Автор Тема: От няколко месеца чувам нещо като вибрация на морзов код в главата си  (Прочетена 11326 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Привет на всички, които ще прочетат това :flag_of_truce:

Живея във Варна. От февруари тази година чувам това странно бибипкане в главата си. По-скоро го усещам като вибрация. Прилича на морзов код по звучене. Предимно вечер, като легна преди да заспя. Слушам си го и си заспивам с него. Не е непрекъснато всяка вечер. Понякога няколко поредни дни, после се губи за дни, седмица или две. Отначало не обръщах внимание и чаках да изчезне (предполагах някой климатик по етажите, че вибрира или друг уред). С времето осъзнах, че го усещам това вибриране, когато съм в сънено състояние и не е задължително да съм си в леглото. Чувам го и на фона на други звуци от къщи като бръмченето на сървара, загряването на бойлера, компресорите от хладилника или включен телевизор.
Почнах да правя опити да запизвам тиретата и точките, но доста безуспешен засега. Доста бързо върви вибрацията. Ако имах някаква програма за тъчскрийн устройство (имам и адроидски и епълски), само да докосвам екрана на фона на звуците може би ще имам успех. Много сложна тази морзова азбука. А може и да не е морз изобщо, но поне много прилича.
Не съм особено шашната. Просто споделям. Може да има и други, а може да има и логично обяснение за което не се сещам.
Та това е.
:)

пп. Попрочетох някои хипотези за метални пластини в главата. Нямам такива. Както и за странни пломби и коронки. Имам няколко бели пломби и то от години. Физически съм наред е идеята, даже като се замисля от грип не съм се разболявала последните 5-6 години, може и повече.
« Последна редакция: Юни 26, 2014, 16:48:38 pm от nina »

Неактивен fashion.fun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
nina, здравей
Не съм медицинско лице, но мога да ти дам няколко предположения. Високо кръвно, по принцип се получава едно бучене в ушите, понякога и пищене.
 Другия вариант е да са ти запушени ушите и да е нужно да се направи промивка. Защо не отидеш на лекар?
Баба ми имаше подобен проблем и я оправиха, оказа се кръвното.

п.с. Ей това е ,,теория на конспирациите,, - щом не са метални пластини или коронки - определено са ,,факсове,, /без да се засягаш, с най- добри чувства, ама се посмях от сърце  :D /

Неактивен Atlantis

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Мен ще ми е интересно ако се окаже нещо повече от физическа особеност. Все пак не сме в обикновен форум и можем спокойна да сме отворени и към други възможности и теории  ;)
Не съм сигурна дали има апликация за телефон, но според мен 100% има такива за компютър.
Кой знае, ако успееш да запишеш всичко, което чуваш може и да се получи нещо смислено. :)

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Почнах да правя опити да запизвам тиретата и точките, но доста безуспешен засега. Доста бързо върви вибрацията. Ако имах някаква програма за тъчскрийн устройство (имам и адроидски и епълски), само да докосвам екрана на фона на звуците може би ще имам успех. Много сложна тази морзова азбука.
В истинската Морзова азбука няма нищо сложно, въпроса е да се набие един път в главата, както всяка азбука.
Най-лесно при нея се приемат цифтите, защото винаги са от 5 знака, например :
1: . _ _ _ _ _
2: .. _ _ _
така като приемаш (и записваш) чуеш ли след точката тире, значи е 1, без да си чул следващите тирета, при буквите е по-трудно, защото има и от 1 знак има и от 4 знака.
Но общо взето това е най-простият начин за предаване, който е осъществен и при компютрите - 0/1 и при сегашните методи за комуникация, само дето скоростите са в хиляди пъти повече.

За да систематизираш нещата, първо си изясни дали са винаги еднакъв брой точките и тиретата /или каквото там чуваш/.
Дали са групирани в определен ред (например  навремето обикновените радиограми бяха 5 знака в група, по 5 групи на ред, а при военно-въздушните учения се предаваха само цифри, по 3 в група, по 5 в ред).
За записването, след като не схващаш ритъм, а да записваш не можеш, най-лесно би било да отвориш празен документ във Word или Notepad и да натискаш два съседни клавиша, например 0- /един до друг са на клавиатурата/ за при пауза да речем = /той е след тях/. (става и на телефон или iPAD)
Като събереш определен брой 'радиограми' можеш да провериш за цикличност.
(добре е да записваш и приблизителното време на започване/завършване на 'сеансите')
Ето и един самоучител за морзовата азбука, скоростта е около 20-30 знака с която предават, (само за сравнение, добър радист може да достигне до 150-200 знака цифри и 130-160 знака букви при приемане.)
« Последна редакция: Юни 26, 2014, 18:42:22 pm от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен kadife

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Аз преди известно време, имах период в който в ушите ми имаше мелодии. Без да специално да слушам някаква музика, беше нещо като нерабираеми народни песни които се редуваха със специфично църковно пеене.После престана това.

Неактивен ilianvs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 117
Вероятно става дума за някакъв подсъзнателен imprint.
 Обикновено, когато не можеш да се отървеш от някаква мелодия, означава че си облъчван, но това го има при всички.

Неактивен nina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Благодаря за предположенията и най-вече за клипчето на администратора.
Не страдам нито от кръвно, нито от нищо. Откъде ми се появи това в главата да му се чудиш. Със сигурност има цифри. Долавям и някаква повторяемост когато го слушам прекалено дълго.

Когато успея да запиша нещо смислено ще го постна за евентуален превод.

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Давай смело. Може би ще излезе нещо интересно от цялото това "бипкане" :) Поздрави!
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен nina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Давай смело. Може би ще излезе нещо интересно от цялото това "бипкане" :) Поздрави!

Я излезе, я не  :D
Снощи малкия на няколко пъти ме буди, но бипкането го нямаше докато опитвах да заспя, както и предната вечер.
Понапусках листи и моливи тук таме. Чакам и дано успея да запиша нещо.
Клипчето много помага, но на практика е много трудно да се записва. Това клипче от администратора и преди няколко месеца го намерих и гледах ен на брой пъти, но пак е трудно. Откъслечни букви разпознавам, но като цяло съм далеч от смисъла.

Извинявай, че в твоя отговор ще пусна запитване за подобно клипче, но за цифри и символи. Днес търсих, но нямах успех.

Не мисля да се отказвам от разшифроването на бипкането, стига то да не се откаже от мен ;)

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
По-добре не се опитвай да разшифроваш, а записвай точките и тиретата.
Не всичко се тълкува буквално при морзовата азбука (а тук дори не знаем дали е стандартна)
Например, има множество съкращения:
QRZ(на латиница) е - кой ме вика? (а на  кирилица е ЩРЗ)
А започването на предаване ЖЖЖ и знака = ( − · · · − ) (на латиница VVV=)
Иначе, ако те влече, ето сайт за онлайн самообучение http://lcwo.net/ но пак казвам, не се знае това дали ще ти помогне или повече ще те обърка, защото все едно да се мъчиш да научиш непознат за теб език, слушайки и търсейки аналогия с български думи ;)

(ето и една програма за Андроид, на която пишеш точките и тиретата, тя ти връща букви/цифри
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rgam.morsekeyboard
не знам колко е добра, сега я намерих )
« Последна редакция: Юни 29, 2014, 19:04:10 pm от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен nina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
По-добре не се опитвай да разшифроваш, а записвай точките и тиретата.
Не всичко се тълкува буквално при морзовата азбука (а тук дори не знаем дали е стандартна)
Например, има множество съкращения:
QRZ(на латиница) е - кой ме вика? (а на  кирилица е ЩРЗ)
А започването на предаване ЖЖЖ и знака = ( − · · · − ) (на латиница VVV=)
Иначе, ако те влече, ето сайт за онлайн самообучение http://lcwo.net/ но пак казвам, не се знае това дали ще ти помогне или повече ще те обърка, защото все едно да се мъчиш да научиш непознат за теб език, слушайки и търсейки аналогия с български думи ;)

(ето и една програма за Андроид, на която пишеш точките и тиретата, тя ти връща букви/цифри https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rgam.morsekeyboard
не знам колко е добра, сега я намерих )



   Black Adder Вие сте Велик!
Току що си инсталирах приложението и по памет опитах да въведа някои звуци. Получи се "М HO IH5EM". Това разбира се е безмислица от букви, но никога не съм твърдяла, че имам велика памет. Много се радвам :)
Само да ми проговорят ония или онова (каквото и да е) с бипкането и започвам да ги разнищвам.
 ;) :D ;)
Не виждам да има сейв програмката, но ще я разуча и ще потренирам. Голямо Благодаря  :) :yes:
« Последна редакция: Юни 29, 2014, 22:52:49 pm от nina »

Неактивен petro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
  • дойдох и видях един все още жив форум.
Здравей Нина.
Аз си мисля, че приемаш някаква радиостанция. Другото дето се сещам е компютър и телевизор, особено плазмен.
Ими идва на ум как да провериш. Освен изключването на машинариите. Малко е шашаво, но трябва да стане. Като се появи морза, си увий глават с алуминиево фолио. Би трябвало да утихне и дори да спре ако е от радиопредавател. Не е необходимо да е плътно :) Да, и махни всякакви метални бижута, може и те да помагат в радиоприемането.
Получен БАН за "изселничество". Аргумента не е дали съм прав или крив, а че живея някъде си.

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
"Андромеда" на Хойл и още някой. Четох я наскоро....
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27