Автор Тема: Правят пирамида с Хан Аспарух в София!  (Прочетена 9342 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Правят пирамида с Хан Аспарух в София!
« -: Ноември 03, 2006, 10:43:49 am »
Хан Аспарух на кон върху мавзолея
Стандарт

Министерството на културата одобрило паметника пирамида
СОФИЯ. Пирамида с Аспарух на кон може да изникне на мястото на взривения през 1999 г. мавзолей на Георги Димитров. Творбата е на скулптора Христо Танев. Тя бе показана за първи път в средата на октомври в галерията на ул. "Шипка" 6 като част от експозицията "Изкуство на обществения форум". Творбата на Танев получи одобрение от Министерството на културата, съобщи секретарят на секция "Скулптура" в СБХ Богомил Живков. А съюзът на художниците я включил в списъка на предложенията за нови паметници в столичния център, който ще представи на Столична община до края на ноември в рамките на проекта "Синтез на архитектура, скулптура и паркова среда". Предложенията ще се обсъждат от комисията за мемориален синтез, оглавявана от зам.-министър Иван Токаджиев. Идеята е екзотична, бе коментарът на главния архитект на София Петър Диков. Той уточни, че конкурс за такъв паметник не е обсъждан в Столична община, която е собственик на терена. Но допълни, че според него това е подходящо място за подобен монумент. Знам за някаква идея на български емигранти в САЩ да се издигне пантеон на велики българи подобно на тази във Вашингтон, но за пирамида не бях чувал, допълни Диков. Конкурс за паметник в градинката срещу двореца не е организиран и от съюза на архитектите. Но преосмислянето на тази зона на София е неизбежно и предстоящо, смята зам.-шефът арх. Тодор Булев. Изложбата, представила пирамидата, той определи като "разлайване на кучетата". Това не е единственият възможен проект. Още през 2000 г. СБХ организирал изложбата "Алтернативни идеи за сърцето на града". В нея участвал и самият арх. Булев с идеята на мястото да се маркира паметник на националното съгласие.
Антония Кюмюрджиева
Милена Бойчева


Щяло да струва към 1 милион начинанието. Аз съм малко раздвоен за мотивите, но на пръв поглед изглежда добре.

Oberon

  • Гост
Re: Правят пирамида с Хан Аспарух в София!
« Отговор #1 -: Ноември 03, 2006, 11:34:13 am »
На мене много грозно ми изглежда...

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Правят пирамида с Хан Аспарух в София!
« Отговор #2 -: Ноември 03, 2006, 12:06:57 pm »
...И то в този умален вид, а представи си колко по-грубо ще изглежда в реалните си размери.
От друга страна една такава пирамида за столицата няма да е излишна, може пък и да обере част от негативната енергия.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Правят пирамида с Хан Аспарух в София!
« Отговор #3 -: Ноември 03, 2006, 15:00:08 pm »
Идеята е добра, но изпълнението... абе, ние нямамели добри скулптури? Много грозно изглежда ...
С тези стилизирани фигури прекаляват!
« Последна редакция: Ноември 03, 2006, 15:01:33 pm от GNOSTIC »

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Re: Правят пирамида с Хан Аспарух в София!
« Отговор #4 -: Ноември 03, 2006, 18:00:33 pm »
Идеята за Аспарух е даже великолепна, само че на този проект, не мисля че хана е в цялото си величие, което заслужава. Тъп е проекта.
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Правят пирамида с Хан Аспарух в София!
« Отговор #5 -: Ноември 03, 2006, 18:16:58 pm »
Те и във Варна ще дигат статуя на Цар Калоян.И като видях какви грозни проекти има.
Бтв.Варненската прецептория на рицарите тамплиери се казва "Цар Калоян"
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Правят пирамида с Хан Аспарух в София!
« Отговор #6 -: Ноември 03, 2006, 21:25:09 pm »
Идеята за хан Аспарух не е лоша. Изпълнението е ужасно грозно. Ама ужасно. И вграден в тази пирамида има своята окултна символика и естетвено не е положителна. Както са оковали Левски на паметника!
Има пирамида има и пирамида. Зависи какъв импулс ще се заложи в нея при построяването й!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Правят пирамида с Хан Аспарух в София!
« Отговор #7 -: Ноември 03, 2006, 22:38:28 pm »
. Аз съм малко раздвоен за мотивите, но на пръв поглед изглежда добре.

Добре на втори поглед не изглежда много добре. Затва и веднага се появява алтернативен проект Само че Варненски - Корабите дет се виждат са за охрана на обекта...


« Последна редакция: Ноември 03, 2006, 22:39:50 pm от Alien »

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Re: Правят пирамида с Хан Аспарух в София!
« Отговор #8 -: Ноември 04, 2006, 01:58:26 am »
Това са пълни глупости с тая пирамида! Какво българско символизира тя? Ако ще му правят паметник, по-добре ще е да не експериментират с изкуството и да го направят народодостъпно!!! Или нищо да не правят!

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Правят пирамида с Хан Аспарух в София!
« Отговор #9 -: Ноември 04, 2006, 06:56:09 am »
И на мен никак, ама  никак не ми харесва :(  Няма финес, няма внушение за красота,  идеята е изразена елементарно  грубо.  Като че ли целта е да се имплантира разбирането, че българина е суров, недодялан човек, груб, материалистичен. Търсен е ефекта на величие, но тази отвратителна пирамида стои неестествено в замисъла си и според мен ограничава. Жалко е, че когато се правят такива проекти, някак липсват одухотворени  и значими предложения. Няма да се изненадам, ако и там одобряването става някак по "шуробаджанашките" методи. Дано да не бъде одобрено това страшило.
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

IYI

  • Гост
Re: Правят пирамида с Хан Аспарух в София!
« Отговор #10 -: Ноември 04, 2006, 17:32:17 pm »
Само дето не е Хан, а е КАН!

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: Правят пирамида с Хан Аспарух в София!
« Отговор #11 -: Ноември 06, 2006, 10:45:54 am »
Доста е грозничко наистина :)

Само дето не е Хан, а е КАН!
Ти няма ли да пропишеш на глаголица най-накрая ...

IYI

  • Гост
Re: Правят пирамида с Хан Аспарух в София!
« Отговор #12 -: Ноември 07, 2006, 18:26:51 pm »
Освен Глаголицата владея още една Българска и Древна писменост, както и Руни, така, че ще запиша, що не, ама тъпите възможности на компютрите са целенасочено ограничени в тази насока!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Правят пирамида с Хан Аспарух в София!
« Отговор #13 -: Ноември 07, 2006, 18:42:38 pm »
IYI, тази ли?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Правят пирамида с Хан Аспарух в София!
« Отговор #14 -: Ноември 08, 2006, 10:32:44 am »
Има нещо конспиративно около тези пирамиди напоследък в България  ;)

Пирамида ще освети София
стандарт

Огромна светеща пирамида ще се издигне в софийското небе в нощта срещу 1 януари 2007 г. Лъчите ще излизат от храма "Св. Ал. Невски", католическата църква, джамията и синагогата.
Светлините ще се събират в една точка в небето. Така България ще демонстрира етническата си толерантност.
Това е само една от хилядите идеи за посрещане на Нова година, когато ще празнуваме и присъединяването си към ЕС. Всички министерства са дали предложения за тържества. Те ще се обсъждат днес на съвещание при премиера Сергей Станишев.


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27