Автор Тема: Еа-Енки (сайт)  (Прочетена 4678 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: Еа-Енки (сайт)
« Отговор #15 -: Април 18, 2021, 16:58:36 pm »
И понеже виждам, че авторът на темата и Енки, нищо  конкретно не предлагат на човека за актуалната ситуация и короната, ще ви предложа една моя рецепта за засилване на имунната система сутрин, която от години ползвам и грип не ме е хващал от 2017..

Настъргана прясна куркума и джинджифил, с лимон и топла вода всяка сутрин на гладно.
Чесънът също във всяко ядене е добре да присъства.

 :hi:

 


Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Еа-Енки (сайт)
« Отговор #16 -: Април 18, 2021, 17:54:59 pm »
Цитат
    рецепта за засилване на имунната система     
Всеки ден по една супена лъжица сироп от черен бъз.
Най - хубаво домашно приготвен.

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: Еа-Енки (сайт)
« Отговор #17 -: Април 18, 2021, 17:56:38 pm »

http://www.dunov-knigi.com/ostar-bronhit-p-3195.html

Остър бронхит


Споделяне

Острият бронхит е възпаление на лигавицата на белодробните тръби (бронхите). Най-често от него страдат децата и възрастните хора.

Причини. Бронхитът възниква самостоятелно (първично) или вторично при някои болести.

Първичният бронхит възниква при настинка, дишане на влажен и студен и особено на прашен въздух, при внезапни и резки промени на времето. Наред с простудата голямо значение имат и заразявания с различни видове вируси. Бронхитът придружава и някои заразни болести: грип, магарешка кашлица, шарка, скарлатина и коремен тиф.

Бронхитът може да бъде усложнение при хрема, при възпаление на глътката и гръкляна, защото възпалението от тези органи преминава към дихателната тръба.

Признаци. Болният усеща дразнене и парене в гръкляна и дихателната тръба, започва да кашля. Кашлицата отначало е суха, придружава се с леко повишена температура (между 3738°С), а след два-три дни болният отделя сиво-зеленикави храчки.

При обикновения бронхит общото състояние най-често е леко засегнато. При по-тежки случаи трябва да се мисли за белодробно усложнение.

Предсказание. Бронхитът е лека болест и при правилно лечение болните почти всякога оздравяват.

Предпазване. За предпазване от бронхит много важно е каляването на организма чрез въздушни бани и сух четков масаж. Дишането през устата по възможност да се избягва. Всеки трябва да се пази от настинка и да съобразява облеклото си с годишните времена. Да се избягват контакти с хора, които кихат, кашлят или имат хрема. Въздухът в стаите да бъде чист и прохладен. Децата от малки, когато са здрави, да се приучват на студ (да се закаляват), като редовно се изнасят на открито освен във влажно, ветровито и студено време.

Лечение. При по-леко заболяване е достатъчно да се предприеме казаното за обикновената кашлица, да се поседи 34 дни в топла стая и да се пие вместо вода чай от попарен липов цвят.

При по-силен бронхит лечението е общо за засилване на организма, и то на легло.

I. Сутрин, обед и вечер 20 минути преди ядене болният да взема по 1 супена лъжица сироп от бира 500 г слаба бира с прибавка на 2 месести лимона, разрязани, изстискани и смлени с корите, но без семките, и 300 г небетшекер (лята захар), счукан на ситно, ври във водна баня 30 минути.

Или по 1 чаена лъжичка смес от 500 г чист пчелен мед (предварително врял във водна баня 10 минути, защото суровият мед понякога дразни кашлицата), ленено брашно 100 г, анасон (семе) и исиот (корени), стрити на прах, по 20 г. Тази смес преди всяко вземане се разбърква, защото се утаява на дъното.

II. Десет минути след едно от тези средства болният да изпива една чашка от 75 г отварка от бяла ружа (алтея цвят и корени), бъзов цвят, волски език, мащерка, мента пиперита, живовляк тесен (листа), иглика и риган и сладко коренче (самият корен) по 50 г от всяка. От тази смес 2 пълни супени лъжици с прибавка на 1—2 супени лъжици мед се запарват с 500 г вряща вода и врят 10 минути. Като изстине, се прецежда.

Или една кафена чашка отварка от 9 ореха, 4 супени лъжици външни люспи от кромид лук, 4 семеточки (сърца) от дюля, 1 супена лъжица ленено семе, 1 чаена лъжичка анасон и 3 супени лъжици чист пчелен мед в 1 л вода врят 30 минути, като изстине, се прецежда.

Диета. Вегетарианска храна, млечно-растителна или пък обикновена храна без свинско, говеждо, овнешко и консервирани меса и риби. Люто, алкохол и тютюн не! Преди обяд и вечеря болният да изяжда и по 1—2 глави печен кромид лук без захар и без хляб. На обяд заедно с другата храна може да изяжда и по 50100 г младо месо от агне, теле, птица или прясна риба. На вечеря безмесна храна: кисело мляко, зеленчукови и тестени ястия и компоти с малко леко препечен хляб. След закуска, обяд и вечеря да взема по 1 супена лъжица бъзов мармалад или пък по 1—2 чаени лъжички смес от 250 г мед (предварително врял във водна баня 10 минути), добре разбъркан със сока на цял лимон.

Вместо вода, ако дадените отварки са недостатъчни, болният да пие отварка от бъзов цвят и подбел (по 1 супена лъжица от двете се запарват с 500 г вряща вода с прибавка на 1 супена лъжица мед и врят още 10 минути).

III. Два часа след ядене да се повтори казаното в точка I и II.

IV. Вечер преди лягане при запек, даже еднодневен клизма с 500 г топла вода, последвана от вендузи на гръдния кош, и то отпред и отзад, с продължителност 1015 минути или пък компрес на целия гръден кош (отпред и отзад) от 2 бархетни парчета, натопени в камфоров спирт и изстискани, а отгоре вестник и фланелен бинт. Едновременно с това се поставя „шапка“ на главата от зелен лист прясно зеле, леко напръскан от вътрешната страна с малко оцет, а отгоре вълнена шапка. При главоболие да се постави „шапка“ от тензух, напълнена с пресен и гъсто замесен селски хлебен квасец (забъркан отпреди 4 часа), засилен или с 1 чаена лъжичка ситно настърган хрян, или пък с 57 супени лъжици диви кестени, настъргани с кората, а отгоре вестник и вълнена шапка. Държат се до сутринта.

V. Сутрин. Фрикция с хладка вода на подмишниците, корема и половите органи, сухо изтриване, обличане и 10 дълбоки вдишвания през носа и толкова бавни издишвания през устата.

При лечението болният да има предвид и общите упътвания за болестите на дихателните органи.


   

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: Еа-Енки (сайт)
« Отговор #18 -: Април 18, 2021, 18:01:48 pm »
Всеки ден по една супена лъжица сироп от черен бъз.

И това е вярно, знам го от баща ми че ликвидира " Рака "

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: Еа-Енки (сайт)
« Отговор #19 -: Април 18, 2021, 18:58:29 pm »
Цитат
  Вегетарианска храна, млечно-растителна или пък обикновена храна без свинско, говеждо, овнешко и консервирани меса и риби. Люто, алкохол и тютюн не! Преди обяд и вечеря болният да изяжда и по 1—2 глави печен кромид лук без захар и без хляб. На обяд заедно с другата храна може да изяжда и по 50100 г младо месо от агне, теле, птица или прясна риба. На вечеря безмесна храна: кисело мляко, зеленчукови и тестени ястия и компоти с малко леко препечен хляб. След закуска, обяд и вечеря да взема по 1 супена лъжица бъзов мармалад или пък по 1—2 чаени лъжички смес от 250 г мед (предварително врял във водна баня 10 минути), добре разбъркан със сока на цял лимон.
 :--- :--- :--- :--- :---e]

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 376
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Еа-Енки (сайт)
« Отговор #20 -: Април 18, 2021, 21:07:53 pm »

За твое добро, понамали преводите на такива писания, казвам ти го като приятел.

Намирам за добра идея,Паци, да изпробвам този съвет,най-вече заради читатели,на които може да им е поомръзнало. :hi:
*****

Норис,би  трябвало да си наясно,че съм конфронтационна,заядлива гад,която се опитва да не обижда другите,но понякога,уви така се получава.Сега,за да има поне малко равновесие,ползвай темата,както намериш за добре.
Нали съм написал,че всеки може да пише каквото си ще - не съм пропуснал червеното,дето си ме цитирала.
Казана/написана дума - хвърлен камък...по собствената ми глава в случая,но гледам на това като на някаква форма на кармично балансиране.Освен това и от Учителя Дънов рецепта за бронхита ми - това също е вид кармична ирония,понеже и него съм го обругавал словесно.Плюс природни красоти - кой би възразил на това - не и аз.

Красив е подводния свят без Пасио,верно,то и надводният свят е красив без него.
Ползвайте темата със и за здраве.Аз ще дам принос за форумното здраве,като се пооттегля за известно време.
*****


Иии...все пак,ако някому е любопитно къде ще се оттегля...

...потропвайки с обувчици червени -  натам,де Кула се издига,
където тегне мрак,деца,за да се сбъднат тия думи:

"Накрая ще дойдеш при нас..." (Форум към мен,не много отдавна,на друго място).

В смисъл - ще кандидатствам в Академията.Ако се върна,значи Веско ме е изритал още от вратата при опит за влизане.





 

"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Еа-Енки (сайт)
« Отговор #21 -: Април 19, 2021, 16:08:13 pm »
Дойде ми нещо на ума.
Някой сещал ли се е, че всъщност материалните достижения и щения  на който и да е и каквито и да са те, водят до нематериални/сетивни усещания като краен ефект?
Тоест, всички материални придобивки имат за цел нещо нематериално. Придобиваш материално, за да изпиташ нематериално. Следователно материалното е средство за достигане до нематериалното, което от своя страна е функция на астрала/енергийното. Купуваш скъпа кола и изпитваш удоволствие от возенето или просто от начина, по който изглежда колата. Чувстваш се значим в очите на съседите и пр. Да не изреждам всички емоции, до които води един такъв акт на придобиване. Мисля, че се досещате вече на къде бия. Скъпа храна, питиета, луксозни екскурзии до екзотични дестинации, жени, секс, музика, лов и риболов....
На всичките целта е една - емоция и усещане. За какъв материализъм говорим тогава, след като едничката ни цел е нематериална? А уж живеем в материален свят....
Интересен парадокс, не мислите ли?
Хоумър, преди да потропаш с обувчици, случайно да имаш мнение по въпроса? Ще ми е интересно да го прочета.
 :hi:

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 376
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Еа-Енки (сайт)
« Отговор #22 -: Април 19, 2021, 18:13:51 pm »
Паци,мислил съм в тази посока,макар и не много усилено и съм чел чужди мисли по този въпрос...има място за всякакви спекулации,зависи кой каква парадигма ползва.Поради което не стигнах до отговор,имам само мнение.

От нищо не може да се получи нещо.Това ползвам аз като отправна точка.

И ако приемем,че това е вярно:

Това, което приказваш, пишеш, превеждаш, публикуваш, мислиш, го МАТЕРИАЛИЗИРАШ

И ако прибавим след "мислиш" и "чувстваш", "изпитваш емоция и сетивни усещания",тогава всички тези не са нематериални,защото това би значело,че са несъществуващи.

Преди да стане пълен гювеч от обясненията ми,ще преразкажа по памет  думите на Гурджиев,който в "Последният час от живота",ако си спомням,казва,че всичко във Вселената е материално,дори и най-малката частица време.
И ако "Времето е енергия" (от АА),то материята и енергията са различни степени на (плътност?) на едно и също нещо.

Така както студът и топлината са различни степени на едно и също нещо - температурата.

С други думи дуалността "материално - нематериално" е фалшива.
И с по-други думи дуалността "духовност - материализъм" е фалшива.
И  така парадоксът е решен ,по-точно - няма парадокс.

Само че това е само една набързо скалъпена теоретизация-спекулация,която може да е погрешна,понеже се базира на погрешни предпоставки,примерно.
.....

Рекох да ти отговоря,понеже попита и да не те игнорирам,защото аз съм си тук,чета за нови неща,но дай да си ползвам споменатото оттегляне за известно време.В момента ме е заболяла главата от академични кандидат-студентски четения.


"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: Еа-Енки (сайт)
« Отговор #23 -: Април 23, 2021, 22:04:49 pm »
https://weather.com/de-DE/wissen/tiere/news/2020-01-09-verzweiflung-in-australien-deswegen-werden-10000-kamele-getotet

Цитат
Australien steht in Flammen – und eine Besserung ist aktuell nicht in Sicht. Neben den Menschen leidet vor allem die Tierwelt unter den Flammen. Experten schätzen, dass bereits über eine Milliarde Tiere in der Flammenhölle gestorben sind. Jetzt müssen sogar weitere Tiere sterben: 10.000 Kamele sollen getötet werden. Professionelle Scharfschützen werden die Tiere aus Hubschraubern erschießen. Warum?


Зодадоха ми тия дни въпрос, знам ли защо Австралийците са избили 10 000  камили ?
И връзката с 3 месечните пожари в Авсхралия,

Вие какво мислите?

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: Еа-Енки (сайт)
« Отговор #24 -: Април 23, 2021, 22:28:28 pm »
Цитат
Сега в Австралия камилите се считат за неприятности
Друга причина за планираното убиване на камилите е количеството метан, което отделят животните. Камилата отделя един тон CO2 годишно и броят на животните продължава да расте. Сега камилите се смятат за неприятност в Австралия, тъй като замърсяват изворите и унищожават естествената флора. Днес в австралийската пустиня вероятно има повече диви камили, отколкото където и да е другаде по света. Смята се, че има повече от милион животни.



Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 376
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Еа-Енки (сайт)
« Отговор #25 -: Април 24, 2021, 11:06:39 am »
Зодадоха ми тия дни въпрос, знам ли защо Австралийците са избили 10 000  камили ?
И връзката с 3 месечните пожари в Авсхралия,

Вие какво мислите?

Мисля,че научих нова дума - "зодадоха".
И мисля,че ако напишеш изречението "Аз пиша с правописни грешки",замествайки всички гласни с "О" и го прочетеш на глас,ще се получи забавно произношение.
В Авсхралия сигурно ще им хареса.

Като стана въпрос за забавно - когато не се занимавам с мракобесни автори,например този от линка,
https://ia601702.us.archive.org/22/items/natural-law-transcripts/Natural%20Law%20Transcripts.pdf

разпускам,като сглобявам текстчета и картинки в незлобливо-шеговити колажи.Като този:

"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: Еа-Енки (сайт)
« Отговор #26 -: Април 25, 2021, 00:44:27 am »
Много хубав колаж, на твое място бих издала книжка с подобни  на тема " бронхит-пневмония-корона вирус ", с мутацията на вируса в главите на вирусолози и политиците примерно, СЗО, CDC ( задължително на немски и английски) 

Относно граматиката на " Apple ",  като чета превода аз ли не разбирам или " Apple", но за първи път ми се случва да попадна на такъв превод " Окултните тайни зад марката", първоначално го прочетох зад " мрака", или " Окултните тайни зад мрака ", но сега осъзнавам, че мрака е равен на марката според " Аpple"


Цитат
Прикачен файл: авт. превод на „Apple - Окултните тайни зад марката“.Там  се преразглеждат някои библейски теми.Например,Енки-Еа според автора е Змията от „Битие“,а също и звярът със седем глави,излизащ от морето в „Откровение“.В смисъл - Еа е Сатана -  Враг за другите Анунаки,защото е бил доброжелателен към хората.


Oт wiki

Цитат
Apple Inc. (предишно име: Apple Computer Inc.; [æp(ə)lˌɪŋk], транскрипция: Епъл или Апъл; NASDAQ: AAPL) е американска мултинационална корпорация за производство и продажба на потребителска електроника, компютърен софтуер и персонални компютри. Най-известните продукти на компанията са персоналните компютри Macintosh, операционната система macOS, портативните мултимедийни плеъри iPod, мултимедийния браузър iTunes, уеб браузъра Safari и мобилната операционна система iOS. Към 24 септември 2020 г. тя управлява 511 магазина за продажба на дребно в 25 страни и онлайн магазин, където се продават софтуерни и хардуерни продукти.[4] Към 2020 г. Apple е втората компания с най-голяма пазарна капитализация в света след Microsoft.[5]

 Нещо Аpple-to, не съвпада с това:
 В Корана Шейтанът/Иблисът (شيطان/ إبليس) се появява за първи път още при историята за сътворението на света. След като Господ създал Адам и Ева, той заповядал на ангелите да им се подчиняват. Всички го сторили, с изключение на един, който казал: „Аз съм по-добър от Адам. Мен си ме направил от огън, а него – (само) от кал..

 :unknown:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27