Автор Тема: Войната в Украйна - 24.02.2022  (Прочетена 10647 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 540
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #90 -: Юни 28, 2023, 18:38:25 pm »
P s .

paci, този Пригожин е само подправка към кетъринга на Путин  :D

« Последна редакция: Юни 28, 2023, 18:41:49 pm от Noris »

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 379
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #91 -: Юни 29, 2023, 19:08:01 pm »
ZдраVствуйте,ребята!

Възстановявам се от скорошно разочарование.Когато „музикантите“ тръгнаха си помислих,че ще дойдат и балерините,сещате се - Лебедево езеро...
А балерини не прийшли.Немає балерин.
 
Ну,йбнврт,к черту всё!

.....

Понеже прибързаните прогнози на експертите понякога се оказват успешна излагация ,припомням злорадствувайки



и бидейки неексперт,реших да коментирам постфактум.Сега в по-лековат стил,но после ще преведа по-съдържателни Телеграмни извадки.

Преди превратите ги правеха така - униформени с оръжие заемат позиции по улиците и сегиз-тогиз се пуцат,а цивилните - Стей Хоум.
А сега - докато униформени с оръжие заемат позиции,цивилни кибици снимат с джиджифоните си:



Източник:
https://www.youtube.com/watch?v=E7qapX5jP6I

И сега ако некой каже,че и „това е разработка на военните“,не знам как да се изкажа - умно ли,глупаво ли...
Затова реших да се изкажа поетично,с едно набързо скалъпено стихотворение.

Недоехали

(недопътували,недопристигнали,в случая -  до Москва)

Тръгнаха Вагнерци - немаше кой да ги спре.
От телевизора Путин им рече: „Туй не е добре!“
„Я да се връщате всички,назад по бараките,
че като дойдем, и ша ви омлатим с лопатата!“

Иначе казано,чекахме кучешки бой и таман-таман да почне...и кучетата си бегАха.Vот так:

https://t.me/Rus_imperia/11043


"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 379
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #92 -: Август 24, 2023, 19:53:37 pm »
Тази картинка е по случай предполагаемото възнасяне на Пригожин във Валхала...или на концерта на Кобзон.
И двете локации са в Астрала,но на различни честоти,според мен.



.....

За Украина всеки ден е Денят (за отстояване) на Независимостта,но понеже днес се отбелязва официално,ще го отбележа и аз по-късно,а сега ми се струва уместно да завърша този пост с една песен по избор на автора на поста.

https://www.youtube.com/watch?v=TMuKsFeqFv4
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 540
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #93 -: Август 29, 2023, 11:21:59 am »
https://svobodnoslovo.eu/svyat/razkriha-vila-na-familiyata-zelenski-na-brega-na-cherveno-more-v-egipet-kupena-za-48-mln/115575

Разкриха вила на фамилията Зеленски на брега на Червено море в Египет, купена за $4,8 млн

Египетският разследващ журналист Мохамед ал Алауи е открил луксозна вила, принадлежаща на фамилията на украинския президент Володимир Зеленски, на брега на Червено море. Луксозният имот се намира в "града на милионерите" Ел Гуна, познат още като "Египетската Венеция".

Според изданието punchng.com, вилата е закупена през май 2023 г. от Олга Кияшко, както се казва и тъщата на Зеленски.

Луксозната вила с басейн е разположена на брега на морето, близо до нея се намира и имението на холивудската актриса Анджелина Джоли.

Според политолога Абдулрахман Албаси може да се направи предположението, е президентската родственица е купила имота с пари от хуманитарната помощ, изпращана на Украйна, за да отблъсне руската агресия.

Журналистът и блогър Мохамед ал Алауи пише, че е получил информация от заслужаващ доверие източник и се е сдобил с документи за сделкатаt.

Споед документа тъщата на Зеленски е купила вилата през май 2023 г и е платила за нея 150 000 000 египетски лири, около $4 850 000.

"Изненадан съм, че роднини на висши украински официални лица са започнали да купуват луксозни имоти, докато стрната им е във война. Това е изненадващо. Изразяват се съмнения, че украински бюрократи, чрез свои роднини, крадат от западната финансова помощ за Украйна. Убеден съм, че придобитата от тъщата на Зеленски вила в Ел Гуна е резултат от корупция и кражба на хуманитарна помощ за Украйна. Искрено симпатизирам на украинския народ", коментира по този повод политологът Абдулрахман Албаси.

epicenter.bg

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 379
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #94 -: Август 29, 2023, 12:25:14 pm »
Забележи,Читателю,как известно време не пишех тук,а след като се появи материал за,тоест против Зеленски,как веднага реагирам.
Случайност?Не мисля.

.....

Прочее,това "свободно слово" ще ме накара да мисля,че може и да е такова,ако освен за украинските корупционисти,пусне некой материал и за милионните имоти на руските кремълски велможи.
Има ли такъв материал,а?Въпросът ми не е реторичен(или риторичен?),не съм чел всичко на въпросния сайт.Така че,ако има,Норис,покажи го,дай линк към съответната статия.

А аз ще подиря из неподредените си материали за руски села,дето на 80 км. от Москва немат газ и се топлят на дърва.
Защото..."Пари няма,но вие там се дръжте"...за дръжката на топора и цепете дърва...нещо такова.

"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 540
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #95 -: Август 29, 2023, 23:51:23 pm »
Не знам подробности, за бг сайта , който ме питаш, но засякох информацията за покупките на семейство Зеленски в Ел Гуана от западните медии, и случайно или не ми излезе, като бисквитка и в българските медии. И реших да го дам, като информация. Дали е нужно да подпомагаме украински сметки отворени в цяла Европа финансово и парично?!
 Ако трябва от мен да поиска някой украинец\украинка помощ,бих им предложила дрехи, храна, подслон ...елементарните нужди. Но никога оръжия, танкове..и т н. ..също и пари .
Видях и тук в Германия как живеят. Настаниха ги в п 5 звездни хотели на Кемпински...дават им всичко и те все недоволни.
А,ти сега като си се закачил за украинското знаме , що не ни докажеш, че си прав,като приемеш у ваше село няколко украинки или украинци и ги защитиш ...от Зелнски, войната ,Путин и световната корупция..
« Последна редакция: Август 29, 2023, 23:56:26 pm от Noris »

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 540
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #96 -: Август 30, 2023, 00:19:13 am »
Истинските причини, човек да не поддържа войната е, че вече е напълно осъзнат и никога не би приел подобни смущения в мозъка си и съзнанието си в 21 век.
И той не застава на ничия страна,

Най - тъпото, е че се появяват от време на време знаменосци, които изказват мнения от твое име:

Като например: Ако не поддържаш Украйна и не я подкрепяш, си русофил, русофоб, агент на Путин
Подобни елементарни хора виреят в момента във всички системи.

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 540
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #97 -: Август 30, 2023, 00:44:18 am »
Имаше един документален руски филм, който бе пуснат в началото на войната, съжалявам че  в момента не го намирам.
За живота на Путин и как той превзема олигарсите в Русия, за да защити Русия от Запада . След падането на СССР, и Горбачов. Впряга ги и ги задължава да служат на интересите на Русия с парите им . Те с парите си олигарсите, изграждат газопровода към Запада и Запада става зависим от Русия.
""""

« Последна редакция: Август 30, 2023, 00:56:23 am от Noris »

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 379
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #98 -: Август 30, 2023, 19:51:33 pm »
Относно отговор #96:

За първото изречение - тъй като Путин започна войната,явно той не е напълно осъзнат и има смущения в мозъка и съзнанието си.
Сега може да е 21 век (по нечий календар),но Путин живее  ментално във времето на Иван Грозни примерно.

21-ви или 42-ри век - човешката природа има три нива,които може да се представят символично като петолъчка с върха нагоре.
„Краката“ на петолъчката са животинското ниво.“Ръцете“ разперени хоризонтално са човешкото ниво,спрямо което долното ниво можем да наречем условно „подчовешко“ (всички истински органични хора го имат).Върхът означава най-високото  ниво,условно с главна буква - Човек,за да не използвам думите над-човешко или свръх-човешко,защото и то е част от човешкия потенциал.
Условно „подчовек“ можем да наречем човек,който е доминиран от животинското ниво,което блокира достъпа до по-високия потенциал.

Не казвам нищо ново,но напомням за целта на изложението.И за евентуални  новонавлизащи в материята (тематиките на Форума).

Та тези нива са „нива на съзнание“ или „еволюционни нива“,ако щете.
Всяко ниво има свой език или „синтаксис“,ако позволите да използвам купешки думи.
Долното ниво не разбира езика на по-горното.Горното евентуално би могло да намери общ език с по-долното.
Затова е възможно човек да дресира животно,а обратното - не (макар че за котките ми не съм сигурен).

Подчовеците не разбират езика на разумния доброжелателен компромис,приемат го като проява на слабост.

Затова пък прекрасно разбират езика на бруталното силово превъзходство.
И това е начинът да бъдат дресирани да не газят  по чужда територия.

Това е начинът путинските вампири и техните орди да разберат,че не трябва да газят чужда земя,когато не са добре дошли.

Въоръжената агресия е майка на историческото възмездие.
Войната срещу агресора е майка на свободата.

Гнилите „миролюбци“ се страхуват от свободата,защото имат нужда от господат,овчар,голем брат...
И призивите им за неутралитет са заставане на страната на несвободата.
Те са легионът на безличните  зидари,без които не би се вдигнала кулата на никоя тирания.
Защото Великият Вожд (който ще да е) не може сам да се бъхти на целия градеж.

Който разбрал,разбрал...както казва кака Vи Ани(*).


(*). Заслужава внимание според мен,защото познава тънкостите в Играта и Матрицата...така казва тя,пък на мен ми е интересно.Линкът бе автоматично цензуриран,затова поставям скрийншот.От мен е червената рамка около израза "на каква цена".




Да,Русия може и да спечели,но цената ще е още по-голямо падане в животинското ниво.
И жалко за Хората в Русия,на които симпатизирам.

Но дори и да спечели,ще е до време.Къде е Съветския Съюз?Къде е Руската империя преди него?
На гробището за бивши величия.

Или ако предпочитате - в кутията за похарчени фигури на Голямата Игра.На която пише:

„Падна,падна великият Вавилон!“ (пореден).Пускайте следващия.

.....

А относно това  изречение: "И той не застава на ничия страна"

Ето ти един рускоезичен пример.Цитат от ннигата „Обикновено чудо“, източник:
https://mybook.ru/author/evgenij-shvarc/obyknovennoe-chudo/citations/1976929/

„В мен изведнъж се събуди дядо ми по майчина линия.Той беше мекушав.Толкова се страхуваше от болката, че при най-малкото нещастие замръзваше, не правеше нищо, но продължаваше да се надява на най-доброто. Когато любимата му жена беше душена в негово присъствие, той стоеше наблизо и я уговаряше: потърпи,може би всичко ще се оправи.“

Та да те питам,Норис,ако някой те натисна да те души (или нещо друго,да ме прощавате,неудобно ми е да кажа какво),тогава кой от двата варианта предпочиташ:

1.Някой да стои наблизо и да разправя  - това разбира се е неприятно,но ако сме неутрални и не вземаме страна ще избегнем ескалация на ситуацията и нещата може да се подобрят.
2.Някой да дойде,да го прасне с палка по бъбреците,а после да продължи по кратуната,така че да се постигне истинска деескалация и подобрение на ситуацията.

.....

Докато изнасилва Русия,Путин убеждава:
„Мили мои,разбирам колко ви е трудно.Но сега е нужно още да потърпите“.

https://www.youtube.com/watch?v=YdXhQXMvYuM

На този,който търпи в Русия му викат „терпИла“ .



А вот Украинцы не захотели терпеть.

https://www.youtube.com/watch?v=Mvusgs0a_So






"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 540
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #99 -: Септември 01, 2023, 23:59:53 pm »
Цитат
.За първото изречение - тъй като Путин започна войната,явно той не е напълно осъзнат и има смущения в мозъка и съзнанието си.
Сега може да е 21 век (по нечий календар),но Путин живее  ментално във времето на Иван Грозни примерно.

Това е ясно.
По интересно ще е да разясниш българските политици , като К.П ... и съучастници като ПП, ДБ...и т н в какво ментално състояние са и къде живеят в астрала примерно. ?!
В кой век и ера? И какво всъщност
защитават в държавата ни?;
Ако им извадиш менталните състояния на планетарно ниво, обещавам, че няма да ти досаждам с въпроси
Също и на НАТО - войните , които са се съгласили да се самоубиват  във войни, поради , нечие ментално състояние.
« Последна редакция: Септември 02, 2023, 00:11:12 am от Noris »

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 540
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #100 -: Септември 02, 2023, 20:10:39 pm »
Цитат
Да,Русия може и да спечели,но цената ще е още по-голямо падане в животинското ниво

Не знам дали добре те разбрах, но смяташ ли,  че ако се инкарнираш, като птица или животно на Земята, ще си по-добре?!
Или предпочиташ имперските влияния ?
За мен животинското царство, не е падение, а прогрес . Не замърсява Земята. Уникално е създаден. Всяко същество си знае мястото.
И как да освобождава енергийните паразити от костенурките, примерно , като им изпраща риби, които , почистват телата им.
Е, това накратко.

Все, пак какво е падение в животинското царство?

И какво е падение в човешкото или имперското царство?!

Не разбрах!

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 379
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #101 -: Септември 02, 2023, 21:17:41 pm »
Да разяснявам...е малко ангажиращо.Мога да си кажа мнението и то не е само мое,че КП и прочие живеят в менталното състояние на слугинаж пред правилния според тях Голем Брат,за да заслужат длъжността Старши Ратаи пред него,а за пред нас да се правят на прогресивни лидери.За КП понякога ми се струва,че е искрен...по един повърхностно интелигентен начин.Но не го твърдя категорично,може и да греша.

А къде живеят в астрала - неоригинално смятам,че астрала и 3Д-то са тук,наведнъж,паралелно или по-точно,един в друг.
Защитават интереса си  - келепир ,като награда за служба на шефовете си.Които са швабоиди,обобщено казано.
И точно ТОВА им е общото с Путинския режим,макар че изглеждат противоположни.
Ъъ...не-експерт съм,затова така ми изглежда.

Не мога да им изваждам менталните състояния на планетарно ниво,това ми е свръх силиците.
Кака Ани може да ти каже за планетарното ниво,че и за още по-горните в Йерархията,където тя е на високо положение.
Но за конкретни въпроси отговорите не са безплатни.Ако искаш да се осведомиш за тънкостите в Играта,Матрицата и то от роднина на Кралицата - плащаш.

А ако искаш нещо безплатно,може да прочетеш моите художествени измислици за Орион,Кралицата и разните галактически фракции в раздел FUN,където ще коментирам некои изказвания на Госпожа Ани,защото тя пуска цитати от видни бг путинисти,което привлече вниманието ми и по този повод си турих нов текст под картинката с окото.

Плюс това се изказа за Украйна,замествайки "к"-то със "с",което ми прозвуча много неуважително,а аз съм злопаметен за такива неща.Прочее,и тя разправя,че е злопаметна,ако някой се отнася неуважително към нея.Ще гледам да съм уважителен,но не прекомерно.Като към вражески агент,който не е за подценяване.Тя казва,че не е човек,но е в човешко тяло,което,като ѝ гледам погледа,никак не би ме учудило.
.....
Никой от НАТО не е тръгнал да се самоубива поради нечие ментално състояние.Нямам такива наблюдения.
Но виждам как нашествениците от Рашистан имат ментално състояние,което ги кара покорно да отиват на убой в Украина,подчинявайки се на менталното състояние на кремълския швабоид.И това е беда за хората в Русия също.

.....

PS.: Забавих се с писането,защото си  редактирах в движение някои неща за Госпожа Ани и видях,че междувременно си написала нещо ново.Това е интересно,както го поставяш за животинското ниво и царство.Аз виждам двете като различни неща,но по-разширен отговор е за друга тема може би.Все пак ще ти отговоря по-кратко тук,но малко по-късно.

PS.2: Не ми отговори какво би предпочела,ако някой те нападне и има околни:
Те да са неутрални и да не се намесват или поне някой да застане на Твоя страна.С практически действия.
Ако си заета с по-неотложни неща,ще изчакам да ми отговориш когато ти е удобно.
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 540
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #102 -: Септември 02, 2023, 21:55:37 pm »
Цитат
.PS.2: Не ми отговори какво би предпочела,ако някой те нападне и има околни:
Те да са неутрални и да не се намесват или поне някой да застане на Твоя страна.С практически действия.

Действам импулсивно,като по филмите с мои си методи.

П.п.
И каква е разликата в случая  според теб между серийния убиец избил невинни хора, и легитимирания политик, действащ ментално зад кулисите с изпращането на оръжия в дадена страна?!
Нима е по свише, желанието му да избива хора, под прикритие на дадена партия, примерно...ах .?!
Не смятам, че се различават в действията си и помислите си
Просто методите им са различни. Ако серийният убиец избие 10-20..невинни, то политикът, пращайки военна техника в замисъла си ще избие
в хиляди повече ...
Тоест, защо няма присъда за политическа невнимяемост от партийни престъпници?!

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 540
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #103 -: Септември 03, 2023, 17:00:06 pm »
Днес имах повече свободно време и попаднах на тази ти ментална тъпотия :
Цитат
Ако искаш да се осведомиш за тънкостите в Играта,Матрицата и то от роднина на Кралицата - плащаш.

И ще споделя, че поне няколко хейта,  като теб са ми предлагали заплащане  :D

За какво?

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 379
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #104 -: Септември 03, 2023, 17:17:01 pm »
Пак избягваш конкретния отговор.Мишкарска работа.


Просто методите им са различни. Ако серийният убиец избие 10-20..невинни, то политикът, пращайки военна техника в замисъла си ще избие в хиляди повече ...

Тоест, защо няма присъда за политическа невнимяемост [имаш предвид невменяемост,да?] от партийни престъпници?!


Сравнявайки Путин и сериен убиец - Путин не е убил ни един украинец лично,доколкото ми е известно.Убиват тия,които изпълняват заповедите му,натискайки спусъка на автомата или бутон на по-сложна система.Затова казвам,че без легиона малки изпълнители на заповеди и най-големият маниак няма да може да се реализира.

Защо няма присъда?Е кой да го осъди Путин за нарушения на Конституцията на РФ?
Русия е баш пример за израза „Мафията си има държава.“
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27