Автор Тема: А сега накъде?  (Прочетена 11005 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: А сега накъде?
« Отговор #15 -: Ноември 24, 2006, 22:06:44 pm »
...+ Холандия!

А днес водача на независимата партия на обединеното кралство в интервю по радио "спортни разговори" брутално обиди българите и румънците заявявайки, че ще се бори с всички сили да ограничи достъпа на хора от "тези" (казано с отврат) страни, както и да забрани достъпа на поляци и прочие до английските социални помощи и здравни служби.....

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: А сега накъде?
« Отговор #16 -: Ноември 25, 2006, 13:13:12 pm »
Ксенофобията, конформизмът и доносничеството
с пълна сила към крах на идеята ЭС!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: А сега накъде?
« Отговор #17 -: Ноември 25, 2006, 15:45:41 pm »
всъщност точно конформизма е една от причините за Ес
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: А сега накъде?
« Отговор #18 -: Ноември 25, 2006, 18:12:30 pm »
Нека да погледнем нещата от страничен ъгъл:

Национализма, религиозната нетолерантност и расизма се издигат в Европа - под протекцията на управляващите. Защо?

Не е ли твърде късно?

Европа е мултирасова от времето на колониите. Европа е мулти-религиозна откак съществува. Европа загуби нациите си от създаването на ЕС.

Тогава какво се цели с горе-описаните идеали / течения / противоречия и вражди? Кесенофобия - да, но и омраза, разделение, страх и отчуждение. Кой печели да ни държи в такова състояние?

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: А сега накъде?
« Отговор #19 -: Ноември 25, 2006, 18:39:42 pm »
Под прикритието на запазване социалните блага в рамките на нациите (богатите нации), което прикритие по принцип е достатъчно демагогично и обединява широките консуматорски маси, се прокарва една дестабилизация на Европа, която, по принцип притежава своя интелектуален и културен свръхбагаж, за да може да създаде велико обединение на човешкия дух, което от своя страна би се оказало не в интересите на американските лумпенизационни усилия... Ето защо сега старателно се насъскват "брат срещу брата" - за да не може никога Европа да каже "Край, обединихме се и това е нещо ново, което е добро!", за да не може никога истински да се отдаде на изграждането на една утопия, която винаги е била изтъквана като невъзможна... Разбира се, лумпените (които ги има достатъчно и на този континент) ще положат своите достойни усилия за сгромолясването на един такъв идеал - до степен, че на политиката и институциите й никога да не се предостави възможността да осъществи онази задача, която е призвана да обслужва - а именно, да уреди Общото.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: А сега накъде?
« Отговор #20 -: Ноември 25, 2006, 18:54:13 pm »
Цитат
Ето защо сега старателно се насъскват "брат срещу брата" - за да не може никога Европа да каже "Край, обединихме се и това е нещо ново, което е добро!", за да не може никога истински да се отдаде на изграждането на една утопия, която винаги е била изтъквана като невъзможна...

Интересно, че го написа!  :) Да смятам ли, че и ти си за обединена Европа както и аз...И да - може би ЕС, ако функционираше!

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: А сега накъде?
« Отговор #21 -: Ноември 25, 2006, 19:04:32 pm »
Аз съм за една Европа на културата, на най-смелите и възвишени идеи от Ренесанса и Просвещението... Не съм за €вропа на бюрокрацията, на псевдодемократичните процедури и междуетническо вмаймуняване с изкуствено инспириране на американски проблеми и гледни точки...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:А сега накъде?
« Отговор #22 -: Март 21, 2010, 17:16:51 pm »
Много добре формулирано! :hi:

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:А сега накъде?
« Отговор #23 -: Юни 17, 2010, 00:19:22 am »
Издирват се 800 изчезнали и 8000 бандити
 :o
http://frognews.bg/news_24540/Izdirvat_se_800_izcheznali_i_8000_banditi/

Това е ОК insomnia1304. Всички държави в ЕС имат тези проблеми.Тази мрежа за прикриване на идентичността е известна от миналия век. Странно, но днес имах разговор с една БЪЛГАРКА, която ще потъне в неизвестност заедно с много китайки, които работят по 20 часа в една турска нелегална текстилна фабрика в Лондон - само защото иска да използва английската система за помощи...Жалко, жалко, жалко...и тъжно! Много ми е мъчно за нейното решение! Не можете да си представите колко фалшиви документи се вадят на ден в Англия... колко евтино (of course).

Няма ли останали БЪЛГАРИ в България да се изявят като специалисти в другите държави от общността?

Като писах това - не искам да плюя само по нас, ама сме на ниво Пакистанци и други цигани тука, защото само те използват такива методи. Дори и поляците придобиха репутация на евтини и честни работници.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:А сега накъде?
« Отговор #24 -: Юни 17, 2010, 00:32:39 am »
Има подземна мрежа за "български работници", които да се регистрират като self-employed в Англия и да се хвърлят на социални осигуровки. Плащат определена сума и получават подробна информация кога да дойдат, как да се регистрират и кога точно да забременеят като самотни майки, за да се хвърлят на помощи. Аз разбрах за тази верига в последните няколко месеца и бях лично засегната с една от моите работнички, при което се наложи да говоря с правителстовото и просто МЕ БЕШЕ СРАМ СА КАЖА, ЧЕ СЪМ БЪЛГАРКА след всичко което чух!

Много се извинявам, ако обиждам някои от истинските Българи в този форум, ама искам да споделя болката и разочарованието си и пак да попитам: А сега накъде?

ТРЯБВА ЛИ ДА ПРОДЪЛЖАВАМ ДА СЕ СРАМУВАМ, ЧЕ СЪМ БЪЛГАРКА?!

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:А сега накъде?
« Отговор #25 -: Юни 17, 2010, 21:58:08 pm »
Преглеждах тия дни Монтен и в едно от есетата си цитира Сенека:

"Съдбата и мъдроста не може да я промени!"  :o

Колко са мъдрите в една нация и колко са останалите?...

Съотношението... :(

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:А сега накъде?
« Отговор #26 -: Юни 18, 2010, 00:04:33 am »
Чета днес в един форум, че родния ми град се е обърнал от селски на селски и бедняшки и че само бабичките и кучетата са останали - всичко е избягало по света да си търси късмета. Стана ми много мъчно - града се срина само за по-малко от година... Беше поръзфтяващ преди рецесията.

Някои като мене в чужбина пишеха във форума колко е красив града и как не трябва така да се мисли, ама аз дори не се и опитах да пиша, защото не съм била 3 години там и е много лесно човек да идеализира спомените си и да ги натрапва на поколение, което се бори за оцеляване.

Не разбирам това безумие! Западняците се избиват да бягат от Западна Европа заради стреса, данъците и нахлуването на азиатци (Пакистан и Индия) и африканци, а ние отиваме да ближем трохите по масата след гощавката (Европейската общност преди рецесията). Не помня в кое село бяха избрали английски кмет, защото имало само няколко български бабички и всичко друго било изкупено от агличани.

Докато се обърнем и Англия ще стане Англи(Паки)стан, а България БъгарАнг...


Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:А сега накъде?
« Отговор #27 -: Юли 28, 2010, 23:46:11 pm »
Наклонената вяра

 :o
.......................

Нещата у нас винаги са се накланяли. И сякаш винаги е имало един мъдър фактор (султан, Държавен съвет, “ЦК и лично др. Т. Ж.” и т.н.), който в сюблимния момент ги е въздигал от наклоненото в изправено положение. Или ги е донакланял до пълната им съсипия.

........................

http://orthomatic.net/?p=499

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27