Автор Тема: Морфей vs Уес Пенре  (Прочетена 4456 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Brahman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Re: Морфей vs Уес Пенре
« Отговор #15 -: Февруари 27, 2021, 09:06:14 am »
Ако ви преча, ще напусна форума.

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Морфей vs Уес Пенре
« Отговор #16 -: Февруари 27, 2021, 10:17:32 am »
На мен лично не ми пречиш, може би погрешно ме разбра. Дадох само подсказки във връзка с кастовата система и пирамидалната структура на  индийския брахманизам, които са актулни за моментната ситуация в която се намира цивилизацията ни. И понеже спомена някой неща в предните си постове за Христос и книгата на Миланов, Индия и борбата между арийски и еврейски раси реших малко да напасна нещата.
Добре дошъл във форума!
« Последна редакция: Февруари 27, 2021, 10:27:18 am от Noris »

Неактивен Brahman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Re: Морфей vs Уес Пенре
« Отговор #17 -: Февруари 27, 2021, 21:32:00 pm »
Някой ден може би ще отговоря.  :lol:
Когато има повече хора.  :drinks:

Неактивен Brahman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Re: Морфей vs Уес Пенре
« Отговор #18 -: Март 03, 2021, 12:07:15 pm »
 8)
Честит празник, арийци!  :drinks:

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Морфей vs Уес Пенре
« Отговор #19 -: Март 04, 2021, 19:46:01 pm »
Макар и постфактум,благодаря за поздрава  :hi:,а дали съм ариец не знам.Вчера настроението ми беше празнично-ядосано,с удебеляване на втората дума,затова умишлено не влизах,за да не напиша нещо непразнично.Но като поохладя емоцията може да напиша нещо следпразнично-предизборно.
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Brahman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Re: Морфей vs Уес Пенре
« Отговор #20 -: Април 02, 2021, 21:08:34 pm »
Ти понеже си изследвал материалите на Пенре, би ли ми обяснил защо той смята, че ние трябва да останем на Земята и да се борим за нея? Аз мисля, че той не е наясно с илюзията. Ясно, че той е фен на кралицата и това е неговата мисия. Защо тази кралица не се покаже и не поеме бъдещето на Земята? Големите империи, големите войни, само гледат шоуто отстрани. Ей това ме дразни в тези конспирации. Някакви, които не сме ги виждали дори, изискват да поемем вината за Тяхната война! Ей затова е илюзия. И такива като Пенре им стават говорители, ченълинг и де факто затъваме още повече в илюзията. И дори и да е така, това, според мен се прави Нарочно. Тези конспирации, които властта уж прикрива, а ги прави, това е нарочно. Защото се опитват да ни накарат да мислим само за чипове, роботи, извънземни. Защото това е илюзията и те искат да ни накарат да я приемем за реалност. Така че, според мен, Пенре е един от тях.

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Морфей vs Уес Пенре
« Отговор #21 -: Април 03, 2021, 10:29:21 am »
Е,"изследвал" е силно казано.Не знам английски достатъчно,за да се справям с четене на големи текстове.
На мен ми изглежда,че в общи линии ти си отговорил на своя въпрос.Пенре е от тези,които агитират да вземем конкретна страна в противостояние между сили,които не ни мислят доброто.Може би се повтарям - Империи,Федерации,все част са от една огромна Индустрия.

А за оставането на Земята - а къде да ходим?Аз лично я възприемам като дом,не ми се ходи другаде,ако въобще има къде за невъзвращенци в немилост пред централната власт(известна като Короната).
От не знам си колко хиляди години родата ни(*) е тука - наследници на заточеници ренегати,генетично сме повече хора,отколкото имаме общо с далечните си предци,макар че общото е все пак хуманоидната форма.Само че не съм три метра,а само 1.78.

Тука ще кибичиме,пък каквото дойде.И все пак,кръвта вода не става,вероятно поради генетичния фактор чувствам известна причастност към бившите "наши" от Империята (дума не много точна и много дребна като описание),а също така силна неприязън към Федерастите.


(*).За своята рода говоря,за вашата не знам,може да сте тукашни;ако е така,вашето ДНК е вашият "нотариален акт" за Земята и нищо чудно,че се опитват да ви го вземат,опитвайки се да ви изкарат,че сте дошли от некъде си и че даже не сте хора,а нек'ви Висши Азове.На това му викам опит за "разчовечване".
За някои от вас Земята е оригиналният дом,за нас е втори,а път за връщане нямаме.И понеже сме тука,имаме общ враг - Индустрията,а галактическите войни,погледнати от по-цялостна перспектива са междуведомствени разправии.
И понеже е подходящ ден ще повторя - не взимайте страна в чужда война.Врагът на вашия враг не е ваш приятел,защото враждуват за това кой да ви изпие повечето от кръвта,лууша,спестяванията...бъдещето на децата ви...
Ако искате помислете върху това днес,макар че всеки ден би могъл да бъде ден за размисъл.Започнете с малки стъпки.
*****



"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Brahman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Re: Морфей vs Уес Пенре
« Отговор #22 -: Април 03, 2021, 13:02:22 pm »
Произходът на тази вселена и всички други с тяхното население, федерации, империи, е разбира се, от Нищото. Така че, от тази рода сме и ние. По негов образ и подобие сме създадени всички.  8)

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Морфей vs Уес Пенре
« Отговор #23 -: Април 03, 2021, 16:10:26 pm »
Изглежда мислиш,че Брахман,който е Всичко,същевременно е и Нищо.Може би е от книгата на Тони Парсънс.
Според мен бъркаш Нео-Адвайтата на автори като Парсънс,с автентичната Адвайта.

8)

Нещо като ментални очила.Никой не може да ти ги свали,докато мислиш,че са част от очите ти,образно казано.

Но такива доктрини въвеждат някои хора в заблуждение и самоизмама,а аз съм тук,за да дам своя малък принос в борбата срещу делюзиите - не толкова като ги побеждавам в спор,а като предложа своя (различен) поглед върху нещата.
Който иска може да го изпробва,съвсем незадължително.

От миналия форум съм си мислел за тема,която да бъде въвеждаща - за начинаещи(*) в индийските учения.
Там обаче имаше твърде много тамас и раджас,а тук атмосферата е благоприятна.


(*).Които знаят,че са такива.



"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Brahman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Re: Морфей vs Уес Пенре
« Отговор #24 -: Април 03, 2021, 16:32:49 pm »
А ти си спец. по Адвайта и не знаеш, че Брахман няма форма и образ и затова е пустота или нищо?
Между другото, и Буда като принц е бил посветен в Упанишадите. Затова го е определил като нищо.

Тук е форум за конспирации и интересът е към извънземните и кои са лошите и добрите. Но, както виждам, ти си единствения професор тук и не може да се спори с теб. Оставям те да спориш със себе си. :)
« Последна редакция: Април 03, 2021, 16:39:10 pm от Brahman »

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Морфей vs Уес Пенре
« Отговор #25 -: Април 03, 2021, 19:29:43 pm »
За кой ли път ще се повторя,че съм неспециалист по всичко,което ме интересува.

Конфронтация.

Показал съм истинското значение на думата.
Когато някой се конфронтира с някого,това е външният аспект.Вътрешният е,че може да се конфронтира с вътрешно осъзнаване,което е в конфликт с убежденията му.И поради отъждествяване на егото с убежденията му,когато те са застрашени,егото се чувства потенциално застрашено.И тогава конфронтацията от "лице в лице" в търсене на истината,се превръща в джафкане лице в лице,в защита на убежденията си.Тогава човек си затваря сам възможността за учене.

Ако искаш да познаеш себе си,трябва да знаеш,че това може да е болезнено,заради някои евентуални осъзнавания,които нараняват любимите ни самозалъгвания.И това преживяване не е илюзия,а е доста психо-физиологично.

А пустотата в будизма не е "нищо",но ще трябва да проверя конкретно част от един текст.Поставям го в кавички,но уточнявам,че без проверка не твърдя,че е напълно точен - "Не разглеждай пустотата като Нищо".


Забавих се,защото проверих.Това е точен цитат от "Нирваническият път:Йога на великият символ" от Пема Карпо.
По-конкретно Раздел първи.Предварителни наставления.
Текстът е включен в "28 тибетски медитации",издателство "Шамбала".

Разликата между будистката Пустота и "Нищо"-то на недоразбралите я,може да се схване в добре обяснени като за начинаещи текстове,които са достъпни на български.

.....

Прочее,нека моят стил не те обезкуражава.Тук съм само гост-потребител.Изглежда че много пиша,но то е защото повечето потребители не пишат.Аз ползвам една възможност,която е еднакво налична за всички регистрирани.Колко пъти са ми казвали,че пиша тъпотии...в някои случаи може дори да е било вярно.Дали е вярно и за този пост - прецени сам и ако искаш,може да споделиш мнението си свободно.










"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27