Автор Тема: Астрономия - НОВИНИ  (Прочетена 239119 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен didoslav

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #525 -: Януари 02, 2013, 23:16:39 pm »
Здравейте,

Относно т. нар. подравняване на Земята, Слънцето и Централното слънце досега съм чел единствено, че ще се случи (т.е. трябва да се е случило), докато преди няколко дни някакъв астроном не се изпъчи и каза, че такова нещо е невъзможно, защото Земята се върти около слънцето перпендикулярно на равнината, в която се върти Слънцето около Централното слънце, и извън правата, на която се намират нашето Слънце и Централното. Дали бихте могли да ме насочите, ако тук, в този форум, сте дискутирали тази тема (съответно коя е темата), за да видя и вашата гледна точка. Не можах да намеря конкретна тема за това астрономическо събитие.

Благодаря ви предварително и се извинявам, че поста не е точно в правилната тема :)

Неактивен anyone

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #526 -: Февруари 15, 2013, 00:08:10 am »
Преди 15 минути в новините по нова тв съобщиха в телеграфен стил,
че огромен астеорид утре ще премине на 27000км от земята,
под орбитите на някои от земните сателити!!!
От Бг. щял да се вижда с бинокъл към 17часа!!
Ако това е истина, едва ли сега са го засекли,
или някой ни идва на гости ....


Неактивен Knight of Shadows

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #527 -: Февруари 15, 2013, 11:02:20 am »
А дали е същия - части от който паднаха в Русия тази сутрин?

Неактивен mad

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #528 -: Февруари 15, 2013, 12:50:18 pm »
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5528291

Според тази новина НАСА ще предава преминаването на астероида. Няма точен линк , така че вероятно ще е на техния сайт.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #529 -: Февруари 15, 2013, 12:59:16 pm »
Преди 15 минути в новините по нова тв съобщиха в телеграфен стил,
че огромен астеорид утре ще премине на 27000км от земята,
под орбитите на някои от земните сателити!!!
От Бг. щял да се вижда с бинокъл към 17часа!!
Ако това е истина, едва ли сега са го засекли,
или някой ни идва на гости ....


Идат я!Бърже стегайте софрата и вадете грозданката!И да не фанете да пробутвате ментетата на цар Киро,че да се излагаме пред чужденците..

Неактивен dream

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #530 -: Февруари 16, 2013, 11:31:28 am »
А какво ще кажете за парчето метеор паднало в Русия снощи?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #531 -: Февруари 16, 2013, 12:14:26 pm »
Ами кво да кажем...

За моите 36 години живот на тая Земя,не ми се беше случвало толкоз чудеса накуп.Ударих джакпота просто.. :D

Начи,първо покрай Земята мина най-големият метеорит от сума ти време насам..Второ..друг метеорит взе,че рани 1000 души и изпотроши няколко населени места..Чудо на чудесата..И трето..Т.е. за капак си припомних всички налудничави пророчества и ей тоя виц
Спомнете си филма "Петия елемент" – към Земята лети астероид, а президентът е негър. Спомнете си филма "Армагедон" – към Земята лети астероид, а президентът е негър.
Спомнете си филма "Смъртоносно влияние" – към Земята лети астероид, а президентът е негър. Обама е президент.
Въпросът е: Какво, по дяволите, лети към Земята?
Еми кво по дяволите се случи вчера?Мязаше на екшън по Холивудския сценарии  в който банда герои взривяват небесен обект летящ право към Земята.
И така,понеже съм зле с математиката,често пъти ми се случва кат събера 2 и 2,да получа 17 например..Нещо такова е тоя случай с метеоритите..Събирам 2 и 2 и получавам 60! ::)
Та,мисълта ми беше,да не се връзвате на сметките ми.,щот те никога не ми се получават :D
А и както казаха"учЕните"..Между двата метеорита няма връзка.Тва е.

Неактивен dream

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #532 -: Февруари 17, 2013, 09:07:10 am »
А чете ли и за парчето скала паднало в Куба снощи??

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #533 -: Февруари 17, 2013, 13:27:18 pm »
А чете ли и за парчето скала паднало в Куба снощи??
Сега видях..Мии..Може па сметките ми да се окажат верни..Знам ли  :D

Неактивен dream

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #534 -: Февруари 17, 2013, 13:47:44 pm »
Интересно е, имам чувството, че скоро ще паднат още, или може и да са паднали, но не казват... Всичко е загадка.. Даже преди малко четох, че метеоритите имали връзка със станалите земетресения в Гърция, Италия.. Чете ли?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #535 -: Февруари 17, 2013, 15:47:48 pm »
Хубавото е,че не само аз съм зле с математиката!И много,ама много се радвам за това.
Ето поста на една потребителка в "Бгмама"
Цитат
Докато сме на вълна конспиративни теории - да разгледаме "фона" на събитието "метеорит" в Челябинск.

Предния ден - 14.02 в Москва започва да се събира елита на Г-20. Очакват се /и излязоха вече/ новини от тази среща, касаещи бъдещето на Европейския съюз и сателитите му. А толкова много високопоставени лица на едно място /с очевидно съмнителна стабилност - като Русия/ - си е джакпота. За който играе играта.

Северна Корея /за която нищо не се знае и дори в страната няма интернет/ прави няколко успешни ядрени опита в дните преди 15.02 и пранира още един - не съм следила потока може вече и да го е направила. Какво, как, къде изстрелват и взривяват гангнъм-стайлците ние не знаем. Едва ли някой, освен руските им приятели на най-високо ниво знае.

Руската подкрепа за Корея и позицията на Русия по отношения войната /ВОЙНАТА/ в Близкия изток и арабските държави, както и прословутото движение Хисбула не се нрави на Биг Брадър отвъд океана.

На брифинг точно на 15.02 от кабинета на Кери съобщиха, че "преди няколко дни Кери е опитал да проведе телефонен разговор с руския си колега Лукашенко - но той не отговорил и до момента разговор между тях не е проведен". Нали се сещате, че Кери не е гадже на Лукашенко или обратното, че да не му вдига телефона?!

И около 9 сутринта - баам! - метеорит пада достатъчно далеко от Москва и достатъчно силно, за да отекне взрива от 20 килотона даже по-далеч от руската столица - огромна маса хора са пряко наранени - още по-огромна маса хора ще живеят на -20 градуса без прозорци, газ, вода....Щети за незнам си какви суми космически...

А метеорита услужливо се разбил на миниатюрни, "разтварящи се споменчета бели"...и ни пуха, ни пера...

Горките хора! Пращам оттук най-искрените си съчувствия към хората на Челябинск. Дано оцелеят!
Дано оцелеем всички по-най-добрия начин!
Не вярвам в услужливи метеорити - а и вас не съветвам...
-------------
Итар-тасс - поток конккретно за инцидента в Челябинск - но си струва да се попрочетат новините от последните дни - http://www.itar-tass.com/c506.html
« Последна редакция: Февруари 17, 2013, 15:50:51 pm от konstantin2007 »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #536 -: Март 27, 2013, 21:31:08 pm »
Димитър Съселов изнася лекция в TED за планетите подобни на земята и живота във Вселената:

http://ted.com/talks/lang/bg/dimitar_sasselov_how_we_found_hundreds_of_potential_earth_like_planets.html
« Последна редакция: Март 27, 2013, 22:04:52 pm от ₪ Eon ₪ »

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #537 -: Април 18, 2020, 22:52:03 pm »
Сега относно ярката "звезда" на северозапад. Или може би планета.
Някой се е постарал да я снима с голямо увеличение. От 3:40 нататък.




Много странно, но ми прилича на това:






и на това:




Мяза ми на някакъв енергиен вихър, вероятно гравитационен, или по-известен като Симетратор/ядро на звезда или планета, или както тук му викаме - енергийно тяло.
Въпросът е къде се е дянало физ. тяло?
 :unknown:

Земното ядро май е същото, само дето някои му викат черно Слънце.


Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 523
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #538 -: Април 21, 2020, 01:02:51 am »


и на това:




Мяза ми на някакъв енергиен вихър, вероятно гравитационен, или по-известен като Симетратор/ядро на звезда или планета, или както тук му викаме - енергийно тяло.
Въпросът е къде се е дянало физическото тяло?
 :unknown:





paci, можеш ли да  ми кажеш, от кой по точно храм взе тая последната картинка.
От хинду темпел или католическа катедрала, малко е неясно виртуално, но са свързани !
Ако можеш, дай подробности за този храм с повече картинки.

Ако са хинду, нали знаеш, че ги горят и в реката отива праха им в Ганг... :).
Липсват костите от( физическото тяло), дето веднъж меандър, каза че ги пазели?
За какво ли?
 8)



Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #539 -: Април 21, 2020, 11:09:30 am »
Ето какво открих аз,освен ако не е поредното ми недоглеждане:



https://www.wikiwand.com/en/Dharmachakra

Аматьорски превод на текста от горната част на картинката:

"Идеята за велик крал е била асоциирана със въртящото се "Колело на Дхарма",нещо,което се споделя както от Будизма,така и от Индуизма.Във "Вишну Пурана" и "Бхагавата Пурана",двама крале,наречени Джадабхарата от Хинду слънчевата и лунна династия съответно,са представени като "чакравартини" (въртящи колелото крале)."

(Вартин на санскрит е някой,който върти нещо,вкл. и в преносен смисъл.Употребява се и за Буда,който пръв е завъртял колелото на учението си).

Преводът на ограденото в рамка:

"Символизмът на колелото е широко използван в индийските храмове,особено в храмовете,посветени на Сурия,богът на слънцето,най-известният от които е Конаркският Слънчев Храм."

Като кликнете на линка под картинката с колелото,ще прочетете повече за този храм,който се приписва на индийския монарх с величественото име Нарасингха Дева Първи,заимствано от митологичния персонаж от долния скрийншот.
.....
Сега,ако някой има желание,може да развие хипотеза или предположение,ще ми е интересно да прочета.
Така де,нема само Захария Сичин да си развива теориите,аз също мога,но засега не искам да съм натрапчив.
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27