Автор Тема: Джеръми Лок - "Краят на цялото зло" / размисли и коментари  (Прочетена 2877 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Когато я четох,усетих някакъв емоционален резонанс;и някои неща,които съм си мислил,там бяха изразени ясно и доста по-организирано,отколкото бих се справил аз.
Понякога усещах желание да понапиша нещо по този въпрос,но при мен нещата стават с постепенно натрупване.
И ако ми трябват цитати откъде да ги взема...а да,от моята редакция на автоматичния превод.
Тук ще ви представя цялата книга под формата на pdf.Почти е готова е,само да ѝ направя последен преглед и някои поправки-добавки.

На английски може да бъде намерена на различни места в нета.
Един от източниците е този,където намерих и други интересни неща(на нидерландски/или холандски)
https://www.mensenrechten.org/wp-content/uploads/2014/05/EndofallEvil1.pdf

Mensen rechten означава човешки права.
Тук ще публикувам само кратката първа глава.Макар че някои са я чели,ако са имали желание да коментират нещо,а по някаква причина не са имали възможност - тук е мястото.
.....

Веднъж един човек написал книга.И както и други книги ,тя докоснала някои от своите читатели.
За да благодарят,макар и не лично на непознатия за тях автор,някои читатели я превеждали на своя език,за да я споделят  и с други.Книгата започва така:


Никога досега в историята елементите не са били така подредени срещу злото,което се проявява в тирания и робство,както са днес.
Мечтите,горящи в сърцата на милиарди хора,се засилват през хилядолетията.
Децата на този свят си дължат освобождаване от робството,дълг, който малцина могат да разберат.
Това е най-вълнуващата ера в човешката история; това е началото на свободата на човечеството.

Глава 1

Свобода

Определението за свобода е безкрайната стойност на човешкото същество.
Определението за злото е унищожаване на човешката свобода.
Всичко,което е зло,учи хората,че те имат ограничена стойност.

Проста

Истината винаги е проста.Всички хора разпознават истината,защото всички хора са интелигентни същества.
В същността на злото е да създава изкуствено усложнени идеи.То го прави,за да скрие или помрачи свободата,която унищожава.
Ако премахнете усложненията и страховете си от своя живот,ще откриете ясна и красива истина.
Тази истина е естеството на вашата стойност.

Стойността на Човека

Да се разбере свободата означава да се разбере стойността на човека.
Всичко,което злото иска е да прикрие и унищожи вашата стойност.
Цялата власт е създадена от зли хора,за да прикрият и унищожат вашата стойност.
Да разбереш своята собствена стойност означава да разбереш природата на свободата.

Зло

Решаващият ключ за разбирането на нашия свят е да разберем природата на злото.
Злото оспорва стойността на хората,като им отказва възможността да направят своя собствен избор;
отказва им възможността да израстнат в ученето и разбирането си.

Свобода

Всичко написано в тази книга е с цел да унищожи идеите на културата и закона.
Урокът на тази книга е прост: нищо на земята не е по-стойностно от вас.

*****



"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Готово.Прикачен файл - Краят на цялото зло.pdf
Който иска да го види,трябва да влезе в профила си.
Горе вляво е линк към началната страница на Форума,а вдясно - за насам.
Ако завлечете файла в браузера,ако е Файърфокс вдясно горе има иконка като книга.Тя отваря колона с миниатюри на страниците.Повторно кликане върху нея ги скрива.Най-вдясно има две стрелки.Там може да се избира първата или последна страница.Е,това някои го знаят и без мен,но аз днес забелязах,че  със стрелките вдясно на клавиатурата може да се движат нагоре-надолу страниците на педеефа.Чак днес...

За любителите на досадни бележки и препратки - има,не съм пропуснал.Дори сложих малка снимка на Б.Ф.Скинър срещу един пасаж,който ме подсети за него.
Започвах този превод преди време,но зависна недовършен,както и други,но благодарение на пландемията и свързани с нея изказвания на видни простаци,се ядосах и ми дойде вдъхновение,така че за три дена,с почивки, го завърших.Това беше един вид преработване на емоции.

"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Веско

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Хомър,ти си чисто луд..

http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=133.0

Това ти е поредното вдъхновение от друго място.. не ми се търсят предишните ти тъпотии.. Просто форум иска тези неща да се разпространяват и гърбенето ще ти се размине.. Не си губи времето лекувай се!

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Никой не може да отрече факта,че някои неща са публикувани първо в Академията ви.Но това не ви дава авторски права върху чужди текстове.
Започнах тази тема заради някои текущи политически простотии,а също и защото исках да има алтернативна гледна точка на академичното ти кривоумие.
Човешкият мозък (на базово ниво) работи на принципа Стимул > Реакция. ( S > R )
Тази тема е стимул.Академичният ти мозък реагира.Значи ли това,че си човек?

И ако си,когато в "За и против хората" се изцепваш,че нищо не става от човешкия род,тогава ти и другите академици ли сте щастливото изключение?

Злото омаловажава човешката стойност,нали така е според Лок.
А ти,гражданино,направо го свеждаш до нула.Всъщност,не можеш,но изказването ти,че нищо не става от човешкия род,показва,че ти имаш нужда от лечение.

"Всичко,което е зло,учи хората,че те имат ограничена стойност."

Злото,къде е то?На една Академия разстояние.Още от първото изречение.
http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=392.0

Всъщност,ако искаш да коментиращ,добре си дошъл.Може да поговорим за "ясното съзнание" и други липсващи ти неща.
И ако няма да те да те затрудни,предай на Ламбда,че го каня тука да пообсъдим човешкия род.

S > R






"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 305
Хоумър, Привет!
Благодаря за онова там...
Ламбо или Форум, както беше известен на онова място, което благодарение на веско(чичко паричко) беше съсипано, е последният, който има работа тук.
Факта, че надничат тук значи повече от много. Да си приказваш сам е един от признаците/призраците на шизофренията/обсебването. Ония отатък от бая време си говорят сами, щото ги е страх от такива като нас с теб. Не се имам за знаещ, и само ги подръпвам за опашките, но ти и чедото определено сте им трън в очите.
« Последна редакция: Декември 02, 2020, 11:02:37 am от paci1 »

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Малка техническа подробност - след като прегледах текста за пропуски,го направих на педееф.И разбира се,после видях,че съм пропуснал една дума в таблицата.Надолу,под думата "Сигурност" в лявата колона.Липсващата дума е "Себичен"(Selfish).
.....


Просто форум иска тези неща да се разпространяват и гърбенето ще ти се размине.. Не си губи времето лекувай се!

Ами аз това правя - разпространявам текст,който намирам за стойностен.Това загуба на време ли е?
Загуба на време ли е било превеждането,с което се е нагърбил Ламбда?
А и той се е вдъхновил от друго място - английския текст.
И сега,след като съм намерил целия текст на "Естествения закон" на Пасио на английски и смятам,че е заслужаващ да се разпространи на повече места,не само в Академията,а и тук също,това загуба на време ли ще е?

Нима някакъв бот си мисли да ми казва какво да правя с времето си?!

"Принципът на гласа се намира във всеки елемент на човешкото общуване. Писането и книгите са по-малки форми на
човешкия глас. Всеки трансфер на думи съдържа силата да променя животи."


Цитирам своя превод,да уточня.Глава 9/Край на злото.

Но краят на злото в главата на Веско се отлага за до не знам кога.Ето защо.
Няма да слагам линк,темата в Академията е "Опитност извън тялото /ОИТ/".

Там,последното изречение на Отговор #7,Веско е написал,че ако зависело от него щял да връща съзнанията;за енергийно угояване,подстригване.Ще му се да е част от "една огромна индустрия",дето се викаше в един филм.

Има теза,че някакви енергийни същности,известни и като Архонти,точно това правят.
Разликата между тях и Веско е,че нему се иска,ама не зависи от него.А ако зависеше,щяхме да имаме оше един архонт в навалицата.
И аз питам:
С какво Веско е по-добър от тия вампири,които гледат на хората като на добитък.
Ето заради този и други сатанизми не съм в Академията.

Може би...някои в Академията си мислят,че щом някой академик е превел чужд текст от английски,значи никой друг няма право да го прави?

Нека го кажа така - свободата на словото ми може да не е всесилна,но определено е по-силна от опитите на разни нереализирани архонтчета да ме ограничават.
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Паци,благодаря за подкрепата,но позволи да те коригирам.Всеки,който има регистрация тук,има право да участва.
Включително да ме критикува,оспорва,оборва или да ми поставя "диагнози".
Аз поне за себе си,не мисля,че някой го е страх от мен,най-малко пък сред академичната общност.

Но това,че точно по повод на тази тема някой дойде да ми дава акъли показва,че моето "гърбене" с превода не е губене на време.
Както пише Джеръми Лок,а и не само той,злото се опитва да налага контрол на речта.
Затова Веско дойде.
Затова употребих по негов адрес думата "бот".
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 305
Цитат
     Затова Веско дойде.     
Не ми се рови в момента, но навремето психото в "академията" похвали веско и форум за личния им принос в заличаването на жълтия форум. Както казваше чедото, като не мога да та кандърдисам, ща сандърдисам. Преведено на Български(съвремемен): щом не мога да изляза на глава с теб, ще те унищожа.
От кого ли са се учили/школа? Май тая на ламята. :-X
Да го духат.
 :drinks:

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Разбирам и донякъде споделям твоята неприязън,но бих искал да предложа друг подход.
В смисъл,Паци,не искам да ти звуча менторски,ако е така,извинявай,но имах време да помисля...
...и преосмисля вчерашната размяна на мнения,в които и от моя страна се процеди малко от хейтърската ми склонност.
И нали в друга тема споменах за поуката от жълтия форум;трябва да мога да приложа собствените си думи, както се казва на братския ни език : "Walk your talk".

Ще се опитам да покажа,че от вчерашното леко "сдърпване" може да се изведе вектор,образно казано,в посока на едно по-конструктивно поведение ,към положителния потенциал,който аз виждам.

Ще направя пауза,да си подредя думите,а междувременно,който има желание,може да преразгледа репликиранията по-горе през гледната точка на този израз:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
От линка лъм Уикипедия по-горе:

В България

"Използването на argumentum ad hominem в България е явление, което е ясно различимо и разпознаваемо в анонимните дискусионни форуми, където се срещат коментари с атаки от типа ad hominem."

Пример:

Хомър,ти си чисто луд...
Не си губи времето лекувай се!

Разбира се,и аз отговорих с елементи на ад хоминем,защото реактивният ми ум е подвластен на S > R .
Но аз,както и всеки представител на човешкия род имам и рефлективен ум1,който понякога дори работи.
Благодарение на него почнах да преосмислям посоката на коментарите по-горе.

(1).https://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/self-reflectionhttp://

"Аналитичен ум" е термин от сциентологията,но не е техен патент.Аналитични функции на ума всеки има (надявам се).

Така,че който иска може да използва аналитичния си ум,за да достигне евентуално до разбирането защо моят превод на Джеръми Лок не е загуба на време.
И тогава ще му е по-лесно да продължи с разбирането защо няма да е загуба на време и преводът на "Естественият закон" на Пасио.На желаещите да постигнат това разбиране,но изпитващи известни трудности - бих оказал интелектуално съдействие,доколкото мога,но автентичното разбиране се постига с лични усилия,ако има желание за това.

И така,читатели,както от академичната общност,така и цивилни граждани-нека Силата на рефлективния ви ум бъде с Вас.
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
41023 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
1 Отговора
10476 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
14869 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper
0 Отговора
7979 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2010, 12:42:15 pm
от Astronomer
4 Отговора
9771 Прегледи
Последна публикация Октомври 04, 2010, 21:53:13 pm
от Unlock_the_Light

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27