беше язвата се калцирала. Този човек се двоумял известно време, но когато съвсем му дошло нагорно се престрашил и изял охлюв и се оправил. Това било рецепта за лечение от "стари времена".

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Язвата
« Отговор #20 -: Май 31, 2009, 18:57:30 pm »
Toва за охлюва ми е познато. Може и да е вярно. Лютите чушки са по- вегетарианския вариант. :)
« Последна редакция: Май 31, 2009, 19:13:03 pm от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Язвата
« Отговор #21 -: Юни 02, 2009, 23:56:15 pm »
Чела съм, а и имам пример в обръжението, че много люто лекува язва. А всъщност масово се втълпява, че язваджиите трябва да пазят диета, включително им се забраняват разни пикантни храни.

Нека пак да се върнем към егото и психиката: Пониженото самочувствие на язваджийте, както и страха да не се провалят изисква определена доза агресивност, за да се оправят. Какво дават лютите чушлета?  ;) АГРЕСИВНОСТ! (Затова са полезни за язва!)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Язвата
« Отговор #22 -: Юни 03, 2009, 03:58:29 am »
Или пък да задълбаем още повече и да кажем, че язваджиите първо трябва да си оправят невероятните проблеми с 3-та чакра, иначе каквото и да е външно лечение няма да помогне в дългосрочен план :P Спрете да лекувате симптома конспираторчета малки :D

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Язвата
« Отговор #23 -: Юни 03, 2009, 09:06:30 am »
:P Спрете да лекувате симптома конспираторчета малки :D

Точно!  :)

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Язвата
« Отговор #24 -: Юни 03, 2009, 09:29:31 am »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Язвата
« Отговор #25 -: Ноември 09, 2009, 09:42:07 am »
Вчера една позната ми сподели, че е много доволна от "тибетска гъба". Откакто я използва няма проблеми със стомаха си. А на друга нейна позната след 6-месечно използване на въпросната гъба е изчезнало туморно петно от стомаха.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Язвата
« Отговор #26 -: Ноември 09, 2009, 11:17:00 am »
A от къде мога да се сдобия с тази гъба?
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Язвата
« Отговор #27 -: Ноември 09, 2009, 13:21:56 pm »
Нямам представа, но съм слушал, че тя самата се размножава при използването и, така че евентуално може да се вземе от човек, който я използва.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Язвата
« Отговор #28 -: Ноември 09, 2009, 16:58:52 pm »
Аз скоро взех такава гъба от моя позната.
Гледа се в прясно мляко и на всеки 24 часа се пие млякото.
Самата идея,че трябва всеки ден да поемам по 100-200 гр. мляко  не ми хареса и се отказах

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27