Автор Тема: Тема за оплаквания от състоянието на България  (Прочетена 252767 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #675 -: Април 16, 2012, 10:51:56 am »
Започва да се обсъжда закон, според който работодатели закъснели с плащанията на осигуровки ще "лежат" в затвора 12! години. Това на фона на задушаването на средния и дребен бизнес и отнемането на последните средства за съществуване на дребните предприемачи. Мъртвешкият танц на човекоядната администрация няма предел.
Интересно ще ми е да го гласуват, даже искам да го направят. Това ще "отвори" портите на ада, който ще се сгромоляса над тях, бъди сигурен !
   Да  разбирам  ли,  че  вие  сте  против  криминализиранено  на  неплащането  на  заплати  и  изплащането  на  социални  осигуровки  само  върху  част  от  заплатите?
Не знам да е престъпление примерно инфлацията, депресията, рецесията и т.н.!!! Ако да, тогава не съм против.
           Значи  ако  има  инфлаця  и  рецесия  може  и  да  не  се  плащат  заплати?
           
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #676 -: Април 16, 2012, 22:06:51 pm »
Казах, че ако криминализираш последиците от нескопосаната си работа като управляващ, това няма да доведе до нищо хубаво!!! Иначе съм против работодателя да ми плаща осигуровки. Това е лично право и задължение, поне според мен.   
« Последна редакция: Април 17, 2012, 07:34:31 am от Mirotvorec »

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #677 -: Април 17, 2012, 14:45:59 pm »
http://banks.dir.bg/2012/04/17/news10964324.html - Брюксел налага минимална работна заплата
News.dir.bg - 17 април 2012, 11:55
Европейската комисия ще поиска въвеждането на минимална работна заплата в държавите, където тя не съществува и ще поиска увеличение на минималното месечно заплащане в страните, където то е твърде ниско.
Предложението ще бъде направено утре, съобщава електронното издание EurActive, цитирано от Дарик.

По последни данни повече от 8% от европейците работят за заплати, които са под линията на бедността. Рискът от това работата да не те спасява от бедност е голям, ето защо властите повдигат въпроса на високо равнище. Определяйки равнище на минимално заплащане се предотвратява риска от рязко падане на цената на труда, пише списанието.

В повечето европейски държави минималната работна заплата съществува като стандарт, но тя варира значително като размер. В Румъния например, тя може да е по-малко от една четвърт от средната заплата, докато в Ирландия минималната заплата се равнява по размер на половината от нормалната заплата.

У нас минималната работна заплата бе увеличена на два пъти през последната година, като от 1 май тя ще бъде 290 лв. Прагът на бедност в България е 236 лв. Миналата година бизнес и синдикати влязоха в остър спор по увеличението на минималната заплата.

Група от държави като Германия, Италия, Австрия и скандинавските страни нямат минимална работна заплата. В Италия и Австрия минимална работна заплата има само по колективни трудови договори. В Германия обаче близо една трета от работниците нямат право на минимална работна заплата.

По отношение на държавите, в които равнището на заплащането се възприема като твърде ниско, предложението на еврокомисарите е да има увеличение на заплатите, за да може по този начин да се подсигури интереса на работниците да остават на сегашните си позиции, в държавите, в които живеят. Минималните работни заплати в страните от Европейския съюз трябва да са такива, че да се запази конкурентоспособността на икономиките.

Предвиждат се промени и по отношение на облагането на доходите с данъци, което ще понижи разноските по заплащане на труда, а от там би трябвало да подпомогне процеса по разкриване на нови работни места. Вместо от доходите на работещите, по-голямата част от данъците може да идва ако се облага повече потреблението или имотите. Освен това се мисли за субсидии за бизнесите, които наемат работна ръка в кризата. При безработица от 10% средно за Европа, с пикове по над 20% в държави като Гърция и Испания, Брюксел е принуден да действа решително по тези въпроси.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #678 -: Април 17, 2012, 18:29:00 pm »
Казах, че ако криминализираш последиците от нескопосаната си работа като управляващ, това няма да доведе до нищо хубаво!!! Иначе съм против работодателя да ми плаща осигуровки. Това е лично право и задължение, поне според мен.   
Морси, защо се правиш на разсеян? Никой не те пита за осигуровките, а за заплатата. Явно и ти не знаеш какво искаш. Колкото до некадърното управление - напротив, трябва да се криминализират всички "последици от нескопосана работа" на управляващите. То затуй сме на това положение, че никой не им иска отговорност и не им търси сметка. А бе, ти да не си някой депутат?

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #679 -: Април 17, 2012, 19:15:49 pm »
"Започва да се обсъжда закон, според който работодатели закъснели с плащанията на осигуровки ще "лежат" в затвора 12! години"
Аз, че съм разсеян си го знам, но това не съм го писал аз !! Некадърното управление на държавата е основна причина (има и други, но те косвено са свързани) за следствието, което в случаят е неплащане на заплати и осигуровки!!!За това и казах, че първо няма как да мине този закон макар да ми се иска.
« Последна редакция: Април 17, 2012, 19:31:18 pm от Mirotvorec »

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #680 -: Април 17, 2012, 19:25:31 pm »
Започва да се обсъжда закон, според който работодатели закъснели с плащанията на осигуровки ще "лежат" в затвора 12! години. Това на фона на задушаването на средния и дребен бизнес и отнемането на последните средства за съществуване на дребните предприемачи. Мъртвешкият танц на човекоядната администрация няма предел.
Интересно ще ми е да го гласуват, даже искам да го направят. Това ще "отвори" портите на ада, който ще се сгромоляса над тях, бъди сигурен !
   Да  разбирам  ли,  че  вие  сте  против  криминализиранено  на  неплащането  на  заплати  и  изплащането  на  социални  осигуровки  само  върху  част  от  заплатите?
Не знам да е престъпление примерно инфлацията, депресията, рецесията и т.н.!!! Ако да, тогава не съм против.
           Значи  ако  има  инфлация  и  рецесия  може  и  да  не  се  плащат  заплати?           
Ето това е поставения въпрос, а не твоите изплъзвания/шикаклкавения/ от прекия отговор. Явно се страхуваш да отговориш. Остани си със здраве. Ясен си.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #681 -: Април 17, 2012, 19:34:31 pm »
Казах, че ако криминализираш последиците от нескопосаната си работа като управляващ, това няма да доведе до нищо хубаво!!! Иначе съм против работодателя да ми плаща осигуровки. Това е лично право и задължение, поне според мен.   
И къде го виждаш отговора на въпроса на Митака? Ако обичаш подчертай ми го, че нещо не разбирам правиш ли разлика между заплата и осигуровка? Той те пита за заплати, а на теб защото не ти оттърва, пишеш за осигуровки. Тролска работа.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #682 -: Април 17, 2012, 19:37:27 pm »
Концентрирайте се върху темата, моля! Не ме принуждавайте да трия!
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #683 -: Април 17, 2012, 19:45:48 pm »
Казах, че ако криминализираш последиците от нескопосаната си работа като управляващ, това няма да доведе до нищо хубаво!!! Иначе съм против работодателя да ми плаща осигуровки. Това е лично право и задължение, поне според мен.   
И къде го виждаш отговора на въпроса на Митака? Ако обичаш подчертай ми го, че нещо не разбирам правиш ли разлика между заплата и осигуровка? Той те пита за заплати, а на теб защото не ти оттърва, пишеш за осигуровки. Тролска работа.
Дори и за неизплатени заплати да искат да криминализират, пак няма да стане. И сега си има солени глоби, ако това се докаже в съда! 
« Последна редакция: Април 18, 2012, 08:13:15 am от Mirotvorec »

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #684 -: Април 17, 2012, 20:24:16 pm »
"Започва да се обсъжда закон, според който работодатели закъснели с плащанията на осигуровки ще "лежат" в затвора 12!
Цели 12 г. :D Ми то за изнасилване и убийство са по-ниски присъдите. Че и условни ги раздават. Иначе е хубаво да се вкарват в затвора за неплащане на заплати и осигуровки. Може пък това да ги стресне. Истината е, че състоянието на Бг е такова защото държавата го подкрепя. Ще ви дам пример. Да разгледаме застраховка живот. Предимствата на застр. живот са много но в случая е тази - когато имаш застраховка живот - НИКОЙ не може да ти я пипне. Ни жена, ни държава, ни съд. Така е по-закон. А законите знаем от кого се правят. Не и от мравките в полето. По предишния ми работодател си направи застраховка за 15 000 000 лв за 20г. А имаше да плаща задължения и на  банки и на 150 служители. Не могат с пръст да му ги пипнат. Защото закона не дава.  Чиста работа. Мислили закони, ама не ги домислили както трябва.

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #685 -: Април 18, 2012, 09:17:42 am »

 Истината е, че състоянието на Бг е такова защото държавата го подкрепя.
[/quote]
Това ти изречение дава отговора, защо не може да мине един такъв закон, а евентуалното му приемане означава държавата да си направи харакири. Както казах по горе, това ще отвори "портите на ада" и няма да доведе до нищо хубаво за нас!   

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #686 -: Април 18, 2012, 11:10:33 am »
Би ли разяснил какъв точно ад ще се отприщи, ако се въведе този закон и най накрая някой хора започнат да си получават заслуженото за неплащане на заплати и осигуровки?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #687 -: Април 18, 2012, 12:25:40 pm »
Ми да ти кажа аз..Ще почнат от към опашката,нищо че главата е вмирисана!Аз имах малък магазин.Последните две години преди да го затворя.не съм плащала осигуровките нито за себе си,нито за продавачката.Просто нямах възможност ,едва събирахме за наем и заплата.и квото остане за зареждане..Осигуровките останаха неплатени..Знае ли колко много са като мен..И първо дребната рая ще отече,не мастите "бизнесмени"със сделките и рушветите за милиони..

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #688 -: Април 18, 2012, 13:08:12 pm »
Абе разбирам те. Нещата не са само черни и бели. Но има много работодатели, които не плащат не защото не могат, а защото не искат. Виждаме как с годините кварталните магазинчета си отиват заради монопола на големите супермаркети и молове. Но не са виновни само работодателите. Работниците също имат вина. Просто защото болшинството са като овце, търпят и мрънкат, но на действия ги няма. Никой насила не кара да работиш без трудов договор. Като виждаш какви са условията ставаш и си тръгваш, че и жалбичка можеш да пуснеш. Пример- имам позната която работи на пълен работен ден, а по договор е на 4 часов. Почти няма отпуска. Прецакана е от осигуровки, трудов стаж и пенсия, ама седи. А има възможност да си намери друга работа. Обаче седи и се оплаква, но нищо не прави. Вината не е само в другите.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #689 -: Април 18, 2012, 13:27:07 pm »
Така е..Не съм против тоя закон..Но за това ти казах..Няма да почне да щави кожите на монополиста,а на дребните риби..


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27