Автор Тема: А сега накъде?  (Прочетена 10969 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
А сега накъде?
« -: Октомври 24, 2006, 20:41:30 pm »
Е добре,

за 2 дни 3 държави затръшнаха вратите си за български работници - Германия, Великобритания и Ирландия. Чакаме още разбира се! - Ние сме втора категория хора за тях.

И какви прави нашето продажно правителство? Казва (Миглена Кунева): "Вашето решение е странно!" Абе Мадам, ние не сме те сложили там да си даваш мението кое е странно и кое не, а да водиш преговори В ПОЛЗА НА БЪЛГАРИЯ!

Това, което Миглена Кунева трябваше да направи беше: "ОК! Ние разбираме вашите страхове и съображения, но и вие трябва да се съобразите с нашите. До пълно отваряне на вратите на вашите пазари на труда ние ще си запазим атомната централа, няма да дадем право на чужденци да купуват имоти в България и няма да позволим на чуждестранни инвеститори да купуват български фирми."

(...Ще си ги продаваме на мутрите - мутри, ама български!  :D Бог да го прости Калчев!)

Да не забравяме какво се случи на унгарците, когато "инвеститори" им купиха единствения завод за крушки и го банкрутираха (което си беше и идеята), за да ги принудят да купуват крушки на Дженеръл Електрик, които струват 5 пъти по-скъпо и горят 10 пъти по-бързо!

С това нежно ви приканвам да гласувате за Волен Сидеров следващия път. Може президенството да няма големи права, но ИДЕЯТА НА НАЦИОНАЛИЗМА -  ИМА!!!!
« Последна редакция: Октомври 24, 2006, 20:55:59 pm от Tina »

Eon

  • Гост
Re: А сега накъде?
« Отговор #1 -: Октомври 24, 2006, 20:50:02 pm »
Е така си е.

Antonium

  • Гост
Re: А сега накъде?
« Отговор #2 -: Октомври 25, 2006, 11:21:19 am »
На никой не му трябва работна ръка  /специализирана/, пазара е важен.

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: А сега накъде?
« Отговор #3 -: Октомври 25, 2006, 12:11:16 pm »
А сега накъде?
По добре тук! Имаме си достатъчно достойнства - трябва ни по- голямо самочувствие. Трябва да си повярваме, че можем!!

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Re: А сега накъде?
« Отговор #4 -: Октомври 25, 2006, 12:30:17 pm »
Това са вътрешно-политически игри на Англия. Никой български дипломат няма силата да повлияе. Няма да са минали и 2 години преди пак да си отворят границите.
Колкото до Кунева не знам къде е учила, но май не е било в чужбина, а в България няма качествено обучение за дипломати. Даже и преподавателя ми по реторика Ведър е завършил в Русия (споменавам го защото човека е най-добрия "дипломат" в БГ)
« Последна редакция: Октомври 25, 2006, 12:33:09 pm от Sikozu® »
Тъп съм не ме слушайте.

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: А сега накъде?
« Отговор #5 -: Октомври 25, 2006, 15:45:40 pm »
не знам за Кунева, но тези БГ 'дипломати', които съм познавала, не знаят за какво става дума... може и да греша, лично мнение
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: А сега накъде?
« Отговор #6 -: Октомври 25, 2006, 16:23:13 pm »
Не разбирам от политика, не познавам дипломати, но познавам хората - те вече са загубили вярата, надеждата,усмивката и всичко що ги кара да се чувстват живи. То май и това е целта.
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: А сега накъде?
« Отговор #7 -: Октомври 27, 2006, 15:20:55 pm »
Е добре,

за 2 дни 3 държави затръшнаха вратите си за български работници - Германия, Великобритания и Ирландия. Чакаме още разбира се! - Ние сме втора категория хора за тях.

И какви прави нашето продажно правителство? Казва (Миглена Кунева): "Вашето решение е странно!" Абе Мадам, ние не сме те сложили там да си даваш мението кое е странно и кое не, а да водиш преговори В ПОЛЗА НА БЪЛГАРИЯ!

Това, което Миглена Кунева трябваше да направи беше: "ОК! Ние разбираме вашите страхове и съображения, но и вие трябва да се съобразите с нашите. До пълно отваряне на вратите на вашите пазари на труда ние ще си запазим атомната централа, няма да дадем право на чужденци да купуват имоти в България и няма да позволим на чуждестранни инвеститори да купуват български фирми."

(...Ще си ги продаваме на мутрите - мутри, ама български!  :D Бог да го прости Калчев!)

Да не забравяме какво се случи на унгарците, когато "инвеститори" им купиха единствения завод за крушки и го банкрутираха (което си беше и идеята), за да ги принудят да купуват крушки на Дженеръл Електрик, които струват 5 пъти по-скъпо и горят 10 пъти по-бързо!

С това нежно ви приканвам да гласувате за Волен Сидеров следващия път. Може президенството да няма големи права, но ИДЕЯТА НА НАЦИОНАЛИЗМА -  ИМА!!!!

Идеята на национализма е едно от най-малоумните неща измисляни от човечеството. Група хора се затваря в границите си, обявява се за по-важна от всички останали хора. Оттук крачката към система на "равни" и "малко по-равни" е една, а до състоянието на Северна Корея - две.

Меглена Кунева е подходила дипломатично, не първосигнално, като някои 23-4-5 годишни депутатчета,  ние сме малка държава не можем да си позволим да скърцаме със зъби на всички около нас.

Тежко ни и горко щом има хора като теб които да предпочитат пред чуждите инвеститори РОДНИТЕ БЪЛГАРСКИ (чак се умилявам) мутри ...

А освен това нещо не ми се връзва тук: какъв им е проблема на националистите със затварянето на пазара на работна ръка в някои западноевропейски страни - те не се ли занимават основно с киснене в собствената им държава и поддържането на "изконните ценности"?

Аз пък ви призовавам следващия път да НЕ гласувате за Сидеров! И е крайно време да спрем да вярваме на всеки народен "трибун", който почне да се прави на месия и спасител ...

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: А сега накъде?
« Отговор #8 -: Октомври 27, 2006, 16:08:56 pm »
Капитане, още един път се убеждавам защо сме толкова зле-просто хората, които разсъждават като теб са прекалено много.  :(
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: А сега накъде?
« Отговор #9 -: Октомври 27, 2006, 16:41:55 pm »
Капитане, още един път се убеждавам защо сме толкова зле-просто хората, които разсъждават като теб са прекалено много.  :(

Благодаря. Страхотен комплимент!

Сега обаче чакам ти (или пък някой друг) да ми обясниш кратко, ясно и обосновано как точно виждаш връзката между избирането на Сидеров за президент и подобряването на живота ти? Това не е риторичен въпрос - ужасно съм любопитен да прочета отговора.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: А сега накъде?
« Отговор #10 -: Октомври 27, 2006, 17:03:12 pm »

Сега обаче чакам ти (или пък някой друг) да ми обясниш кратко, ясно и обосновано как точно виждаш връзката между избирането на Сидеров за президент и подобряването на живота ти? Това не е риторичен въпрос - ужасно съм любопитен да прочета отговора.


Връзката е надеждата.
Тук някъде из форума добре беше казано, че Сидеров ще вируса, след който ще има рестарт. Аз избирам вируса ;)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: А сега накъде?
« Отговор #11 -: Октомври 27, 2006, 17:07:11 pm »
Изпревари ме neven, аз само ще наблегна на перспективата за "рестарт"   ;D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: А сега накъде?
« Отговор #12 -: Ноември 21, 2006, 12:24:30 pm »
Цитат
за 2 дни 3 държави затръшнаха вратите си за български работници - Германия, Великобритания и Ирландия

Великобритания погва нелегалните чужденци

Standart

ЛОНДОН. Британските власти тръгват на лов за нелегалните имигранти, които се оценяват на 500 000 души, и за техните помагачи, предаде Би Би Си. Служителите на имиграционните служби получават правото да арестуват британски граждани, които са заподозрени, че са оказвали помощ на нелегални имигранти да се установят на британска територия. Освен това от януари британците ще могат анонимно да съобщават на полицията за своите подозрения по отношение на такива безсъвестни съграждани.
Вътрешното министерство пренасочва 400 полицаи да работят като имиграционни офицери, за да се справи с нелегалната имиграция в страната. Освен тях ще бъдат наети нови 360 имиграционни служители, с което техният брой ще се увеличи с 25%. Тези планове бяха съобщени от вътрешния министър Джон Рийд, който обеща да се справи с нелегалната имиграция, която е главно от страните от Африка и Южна Азия, както и от Близкия изток. Плановете предвиждат арест за британците, които се опитват да вкарват нелегално хора в страната, и големи глоби за фирмите, които наемат незаконно работници. Правителството почти удвоява парите в бюджета за депортиране на имигранти до $570 млн.
Представител на имиграционната служба заяви, че предприетите мерки не са насочени пряко срещу българи и румънци, които след 1 януари ще могат да пътуват свободно в страните от ЕС, включително и Великобритания.


Някакви идеи колко българи има на острова нелегално  ??? Щото дори аз познавам хора, които тръгнаха за натам по нелегалния начин, но нямам представа за реалния им брой. Щото ако са много може да се окаже проблем.

Eon

  • Гост
Re: А сега накъде?
« Отговор #13 -: Ноември 21, 2006, 13:16:14 pm »
Коментар относно статията постната от Алиен:

Гатака: лигъл... иллигъл  >:(

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: А сега накъде?
« Отговор #14 -: Ноември 24, 2006, 14:29:14 pm »
Цитат
Служителите на имиграционните служби получават правото да арестуват британски граждани, които са заподозрени, че са оказвали помощ на нелегални имигранти да се установят на британска територия. Освен това от януари британците ще могат анонимно да съобщават на полицията за своите подозрения по отношение на такива безсъвестни съграждани.
Пускам това не като част от темата, а като индикация въобще накъде вървят нещата. Ето накъде...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27