Автор Тема: Българи, които са решили да се завърнат в Родината си  (Прочетена 1726 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 533
Стана ми много тъжно тези дни, когато разговарях  с българи, които са решили да напуснат странство, за да си намерят работа и покой в родината си
От една страна ми бе интересно и  любопитно как ще се справят с финансите и доходите си.
Казваха, че са намерили ниша и бизнес, от която винаги ще печелят.

""''
И ви споделям директно бизнесът им:.
Останах втрещена! Мислех, че ще възобновят земеделието...и производството на полезни неща за човекът, но се оказа че те нямали знания за земеделие ..и т.н.
просто решили да инвестират в ЦПУ- машини, които са свързани с военния завод за оръжия в Арсенал   Казанлък. Давали им много пари . Те ще им предоставят машините, и знанията  за  да обработват продуктите, които са им нужни за оръжейния бизнес
Също, като онзи Нахутъл,.който се завърнал в България за да обучава хората в курсове и военни тренировки...

Ужасно е !
Че са лишени от мъдростта на  разума и знанието да творят и създават!
А са изпратени да разрушат създаденото с оръжия!
« Последна редакция: Юни 02, 2023, 19:57:39 pm от Noris »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
От 7.5 години съм щастливо завърнал се в България.
Не ора и не копая.
Данък обществено и форумно мнение не плащам.

Не мисля, че е етично да се съдят другите кога да се връщат и кога не. И какво да правят.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 533
Танграта, не знам ти какво точно имаш в предвид , критикувайки ме за споделено мнение, че.не съм достатъчно етична към тези които се завръщат.
Добре дошли мога да кажа!
Но без да размахваме томахавки, оръжия и тем подобни теории да внасяме.
И онези " образованите"  от ПП...в Харвард , като ги пратиха в България, защо не се съобразяват с етиката на цялостното население на България.
Примерно аз не искам да участвам в техния сценарий. Но те деликатно те вкарват в него без да си съгласен. И говорят без всякакъв морал и етика,че ние всички сме ЕС и НАТО. Но, ние не сме. Или поне аз не се вмъквам в проекта им.
Създават политически цирк. Ние сме ЕС...ние сме НАТО...ще пращаме оръжия на Украйна.....
Трябва да продължим промяната.

Къде е етиката?..Морала..?!
****"
На тези прибрали се емигранти?;

 Лично аз, не съм съдила никой тук във форума . Изказвала съм мнения, за които отговарям винаги

Криптирах директно възвърналите се в България българи, които се захващат с окръжеен бизнес на територията на България?!
Не споменавам имена ...а и те не четат форуми за конспирации и извънземни технологии.
Просто са решили , че с този си бизнес ще станат богати и щастливи временно, понасящи си кармично и родово последствията


Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 533
В този случай, Радев тези дни се оказа прав.

****"
Радев обвини правителството, че защитава чужди интереси, като помага на Украйна

https://www-svobodnaevropa-bg.cdn.ampproject.org/v/s/www.svobodnaevropa.bg/amp/radev-zelenski-poseshtenie-ukrayna-pomosht/32496537.html?amp_gsa=1&amp_js_v=a9&usqp=mq331AQIUAKwASCAAgM%3D#amp_tf=%D0%9E%D1%82%20%251%24s&aoh=16891759255764&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.svobodnaevropa.bg%2Fa%2Fradev-zelenski-poseshtenie-ukrayna-pomosht%2F32496537.html

Може би ако има силата на властта си и Духа, да спре предприемачите на оръжия в България, ще спре и доста от нищетата на българина.
Вместо да допуска инсценирана информация от медиите с  инфлации и недостиг на храна на планетата, климатични аномалии и промени...и т.н.Радев, би могъл да промени сценария , поне докато е на власт.
Може да забрани примерно да се произвеждат Муниции и всякакво оръжие на територията на България.
И да замени фирмите на оръжейния бизнес с министерство на щастието,като в Бутан примерно. Обучение на военни, как да са щастливи,.без оръжия и боеприпаси.
« Последна редакция: Юли 12, 2023, 19:02:53 pm от Noris »

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 533
« Последна редакция: Юли 12, 2023, 19:39:33 pm от Noris »

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Наистина е време резидент радев да се завърне в родината си,за да му връчат орден за заслуги.
(Малките букви не са правописна грешка.)

А на теб,Норис - поощрение:

"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 533
Явно, Арсенал отчайва текущите работници, завърнали се в България от Германия

В Германия имат поръчки до 2027 г.
Но и тук много хора отказват да сътрудничат в производство на ракети и муниции .

 ;)

Дай, Боже  :), ги прекъснем;

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 533
Diel Energie
Rohrbach an Pegnitz...

 През втората световна война
Създавали за Хитлер оръжия.
Сега в Украйна, пращат!


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27