Автор Тема: Тема за оплаквания от състоянието на България  (Прочетена 252286 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #705 -: Април 19, 2012, 21:10:25 pm »
Не е само до морал, а  и до манталитет. Един мързелив и завистлив човек, който е свикнал само да взима без да дава(понеже няма какво да даде) и на Луната да го изпратиш пак ще си остане такъв.

Кой е виновен например, че масово хората си изхвърлят боклуците през балкона?
« Последна редакция: Април 19, 2012, 22:24:58 pm от fishbone »

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #706 -: Април 19, 2012, 21:59:18 pm »
И това си е вярно. Обичаме все да прехвърляме вината на другите. Не казвам, че всички го правят. Но смятам, че болшинството са такива.
За боклука - отговора на въпроста ти е в самия въпрос. Хората са виновни. Но я ми кажи нещо. Ако всеки месец от столична община вземе да тръгне да прегледа дали са чисти блоковете. И да вземе всеки месец да кажем на всеки блок или вход да налагат глоби за боклука. Ами смятам, че ще има ефект. Даже не всеки месец, а два пъти в месеца. Трябва дисциплина и отговорност. Не е много вярно, че човек се учи до 7 година. Цял живот се учи.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #707 -: Април 19, 2012, 22:40:01 pm »
А защо трябва покрай сухото да гори и мокрото. Защо трябва културните и възпитани и недотам богати хора да плащат глоба заради мизерниците?
Ще ти кажа какво ще стане...ще се реши проблема частично. Отначало ще потръгнат работите и лека полека отново ще се започне мизерията. Дето има една приказка  "Всяко чудо за три дена".


Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #708 -: Април 19, 2012, 23:09:10 pm »
Абе не съм много сигурна, че ще е всяко чудо за три дни. А тогава какво решение предлагаш. Но да ти кажа, че като опре ножа до кокала тогава се действа. Те може културните да не хвърлят, но и същевремено не им пука за това, че другите хвърлят. Само се оплакват, а нищо не правят. Имахме проблеми с цигани, които живях дълго време в блока. Хвърляха боклук, крадяха, псуваха, пиеха, обиждаха. Ами и аз да те питам що трябва ние пък да страдаме и да ги търпим. Е изгонихме ги. Трябва действие, а не само оплакване. И моя съвет към всеки, който не одобрява хвърлянето на боклук е следния -  Следващия път като видите някой да си хвърля боклук,фас или каквото и де било му направете сериозна забележка. В Бг такова нещо не съм видяла. Един познат ми разказа, че като е бил в чужбина без да искал е изпуснал от джоба си много важен документ без да се усети. В Бг никой нищо нямаше да каже. А там знаеш ли какво правят като видят такова нещо? Правят те див и щастлив. Е това се е случило и с него. Възрастна жена 10 минути му е държала лекция за поведението му. Човека даже не е могъл да обясни, че не било нарочно. Та забележките от непознати и чужди имат по-голям ефект. Някак си срама е голям, защото хората си крият истинските лица в обществото.
Има варианти, ама няма кой да ги осъществи. Ето ако дойде примерно от общината и кажат " Айде по 10 лева на апартамент глобичка". Ами като си невинен ще ти стане гадно и веднага ще потърсиш решение. Аджеба какво да се направи. Може би да се чисти по-често. Да следите кой хвърля, че да си искате от него парите също е вариант. Може и камери да си сложите пред входа.
Имах една съседка с 2 висши образования. Всяка сутрин торбичката през терасата. Ей писна ми. И какво направих почнах аз да си изсипвам боклука в нейната тераса. Ама не в опакована торбичка. Хубавичко го разсипах. Като ми се развика какво правя, познай аз какво я направих. Спря да си хвърля боклука. Някой неща не са до това имаш или нямаш висше. Защото информация всеки може да запамети, ама да я осмисли е по-трудно.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #709 -: Април 19, 2012, 23:56:02 pm »
Ок Калан. Това е положението обаче един отговор все ми се губи.

Защо тогава в окултните, езотеричните и прочее среди все се представяме за велика, духовна и гениална нация. То какво ли не беше Духовен ценър на балканите ли не бяхме какво ли не бяхме, а и някои хора продължават да твърдят, че сме такива   ааа...дошли от космоса , че сме потомци на велики родове и пр. И да кажем, че сме такива против нямам. Е като сме защо тогава положението е такова и мнозинството хора са такива.
Сега някой може да каже, че кармата ни била такава. Нали все се казва ,че сме мачкан народ...игота(робства) войни ....Е както мачкани не трябва ли да сме по силни духом. Инакрая в какво се изразява тая наша духовност?
« Последна редакция: Април 20, 2012, 00:05:25 am от fishbone »

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #710 -: Април 20, 2012, 00:12:37 am »
 :D това за образованието е много относително.
Всеки един може да го набутаме да "учи", в който и да е университет спрямо възможностите ни, но не можем да го накараме да мисли. Висшето образование не е само брой дипломи и разни сертификати, с които да се замерваме от София до Варна. Би трябвало да показва едно по-осъзнато и отговорно отношение. Но не, ние заемаме първите места по куха компетентност, злоба, завист, омраза, самолюбие, егоизъм, пошлост, снобизъм.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #711 -: Април 20, 2012, 00:18:17 am »
      Трябва  и  морал  дами  и  господа  МОРАЛ.  Докато  ценностната  ни  система  е  пари  и  само  пари ..........  нищо  хубаво  не  ни  чака.  Не  може  да  се  гради  щастие   върху  чуждо  нещастие! 
       Имате  ли  спомен  народните  ни  избранници  да  са  организирали  нещо  благотворително? 
       
Пустеещите села са наистина много. Спомням си преди година като пътувах с влака на какви гледки се натъкнах. Гледката ми се стори апокалиптична направо. Някой села си личаха, че са напълно изоставени. А си спомням, че преди не беше така.
Относно работодателите - ами виж сега то закони има. Проблема е че няма наказания за нарушителите. Оттам вече работодателите не ги е страх. Просто трябва по строг контрол и глоби да им дойде акъл в главата. Ама то и да им се оплакваш, като дойдат на проверка нарушения няма. Дават се подкупи. Пролуките са огромни и във всяка една сфера.
За раждаемостта - абе човек, кой ще ти тръгне да ражда. С тия мижави заплати, в тази несигурна обстановка в която живеем. Няма как да стане. Лично аз в тоя живот деца няма да раждам. Не съм циганка да не поемам отговорност за действията си. А и вече не смятам, че на таз държава заслужава да и се раждат деца.
Раждаемостта не е пряко свързана с мижавите заплати. Смъртността е по пряката връзка между двете .... жаждата за повече, което води до повече тревоги, те път от своя страна до инфаркти и т.н., но както и да е. Примера със селата го давам не случайно, човекът на село е човекът открил градът и неговите възможности, а не обратното. За страха имах предвид наслояване на масов страх, не само у работодателите. Теб примерно те е страх  ... имаш готин шеф, разбирате се с него и работата ти допада, но работите не вървят и ти го знаеш добре. Кое е по-добре? Да си вземеш парите след развала на отношението с готиният си шеф и работа или да изчакаш удобен момент (евентуална нова работа или надежда работите да потръгнат). Положение пат на фона на слабата дисциплина на управляващите и тяхната "мъка" за това кое е по добро. 
Депутатите, тяхната благородна кауза е законодателството в полза на народа! Това ако се прави ще е предостатъчно.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #712 -: Април 20, 2012, 01:08:36 am »

Виж сега. Бизнеса си е бизнес. Сиренцето е с пари. Аз ако имам готин шеф никога няма да тръгна да си развалям отношенията дори и при напускане. Ако ми изкочи по-добро предложение естествено, че ще го приема иначе ще седя колкото мога.

Депутатите, тяхната благородна кауза е законодателството в полза на народа! Това ако се прави ще е предостатъчно.
Това за благородната кауза иди го кажи на депутатите.



 
Ок Калан. Това е положението обаче един отговор все ми се губи.

Защо тогава в окултните, езотеричните и прочее среди все се представяме за велика, духовна и гениална нация. То какво ли не беше Духовен ценър на балканите ли не бяхме какво ли не бяхме, а и някои хора продължават да твърдят, че сме такива   ааа...дошли от космоса , че сме потомци на велики родове и пр. И да кажем, че сме такива против нямам. Е като сме защо тогава положението е такова и мнозинството хора са такива.
Сега някой може да каже, че кармата ни била такава. Нали все се казва ,че сме мачкан народ...игота(робства) войни ....Е както мачкани не трябва ли да сме по силни духом. Инакрая в какво се изразява тая наша духовност?
Ама ти недей да вярваш на всичко което четеш. Нека си пишат каквото си искат, ама ние действителността я виждаме. Да прочетеш примерно 50 окултни, езотерични или духовни произведения няма гаранция, че ще станаш духовно извисен. Повярвай ми виждала съм такива хора. Царе са на приказки, а на действия като хитлеристи. Ама Хитлер поне каквото е мислил това е правил. Не е лицемерил.
 Относно мачкането не ти е правилна логиката. В повечето случаи мачканите и тъпканите не стават по силни, че да се опълчат. Такива единици са рядкост.

Неактивен Pippk207

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #713 -: Април 20, 2012, 02:55:07 am »
Тука някои споменаха, че не искали да имат деца в България, други са се затичали към терминал 1 и 2, а трети излизат от матрицата и хващат гората. Прави са хората. Времената са тежки - народът се е опростачил, да се обсъждат политиците е загуба на време, а Уолстрийт ни диша във вратовете. Нямам отговор или решение за проблемите. Имам обаче един въпрос.
Тая земя, дето толкова наши деди са умрели за нея, дето е напоена с кръвта на нашия народ,  ние ли ще я дадеме без бой, бре? Ние ли ще сме българите останали без България? Това не е ли грях?

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #714 -: Април 20, 2012, 08:17:49 am »
Аз ако имам готин шеф никога няма да тръгна да си развалям отношенията дори и при напускане. Ако ми изкочи по-добро предложение естествено, че ще го приема иначе ще седя колкото мога.
Ти имаш готин шеф и работа и няма да го направиш, не казвам обратното, а че с този закон ще стане реалност страха на всеки един от нас, а не само на работодателят ти. Предполагам имат надежда, че по този начин ще тушират ефекта на доминото, но според мен ще е обратното, защото повечето не го правят с умисъл, а те ще оберат пишкира и за това казвам, че това ще доведе до повече бели от колкото ползи. Има и такива депутати, лошото е че са малцинство, но това малцинство е следствие на "лошия материал", който излиза от образованието. 
Pippk - аз имам отговор и решение на проблемите и го изложих макар и в умален модел и съм убеден в положителните последствия от това! На въпроса ти. Не е грях, а предателство, предателство спрямо нас самите и не знам какво да ти кажа .... обичам страната си и няма да избягам, не ме е страх от силата на парите и тяхното пагубно следствие.
« Последна редакция: Април 20, 2012, 08:21:06 am от morcikul »

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #715 -: Април 20, 2012, 10:50:05 am »
Парите са просто хартийки като оръжията. Пистолета ли убива или човека.  Не са силни като човешкия дух и воля. Е има и такива дето се подават. По скоро трябва да те е страх от хората и тяхното пагубно действие.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #716 -: Април 20, 2012, 10:58:45 am »
Тука някои споменаха, че не искали да имат деца в България, други са се затичали към терминал 1 и 2, а трети излизат от матрицата и хващат гората. Прави са хората. Времената са тежки - народът се е опростачил, да се обсъждат политиците е загуба на време, а Уолстрийт ни диша във вратовете. Нямам отговор или решение за проблемите. Имам обаче един въпрос.
Тая земя, дето толкова наши деди са умрели за нея, дето е напоена с кръвта на нашия народ,  ние ли ще я дадеме без бой, бре? Ние ли ще сме българите останали без България? Това не е ли грях?
Виж сега. Всеки има право да си живее както иска. Дали да ражда, дали да бяга към терминал 1 и 2, дали хващат хората. Лично аз не съм тръгнала наникъде и каквото зависи го правя.Колкото и да е зле положението не искам да напускам страната си. Има моменти в които хич не се гордея, че съм българка, но това е само в някой моменти.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #717 -: Април 20, 2012, 11:48:07 am »
Ама ти недей да вярваш на всичко което четеш.
Е да то остааше и да повярвам... :D   

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #718 -: Април 20, 2012, 15:58:52 pm »
Парите са просто хартийки като оръжията. Пистолета ли убива или човека.  Не са силни като човешкия дух и воля. Е има и такива дето се подават. По скоро трябва да те е страх от хората и тяхното пагубно действие.
Човек не се ражда лош и с умисъл за изтребление за сметка на глезотиите си, които продава на децата на своите "роби", които му произвеждат благата, с които пък подкупва политици, които му прокарват закони и т.н.   

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #719 -: Април 20, 2012, 16:18:24 pm »
Естествено, че не се раждаме зли. Животът, обществото и много други фактори ни променят.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27