Автор Тема: За коренната разлика между евреи и ционисти!!!  (Прочетена 84590 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re: За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #105 -: Януари 09, 2013, 15:16:33 pm »

Пускат на свобода децата от село Стоките, а с другите деца никой не знае какво е станало.


100% са се отнесли "хуманно" и "справедливо", нали?
Я са ги колнали, я са им резнали главиците!
Ей, това са деца..., без значение кои са родителите им..!
"Чуден" пример си дал за справедливост. :)

А това, че живеем в PAX JUDAICA едва ли някой вече може да отрече!
Целият свят е цъфнал и вързал във всеки един аспект и няма еврейска конспирация в това?!?


Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re: За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #106 -: Януари 09, 2013, 15:28:48 pm »
Да чуем малко по въпроса и от покръстеният евреин Брат Натаниел.

<a href="http://www.youtube.com/v/kAee-HhTR9w?version=3&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/kAee-HhTR9w?version=3&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp</a>

Неактивен watchman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #107 -: Януари 09, 2013, 15:32:18 pm »
Най-вероятно са ги избили тия деца, но примера, които дадох имаше за цел да покаже нещо съвсем друго и мисля, че е написано ясно разбираемо.

Що се отнася до PAX JUDAICA, няма да е лошо да се запознаеш, кой е гонил и избивал евреите в продължение на много векове и дали случайно този техен древен враг някога си е изгубил силата или само добре се е замаскирал. Ако разбереш кой е той може би ще забележиш, дали този същия древен враг не е и древен враг и на българския народ, както и на почти всички народи по земята.

И като сме започнали с латинския мисля, че е подходящо да завърша с една подсказка на латински: PAX ROMANA.

Неактивен watchman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #108 -: Януари 09, 2013, 15:47:53 pm »
Що се отнася до Талмуда той сам по себе си не съдържа унифицирано учение, защото е сбор от писанията на множество равини. Поради което и е пълен със всякакви противоречия, някои от които граничещи с абсурда.

Например, на едно място се казва "Дори гой, който пази съботата трябва да се почита като се почита Бога" а на друго място казва "ако гой пази съботата трябва да се умъртви."

Та още в Талмуда се вижда схизмата на евреите към двете крайности.

А въпросния "Натаниел" съм го гледал много пъти и на мен лично ми прилича на шоумен, който лъха на лицемерие. Хората, за които става въпрос в тази тема а именно евреите от НЕТУРЕЙ КАРТА също доколкото знам уважават Талмуда и го приемат за авторитетен източник за техните вярвания, при все това техните практики и дела са в пълно противоречие с нещата които този шоумен твърди, че пише в Талмуда. Аз съм сигурен, че някои от нещата за които този говори действително ги пише в Талмуда, но в същото време там има неща които са диаметрално противоположни на тях, както е и с примера, които дадох по-горе, само дето той не споменава за тях, което ясно показва, че той има пропагандна цел.

За един истински последовател на юдаизма обаче Тората, а не Талмуда са водещото нещо и най-вероятно затова Нетурей Карта нито вярват нито практикуват нещата за които Натаниел говори, защото такива неща в Тората няма.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re: За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #109 -: Януари 09, 2013, 15:50:41 pm »

Най-вероятно са ги избили тия деца, но примера, които дадох имаше за цел да покаже нещо съвсем друго и мисля, че е написано ясно разбираемо.


Да, разбрах, че според теб:
..."турските главорези" са се интересували повече от справедливостта ...

Това, че някой е "гонил и избивал" евреите през вековете според мен са си еврейски измишльотини.
Ей, толкова ги гонил този "Някой", че взели, че завзели и ръководят този свят.
Голямо гонене и избиване ще да е било,а?!? ;)

Неактивен watchman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #110 -: Януари 09, 2013, 16:00:23 pm »
Очевидно отказваш да разбереш примера с турците, но това си е твой избор.

Цитат
Това, че някой е "гонил и избивал" евреите през вековете според мен са си еврейски измишльотини.

Затова ли до ден днешен в Италия има местности които се носят името "избий евреите"?

Цитат
Ей, толкова ги гонил този "Някой", че взели, че завзели и ръководят този свят.

И кой ти доказа, че те са завели и владеят света? Защото банкерите са "евреи" ли? Изучавал ли си някога историята на банкерството и кои са първите и големи банки в Европа? Къде са се намирали и кой ги е контролирал? И как така някакъв си прошляк прекръстил се в последствие на "Ротшилд" е превзел и надвил тия могъщи древни банки? И дали случайно той не е бил създаден и финансиран именно от тях за да им стане параван на действията?

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re: За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #111 -: Януари 09, 2013, 16:11:31 pm »
Добре, да приемем, че аз съм чел по-малко и съм по-незапознат по въпроса.
Никой не се е родил научен, нали?!

Разкрий ни, за какво по-точно намекваш.

Ако прецениш, че е за тази тема-тук го напиши.
Ако не е за тук-направи нова.
Ако прецениш, че ще те затрудни поради някаква причина ме насочи към дадена литература...

Става ли?
« Последна редакция: Януари 09, 2013, 16:14:39 pm от Гален »

Неактивен watchman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #112 -: Януари 09, 2013, 16:57:37 pm »
Цитат
Разкрий ни, за какво по-точно намекваш.

Люлката на банкерството в Европа е във Флоренция, която както знаем се намира не къде да е а в Италия, територията на древната Римска империя, която след приемането на "християнството" се превръща в "светата Римска империя". В продължения на хилядолетие и половина Ватикана акумулира огромни богатства повече от всяка друга институция на земята.  И въобще, коя друга съвременна институция може да се похвали с близо 2000 годишна непрекъсната история време през което е акумулирала огромни активи?

Когато Рим е бил в зенита си и е смучел от съкровищата на света еврейската държава е била жалка поробена римска провинция. Как така стана, че евреите които не успяват да освободят собствената си земя от Рим правейки няколко неуспешни бунта, които Рим смачква под жестокия си ботуш - изведнъж се превърнаха в господарите на света? Ако говорим за митове и легенди - тази теория е много добър кандидат за такава. Ако евреите са такива големи хитреци, които въртят гоите на пръста си, защо не успяват да се справят нито с Асирия, нито с Вавилон, нито с Рим? Защо тези дето въртят света на пръста си не успяха да свалят Хитлер от власт, ако и официално да обявяват война на Германия? И най-смешното е защо не могат да се справят с една шепа бедни палестинци, често въоръжени с прашки и камъни? Аз лично не намирам никакви реални исторически доказателства за някакво еврейско превъзходство или еврейски контрол над света. В същото време историческата омраза към евреите е нещо съвсем реално и в днешно време се разраства повече от всякога. Много от изказаните мнения по-горе в тази тема е доказателство за тази омраза.

Следва логичния въпрос - как става така, че тези велики манипулатори контролиращи мас медиите по света напълно се провалят да предотвратят тази разпространяваща се по-бързо от огън омраза спрямо евреите по целия свят? Ако са толкова велики, как може да се провалят на едно толкова елементарно ниво, допускайки да се нагнети такава огромна омраза, която всеки момент може да избухне върху главите им?

Излиза, че от една страна ние трябва да повярваме, че евреите са свръх хитрите и лукави владетели на света, а от друга страна да си затворим очите за това, че излиза, че са пълни идиоти, които дори не могат да се справят с една от най-основните задачи да се прикрият добре и да се предпазят от желанието на народите за възмездие?

Само аз ли виждам драстично противоречие тука или зад всичко това прозира не заговор на евреите, а заговор срещу евреите? Някой който има интерес да разпали тази омраза към евреите до степен, че в правилния момент тя да бъде взривена и канализирана за тяхното пълно изтребление?

Дали другаря Хитлер е измислил еврейските гета и жълтата звезда или я взаимствал от един по-голям брат, който стотици години е прилагал същата практика спрямо евреите?

Ако навържем точките ще видим, една съвсем ясна картина, която някак си остава много скрита от полезрението на конспиративните теории. И смятам е напълно логично истинския кукловод да остава скрит от хорското полезрение. Когато отидете на кукления театър вие можете да видите очертанията на директния кукловод, но директора на кукления театър няма да видите. Той остава напълно скрит, но именно той взима решенията за това какво шоу ще представят куклите тази вечер, ако и да не е лично той, който държи конците на куклите.

И така кой е големия брат, които има интерес да контролира народите и в същото време да си измива ръцете с евреите? И защо точно с евреите трябва да си измива ръцете? Аз мисля, че всеки който иска да ги разбере тия неща трябва да изследва сам. Не е никак лесно, защото е пълно с дезинформация, но в същото време най-големия дезинформатор се намира вътре в нас и това е нашия мързел да се поразровим по-дълбоко и предпочитаме да прегърнем лесни шаблони и удобни формули за разгадаване на човешката история и цивилизация.

Все пак мисля, че дадох някои насоки, за да може човек да поразсърди и да започне да изследва отвъд лесните формули и първосигналните обяснения за нещата.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re: За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #113 -: Януари 10, 2013, 10:33:54 am »
Благодаря за отговора, но меко казано според мен е доста незадоволителен. Даже няма да е пресилено, ако го квалифицирам, като манипулация и дезинформация.
Нищо съществено не ни казваш, което да даде малко тежест на думите ти по-горе, в по-предни мнения! Много говориш, но нищо не казваш - мазничко измъкване по еврейски.  :)
Извършващият дадено престъпление не го оневинява оправданието, че е имал поръчка да го извърши от някой друг, драги. Мисля, че разбираш, какво искам да ти намекна?
Ти оневиняваш еврейско-ционистките издевателства в световен мащаб, с някакъв невидим техен кукловод/"директор на куклен театър"/. Все едно ти да ми поръчаш да убия някой и мен да ме оправдаят след извършеното от мен престъпление, защото има безспорни доказателства, че ти си поръчителя. Това искаш да ни кажеш по-горе.
Храниш ни с фарисейски квас!

Говориш за Ватикана.
За същата Ватикана ли става въпрос, на която последните двама папи са от еврейски произход?
До колкото си спомням, май единият е бил в младежката организация на Хитлер или нещо май съм дезинформиран, а? Казваш:"...не успяха да свалят Хитлер от власт". Хитлер бе от тяхната еврейска семка и имаше определена задача, която си я изпълни перфектно според техният план. Ще свалят Хитлер, ха!?! Хитлер беше тор, както Сталин и всички след тях. Те си изпълниха задачата и бяха отстранени по един или друг начин. Важно е техният еврейско-ционистки план да върви и да заробят човечеството. Постигнаха го стъпка-по стъпка, с цената на много невинни жертви-милиони.
За някаква несъществуваща еврейска държава в миналото ни говориш. Няма такава. Паразита не може да има такава. Нужен му е приемник в/у който да паразитира. Както циганите не могат да имат такава, същото се отнася и за техните братовчеди... Е, успяха с избиването на доста палестинци да си създадат такава, но тя е пак паразит. Държава-Паразит-Израел! Цоцат/паразитират/ германският народ до ден днешен, заради несъществуващо умишлено избиване на евреи-Холокост. Цедят доста парици ежегодно и от тяхното, ерейско-ционистко изобретение - САЩ.

Не виждаш еврейски контрол над света?!
Ти слепец ли си или нещо ни будалкаш?!

Питаш:"...- как става така, че тези велики манипулатори контролиращи мас медиите по света напълно се провалят да предотвратят тази разпространяваща се по-бързо от огън омраза спрямо евреите по целия свят?"

Провалят се, защото има хора, които се ровят в техните днешни и назад в историята мръсотии и ги показват на обществото, чрез миниатюрните пробойни в контролираните от тях медии. Хора, които преодоляват насадения от ционистите страх и пишат статии и книги за техните мизерии. Хора, които заплащат това тяхно безстрашие със смърт или в "най-добрият" случай с доста годинки затвор, благодарение на тяхната кривосъдна състема.

И продължаваш да ни натякваш, че "истинския кукловод остава скрит от хорското полезрение"
Дай го, бре! Покажи ни го!
Аааа, не. Не можело. Трябвало сами да го открием, но сме мързеливи, нали?!
Хора, които цял живот са се ровили в тази насока и са достигнали до истината, че има еврейско-ционистки световен заговор, също ги е налегнал мързела и не са им достигнали силиците да ни покажат кой е този "невидим кукловод". Ти обаче го знаеш, но няма да го назовеш на нас мързеланковците, които сме прегърнали "лесни шаблони и удобни формули", нали?

Аз съм дотук, засега.
Фарисейският ти квас ми нагарча.
Не ми се хаби излишно повече енергия.
Ако се появи нещо стойностно..., мога да се включа отново.

Неактивен watchman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #114 -: Януари 10, 2013, 11:53:00 am »
Цитат
Благодаря за отговора, но меко казано според мен е доста незадоволителен. Даже няма да е пресилено, ако го квалифицирам, като манипулация и дезинформация.
Нищо съществено не ни казваш, което да даде малко тежест на думите ти по-горе, в по-предни мнения! Много говориш, но нищо не казваш - мазничко измъкване по еврейски.

От подобни словесни еквилибристики няма никаква полза, защото аз мога да кажа абсолютно същото за тебе. И така вместо да водим реална дискусия почваме да си хвърляме обвинения, да си слагаме етикети и прочие.

Аз дадох доста сериозни исторически аргументи, които ти предпочиташ да отхвърлиш с лековатото "нищо не казваш". Явно така ти се иска да вярваш - вярвай си го. Това си е твой избор. Духовната слепота е избор за разлика от физическата, която може да се случи при инциденти.

Цитат
Извършващият дадено престъпление не го оневинява оправданието, че е имал поръчка да го извърши от някой друг, драги. Мисля, че разбираш, какво искам да ти намекна?

Разбирам какво намекваш и съм съгласен с това. Никъде не съм казал, че директния кукловод е невинен. Това, което казвам е че е глупаво човек да реши, че с него се изчерпва всичко.

Цитат
Ти оневиняваш еврейско-ционистките издевателства в световен мащаб, с някакъв невидим техен кукловод/"директор на куклен театър"/. Все едно ти да ми поръчаш да убия някой и мен да ме оправдаят след извършеното от мен престъпление, защото има безспорни доказателства, че ти си поръчителя. Това искаш да ни кажеш по-горе.
Храниш ни с фарисейски квас!

Напълно погрешни изводи. Или нищо не си прочел от написаното досега от мен, или си "прочел" само онова, което ти се иска да прочетеш. Аз много ясно правя разлика между ционистите и вярващите в Тората евреи, и това го правя защото фактите са недвусмислени за тази разлика. Това не оневинява ционистите напротив, разкрива коварната им същност още по-дълбоко. Защото целта не ционистите не са "гоите" а реалните евреи. Точно поради тази причина по време на втората световна война са били таргерирани именно вярващите в Тората евреи от които са избити 80% а останалите, в това число ционистите са минавали между капките. И хора като тебе дето са "уж" против ционистите стават жертва точно на тяхната пропаганда и са напълно готови да изпълняват точно техния план.

Справедливостта изисква да се раздели житото от плявата, а не да се слага всичко под общ знаменател. Настояването за справедлива преценка не е оневиняване на плявата. Всички тия неща са ясни от това, което съм написал и твоите изводи са абсурдни. Защо ли? Явно защото имаш agenda (или си станал жертва на такава), което е квинт есенцията на фарисеизма - да се съди от пристрастие, потъпквайки справедливостта.

Цитат
Говориш за Ватикана.
За същата Ватикана ли става въпрос, на която последните двама папи са от еврейски произход?
До колкото си спомням, май единият е бил в младежката организация на Хитлер или нещо май съм дезинформиран, а? Казваш:"...не успяха да свалят Хитлер от власт". Хитлер бе от тяхната еврейска семка и имаше определена задача, която си я изпълни перфектно според техният план. Ще свалят Хитлер, ха!?! Хитлер беше тор, както Сталин и всички след тях. Те си изпълниха задачата и бяха отстранени по един или друг начин. Важно е техният еврейско-ционистки план да върви и да заробят човечеството. Постигнаха го стъпка-по стъпка, с цената на много невинни жертви-милиони.

Че Хитлер имаше задача - имаше и тя беше точно да избие реалните евреи и да остави ционистите. Последователите на Тората никога не са били банкери, защото в Тората лихварството е забранено. Също така спрямо чужденците е заповядано справедливо и милостиво отношение. Те никога не са били от манипулаторите и паразитите - това са кабалистите, които чрез "скрито знание" и окултни практики преследват своите цели. Разликата между тъпия нож и острия нож е че тъпия не може да прави финни и прецизни срязове, така е и с тъпия ум, той не може да види различаващите се неща, за него всичко е в един кюп.

Цитат
За някаква несъществуваща еврейска държава в миналото ни говориш. Няма такава. Паразита не може да има такава. Нужен му е приемник в/у който да паразитира. Както циганите не могат да имат такава, същото се отнася и за техните братовчеди... Е, успяха с избиването на доста палестинци да си създадат такава, но тя е пак паразит. Държава-Паразит-Израел! Цоцат/паразитират/ германският народ до ден днешен, заради несъществуващо умишлено избиване на евреи-Холокост. Цедят доста парици ежегодно и от тяхното, ерейско-ционистко изобретение - САЩ.

Утре хора като тебе ще кажат, че и САЩ не е съществувал и че е ционистка пропаганда, че са имали евреите "ционистко изобретение". Очевидно познанията ти по темата се изчерпват с четене на масова дезинформация с която интернет е пълен, и които не са свикнали да изследват и да търсят доказателства преди да приемат каквото и да било. Историческите доказателства древната Израелска държава са толкова много, че човек трябва тотално да абдикира здравия разум, че да приеме подобна постановка. Днешната държава "Израел" действителност е измислена и е създадена само и единствено с цел да нагнетява омраза към евреите, което е и оригиналния план на ционистите. Точно затова постъпват така с палестинците. Конспираторите не са толкова плитки че да си съшият схемата с такива бели конци, така щото всеки втори осакатен от образователната система вече рецитира за "еврейската конспирация" и е решил, че е разгадал тайните на историята и битието.

Цитат
Питаш:"...- как става така, че тези велики манипулатори контролиращи мас медиите по света напълно се провалят да предотвратят тази разпространяваща се по-бързо от огън омраза спрямо евреите по целия свят?"

Провалят се, защото има хора, които се ровят в техните днешни и назад в историята мръсотии и ги показват на обществото, чрез миниатюрните пробойни в контролираните от тях медии. Хора, които преодоляват насадения от ционистите страх и пишат статии и книги за техните мизерии. Хора, които заплащат това тяхно безстрашие със смърт или в "най-добрият" случай с доста годинки затвор, благодарение на тяхната кривосъдна състема.

И как точно благодарение на тия "миниатюрни пробойни" цяла Европа почти е про-палестинска и анти-израелска? Толкова ли не виждаш че тука се играят много пластови игри, а ти и мнозина като тебе са решили, че цялата работа се изчерпва с един единствен пласт? Над пласта на ционизма има още множество пластове на измама, кроежи и манипулации. Тия хора дето ги измислят тия неща въобще не са толкова глупави да си мислят, че ще уловят душите на хората с еди единствен пласт. Напротив, тия, които избегнат единия ги чакат още редица други. Това е и причината във форум като този - хората, които уж изследват въпросите свързани със световните конспирации да не са съгласни помежду си за почти нищо, защото всеки е хванат в един или друг слой от многопластовата измама.

Цитат
Аааа, не. Не можело. Трябвало сами да го открием, но сме мързеливи, нали?!
Хора, които цял живот са се ровили в тази насока и са достигнали до истината, че има еврейско-ционистки световен заговор, също ги е налегнал мързела и не са им достигнали силиците да ни покажат кой е този "невидим кукловод". Ти обаче го знаеш, но няма да го назовеш на нас мързеланковците, които сме прегърнали "лесни шаблони и удобни формули", нали?

Казваш имало хора, които изследвали цял живот, аз съм един от тях. Не знам за тебе, аз се ровя в тази посока от 20 години. Още през 1996-а година дори съм писал книга по въпроса (няма да ти кажа коя е) и то във време което почти никой не беше чувал за подобни неща в България.  Ти тогава къде беше и на какъв ум беше? Ако човек е сериозен и искрен в изследванията - малко по-малко ще започне да израства в разбиране и ще проглежда през многопластовата заблуда. Не казвам, че е лесно. Има още много неща, които ми е мъчно да разбера.

Има много други по целия свят, които са изследвали и някои от тях са платили със живота си. Те обаче казват съвсем други неща от тия в които ти си повярвал. "Еврейската конспирация" е най-първичното ниво на пропаганда предназначено за онези, които все пак търсят някакви отговори, но ги търсят с умове дамгосани от системата в която са живяли. Тази пропаганда скоро време ще стане за масова употреба. От конспиративна теория - тя ще се превърне във водещи заглавия на същите мас медии дето уж евреите контролирали... И тогава хората като тебе ще се зарадват, че е дошло времето да си отмъстят на евреите и да "избият паразитите" и ще настъпи една радост и ... касапница.

В онзи ден твоите ръце - ще бъдат ли чисти от невинна кръв? Това е големия въпрос, а не споровете по форумите. Аз не съм против всички виновни до един да получат справедливо възмездие, аз съм против да се осъжда невинния заедно със виновния.
« Последна редакция: Януари 10, 2013, 12:19:01 pm от watchman »

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re: За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #115 -: Януари 10, 2013, 12:42:12 pm »
Твоя работа...!
Продължаваш в същият дух. Кухи думи... Епитети и квалификаци, колкото щеш.
Ние гледаме повърхностно на проблема, дезинформирани и тъпи сме, с умове дамгосани, но ти, просветления по въпроса няма да ни светнеш. Даже и книга си написал, която показва откритията ти, но висомерно ми заявяваш, че няма да кажеш коя е.
Що така? Да не те гложди, че може да те изложи, а? Вероятно тази е причината да не я посочваш!
Какво по-голяма доказателство може да има от цяла книга, която би разкрила възгледите ти пред повърхностното писане по форуми?
Пусто високомерие... :D

Неактивен watchman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #116 -: Януари 10, 2013, 14:21:22 pm »
От самото начало аз напълно последователно поддържам тезата за справедливото отсъждане и различаване между виновни и невинни. Точно това е заглавието на тази тема, с което аз съм напълно съгласен. Тази тема не съм я писал аз, нито съм я измислил аз. Аз се включих за да потвърдя първоначално публикуваната информация. Ако ти това не можеш или отказваш да го видиш, това е изцяло твой проблем.

Както казах и по-горе финала на тази дискусия ще се види по резултатите в реалния живот. И като говорим за реален живот - нека да ти задам един въпрос - ти случайно да даваш децата си (да използвам термин от твоя речник) в "ционистката образователна система"?

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re: За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #117 -: Януари 10, 2013, 15:02:30 pm »
Много добре знаеш отговора, та не задаваш въпрос!
И както обичам да казвам в такива случаи - Защо задаваш отговори?  :D

Децата ми са минали през ционистките кошари-ясли, а сега/даже в момента/ са в ционистките "училища" пълнещи им главите с шит, както обичат да се изразяват сега младите.

Нещо друго да те интересува от личния ми живот?

Говориш за "виновни и невинни", нали?! Ти посочваш само "невинни", а за главния "виновник" нещо мутолевиш...!
Дай името на книгата, която си написал, за да го видим този Виновник, защото нещо лекинко ми издишаш!  :)
« Последна редакция: Януари 10, 2013, 15:07:22 pm от Гален »

Неактивен watchman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #118 -: Януари 10, 2013, 15:26:57 pm »
Цитат
Много добре знаеш отговора, та не задаваш въпрос!
И както обичам да казвам в такива случаи - Защо задаваш отговори?  :D

Децата ми са минали през ционистките кошари-ясли, а сега/даже в момента/ са в ционистките "училища" пълнещи им главите с шит, както обичат да се изразяват сега младите.

Нещо друго да те интересува от личния ми живот?

Не го знаех отговора, можех само косвено да предполагам за него, но не и да бъда сигурен без да проверя. Аз не обичам да правя прибързани изводи.

Моята мотивация е свързана с реалните решения, не с форумното надприказване. Ето например ти не си намерил решение за децата си. Това, че не си ги ваксинирал е повече от похвално, но "образователната система" на всичките й официално признати нива е много по-опасна от ваксините. Търсенето на реални и справедливи решения - това е което има значение и вярвам, че подобни форуми трябва да се използват в тази посока, не за словесни дуели.

Цитат
Говориш за "виновни и невинни", нали?! Ти посочваш само "невинни", а за главния "виновник" нещо мутолевиш...!
Дай името на книгата, която си написал, за да го видим този Виновник, защото нещо лекинко ми издишаш!

Книгата казах от самото начало, че няма да ти я кажа. Аз не съм човек, който се измята от думата си. Ти се пробваш да ме подвъртиш от тук, от там (няма лошо да се пробваш) да ти я кажа, но аз не съм от типа хора, които се поддават на принуда и манипулации. Книгата е писана достатъчно отдавна за да не отразява пълноценно актуалните ми възгледи. Би било жалко ако ги отразяваше, защото това би означавало, че не съм израснал за изминалото време.

Що се отнася до "главния виновник" то аз досега казах не малко доста конкретни неща за да стане ясна посоката в която виждам нещата. Не оневинявам ционистите, аз мисля, че те работят ръка за ръка с "по-главните виновници", но моята позиция е че те не са върха на сладоледа а само междинно звено. Също така правя категорична разлика между ционисти, кабалисти, комунисти и прочие "исти" от една страна и съблюдаващите Тората (или поне сериозно стремящи се да я съблюдават) евреи. Тази разлика дори Ахмадинеджад я прави. В Иран се намира една от най-големите популации с етнически евреи и те нямат никакво желание да ходят в "Израел", ако и ционистите да се опитват всячески да ги изкушават.


Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re: За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #119 -: Януари 10, 2013, 15:42:24 pm »
Виж сега, аз не слагам всички евреи в кюпа... Дай да бъдем наясно.
И м/у тях има свестни, но пак с едно на ум.  :)
Мога даже да ти цитирам техни антиционистки изказвания, но както виждам няма смисъл.

Наясно съм, че сегашната ционистка система на образование е много опасна, даже съм писал и в този форум по въпроса, но нито съм разведен, нито вдовец, да не дава Дядо Боже.
Сещай се....... :)
-----------
Ти отричаш ли, че ционизма е еврейско изобретение и в по-голямата си част, да не кажа изцяло се движи от евреи?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27