Автор Тема: EmDrive  (Прочетена 3376 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен plameny

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
EmDrive
« -: Май 11, 2020, 10:48:57 am »
Китайски физици демонстрираха прототип на реактивен двигател, който не използва гориво. Движещата сила в него идва от сгъстена плазма, която се получава непосредствено от въздуха.
Методът за получаване на реактивна плазма, използван от авторите на разработката, се различава съществено от предишните опити за създаване на плазмени реактивни двигатели по това, че използва обикновен въздух. Преди това, например в реактивния двигател на космическата сонда Dawn на НАСА е използвана ксенонова плазма, която не е в състояние да преодолее триенето в земната атмосфера, поради което няма достатъчно мощност да бъде използвана във въздушния транспорт.

https://www.scielo.br/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S2175-91462018000100201

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 523
Re: EmDrive
« Отговор #1 -: Май 12, 2020, 18:05:53 pm »
И, защо пускаш 2 пъти един и същ пост, за китайските физици?



 :)

Ето тук https://forum.xnetbg.net/index.php?topic=9053.msg270756#msg270756

Кефи ли те?

Искаш ли да живееш между изкуствен интелект и дронове?

И, защо промени  темата в " EmDrive",

Опитвам, се да рабера, дали лицето е робот,  поради това, което пусна за ДНК.  ;)

Кво е " ЕmDrive" === на чист български!!!


 :)

Обясни го с твои думи, не с линкове от (англоезичниците), на чист български на народа, на кирилица или глаголица..... :writer:

( и по полека с англо-езичната терминология на заробвне)

P.p.
https://ru.wikipedia.org/wiki/EmDrive

 
 EmDrive была впервые предложена британским инженером Роджером Шойером в 1999 году[2]. Используемый в ней магнетрон генерирует микроволны, энергия их колебаний накапливается в резонаторе высокой добротности, и, по заявлениям автора, стоячая волна электромагнитных колебаний в замкнутом резонаторе специальной формы является источником тяги[3]. Вне резонатора не испускается не только вещество, но и электромагнитное излучение[4]; иными словами, EmDrive — не фотонный двигатель. Но даже если бы создаваемые магнетроном микроволны полностью излучались в одном направлении, полученная тяга была бы значительно меньше заявленной тяги EmDrive[4])





« Последна редакция: Май 12, 2020, 18:33:58 pm от Noris »

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 523
Re: EmDrive
« Отговор #2 -: Май 12, 2020, 19:00:21 pm »
P.p.
 EmDrive, е създадена в лаборатории на NASA   и няма нищо общо с това, което твореца е създал!

Така, че не са нужни  обсъждания, във форума.

Неактивен plameny

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: EmDrive
« Отговор #3 -: Май 13, 2020, 10:07:17 am »
Български Български                Български

Ето на Български:

https://clubaurora.org/event-horizon/%D0%B5mdrive-%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%B4%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB/

възможно ли да разбереш какво пише!!!? На Български.

Неактивен plameny

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: EmDrive
« Отговор #4 -: Май 13, 2020, 12:07:47 pm »
Български Български                Български

Ето на Български:

https://clubaurora.org/event-horizon/%D0%B5mdrive-%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%B4%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB/

възможно ли e да разбереш какво пише!!!? На Български.

Не, не можеш.

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 523
Re: EmDrive
« Отговор #5 -: Май 16, 2020, 21:49:36 pm »
Най - после на български.. :)
Ето, че имало и други варианти.
А, това, което разбрах е, че няма формула по която да се установи честотата аналитично , а с компютърни симулации ..и  физиците , не спират да създават хипотези  защо работи невъзможния двигател., измерват, някаква тяга, за обмен на импулси с квантов вакуум, който пък изтласквал вакуума..., което е не възможно, според други  физици, които твърдят, че .........вкараните фотони натискат повече едната полвина от другата.

Я да те питам имал си някога  " ОС",  и виждал ли се как се разпада грамадата около него, когато осъзнаеш квантовото ниво на " заспалото " ти състояние по време на сън.
И ти се буден.
Ако ми отговориш, подробно на този ми въпрос, ще се отдръпна от коментарите си и въпросите си свързани с темата ;)

Неактивен plameny

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: EmDrive
« Отговор #6 -: Май 17, 2020, 11:13:50 am »
Най - после на български.. :)
Ето, че имало и други варианти.
А, това, което разбрах е, че няма формула по която да се установи честотата аналитично , а с компютърни симулации ..и  физиците , не спират да създават хипотези  защо работи невъзможния двигател., измерват, някаква тяга, за обмен на импулси с квантов вакуум, който пък изтласквал вакуума..., което е не възможно, според други  физици, които твърдят, че .........вкараните фотони натискат повече едната полвина от другата.

Я да те питам имал си някога  " ОС",  и виждал ли се как се разпада грамадата около него, когато осъзнаеш квантовото ниво на " заспалото " ти състояние по време на сън.
И ти се буден.
Ако ми отговориш, подробно на този ми въпрос, ще се отдръпна от коментарите си и въпросите си свързани с темата ;)


Аз не сънувам.
Така и така не се научих в тоз живот да сънувам.
Може пък да е липса на някакъв ензим в мозъка.
Чел съм някъде, че на този принцип се управляват космическите апарати от други по-напреднали цивилизации.
Именно това е необходимия начин за да могат въпросните апарати да преминават от едно измерение в друго.

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: EmDrive
« Отговор #7 -: Май 17, 2020, 17:15:36 pm »
 :D
Цитат
   Аз не сънувам.
Така и така не се научих в тоз живот да сънувам.
Може пък да е липса на някакъв ензим в мозъка.   

Гал, И аз усетих че нещо не е наред с адаша. Емпатия/усет.
Май позна че е бот/ОП. Кои не сънуват?  Повече няма да му обръщам внимание.
 :drinks:

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 523
Re: EmDrive
« Отговор #8 -: Май 19, 2020, 01:27:09 am »
На мен лично ми направи впечатление, че ползва думата " ензим ", при липса на сънища, и вероятността този ензим да е част от мозъка ни или сме го развили в процес на нещо си... или еволюция', който липсва при някой, които не сънуват. А, сънищата са от веки веков. За синхронизацията на ляво и дясно полукълбо не споменава.

И в този  цитат на plameny, от темата за корона вируса, се чете следното нещо за виросологията и ензимите.

Цитат
И не на последно място виросология трябва да се изучава в медицинския университет не последната година последния семестър, а да се учи от първи курс и които не вземат изпита по виросология, които не ми изброят всичките 5000 ензима в човешкото тяло по именно, да нямат право изобщо да стават лекари дори не трябва да си помислят за медецина. Не може вирус съставен от два ензима и един белтък да прави всички на улави. Това е смешно, това е нелепо, разберете.

И аз лично ще съм благодарна, ако поименно изброи всичките 5000 ензима в човешкото тяло в този форум.

п.п.
Между другото ще ползвам уикипедията, от къде тръгва началото на думатата " ензим "

Исторически данни:

Цитат
Етимология и кратка история на ензимологията
Произходът на думата ензим идва от гръцкото „en zymē“, означаващо „в мая“. Понятието е въведено през 1878 г. от Вили Кюне първоначално за описание на последователност от неизвестни процеси, но съвременното му значение включва обозначаването на отделни биологично активни молекули. Като синоним на ензим в българския език се използва и фермент (субстанция, предизвикваща ферментация). Постепенно в научната литература думата фермент губи своята популярност. [7]

Първите стъпки в познанието за същността на ензимите датират от края на 18 и началото на 19 век, когато било забелязано, че определени животински или растителни екстракти могат да разграждат хранителни вещества, но по това време деликатният механизъм на протичащите процеси бил неизвестен.[8]


Луи Пастьор
Началото на науката за строежа и функцията на ензимите – ензимолология, поставя Луи Пастьор с изследванията си върху алкохолната ферментация. Луи Пастьор стига до извода, че ферментацията е функция на живи системи, каквито са дрождевите клетки, и е невъзможна без тяхното участие. Виталистичната убеденост на Пастьор постулира участието на жива сила (vis vitalis), която той нарича фермент.[9]

През 1897 г. Едуард Бухнер показва, че процесът на ферментация се дължи на определени вещества в самата клетка.[10] Бухнер открива също, че тези вещества са относително нестабилни и могат да бъдат инактивирани при ниски температури.

Макар и по това време ензимите да не са били достъпни в чиста форма, работите върху механизма на действие позволяват в началото на 20 век да се оформят и първите хипотези за белтъчната природа и фината структура на ензимите, както и да се направят първите математически модели на ензимна кинетика.

Окончателното отхвърляне на хипотезата за живата сила и потвърждаването на белтъчната природа на ензимите става след изолирането на първите ензими – уреаза (през 1926 г. от Джеймс Съмнър), пепсин и трипсин (през 1929 г. от Джон Нортроп). През 1946 г. Съмнър и Нортроп заедно с Уендел Станли получават Нобелова награда за химия за пречистването и кристализирането на ензими.[11]

Откритието, че ензимите могат да кристализират, дава възможност структурата им да бъде изследвана чрез рентгенова кристалография. Това е направено за пръв път с лизозима – ензим, съдържащ се в сълзите, слюнката и яйчения белтък. Структурата му е описана от група, ръководена от Дейвид Чилтън Филипс, през 1965 г.[12] Именно тази висококачествена структура на лизозима поставя началото на клон от биологията, известен като структурна биология, и дава една от най-ранните представи за това, как ензимите осъществяват своето каталитично действие.

Това с ензимите е важно да се разбере, за да узнаем " Бил - Мелинда Гейтс " здравословната организация, кой ензим ще атакува, ако масово се наложат имунизациите от правителствата   :D






Неактивен plameny

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: EmDrive
« Отговор #9 -: Май 19, 2020, 08:46:33 am »
Е, Noris, уважаема, добро утро.
Ензимите са около 5000 в човешкото тяло. И това означава, че това са само известните до момента.
Няма да мога да ги изброя поименно наистина, но това не означава, че за студентите няма да задължително да го направят.
 
Ензимите с напредване на възрастта
След настъпването на 20 годишна възраст започва намаляването на натуралното производство на ензими. На всеки десет години то намалява с 13%. Така че до 40 години, това производство може да е спаднало с до 25% и докато навършите 70, тялото ви да произвежда едва 1/3 от ензимите, от които се нуждае. Нещата се усложняват, тъй като с напредването на възрастта организмът произвежда по-малко солна киселина, която е жизненоважна за активацията на храносмилателните ензими в стомаха. Голямото търсене на храносмилателни ензими намалява производството на метаболитни ензими, от които се нуждае всяка клетка в организма, за да може да функционира.

http://zdravosloven.com/portal/statii/vazhni-enzimi-444.html

И съм дал няколко линка каква е ензимологията на вируса. Но това е в другата тема.

И още много трябва да четеш. За сега се ориентираш добре. Да видим по-нататък.

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 523
Re: EmDrive
« Отговор #10 -: Май 19, 2020, 12:31:04 pm »
Интересуваше ме конкретно, кой ензим  липсва в мозъка на хора които не сънуват, като каза, че  не сънуваш  - твоята версия. Кой е този ензим?

 Защото ми се стори, че не си запознат със задкулисните игри които в момента се разиграват от световните правителства и тези в  астрала и едва ли не -" си  за ваксините ", ако студентите познавали всичките тези ензими, което е твърде подвеждащо и не мисля че тук ще намериш подкрепа, защото кашите, включително и вирусите се забъркват първо там в енергийното/ междинното между Земята и Небето и тогава им виждаме резултатите тук на земята.
А, за хората които не сънуват има много варианти. Единия е че някой-сънуват, но не помнят сънищата си, това са хора със слабо развити сензорни рецептори и сетива,
 също хора с локализирано увреждане  в областта на главния мозък или тилния лоб, където се и обработват зрителните импулси, и при такива нарушения е невъзможно да приемат честотна информация от други същества и светове, както и да виждат в определени нива и фази на ОС. Просто не сънуват.
Има и такива с отстранени астрални тела или т.н. ОП- агенти съгласувани изцяло с матрицата. От години сънувам осъзнато и се интересувам от обясненията на разни авторитети,  ей така от любопитство, но "уви"...показват абсолютно невежество. ..То и за това теорията на Фройд за сънищата, мога да я направя на пух и прах. А да не говорим, колко платени професори и издатели на книги, умишлено прикриват, манипулацията, която се извършва върху човешкия мозък от секретните проекти на задкулисието и нагло изтъкват научните си теории в книги. Наскоро ми попадна точно една такива книга на американски невролог и хирург, който беше решил, че е открил тайните на човешкия мозък....само където не изхвърлих книгата му в боклука, предпочетох да я подаря и чуя мнение на хора, които са запознати със световната конспирация.
Ами толкова по темата. Благодаря за линка, но с тези неща за ензимите съм запозната, а също и със здравословното хранене и въздействието му върху имунитета ни , а и от години се храня така. Много от заболяванията на хората идват именно от това, че не разбират духовните светове и са се отдалечили твърде много от Бог/създателя.
 Тогава се появяват   и вирусите - и вярата се замества с такава  във вирусулози, медици, физици, политици,технолози, демонолози,  - все симуланти на божествените закони и правила, контролирани от " междинната сфера " на Астрала.

Неактивен plameny

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: EmDrive
« Отговор #11 -: Май 19, 2020, 19:49:22 pm »
Уважаема Noris,

Не знам кой е ензима. И не е само един ензим. Повече са.

Може би ако ги знех трябваше да съм Нобелов лауреат. Но за съжаление не съм.

Всичко е на основа взаимодеиствие между ензими и хормони.
Ензимите зависят и управляват хормоните и обратно.  но много е сложно.
Както казах ако го докажа това, ще се наложи да ми дадът Нобелова награда.

Именно за това лекарите са невежи понеже не знаят тези подробности.

Концентрациията и съотношението на ензимите и хормоните в различните индивиди и възрасти е различна.

А по отношение на EmDrive (за което  тази тема), нещата не са в това, кои фотони, какво налягане упражняват по стените, а ключа от палатката е във фазовата скоросст (много по-голяма от скоростта на светлината) на електромагнитната вълна.
« Последна редакция: Май 19, 2020, 19:58:03 pm от plameny »

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 523
Re: EmDrive
« Отговор #12 -: Май 20, 2020, 01:42:48 am »
Всъщност, не е нужно да се държиш тук, като в народното събрание  и се обръщаш с  " Уважаема/ уважаеми "...както към мен, така и към останалите... :D
 Стремежа ти към  " Нобелова Награда "а не към истината ме кара да се замисля, защо си тук.
И ще ти задам един конкретен въпрос?
Вярваш ли в еволюцията и, че някаква високо организирана материя в Космоса,  сама се е организирала по пътя си?

И ще ти цитирам един твой коментар/пост от темата за " корона вируса "

plameny
Цитат
"Новооткритият вирусен код изглежда способен да възпроизведе инфекциозен вирус. Ако това е истина, ще бъде много вълнуващо да изследваме вирусна епидемия, случила се преди много време", казва ръководителят на изследователския екип Джон Кофин.

Вирусите са най-старите живи организми на Земята, твърдят учени

Следващата цел на специалистите е да установят дали откритият от тях код, наречен Xq21, може да стане напълно функционален в бъдещите поколения.
 Искам отново и ОТНОВО да наблегна на "най-старите живи организми на Земята".
 Как мислите се осъшествила еволюцията?

И да го сравня с това :

Цитат


Вампиры в искусстве — Википедияru.wikipedia.org › wiki › Вампиры_...
Translate this page
Художественные произведения о вампирах — работы, которые главным образом имеют ... Во вселенной Уоттса эти генетические различия возводятся к парацентрической инверсии блока Xq21.3 на Х-хромосоме. ... Этот новый образец вампира распространился в современном кино и массовой культуре, ...

Е, паци, мерси за кода му Xq21   :lol:



 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27