Автор Тема: Астрономия - НОВИНИ  (Прочетена 239133 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #510 -: Септември 09, 2012, 13:52:48 pm »
По младите сигорно не знаят какво е Voyager 1, но на тази диаграма се вижда единственното интересно нещо в краищата на слънчевата система, засилва се облъчването с йонизирани частици. По-надолу мисля, че постнах рисунка колко далече е Voyager 1 от слънцето.

Soli Deo Gloria!

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #511 -: Октомври 01, 2012, 13:09:34 pm »
Aстрономическата атракция на века видима от България

Откритата на 21 септември комета C/2012 S1 (ISON), която ще е изключително ярка в края на 2013г. ще е видима и от България.
По последни данни на Центъра за Малки в Слънчевата система, кометата ще достигне максимална яркост в нощта на 28 срещу 29 ноември 2013г. и ще е поне 10 пъти по-ярка от Венера, съобщиха за Actualno.com от обсерваторията „Звездно общество- IAU А79”.

Според други източници кометата може да достигне яркостта на Луната. По това време, за територията на България, кометата ще изгрява малко преди Слънцето, но нейната яркост ще позволи тя да бъде добре наблюдавана с просто око, информира д-р Ф. Фратев, ръководител на Обсерваторията.

Голяма атракция ще бъде и дължината на опашката й, която може да достигне размер, който да се проектира на почти половината от видимото небе. Ще бъде възможно кометата да бъде наблюдавана дори и през деня с помощта на обикновен бинокъл.

Инфо: http://news.bgnes.com/view/1035707 , http://cosmos.actualno.com/news_402057.html#ixzz282WA6wsR

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #512 -: Октомври 03, 2012, 13:11:21 pm »
Спътника на Сатурн Титан имал сезони като на Земята. Главната причина за промените на сатурновата луна е слънчевата радиация и  в наклона на оста на Титан, близък до този на Земята.

"Впечатляващо е, че Слънцето доминира над други светлинни източници дори при тела като спътника Титан, който е на 1,5 милиарда километра от Земята", подчертава  Атина Кустенис от обсерваторията в Париж-Мьодон във Франция.

dnes.bg , btvnews.bg

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #513 -: Октомври 11, 2012, 18:29:41 pm »
Още един астероид щял да прелети край Земята http://30dumi.eu/2012/10/oshte-edin-asteroid-shte-preleti-kraj-zemyata-na-12-oktomvri/. Хм, как смятате изглежда напоследък зачестиха такива преминавания, дали това не е показател за наличието на масивен неизвестен обект в слънчевата система или просто се намираме в такъв период на активност?
"מוזיקה מאריכה את החיים"


Неактивен danden11

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #515 -: Октомври 26, 2012, 00:51:21 am »
Извинете ме за може би неуместния въпрос, но тъй като никъде не мога да намеря информация, реших да попитам тук пишещите. Мен лично много ме вълнува какво става с Бетелгейзе, а от повече от година никъде няма нищо или поне аз не откривам. Ще бъда безкрайно благодарен ако някой даде някакво инфо.

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #516 -: Октомври 26, 2012, 18:35:14 pm »
ето малко инфо от миналата година но мисля че е достатъчно http://www.dnes.bg/science/2011/01/25/betelgeize-vtoro-slynce-po-skoro-chetvyrt-luna.109571

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #517 -: Ноември 13, 2012, 00:05:58 am »
Някой има ли информация за точната дата на изравняването с галактическата равнина

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #518 -: Ноември 13, 2012, 19:21:42 pm »
Не беше ли точно след 30 милиона години?
т.е. 21 декември 30 002 012та
 :D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #519 -: Ноември 13, 2012, 19:39:27 pm »
Извинете ме за може би неуместния въпрос, но тъй като никъде не мога да намеря информация, реших да попитам тук пишещите. Мен лично много ме вълнува какво става с Бетелгейзе, а от повече от година никъде няма нищо или поне аз не откривам. Ще бъда безкрайно благодарен ако някой даде някакво инфо.
Е ти какво искаш? Всяка седмица новини и нещо ново? Това да не е биг брадър  :D :D :D
Ако избухне (т.е. ако долети светлинния записа на избухването), то ще се чуе.
... и ще се види ...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #520 -: Ноември 15, 2012, 18:32:24 pm »
Някой има ли информация за точната дата на изравняването с галактическата равнина

Тази информация НИКОЙ в момента я няма:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен любознателният

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #521 -: Декември 29, 2012, 17:31:53 pm »
И сто таралежа в гащите на някой, пак не са му достатъчни.

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #522 -: Януари 01, 2013, 17:13:07 pm »
Никой ли не е снимал галактическото подравняване? :)
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #523 -: Януари 02, 2013, 17:59:27 pm »
Никой ли не е снимал галактическото подравняване? :)

Как да снимаш нещо, дето е само в главите на някои перковци:)?
Ти как го разбираш това подравняване?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #524 -: Януари 02, 2013, 22:42:35 pm »
Който е бил в казармата знае.
Изтъпанчва се ротният командир и реве колкото му глас държи:
-Внимааааниееее, ротааааа, РАВНИИИИИСС!!!
Всички войници, пардон, планети трескаво застават на един лакът разстояние от съседния и пак вперват поглед в командира.

Обаче, когато беше казарменото време, нямаше кой да снима с телефони, сигурно и затова никой не се е сетил баш на 21.12.2012 г.  да се качи на баба си на метлата, па да се метне връз еклиптиката и да направи 2-3 снимки с новия си iPhone, па да ги пусне във форума за радост и възхвала.

Направо ме изумявате понякога. Готови кадри за Мюзик Айдъл сте.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27