Автор Тема: За коренната разлика между евреи и ционисти!!!  (Прочетена 86192 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 814
Re:За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #75 -: Януари 28, 2010, 09:13:36 am »
Циониста евреин-президент на ционистката "държава" изсраел, говори с ехиден и присмехулен тон това:"Изкупуваме Манхатън, изкупуваме Унгария, изкупуваме Румъния, изкупуваме Полша. И като гледам, нямаме никакви проблеми. Благодарение на таланта, контактите и динамизма си, проникваме почти навсякъде."

http://www.youtube.com/watch?v=JL4Cu-K17vE

Толкова са нагли, че не може да бъде!!! Даже и не се опитват да се крият, а си говорят директно по телевизии и други средства за масово оглупяване.
В предното видео Шуламит Алони, а в това Шимон. :mad:

Неактивен Stalin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #76 -: Май 07, 2010, 23:28:23 pm »
  ,      http://www.hodos-video.com/     ,http://imadrugpat.org/books/zion-book-why.pdf      ,   http://star05.net/e-books/obshtestveni.nauki/conspiracy.ufo/jan.boie-nai.vurlite.vragove.na.chovechestvoto.pdf   информация първа ръка писателят -равин противник на еврейският фашизъм Едуард Ходос -видео беседи с много ценна информация. ,а също забранената книга на Дъглас Рид "Спорът за Сион" издадена на бълг.ез.издателство Хеликон. Който се интерисува от въпроса това са  засега най-големите разкрития.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Re:За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #77 -: Юни 04, 2010, 17:03:17 pm »
Общи генетични жилки свързват еврейското родословие

ScienceDaily (June 4, 2010) — Using sophisticated genomic analysis, scientists have probed the ancestry of several Jewish and non-Jewish populations and better defined the relatedness of contemporary Jewish people. The research, published in the June issue of the American Journal of Human Genetics, may shed light on the question, first raised more than a century ago, of whether Jews are a race, a religious group or something else.

Цялата новина: http://www.sciencedaily.com/releases/2010/06/100603123707.htm

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #78 -: Юни 15, 2010, 12:31:49 pm »
Eто част от едно интервю на Айк.

Присъединяването на Израел към ЕС. Говори се, че това ще стане. Към ЕС ?

Това може да е поредно доказателство за ционистката връзка между ЕС и Израел по отношение на това как еврейската раса превъзхожда всички останали и т.н. Според вас какво е това, заедно ли са? Говорихме за връзката с Рим,но от гледна точка на ционизма - Рим и Израел вървят ли ръка за ръка? Те са дълбоко свързани.Чрез фамилията Ротшилд.Ако хората спрат замалко и погледнат цялата картинка,ще започнат сериозни въпроси.


Защо това парче земя,наречено Израел -аз съм го обикалял с кола, обикаля се за един ден - защо Израел има толкова власт? Защо Израел получава най-много помощи от САЩ,а е сред най-богатите държави по доход на глава от населението? Защо притежава най-много на брой самолети F-16 след Америка? Как така има доста внушителен арсенал от ядрени оръжия,отказа да подпише договор за неразпространение,и има потресаващо споразумение,наскоро ратифициран и от Барак Обама. Те имат политика - Америка и другите страни спрямо Израел, че не трябва да питат Израел дали притежава ядрени оръжия, следователно Израел не е длъжна да отговаря. Това е официална политика!

Защо когато Израел застила с бомбен килим най-гъстонаселения район на света, и провокира кръвопролития в потресаващ мащаб, "международната общност" си мълчи, с изключение на един-двама души?

Елементарно. Фамилията Ротшилд контролира Израел.Тя създаде Израел. Нещо повече - тя създаде политическа философия, повтарям - политическа философия, наречена "ционизъм". Тяхното ювелирно постижение - макар, че се разпада, е, че успяха да приравнят еврейския народ с ционизма, който е политическа философия, а в основата си - тайно общество, свързано с другите тайни общества. И така, ако отречете ционизма и неговите ужаси, и неговите измами, и неговото лицемерие, и неговите кръвопролития, ви обявяват за "предубеден спрямо еврейския народ".

Но не ви казват, че значителен брой евреи са потресени от ционизма и открито протестират срещу него. В Израел има фантастични младежи, които отказват да служат при военните и затова ги прибират в затвора. Те са хора с невероятна ценностна система.


На въпросите, които зададох, може да се отговори много лесно. Фамилията Ротшилд контролира американските политици: това са неоконсерваторите, т.е. Буш и "демо-консерваторите", т.е. Обама. В Белия дом шеф на кабинета на президента е Рам Емануел, който е непосредственият кукловод на Обама.Неговият баща е служил в израелската ционистка терористична групировка "Иргун", която разчисти с бомби основите на Израел и принуди близо 800 хиляди палестинци да напуснат своята родина.


Причината Израел да получава най-големия "пай" от американската помощ и военна подкрепа е, че тази ръка - фамилията Ротшилд, взема парите от САЩ и ги подава на другата ръка от Ротшилд, наречена Израел. Ами благодаря!

Причината никой да не задава въпроси за ядрените възможности на Израел, че вече толкова пъти им се разминава след буквално масови убийства, е защото Ротшилд контролират и страните от ЕС, и самия ЕС. Тони Блеър е "Тъй вярно. Съвсем не. А как бихте искали да падна?". Той е подставено лице на фамилията Ротшилд. След като той се оттегли от правителството, кого назначиха за "посланик на мира" в Израел? Проклетият Тони Блеър. "Какво да предам, г-н Ротшилд? Благодаря ви. Много ви благодаря." Това е! Когато една и съща сила контролира различните структури, е логично, че те трябва да бъдат координирани.

Затова Израел не носи отговорност и ако звуча анти-семитски (което значи "анти-арабски"), да си гледат работата, понеже няма да спра да говоря за това, защото е наистина важно - за разбирането на света и за разбирането на събитията в света и покрай ЕС. Еврейският народ - като цяло, е безмилостно използван от фамилията Ротшилд и от нейното сатанинско тайно общество, наречено "ционизъм", като параван, зад който те да могат се крият.

Организации на фамилията Ротшилд - като Б'ней Брит (Синовете на Завета), създадоха организация, наречена "Анти-клеветническа лига" - иронично, но тя обикаля и клевети наляво - надясно; те не просто агитираха за забрани, за да спират да ги изваждат на показ; Те съставиха законодателството в Америка и в Канада. Тези забрани "Не говори така,това са предразсъдъци!" нямат за цел да защитават гейовете. И да имат, слабо ме интересува. Те нямат за цел да защитават евреите или малцинствата. Тяхната единствена цел е да спрат законовите разследвани на Ротшилдовците и тяхната мрежа. А Ротшилд са на много места. На оперативно ниво - в центъра на паяжината.

Трябва да ги извадим на показ. имам предвид да им отнемем властта, която притежават, защото, честно казано, ако те влязат в затвора, за всичко, за което е отговорна фамилията Ротшилд, ще трябва да се прераждат стотици пъти, за да си излежат присъдите докрай.Достатъчно дълго хората не забелязват тяхната власт,защото те са я замаскирали доста добре.Трябва да ги извадим на светло, защото когато те се сринат във всеки възможен смисъл, пясъчната кула също ще се срине.
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен baphaa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re:За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #79 -: Юни 23, 2010, 13:38:24 pm »
Досега от три директни контакта с евреи, нищо добро не съм видял. Най-интересният беше с една еврейка, при която бях на квартира в София, жената уж добронамерена, ме метна с два наема накрая. И то по изключително нечовешки начин, мъжът й влезе в болница през декември, аз трябваше да освободя квартирата началото на януари, тя ме помоли да й платя за януари защото нямали пари, и аз й платих, въпреки че януари само багажът ми беше там за 2-3 дни. И после очаквах да си ми върне депозита поне, но познайте дали стана :))) Мъжът й се оправи между другото, да е жив и здрав.

 И забележете, тя е пенсионерка, бивша журналистка, правила цял живот документални филми за българската история в националната телевизия и през цялото време ме убеждаваше колко съм луд да се върна в България след като съм бил в чужбина. И това мога да кажа по темата, просто имайте едно на ум. А аз се надявам някой ден да видя разликата между евреи и ционисти.
По делата ще ги познаете[/CO

Неактивен Dorian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re:За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #80 -: Юли 22, 2010, 17:38:02 pm »
1.      Вечният евреин е, за негово нещастие, продуктът на Талмуда. [Вавилонски Талмуд,  страница XII.]



2.   Евреите се отнасят към обитателите на Земята, не-еврейските хора, като друговерци, гои. Наблюдавайте на какво учи евреите Талмуда спрямо не-еврейското мнозинство, а именно, спрямо тези, които не са от еврейските Избрани хора:



3.      Евреите са наричани човешки същества, но не-евреите не са човешки същества! Те са чудовища! [Талмуд: Baba mezia, 114b.]



4.      Не-евреинът е като куче ! Да, еврейските писания учат да третираш кучето по-добре от не-евреина! [Ereget Raschi Erod, 22, 30.]



5.     Дори това че Бог създаде не-евреите,  те са животни в човешка форма! Не е прилично евреин да бъде обслужван от животно! Затова е обслужван от животни в човешка форма! [Midrasch Talpioth, страница 255.]



6.      Бременна не-еврейка не е по-добра от бременно животно! [Coschen hamischpat, 405.]



7.      Душите на не-евреите идват от нечисти духове, и са наричани прасета! Jalkut Rubeni gadol, 12b.]



8.     Въпреки, че не-евреина има същото тяло като евреина, сравнен с евреина, е все едно да сравниш маймуна с човек! [Schene luchoth haberith, страница 250 b.]



9.      Ако ядеш с не-евреин, все едно ядеш с куче! [Tosapoth, Jebamoth, 94b.]



10. Ако евреин има слуга или прислужница не-евреин и той/тя умре, не бива да изказвате съболезнования! Кажете на евреина: Бог ще замени загубата ти, все едно е умряло едно от неговите магарета или волове ! [Jore dea, 377, 1.]



11. Сексът между не-евреи е като секс между животни! [Талмуд Sanhedrin, 74b.]



12. Позволено е да отнемаш тялото и живота на не-евреин! [Sepher ikkarim, III, 25.]



13. Закон е да убиеш този, който отрича Тората! Християните принадлежат към тези, които отричат Тората! [Coschen hamischpat, 425; Hagah 425, 5.]



14. Позволено ти е да убиеш не-евреин еретик със собствените си ръце! [Талмуд, Abodah Zara, 4b.]



15. Всеки евреин, който пролива кръвта на безбожните не-евреи, сякаш прави жертвоприношение на Бог! [Bammidber raba, 21; Jalkut, 772.]



16. Талмудът е най-святата еврейска книга! Влиянието й е над това на Стария завет в юдаизма! [Erubin, 21b.]



17. Който не се подчини на равините заслужава смърт и ще бъде сварен в горещи изпражнения в ада! [Erubin, 21b.]



18. Ако евреин е изкушен да направи зло, той трябва да иде в град, в който не е познат и да направи злото там!  [Moed Kattan, 17a.]



19. Евреите са божествени! Ако не-евреин удари евреин, то не-евреина трябва да бъде убит! Да удариш евреин значи да удариш Бог! [Sanhedrin, 58b.]



20. Препоръчително е за евреите да мамят не-евреите! [Sanhedrin, 57a.]



21. Евреите не са длъжни да плащат на не-евреите дължимите за работата им заплати! Евреите имат висш легален статус! [Baba Kamma, 37b.]



22. Евреите могат да крадат от не-евреи! [Baba Mezia, 24a.]



23. Ако евреин намери предмет загубен от не-евреин няма нужда да го връща! [Baba Kamma, 113b.]



24. Бог няма да пожали евреин, който даде дъщеря си на стар мъж, който вземе жена за невръстния си син и който върне загубена вещ на не-евреин! [Sanhedrin, 76a.]



25. Евреите могат да крадат и убиват не-евреи! Когато евреин убие не-евреин няма да има смъртно наказание! Това, което евреин открадне от не-евреин може да задържи! [Sanhedrin 57a.]



26. Не-евреите са извън защитата на закон и Бог е определил парите им за собственост на Израел! [Baba Kamma, 37b.]



27. Евреите могат да лъжат не-евреи! [Baba Kamma, 113a.]



28. Евреите могат да използват лъжи, за да изхитрят не-евреите! Всички не-еврейски деца са животни! [Yebamoth, 98a.]



29. Не-еврейските момичета са мръсни по рождение! [Abodah Zarah, 36b.]



30. Не-евреите предпочитат секс с крави! [Abodah Zarah, 22a-22b.]



31. Съдовете на не-евреите носят лош вкус на сготвената в тях храна! [Abodah Zarah, 67b.]



32. Майката на Исус Христос е била курва! [Sanhedrin, 106a.]



33. Пасажа от Sanhedrin, 106 се радва заради ранната смърт на Исус!



34. Sanhedrin, 43a казва, че Исус е магьосник и е бил екзекутиран, защото е практикувал магии!



35. Gittin, 57a казва, че Исус в момента бива варен във врящи изпражнения!



36. Sanhedrin, 43a казва, че Исус е заслужил екзекуцията си!



37. Sanhedrin, 90a гласи, че който чете Новия завет няма място в бъдещия свят!



38. Shabbath, 116a гласи, че евреите трябва да унищожат книгите на християните!



39. Gittin, 69a гласи, че, за да излекува тялото си евреина трябва да вземе прах, който се намира на външната врата на тоалетна, да го смеси с мед и да го изяде!



40. Shabbath, 41a дава  правило, което регулира как да се пикае по свят начин !



41. Yebamoth, 63a заявява, че Адам е правил секс с всички животни в райската градина!



42. Yebamoth, 63a заявява, че селското стопанство е най-долния вид работа!



43. Sanhedrin, 55b заявява, че евреин може да вземе за жена три годишно момиченце!



44. Sanhedrin, 54b заявява, че евреин може да прави секс с момиченце стига то да е по-малко от 9 години!



45. Kethuboth, 11b гарантира, че не е нищо особено ако възрастен мъж прави секс с малки момиченца!



46. Yebamoth, 59b ни уверява, че е желателно жена правила секс с чудовище да се ожени за еврейски свещеник! Жена, която е правила секс с демон също е желателно да се ожени за еврейски свещеник!



47. Abodah Zarah, 17a заявява, че няма курва на света, с която равин Елизаер не е правил секс!



48. Hagigah, 27a заявява, че никой равин не може да иде в ада!



49. Baba Mezia, 59b ни разказва, как веднъж един равин спорил с Бог, оборил го и Бог си признал, че е загубил дебата от равина!



50. Gittin, 70a ни учи, че, идвайки от външна тоалетна, човек не трябва да прави секс докато не мине време, колкото  измине половин миля, защото скрития демон е с него през това време и ако прави секс, децата му ще са епилептици!



51. Gittin, 69b ни уверява, че, за да се излекува от плеврит евреина трябва да вземе изпражнение от бяло куче, да го смеси с балсам и да го изяде, дори това да доведе до разхлабване на крайниците. 



52. Pesahim, 111a ни разяснява, че е забранено, куче, жена или палмово дърво да мине между двама мъже, нито някой има право да ходи между две кучета, жени или палмови дървета, и че има специална опасност, когато една жена е в менструация или когато седи на кръстопът!



53. Menahoth, 43b-44a заповядва на всеки евреин да казва тази молитва всеки ден: Благодаря ти, Бог, че не ме направи не-евреин, жена или роб!



54. Shabbath, 86a-86b ни информира че понеже евреите са свети, не могат да правят секс през деня, докато къщата не може да бъде затъмнена и ако еврейски ученик реши да прави секс трябва да направи палатка от дрехата си, за да е тъмно! Gittin, 57b твърди, че 5 милиона евреи са били убити от римляните край град Бетар! Gittin, 58a твърди, че 16 милиона еврейски деца са били обвити от римляните в свитъци и изгорени!



55. Abodah Zarah, 70a разказва как равин попитан дали може да се пие вино откраднато в Пумбедита, или е заразено поради факта, че крадците може да са не-евреи, защото ако не-евреин пипне вино го прави нечисто.Равинът казал да не се притесняват, защото повечето крадци в Пумбедита, където е откраднато виното, са евреи и виното може да бъде пито от евреи!



56. Kallah, 51a учи, че Бог одобрява равини, които лъжат: Мъдреците веднъж седяли на край една порта, когато минали двама младежи, единия скрил лицето си, а другия го показал. За този, който открил лицето си ( Исус Христос ) раби Елизер отбелязал : Той е копеле! Раби Джошуа: Той е син на жена, която е забременяла по време на менструалния цикъл! Раби Акиба казал: Той е и копеле и син на жена, забременяла по време на менструалния цикъл! Раби Елизер и Джошуа казали на Акиба: Какво те кара да противоречиш на колегите си? Акиба отговорил: Ще го докажа. Отишъл при майката на Исус – Дева Мария -  която продавал семена на пазара. Акиба и казал: Дъще, ако ми кажеш честно това, което те попитам ще те даря с вечен живот. Тя му казала: Закълни се! Раби Акиба, дал клетва с устните си, но я анулирал със сърцето си и казал: Какво е положението на сина ти? Тя отговорила: Когато влезнах в брачната зала бях в менструация и съпруга ми странеше от мен, но най-добрия ми мъж прави секс с мен и този син ми се роди. Следователно детето е и копеле и заченато по време на менструалния цикъл на жена. Било съобщено навсякъде: Да бъде благословен бога на Израел, който доверил тайната си на равина Акиба!



57. Soferim, 15, rule 10 гласи, че и най-добрия от не-евреите трябва да бъде убит! (Евреите всяка година участват в поклонничество до гроба на Шимон бен Йохай, за да почетат този равин, който е призовавал за изтребление на не-евреите.!



      Нито католическите папи, нито лидерите на протестантите са заявявали, че равините на юдаизма отхвърлят или отричат Талмуда! Напротив, водачите на еврейското християнство са призовавали последователите на Христос да се подчиняват, уважават и подкрепят последователите на Талмуда!




Хубаво звучи,а?!
Как да не псува човек като чете това?!?!
Когато правдата се превърне в безправие,съпротивата е задължителна!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 369
Re:За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #81 -: Юли 25, 2010, 18:44:11 pm »
1.      Вечният евреин е, за негово нещастие, продуктът на Талмуда. [Вавилонски Талмуд,  страница XII.]

3.      Евреите са наричани човешки същества, но не-евреите не са човешки същества! Те са чудовища! [Талмуд: Baba mezia, 114b.]

4.      Не-евреинът е като куче ! Да, еврейските писания учат да третираш кучето по-добре от не-евреина! [Ereget Raschi Erod, 22, 30.]

5.     Дори това че Бог създаде не-евреите,  те са животни в човешка форма! Не е прилично евреин да бъде обслужван от животно! Затова е обслужван от животни в човешка форма! [Midrasch Talpioth, страница 255.]

6.      Бременна не-еврейка не е по-добра от бременно животно! [Coschen hamischpat, 405.]


8.     Въпреки, че не-евреина има същото тяло като евреина, сравнен с евреина, е все едно да сравниш маймуна с човек! [Schene luchoth haberith, страница 250 b.]

9.      Ако ядеш с не-евреин, все едно ядеш с куче! [Tosapoth, Jebamoth, 94b.]

11. Сексът между не-евреи е като секс между животни! [Талмуд Sanhedrin, 74b.]

12. Позволено е да отнемаш тялото и живота на не-евреин! [Sepher ikkarim, III, 25.]

13. Закон е да убиеш този, който отрича Тората! Християните принадлежат към тези, които отричат Тората! [Coschen hamischpat, 425; Hagah 425, 5.]
.....................................

Как да не псува човек като чете това?!?!

 :o :o  Кви са тея писания ::) Те бетер исляма ! Псуването едно на ръка. Имам чувството, че те са в основата на идеологията на Райха.................
Какъв е източника ?






Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #82 -: Юли 28, 2010, 13:29:32 pm »
Оливър Стоун обвинен в антисемитизъм

Евреите имат последната дума във всяка дискусия, това е най-могъщото лоби във Вашингтон, каза режисьорът в интервю за “Сънди таймс”

Еврейската организация “Лига срещу клеветата” обвини режисьора Оливър Стоун в антисемитски възгледи, след като в интервю той заяви, че Адолф Хитлер е представен като злодей заради “еврейското господство в медиите”. Трикратният носител на “Оскар” (за режисура с “Взвод” и “Роден на 4-и юли” и за сценарий със “Среднощен експрес”) направи този коментар в интервю за “Сънди таймс” във връзка с новия си проект – сериен документален филм, озаглавен “Тайната история на Америка – от Оливър Стоун“. На въпроса защо във филма обръща особено внимание на Холокоста, той отговори: “Заради еврейското господство в медиите”. “Те имат последната дума във всяка дискусия, това е най-могъщото лоби във Вашингтон. Израел от години скапва външната политика на САЩ!”, добави Стоун. Директорът на “Лига срещу клеветата” Ейбрахам Фоксман заяви, че коментарите на режисьора “пораждат някои от най-стереотипните и параноични представи за прекомерната власт и влияние на евреите”. Стоун използва стар стереотип по особено язвителен начин, като загатва, че Хитлер е бил представен несправедливо заради еврейското влияние, добави Фоксман, който определи изказването на режисьора като “антисемитско и в духа на конспиративните теории”. Впоследствие Стоун се извини. “В опита си да хвърля по-широк поглед върху обхвата на зверствата, които германците са извършили срещу много хора, направих непохватна препратка към Холокоста, за което съжалявам”, заяви той.  “Евреите очевидно не контролират медиите, или който и да е друг бранш. Фактът, че Холокостът и днес все още представлява изключително важен, жив и актуален проблем, всъщност е голямо постижение на усърдния труд на широката коалиция за запазване в историческата памет на това зверство, а то наистина е било зверство”,  ;D добави Стоун.
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Re:За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #83 -: Август 12, 2010, 21:48:43 pm »
Оливър Стоун, един прекрасен човек :yes:

Неактивен pukkod

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
Re:За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #84 -: Август 13, 2010, 14:14:20 pm »
А нали знаете, че Стоун е на 50 % евреин

Rio

  • Гост
Re:За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #85 -: Август 13, 2010, 15:48:33 pm »
А нали знаете, че Стоун е на 50 % евреин
Значи другите му 50% са се обадили, че евреите дърпат конците.  :diablo:

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Re:За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #86 -: Август 13, 2010, 22:12:14 pm »
А нали знаете, че Стоун е на 50 % евреин
И какво от това? Вероятно не си попадал на този сайт http://www.nkusa.org/

Неактивен iker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #87 -: Февруари 16, 2011, 03:26:48 am »
ЮДАИЗМЪТ И ЦИОНИЗМЪТ СА ПРОТИВОПОЛОЖНИ ПОНЯТИЯ
СВЕТЪТ ТРЯБВА ДА ЗНАЕ ЗА КОРЕННАТА РАЗЛИКАТА МЕЖДУ ЕВРЕИ И ЦИОНИСТИ

Искаме да предотвратим една страшна грешка, която би могла да има неприятни последици за вас, както и за другите.

Вие постоянно слушате по новините, от различните източници, за конфликта в Близкия Изток и за това, че Израел играе централна роля в този конфликт.

 
ИЗВЕСТНО ЛИ ВИ Е СЪЩЕСТВУВАНЕТО НА ЕДНО ДВИЖЕНИЕ, НОСЕЩО ИМЕТО “НЕТУРЕЙ КАРТА” СВЪРЗАНО С ЯСНАТА И ПРАВОЛИНЕЙНА ПОЗИЦИЯ НА ЕДНА СЪВСЕМ НЕМАЛОБРОЙНА ГРУПА ОТ ЗАЩИТНИЦИ НА ЕВРЕЙСКАТА ИСТИНСКА ВЯРА И ЯВЯВАЩИ СЕ КАТО ТАКИВА ПРОТИВНИЦИ НА СЕГАШНАТА ИЗКУСТВЕНО СЪЗДАДЕНА СПОРЕД ТЯХ ЦИОНИСТКА ДЪРЖАВА ИЗРАЕЛ
Да, тази група е от евреи, от честни евреи. И между тях  има равини с висок ранг.
 
ПРЕВОД  НА ДЕКЛАРАЦИЯТА ОТНОСНО ПАЛЕСТИНСКИЯ ПРОБЛЕМ  И НЕГОВОТО РАЗРЕШАВАНЕ - НЕТУРЕЙ КАРТА
(Да бъде доведено до знанието на членовете на английския парламент)
 
КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА НЕТУРЕЙ КАРТА

Нетурей карта представлява група от еврейския народ, изразяваща открито своята позиция с религиозна и хуманитарна насоченост, философия и начин на мислене, поддържани от болшинство (стотици или по-точно хиляди) истински автентични ортодоксални евреи.

Това е философия, тотално противоположна на позицията, възприета понастоящем от ционистите и ционизма като цяло.

Тази философия в своята същност представлява виждането от преди две хиляди години, че еврейският народ е бил в състояние на изгнание, дадено му като изпитание от Всемогъщия Създател.

Според тази философия, евреите неслучайно са били поставени в изгнание, най-вече поради неспазване на някои предписания, дадени им от Него. Състоянието на изгнание е състояние, което съществува и до наши дни. Според тази философия, това състояние е неотменима част от вярата и възприемането на даденото изпитание с благодарност, вместо да се води битка за неговото прекратяване със собствени усилия. Накратко казано, изгнанието означава, че евреите трябва да се превърнат в лоялни граждани на страната, която обитават, вместо да се опитват да управляват и контролират населението на тези страни. И това, най-ярко се отнася за Палестина.

Ционисткото движение, основано преди около 100 години върху националистични идеали, е абсолютно изоставяне на нашите религиозни идеи и вяра – като цяло, и в частност отстъп по отношение на въпроса за състоянието на изгнание и народите сред които ние живеем.
 
ПОЗИЦИЯТА НА НАТУРЕЙ КАРТА СПРЯМО ИЗРАЕЛ

Идеологията на ционизма включва поемането лостовете на управлението в собствени ръце и опити да се насилва всичко отвън в името на целите на изградената държава без да се зачита цената на живота, правото на собственост на всеки един, дръзнал да застане на пътя.

Практическата крайна цел на ционизма – създаване на държавата Израел (при това без оглед на всякакви средства - бел от прев.), е напълно чуждо на юдаизма и най-вече юдейската вяра. Това продължава да причинява ежедневно огромни човешки страдания и потоци от кръв както еврейска, така и нееврейска.

Очертаващата се на пръв поглед връзка между юдаизма и ционизма е фалшива. Тази връзка бе подхранвана и изкуствено създавана в съзнанието на хората от ционистите, за да могат да уловят в мрежите си колкото си може повече евреи.

Съобразно Тора и юдейската вяра, настоящото право на палестинските араби да живеят и управляват в Палестина е законно. А съответно това на ционистите, е противозаконно и се тълкува според Тора като криминално деяние и престъпление.

От всичко следва, че понастоящем евреите нямат право да управляват Палестина. Към всичко това трябва да се добави и факта, че за да удоволетворят своите болни амбиции, ционистите създадоха прецеденти на нарушаване хуманитарните права чрез незаконния установен режим вътре в страната. По този начин сега там никой не зачита местното население, има множество случаи на убийства, кражби, всякави нарушавания на човешките права.

Нащето отношение спрямо Израел е, че цялата тази концепция е пагубна и незаконна. Това е в същото време и трагедия за палестинския народ.
 
НАШАТА ПОЗИЦИЯ СПРЯМО ЦИОНИСТКИТЕ ЕВРЕИ

Ционистите се представиха пред света като говорители от името на цялата еврейска общност. С техните действия спрямо самите евреи, и точно това бе абсолютно чудовищно невярно, те създадоха представа пред световната общественост, че те всъщност представят еврейската общност.

Ционизмът, това не е юдаизъм. Ционистите нямат право да говорят от името на евреите и да се представят като евреи. (Евреин е този, който спазва закона, предаден в Тора.)Въпреки всичко, трябва да се напомни, че голямо мнозинство от хора живеят в ционистката държава Израел, принудени от обстоятелства. Това съвсем не са никакви ционисти. Тяхната подръжка към ционистката държава е по силата на навика и обстоятелствата. Те биха били безкрайно щастливи да живеят както и под мюсюлманско управление, стига само да им бъде осигурено спокойствие и сигурност.
 
НАШАТА ПОЗИЦИЯ СПРЯМО АРАБИТЕ И МЮСЮЛМАНИТЕ

Връзката между мюсюлмани и евреи е толкова древна и идва от най-стари времена. Отношенията като цяло са били приятелски, основани на взаимна изгода и добросъседство.. Исторически, често ситуацията е била такава, че преследваните евреи от Европа са намирали убежище в различни мюсюлмански страни. Нашето отношение спрямо мюсюлманите и арабите може да бъде единствено приятелско и основано върху взаимно уважение.
 
И така, да обобщим!
Ние считаме палестинците за народ, който има своето право да управлява Палестина.
Ционисткото потисничество, насилие, убийства на араби, това е трагедия не само за палестинския народ, но и за евреите като цяло.

Продължаващото съществуване на Израелската държава е основната причина за трагедията ан Палестина.

Трябва да е ясно, че противопоставянето на Ционизма и неговите престъпления, това не означава омраза към евреите. Напротив, самият ционизъм и неговите дела са най-голямата заплаха за юдаизма.

Световните правителства трябва да разберат, че подкрепянето на ционистите и ционизма, това не е равнозначно на подкрепа към юдаизма и евреите, че това просто увеличава трагедията и кръвопролитието в района на Близкия Изток.

Ние очакваме анулирането (забрана) на ционизма и съответно оттеглянето на ционисткия режим. Очакваме да се въдвори атмосфера на мир в целия този регион, в съгласие с волята на палестинския народ.

Ние отправяме нашата молитва за намиране на справедливо решение, което да бъде изход от трагичната (плачевната) ситуация, която сега съществува.

Решение, базирано върху моралните, политически и икономически повели на народите на света.

“Нетурей карта”

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 814
Re:За коренната разлика между евреи и ционисти!!!
« Отговор #88 -: Февруари 16, 2011, 09:56:39 am »
Още с първото си мнение и се дъниш.
Не видя ли, че темата е започната с материала който цитираш?

Юдаизма и Ционизма са човеконенавистни!
Тези от "Нетурей карта" се опитват да успиват гоите.
Няма нужда и аз да вадя цитати от юдейския Талмуд или Тора за доказателства. Колегите по-назад са го направили.

Вижте във видеото с какви "безобидни играчки" се забавляват ортодоксални юдеи на техният шабат на 8/01/2011г в СЕЩ.

http://www.viciousbabushka.com/2011/01/jewish-virginians-shun-gun-video.html
« Последна редакция: Февруари 16, 2011, 09:59:36 am от Гален »


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27