Автор Тема: Системата, оковаваща свободомислещите  (Прочетена 7489 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен TheTruth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Системата, оковаваща свободомислещите
« -: Декември 28, 2014, 21:31:06 pm »
Свободни ли сте физически и духовно? Свободни ли са децата ви да растат в среда, която не ги заразява с разнообразните си ментални отрови? Знам, че тук има много рационални хора и съм убедена, че усещате този контрол, който се проявява по един коварен и тих начин! Толкова тих, че го приемаме за правилен и естествен без да се съмняваме.  :nea:
Как се справяте с оковите на обществото, защото е ясно, че единствено мнозинството може да промени установения ред, а то не разбира и не го прави! Т.е. сме принудени да спазваме правилата на тази система и сме безсилни. Това чувство на безпомощност не ви ли убива? Защото можете някак да го направите поносимо за себе си, но боли да гледате как всичко е несправедливо и абсурдно...боли, че сте част от ужасна система и искате да я промените, а не можете да го направите сами....

Неактивен de4i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Системата, оковаваща свободомислещите
« Отговор #1 -: Декември 28, 2014, 22:57:00 pm »
Чувствам се свободен. Колкото птица в клетка. Чувствам се безсилен да променя правилата на тази система. Защото съм такъв - безсилен. Това чувство ме убива..., когато мисля за него. Иначе просто живея... Няма сам човек, който да може да ги промени /правилата де/. Нужни са мнозина, а това е сговор. Сговор, който тези, които са "за" статуквото, не търпят.
Какво ни остава ? Остава ни това, да си седим тук или някъде на седянка и да си говорим /да пишем/.

Ама то така се започва....

п.п. ще следя с интерес !

Неактивен TheTruth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Системата, оковаваща свободомислещите
« Отговор #2 -: Декември 28, 2014, 23:31:49 pm »
Да, "просто живеем" с мисълта, че сме безсилни пред мнозинството. Лично мен ме правят щастлива моментите на прозрение, знание и разбиране. И ме натъжава, че изглежда в това се състои щастието ми...като обсъжданите окови често ми отнемат времето за тези моменти. Затова се питам какво реално може да се направи! Изглежда, че отговорът е "нищо", защото няма как мнозинството да се осъзнае, няма я критичната маса, която предизвиква промените. Какво ни остава??

Неактивен Zarathustra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Re: Системата, оковаваща свободомислещите
« Отговор #3 -: Декември 29, 2014, 01:30:13 am »
В историята има много случаи, при които отделни личности така повлияват на масите, че променят животът на всички. Духовни лидери, водачи, държавници, учени и т.н. са все хора, които могат да повлияят масите при правилните обстоятелства.

Неактивен ilianvs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 117
Re: Системата, оковаваща свободомислещите
« Отговор #4 -: Декември 29, 2014, 12:35:22 pm »
Те хубаво повлияват на масите, но замислял ли си се дали не са част от цялостната постановка. Всяка личност, на която 'и е позволено да говори пред голяма маса от хора, е поставена там с някаква цел. Не очаквай някой "просветлител" да ти цъфне на екрана на телевизора и да ти говори, кое е правилно и кое не. Ако искаш да намериш истина, ще трябва да я потърсиш сам, трябва сам да прецениш достоверното и недостоверното. Всяка "отделна личност, която повлиява на масите" най-често образува култ към себе си, съзнателно или не, и най-често причината, поради която е там (говорим за такива, които уж са срещу системата) е, че или това, което говори са пълни простотии (личноста е загубена в собствената си "истина"), или, в случай, че "влияещият" субект има в репертоара си някаква капка истина, да накара идиотите, които всъщност го слушат да изключат като действителна и тази малка доза информация, която всъщност е изрекъл наред с целия bullshit (това действа на принципа на филмите, в които се слага по малко от това, което предстои или пък се случва в момента, с цел да се накара зрителя да го приеме като "фантастика", например).
Така че, както казах, търси сам. :)


Неактивен TheTruth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Системата, оковаваща свободомислещите
« Отговор #5 -: Декември 29, 2014, 14:55:02 pm »
Точно така - трябва всеки да търси сам, защото осъзнаването е бавен и индивидуален процес. Но проблемът е, че много малко хора са осъзнати. И повечето от "осъзнатите" всъщност са нарциси, които се чудят как да се правят на специални....и мислят само за себе си! Затова подкрепям идеята, че ТРЯБВА да се случи нещо, което да извади всеки човек от рутината и да го накара да се замисли. Всъщност затова най-големи социални и икономически промени настъпват след войни. В такива моменти разбирам защо историята винаги е имала нужда от лидери и организации...защото хората никога не са готови да мислят или да се управляват сами. Защо е така?? И по-важният въпрос е каква е причината определени хора да се "събудят". Защото съм се убедила, че се раждаш така, все едно е част от теб още от раждането ти...

Неактивен DNPDNP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Системата, оковаваща свободомислещите
« Отговор #6 -: Септември 30, 2015, 07:32:05 am »
Свободни ли сте физически и духовно? Свободни ли са децата ви да растат в среда, която не ги заразява с разнообразните си ментални отрови? Знам, че тук има много рационални хора и съм убедена, че усещате този контрол, който се проявява по един коварен и тих начин! Толкова тих, че го приемаме за правилен и естествен без да се съмняваме.  :nea:
Как се справяте с оковите на обществото, защото е ясно, че единствено мнозинството може да промени установения ред, а то не разбира и не го прави! Т.е. сме принудени да спазваме правилата на тази система и сме безсилни. Това чувство на безпомощност не ви ли убива? Защото можете някак да го направите поносимо за себе си, но боли да гледате как всичко е несправедливо и абсурдно...боли, че сте част от ужасна система и искате да я промените, а не можете да го направите сами....

Всеки е свободен, доколкото някой му позволява. :) За съжаление. Всичко е една измама и свободата е прекалено разтегливо понятие. Прост пример - женен/омъжен сте, никой не ви е забранил свободата, но някак в повечето случай се спирате САМО до желанието да изневерите и не го правите... Та, свободен ли е човек или не?! :)

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re: Системата, оковаваща свободомислещите
« Отговор #7 -: Октомври 03, 2015, 22:23:59 pm »
Аз съм стигнал до извода, че свободата идва с осъзнаването. Осъзнаеш ли света като такъв, за теб няма граници и ти разбираш концепциите на всичко, оттам постигаш единение с него и тн, конфликтите във всякаква форма изчезват. Защото свободата е вътрешен и принципен ( и като такъв относителен и субективен) момент и състояние. Защитната позиция говори за ограничаване на ниво свят и процесите в него, което значи, че по концепция сте ограничени и без свобода.
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

Неактивен Regul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re: Системата, оковаваща свободомислещите
« Отговор #8 -: Октомври 07, 2015, 16:58:55 pm »
Да, да си осъзнат за света,за случващото се и за себе си е свобода,но също така е и отговорност.За мен тук идва истинската трудност,това чувство е в състояние да те депресира,подтисне и в крайна сметка отблъсне от това да продължиш пътя навътре в себе си,където се крие и ключа и вратата към свободата на всеки човек.Дълго съм си мислил какво да правя с нещата които осъзнавам,да ги кажа ли на близки,на приятели ,след като съм сигурен и виждам колко малко от тях се замислят,страха от това как ще ме погледнат,как ще реагират и най-вече аз самия толкова ли съм сигурен в себе си и нещата до които съм стигнал,че да ги давам на други като съвети,като път в живота под някаква форма.За хората които от скоро са поели навътре в себе си,осъзнато или не,понякога е доста стряскащо и даже отблъскващо когато срещнат човек които претендира че е извисен,осъзнат и той им предаде по-рязко и твърдо разбиране и информация,доста често самото его, усетило,че няма да пречупи човека да го откаже от пътя които води към глад за егото,то подобно на хората е готово да приеме "новата вяра" за да оцелее,да се маскира в нея умело и когато тези хора поучават те без да искат го правят с его налагат,дразнят се ,което се усеща и отблъсква.Човек всекидневно трябва да се следи вътрешно за тази пиявица (егото) борба си е,и в тази борба се раждаме и израстваме.Затова си мисля че като се споделя някакво познание то се прави нежно,благо,кротко с търпение и любов това трябва да води,да не се натрапваш.Всеки е готов до различна дълбочина да разбере и вникне за момента.Да учиш други за тези неща трябва да умееш да усещаш човека до теб да се нагодиш към него,да вървиш до него и да помагаш да му разпалваш вътрешното желание да преоткрие себе си,а не от позиция на по-знаещ да се дистанцираш и да говориш.Така си мисля аз поне и като усетя такива хора им се доверявам,всички си имаме вътрешната душевна преценка едно нещо вибрира ли със синхрон с нас или не.

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Re: Системата, оковаваща свободомислещите
« Отговор #9 -: Октомври 13, 2015, 08:58:21 am »
аз пък друго съм си мислел ,доста разсъждавам над тея теми...ами ако няма система тогава кой ще работи със неорганичният интелект ако има такъв изобщо

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Re: Системата, оковаваща свободомислещите
« Отговор #10 -: Октомври 13, 2015, 09:41:33 am »
Свободни ли сте физически и духовно? Свободни ли са децата ви да растат в среда, която не ги заразява с разнообразните си ментални отрови? Знам, че тук има много рационални хора и съм убедена, че усещате този контрол, който се проявява по един коварен и тих начин! Толкова тих, че го приемаме за правилен и естествен без да се съмняваме.  :nea:
Как се справяте с оковите на обществото, защото е ясно, че единствено мнозинството може да промени установения ред, а то не разбира и не го прави! Т.е. сме принудени да спазваме правилата на тази система и сме безсилни. Това чувство на безпомощност не ви ли убива? Защото можете някак да го направите поносимо за себе си, но боли да гледате как всичко е несправедливо и абсурдно...боли, че сте част от ужасна система и искате да я промените, а не можете да го направите сами....

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27