Автор Тема: Кой и кога стъпи на Луната?  (Прочетена 59735 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен devil4e

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:Кой и кога стъпи на Луната?
« Отговор #45 -: Февруари 05, 2010, 17:32:17 pm »
Пичове, аз мисля, че Амстронг и Олдрин са стъпили на Луната и са снимали доста по-интересни неща от снимките, които ние сме виждали. Разбира се, че това, което е показано на обществото са снимки и кадри заснети в студио. Въпросът е, че всички филми на Дискъвъри, ББС-и и не знам си кви още гадове казват:"Никой не е стъпвал на луната. Там няма нищо. Ние не сме ходили!Правителството лъже" Истината е по средата...хем са снимали в студио, хем са ходили на Луната. Идеята е, че не може да покажат на хората сгради, пирамиди и строшени кораби, които си седят там...Затова създават диверсия с тази теория, че никой никога не е ходил на Луната. Щом някога на Марс е имало цивилизация, значи и на Луната е имало градове. И вече има смисъл да пратят някой там, за да вземе някой друг артефакт...а не за няколко милиарда долара, да съберат 3-4 камъка, малко лунен пясък, да се щракнат със ЮС-знамето и по живо, по здраво да се върнат. Вече има и логика защо Олдрин изпада в депресия и защо Амстронг казва в няколко негови интервюта:"Когато се разкрие цялата истина и интересните неща, които ние разбрахме за Луната, тогава ще се разбере и важността на нашата мисия до там"(или нещо такова, не цитирам точно)
ми щом са летяли до луната какво чака Наса защо не изпратят  човек на марс щом са могли през (непомня годината ) са изпратили човек на луната и време и на марс да отиде човек но едвали са стъпилите  на луната Амстронг и Олдрин и други заради космическата радиация която и днес я има и ще  има вечно и ще ни пробутват че  човек е стъпил на луната направил е няколко снимки зел е  малко лунен пясък и 2-3 камъка оставил си знамето и айде по-живо по-здраво  си дошъл на земята.
Аз мисля че всичката тази история с стъпването на човек  на луната е  направена  на някой остров а за това че са виждали земята  това не ми е ясно как е направено   :o 
« Последна редакция: Февруари 05, 2010, 17:35:14 pm от devil4e »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Кой и кога стъпи на Луната?
« Отговор #46 -: Февруари 05, 2010, 20:17:45 pm »
Пичове, аз мисля, че Амстронг и Олдрин са стъпили на Луната и са снимали доста по-интересни неща от снимките, които ние сме виждали. Разбира се, че това, което е показано на обществото са снимки и кадри заснети в студио. Въпросът е, че всички филми на Дискъвъри, ББС-и и не знам си кви още гадове казват:"Никой не е стъпвал на луната. Там няма нищо. Ние не сме ходили!Правителството лъже" Истината е по средата...хем са снимали в студио, хем са ходили на Луната. Идеята е, че не може да покажат на хората сгради, пирамиди и строшени кораби, които си седят там...Затова създават диверсия с тази теория, че никой никога не е ходил на Луната. Щом някога на Марс е имало цивилизация, значи и на Луната е имало градове. И вече има смисъл да пратят някой там, за да вземе някой друг артефакт...а не за няколко милиарда долара, да съберат 3-4 камъка, малко лунен пясък, да се щракнат със ЮС-знамето и по живо, по здраво да се върнат. Вече има и логика защо Олдрин изпада в депресия и защо Амстронг казва в няколко негови интервюта:"Когато се разкрие цялата истина и интересните неща, които ние разбрахме за Луната, тогава ще се разбере и важността на нашата мисия до там"(или нещо такова, не цитирам точно)

Точно така, дори на мен ми се наложи на няколко пъти в другата тема за Луната в секция астрономия да обяснявам че "версията с НЕ -стъпването на Луната" е именно за да се скрие какво има там, а не за да се оправдаят налетите милиони за "космическата надпревара със СССР". Но всичко идва от това че  много хора си обясняват всички "конспирации" само до финансово ниво. А това е така защото всеки в живота си се е сблъсквал с "финансова конспирация" под една или друга форма и знае със сигурност че съществуват всякакви "заговори" за печелене на пари.Знае и че системата е корумпирана защото го е виждал отново с очите си. Но отвъд парите всичко им се струва "фантастика".

Неактивен Halfwild

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re:Кой и кога стъпи на Луната?
« Отговор #47 -: Февруари 06, 2010, 10:20:51 am »
ми щом са летяли до луната какво чака Наса защо не изпратят  човек на марс щом са могли през (непомня годината ) са изпратили човек на луната и време и на марс да отиде човек но едвали са стъпилите  на луната Амстронг и Олдрин и други заради космическата радиация която и днес я има и ще  има вечно и ще ни пробутват че  човек е стъпил на луната направил е няколко снимки зел е  малко лунен пясък и 2-3 камъка оставил си знамето и айде по-живо по-здраво  си дошъл на земята.
Аз мисля че всичката тази история с стъпването на човек  на луната е  направена  на някой остров а за това че са виждали земята  това не ми е ясно как е направено   :o 

Ми аз мисля, че и на Марс сме пратили хора. Ако погледнем на нещата логично, трябва да си признаем, че ние (хора от народа) знаем за технологическия напредък, толкова колкото ни кажат, че сме напреднали. Да не забравяме технологията "Стелт" разработена през 50-те години по планове на нациски самолет ако не се лъжа http://www.extremecentrepoint.com/?p=4160 (Не се лъжа). В крайна сметка ние разбрахме за съществуването на Б-2 през 80-те. Технологиите се развиват със скоростта на светлината. Само преди 10 години, да имаш мобифон си беше гъзария, а сега без ГСМ, не може да се събудиш сутрин(същото е и с компютрите и интернет, които напълно светкавично заместиха технологии от бита и работата на човека само за 10 години-ъпсурд!Няма такава технологична революция-10 години ?!!? )И ако това се случва на достъпно, обществено ниво, то какво се случва на топ-сектретно-ултра-мега-свръх-ериа51 ниво?!Ако са имали стелт през 50-те, какво са имали през 80-те примерно....ами сега какво имат? Стардистройери и Ти-файтъри?! Но това с технологиите си е друга тема, просто нещата са навързани и нямаше как да не я засегна тук. Така че според мен проблемът с радиацията е решен одавна от някой неизвестен учен-гений, чието име няма и да разберем сигурно. Ето прост пример: 

http://www.fashion-lifestyle.net/textiles_broi13
 

Щом ни казват по телевизията (най-долното нещо), че имаме невидима технология, представям си какво не знаем, че имаме...Но Холивуд одавна ни каза, че имаме такава технология - например в "Хищникът" от 1987г. Както казва Alien, струва ни се фантастика...ама май не е!
« Последна редакция: Февруари 06, 2010, 10:23:23 am от Halfwild »

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Кой и кога стъпи на Луната?
« Отговор #48 -: Ноември 22, 2010, 19:45:35 pm »
Каквото и да коментираме- има основен проблел-космическата радиация-пръстените на Ван Ален. Как са у я преодолели космонавтите. Пълно мълчание. А че има договорка между руснаци и САЩ -ясно. И двете страни си траят. Но истината е посредата.

Неактивен лунатичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
  • NASA - Not A Straight Answer!
Re:Кой и кога стъпи на Луната?
« Отговор #49 -: Септември 08, 2011, 16:21:30 pm »
Съфорумци, днес видях това в сайта на Днес.бг:
Цитат
Снимки с висока резолюция, заснети миналия месец от космически апарат на НАСА в орбита около Луната, показват местата, на които са кацнали Аполо 12,14 и 17, включително стъпките, оставени през 1972 година от последния американски астронавт.
 

http://www.dnes.bg/science/2011/09/07/40-godini-lunata-pazi-sleda-ot-choveshki-krak.128196,2

« Последна редакция: Септември 09, 2011, 14:16:53 pm от Black Adder »

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re:Кой и кога стъпи на Луната?
« Отговор #50 -: Септември 16, 2011, 21:51:01 pm »
Вижте как американците стъпиха на Луната
(Това е един малкото истински кадри, доказващи измамата, една кинолента изплъзнала се от контрол на ЦРУ и НАСА (тогава ТВ програмите са се правели на кинолента, видеото не е било още открито).  За да се убедите го сравнете с това което вие и милиони хора по света са видели на своите телевизори
(
 Цялата история е много дълга, може да се напише в размер на романа „Война и мир”, даже може и така да се кръсти „Война и мир -2” Аз разбира се не я знам цялата, но ето ви съкратената версия.
       
    В края на 50-те години СССР и САЩ са в бясна надпревара за надмощие на всички нива. Тогава  руснаците са водещи в ракетостроенето и овладяването на космоса, но са още далеч от „живи” човешки мисии. Някъде през 1959 те побесняват като разбират че САЩ са инсталирали ядрени ракети под носът им – в Турция. Тогава и започват Кубинската инвазия и подготовка да сложат свои ракети там. През 1961 решават и да  покажат среден пръст на САЩ, като пращат човек в космоса. Това не е бил Юрий Гагарин, той трябвало да бъде жив, вместо него излита пилот-дубльор-камикадзе (името му е неизвестно), а Юрий са го пуснали с капсулата от самолет с парашут, близо до мястото където пада полустопената капсула на дубльора. Америка е в шок, трикът е бил много ефектен (руснаците са се поучили и от опита на нацистите, в пленени по време на войната филмови ленти виждат как са надъхвали немските войници като им пускат филми за германски летящи чинии, полети до Луната, та чак и изградени бази там, фалшификат разбира се, ама качествен).  След няколко години Юрий се пропива, започва да си изпуска приказките тук там и „загива” със самолет при загадъчни обстоятелства. Малко след полета му обаче американците се освяткват за трика, но естествено го пазят в дълбока тайна и потдържат легендата Гагарин. С това те държат в ръцете си много силен коз, от една страна дърпат от бюджета огромни суми за „космоса”, като повечето е отивало за финансиране на войната във Виетнам. От друга страна им развързва ръцете и те да „пратят” човек в космоса. И така триковете продължават, напрежението между двете сили ескалира за да се стигне до ноември 1962 когато света е на прага на ядрена война. Слава богу стига се до споразумение, САЩ изтеглят ракетите от Турция, СССР изтеглят своите от Куба. Космическата надпревара продължава по почти-честни правила, започва състезанието за купата на Луната. Тогава са и първите успешни ЖИВИ космически полети около Земята, но кой е бил пръв, не знам, вероятно пак руснаците.
Някъде през 1967 обаче и двете страни стгат до извода , че пилотиран полет „До Луната и назад”, това е МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА поне още 30 години. Тогава американците подават яка оферта на руснаците, държейки в ръцете си пак оня коз: руснаците да им преотсъпят (продадат) купата за Луната, като си траят и пазят тайната , а в замяна на това получават редица технологии, в които са били назад  (в електрониката например). Явно и на други държави е подарено по нещо за да си траят. И така пазарлъците и конспирацията дават зелена светлина на филмовата поредица АПОЛО 11 - АПОЛО 17,, общо 6 серии ( серията АПОЛО13 е прекратена поради временни разногласия), които се прожектират на световната сцена  от 1969 до 1972.
    Тази кратака версия обеснява всичко, подробностите са безкрайно много.
Вместо заключение ще ви поставя 2 въпроса над които да помислите:
-   Защо в наше време, 36 годин след последния „полет” до Луната никой не ходи до там, защо американските совалки не направят едно кръгче натам?
-   Защо НАСА не използува своят свръхмощен телескоп Хъбъл да ни покаже доказателства за полетите АПОЛО (например следите оставени от ровърете по лунната повърхност), та да запуши устите на скептиците?


         R

Совалките просто не са ПРОЕКТИРАНИ да ходят до Луната, приятелче. Неслучайно се наричат orbiters. Целта им е просто да извеждат (и ДА ВРЪЩАТ, за разлика от капсули като Аполо и Союз) товари в орбита. Двигателите им не са толкова мощни, че да ги закарат до лунна орбита. Те са част от доста комплексен и сложен 60-70ски план - за станция, снабдявана от совалки, на която да се сглобяват кораби до луната и марс. За съжаление яко орязан от глупави и недалновидни политици.

Неактивен лунатичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
  • NASA - Not A Straight Answer!
Re:Кой и кога стъпи на Луната?
« Отговор #51 -: Ноември 10, 2011, 09:49:33 am »
По стъпките на Нийл Армстронг? Не може!

http://www.dnes.bg/mish-mash/2011/11/10/po-stypkite-na-niil-armstrong-ne-moje.133568,1

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Кой и кога стъпи на Луната?
« Отговор #52 -: Ноември 10, 2011, 18:59:11 pm »
А някой да има инфо как "ровърите" са достигнали до Луната? На части,с друга безпилотна мисия? НАСА по този въпрос не е дала никакво обяснение или съм го изпуснал?

Неактивен tarantana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re:Кой и кога стъпи на Луната?
« Отговор #53 -: Ноември 10, 2011, 20:45:11 pm »
Ех братя и сестри. наса не дава обяснение на никои от простосмъртното человечество. относно ровърите има 2 варианта. или са пращани с капсули на части преди да СТЪПИ  милият нийл или всичко си е добрата игра на янките в студиото на кубрик в англия . ама поизгледайте малко филми по темата и ще си прецените сами. :drinks:

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Кой и кога стъпи на Луната?
« Отговор #54 -: Ноември 10, 2011, 21:48:36 pm »
Ех братя и сестри. наса не дава обяснение на никои от простосмъртното человечество. относно ровърите има 2 варианта. или са пращани с капсули на части преди да СТЪПИ  милият нийл или всичко си е добрата игра на янките в студиото на кубрик в англия . ама поизгледайте малко филми по темата и ще си прецените сами. :drinks:
Има и трети-рента кар.  ;D

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Кой и кога стъпи на Луната?
« Отговор #55 -: Ноември 18, 2011, 14:23:09 pm »
А някой да има инфо как "ровърите" са достигнали до Луната? На части,с друга безпилотна мисия? НАСА по този въпрос не е дала никакво обяснение или съм го изпуснал

Лунния ровър е бил използван в мисиите Аполо-15, Аполо-16 и Аполо-17. Ровъра е бил доставен, като е бил натоварен в сгънато положение в лунния модул.

Ето видео:


Dreams are messages from the deep.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Кой и кога стъпи на Луната?
« Отговор #56 -: Ноември 18, 2011, 18:14:25 pm »
Raw Deal , благодаря. Става.Може и така да е било. :hi:

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Кой и кога стъпи на Луната?
« Отговор #57 -: Ноември 23, 2011, 22:13:54 pm »
А някой да има инфо как "ровърите" са достигнали до Луната? На части,с друга безпилотна мисия? НАСА по този въпрос не е дала никакво обяснение или съм го изпуснал?

Ами, ако ровърите, са били на Луната, много преди Армстронг и компания да стъпят там ;)? Ами ако те са там, много преди да бъде създадена НАСА? И изобщо, можем ли да сме сигурни, че Армстрог и ко., са първите Земляни стъпвали на Луната :-X.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен operator

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
Re:Кой и кога стъпи на Луната?
« Отговор #58 -: Декември 03, 2011, 14:25:45 pm »
Забелязвам странно държане от другаря старши потребител във форума за конспирации. Ако бях груб и недодялан простак, бих нарекъл този старши потребител провокатор. Но като тънка и чувствителна натура си позволявам само да отбележа непропорционалното усърдие на старшият потребител в усмиряването на отклоняващите се от формалната парадигма юзъри.
Отсяването на талаша от семената не винаги става по добре разработената схема на традиционното научно изследване. Дори бих си позволил да отбележа, че в последно време същата тази методика, особено в областта на граничното познание и интерпретация на фактите, се представя не особено убедително (меко казано). Затова ролята на ентусиастите задаващи изнервящи въпроси расте. И да се реагира с емоционални изблици на интелектуално превъзходство в тези случаи води то парадоксален резултат на подсъзнателно ниво за самите блюстители на поръчковата парадигма.

Неактивен лунатичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
  • NASA - Not A Straight Answer!
Re:Кой и кога стъпи на Луната?
« Отговор #59 -: Януари 24, 2012, 14:19:15 pm »
В събота следобяд на 21.01.2012 от 16 ч. по БТВ гледах филмчето "Близки срещи с втория на Луната" с интервю на Бъз Олдрин.
 Може би и други са го гледали, но не видях коментарии във форума.

Ето линка:

http://www.btv.bg/videos/filmi/video/1970979556-Blizki_sreshti_s_vtoriya_na_Lunata.html


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27