Автор Тема: Какво се случва в Украйна?  (Прочетена 16628 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Какво се случва в Украйна?
« -: Март 02, 2014, 20:39:05 pm »
Здравейте на всички!
Реших да започна една актуална тема, върху която много разсъждавах и бих се радвала да    чуя вашите размисли и страсти по въпроса. А става въпрос за Украйна. Какво се случва там???

Още когато обявиха, че отказват присъединяване към Европейския Съюз си викам еми да, да не са луди, затова много се изненадах, когато започнаха протестите, въпреки че бяха само в Киев.
Чудя се - само на мен ли ми се струваше очевидно правилно решението да не се обвързват с ЕС, а с Русия?
Първо трябва да се отбележи, че Украйна търгува предимно с Русия (над 65%). Съответно Русия им предлага въпросните 35 милиарда, от които имат нужда, както и икономически облекчения в търговията. От друга страна, ЕС им предложи половината от тези пари и приемане в ЕС прес 2024-та, но тук трябва да се отбележи, че при  този сценари търговията с Русия щеше да секне, демек кранчето на Украинската икономика. И изведнъж украинският народ, много казват мнозинство, според мен това беше малцинство, възнегодува.

Лично на мен ми се струва, че протестите в Украйна бяха най-нагло и показно финансирани от ЕС и САЩ. Барозу и Щайн се разхождаха из тълпата, американски „герои” протестираха с Кличко, американски кораби бяха закарани в Черно море, уж заради Сочи и т.н. Резултатът – днес имаме една разединена Украйна. Да добавя, че Германия казаха, след назначаване на новия „президент” по абсолютно нелегитимен начин”, че ще предоставят на Украйна въпросните 35 милиарда. Но Германия няма тези ресурси, затова предполагам, че по-голямата част ще дойдат от САЩ.
Какво би последвало икономически за Украйна? Дори да получи тези пари, колкото да не фалира, Украйна има нужда от икономически подем след това. Един съюз с Русия им предоставяше тази възможност. Но сега, дори да ги получат, Русия ще им спре кранчето и те ще фалират  така или иначе. ЕС по никакъв начин не може да им предложи толкова масивна търговия, а дори и да можеше, какво ще правят до 2024-та?
ЕС на първо място е съюз на култура  и „европейски ценности”. За какви европейски ценности говорим при воденето на такава външна политика?

Добавям една кратка статия, малко неясно е написана, но съдържа верни неща, според мен.

http://nepoznato.energetika-bg.com/2014/03/dzherald-selente-putin-ukrajna-tretata-svetovna-vojna-i-preduprezhdenieto-na-ajnshtajn/

Неактивен bg2

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Re: Какво се случва в Украйна?
« Отговор #1 -: Март 02, 2014, 22:01:12 pm »
От видяното по телевизията си мисля, че протестите може да са мотивирани от причини близки до тези в други държави.
Бедност, безработица, мизерия, нисък жизнен стандарт, несигурност, нарушени констуционни права, монополи, олигарси, безнаказана престъпност, корупция, авторитарно управление, самозабравили се политици...и т.н.
Нормално е в един момент чашата на търпение да прелее и на хората да им писне.
Ако се търсят виновници за дестабилизацията на Украйна, би следвало да се започне от вече бившия им президент Янукович и неговите приближени.
Най-разумният вариант според мен е Украйна да се договори и с двете страни. Защо да избират и изпадат в крайности, ако могат да балансират между ЕС и Русия?
 
<><><>

Неактивен Feru4o

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
  • There Is a Glitch in the Matrix.
Re: Какво се случва в Украйна?
« Отговор #2 -: Март 02, 2014, 22:29:22 pm »
Нека да стискаме палци обикновените хора да спечелят битката в главите си.

Неактивен T.Totev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Какво се случва в Украйна?
« Отговор #3 -: Март 02, 2014, 23:02:09 pm »
колеги попаднах на нещо , статия от преди 3 години и която до колкото ми преведе мои приятел се говори за това което се случва сега в Украина , някои може ли да го преведе буквално- и разталкува ?

Тази статия е интересна:
http://english.pravda.ru/society/anomal/25-03-2011/117328-third_world_war-0/

Публикувана е преди 3 години и казва че март 2014 ще започне третата световна, по време или след олимпийските игри.

Неактивен Kat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Какво се случва в Украйна?
« Отговор #4 -: Март 02, 2014, 23:15:04 pm »
От видяното по телевизията си мисля, че протестите може да са мотивирани от причини близки до тези в други държави.
Бедност, безработица, мизерия, нисък жизнен стандарт, несигурност, нарушени констуционни права, монополи, олигарси, безнаказана престъпност, корупция, авторитарно управление, самозабравили се политици...и т.н.
Нормално е в един момент чашата на търпение да прелее и на хората да им писне.
Ако се търсят виновници за дестабилизацията на Украйна, би следвало да се започне от вече бившия им президент Янукович и неговите приближени.
Най-разумният вариант според мен е Украйна да се договори и с двете страни. Защо да избират и изпадат в крайности, ако могат да балансират между ЕС и Русия?

Защото няма как да се договори и с двете страни. Присъединяването към единия съюз предполага минимални отношения с другия.

Неактивен Kat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Какво се случва в Украйна?
« Отговор #5 -: Март 02, 2014, 23:57:01 pm »
колеги попаднах на нещо , статия от преди 3 години и която до колкото ми преведе мои приятел се говори за това което се случва сега в Украина , някои може ли да го преведе буквално- и разталкува ?

Тази статия е интересна:
http://english.pravda.ru/society/anomal/25-03-2011/117328-third_world_war-0/

Публикувана е преди 3 години и казва че март 2014 ще започне третата световна, по време или след олимпийските игри.

Т. Тотев, преведох статията, някои неща ги пропуснах, че бяха някакви глупости.
На 24ти март добре познати руски астролози, шамани и парапсихолози се събраха да обсъдят прогнозите за близкото и далечно бъдеще.
„Феноменът, който те наричат световна финансова криза и който, както те вярват сега свършва , не е точно финансова криза. Беше просто поличба за неизбежната криза. Истинската финансова криза ще се състои в бъдещето”, каза астрологът Алексей Колов в началото на срещата.
Най-впечатляващата астрологическа прогноза бе направена от Павел Глоба: „Много ме атакуват сега, твърдейки че съм обещавал тиха година за Русия. Каква спокойна година е, ако земетресение разтърси Япония? Но Япония не е Русия. Ще има войни в света през тази година, но всичко ще е наред в нашата страна, освен през лятото. Лятото ще бъде тежко: ще има 3 затъмнения подред през юни-юли. Тази година ще има 6 затъмнения общо. Имахме катастрофанла година, както тази преди 20 години, когато падна СССР.”, каза астрологът.
Според Глоба, тази година може да бъде сравнена с 1939 година,  годината преди 2 световна война, от гледна точка на астрологически данни.
Участниците в срещата също разкриха датата на започването на 3тата световна война. Тя ще започне през март 2014 година, по време на олимпийските игри в Сочи. Също така е възможно да започне 5 дни след края на игрите. Глоба не казва в коя държава ще започне войната. Тoй каза само, че африканските революции бавно ще се придвижат към Русия. Масивни протести евентуално ще започнат в централна Азия, каза астрологът. Според него тези явления са възможни заради Черната Луна. НАтО атакува Либия в деня, в който Черната Луна се изравни със слънцето. Когато Черната Луна се изравни с Уран стана японското земетресение. В най-близкото бъдеще се очакват революции в Сирия и Йемен. Алжир ще има най-голям късмет от всички: бунтовниците там няма да издържат дълго.
„Изследвах хороскопите на всички лидери в региона. Алжирският лидер е единственият, който няма никаква харизма. Между другото, неговият рожден ден е на същата дата като този на Горбачоб – 21 март, 1931. Тoй ще си тръгне по мирен път. Дори ще му бъдат дадени яхта и къща. Няма да има революция в Алжир. Колкото до съдбата на Кадафи, проблемът е, че никой не знае точната година на раждане (....). Наскоро вестници писаха, че е син на френски пилот и бяха публикували снимка негова снимка – двамата изглеждат еднакво, наистина” , каза Павел Глоба.
Парапсихологът Лариса Ваис също не предсказа нищо добро.
(Тук пропускам един-два абзац-а)

Попитан за ролята на Путин, Дондуков каза, че Путин е боец.
„Путин е военен човек, а Медведев тренира йога. По принцип има два вида мъже. Единият е хоризонталният тип – с него се свързват военните мъже. Има го и вертикалния тип мъже – те се целят в  духовно израстване. Медведев е истински Цар, Путин е просто дюк”, каза шаман Дондуков.

Неактивен T.Totev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Какво се случва в Украйна?
« Отговор #6 -: Март 03, 2014, 00:33:38 am »
 :hi: голямо мерси от мене, дано не познаят всичко  :bomb:

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Какво се случва в Украйна?
« Отговор #7 -: Април 13, 2014, 22:05:54 pm »
Това не знаех къде да го постна, но вижте какво става в Молдова:
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Kat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Какво се случва в Украйна?
« Отговор #8 -: Април 16, 2014, 21:46:40 pm »
За мен ситуацията беше най-добре описана от Грегор Гизи, лидер на левицата в немския парламент 2 дни преди референдума в Крим. Парламентът беше събран, за да говорят той и Меркел специално за Украйна. Меркел излезе първа и говореше все едно имаше слушалка в ухото и Барак Обама и Андерс Расмусен й диктуваха какво да каже. Не съм съгласна с нейната позиция, но мисля, че някой я притиска с нещо, като се има и предвид, че я подслушваха. След това излезе Гизи и бях много впечатлена, направи изключително трезва и обоснована оценка на нещата.

Пускам линк към неговата реч на български.

http://e-vestnik.bg/20173

Нещата в Украйна обаче се влошават. Особено след събитията през последните дни тяхното си прилича на гражданска война, или поне натам отива.





Неактивен %00

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 126
    • organic SEO
Re: Какво се случва в Украйна?
« Отговор #9 -: Април 30, 2014, 14:34:41 pm »
Другата реалност и "истина" ( lol @ това слово ;) ) е, че в момента се извършва много "сложна" навигация във времепространствените линии, докато и когато паралелно с това хомосапиенсите от стария ред - люманатски копелета и подобна сволоч хаха - малко русизми в пейзажа, опитват да инсценират класическо нагнетяване на конфликт по направо изтъркани схеми.

Затегнете коланите си ;)
╟╩╦═╬╧╩╦═╬╧Оrgаnic SEO NinJah╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩

Неактивен petro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
  • дойдох и видях един все още жив форум.
Re: Какво се случва в Украйна?
« Отговор #10 -: Юли 07, 2014, 05:30:05 am »
За мен лично, нещатав Украйна са ми много интересни. Изглежда всички "оранжеви" революции в сев.африка (и преди в косово) са само репетиции в подготовка за "премиерата". Тези неща не са лесно забележими ако човек не ползва и двата центъра на информация. Единия си го знаем от повечето медии. От български, до зап.европейски и до сев. американски. Другия център тепърва кристализира и "пробива" засега бавно. И за моя (а предполагам и ваша) изненада - идва от Русия.
Аз вече се числя от старата генерация. Бях на 21 89-та. Та тогава ми беше писнало от комунистическа пропаганда. И съответно стачкувах за демокрация като студент. Както и да е, споделям това за да си имате на идея, че не съм омотан политически.
От известно време съм в Канада, та като се осеферчих малко, взех да се интересувам от икономика и инвестиции. И нали съм си тертиплия - всички гледни точки. Постепенно отсях големите викачи за големия колапс и отсях източниците си до няколко, които най-разбираемо обясняват как стоят нещата с УСА и закачаще и зап.европа, китай, япония  и пр. Та щатите сега се държат на магия. Защо? Ограмна част от потреблението е внос от Китай. Огромна част от икономиката е в услуги (не производство); изключително тегава и рестриктивна бюрокрация и високо заплащане. Така производството отива в Китай. Лихвения процент стои здраво на земята - 0%. Това е една от ръчките за стимулиране на икономиката и както виждате тя е на МАХ. Другата ръчка е така нареченото QE (количествено улесняване - на прост език - пачатане на пари). 
Знаете ли защо Либия "възстана"? Защото Кадафи реши да не продава петрол за долари. И му спретнаха демократични протести, които да подкрепят.
Както и да е, да не навлизам в подробности.
Сега за олимпиадата в Сочи се чудех какво правят два американски самолетоносача в Черно море? Пазят американските атлети? От какво? И веднага след олимпиадата стана ясно. Украйна бе следващата с протести подкрепени от УСА.
Пак малко предистория, че иначе не се разбира, нещата са навързани. Горбачов навремето се е договорил нато да не върви на изток. Ние вече сме в нато, румъния, незнам до къде са кавказките републики. Но Русия е плътно заобиколена от натовски държави. Да, Варшавския договор се разпадна, но нато - не. И дори се разширява. И стигаме до Путин. Поровете в нета за неговата история, много е интересно. Особено за епизода в Дрезден. Та той първи, започва да прави стъпки за подобряване на положението в Русия. Направи няколко блестящи хода, един от последните е относно Сирия. И неговата "самоинициатива" не се одобри от УСА. И му спретнаха майдан в Украйна. Отделно, че руския газ за европа минава през Украйна. Или поне част от него. Последно чух, че украйна е дала тръбите на уса; не знам дали е така и как. Между другото, Бат Бойко падна от протести като се разбра че ще подписва южен поток. Това с цената на тока може да е само парлама, важното е да има протести и те да са интензивни, силни. Е, получи се. Това ми прилича на показно пляскане през пръстите - не пипай там. Все пак не го очерниха тотално и му дадоха шанс пак да излезе начело. Но е урок за следващите лидери.
Та... следите ли, още не съм свършил. Бавно свършвам, такъв съм си :) 
Та, трябваше да се даде урок на Путин в Украйна. Според мен Украйна не е от никакво значение, играта е между Путин и УСА. И сега залозите. Ако УСА не направят нищо и оставят русия да се съвземе (в случая начело с Путин), то Русия ще стане център на влияние и може пак да привлече други държави на своя страна и в един момент могат да дадат "свободно" на УСА и нато и да пряват каквото си знаят. И основно, да продават петрол не за долари. В момента почти целия пазар на нефт (не знам как е с Венецуела) е в долари. Включително Норвегия продава за долари. Вие сами си преценете за каква свобода и суверинитет става дума. Но както ще видите във филмчето... интересни неща. Та ако УСА допусне независим център на влияние (а то ако е зависим, какъв център е и то на влияние), може да се окаже, че огромна част от пазара на нефт може вече да не се търгува за долари. И печатната машина за долари няма да може да осигури пласмента. Разбирате ли, изведнъж доларите ще станат повече от колкото се търсят. Това веднага се отразява на пазара за държавни облигации - дълговите книжа. И разбира се на покупателната способност на долара. Изведнъж долара ще започне да пари и всеки ще гледа да се отърве от него. Да, става дума за големите пазари и инвеститори, не за дребния човечец на заплатка. Тогава нещата ще излязат от контрол и ще стане мътна и кървава. Това бе на прага да се случи 2008 (когато фалираха няколко огромни банки и бяха "покрити" от държавата като изляха много напечатани пари.
Та, следите ли още. Сега със събитията в Украйна, този процес се разтяга и забавя. Най-малкото инвеститорите няма да искат да си влагат парите в Русия и така косвено ще подържат долара. А и уса ще покаже кой води хорото и плаща музиката. Затова аз очаквам събитията в украйна да зазляват. Очертава се сериозен "спор" едните за влияние (да покажат кой е тартора), а другите за просто оцеляване. Още не е стигнало до оцеляване, но не е късно, ще видим. В българия не го ли караме на оцеляване? Между другото, чувам че в русия средните заплати са няколко пъти по-високи от тези в БГ.
А за разлика от УСА, русия има потенциал за растеж. ГОЛЯМ. А и те, както и ние, носим на "самоиздръжка", докато ако в УСА изпаднат в нашето дередже, ще има кръв по улиците, гаранция. Най-малкото защото има много оръжие в хората.

Може би сте чули за последния "сблъсък" между два руски самолета и щатски дестрояр. Русия и УСА имат спогодба (може би знаете но да спомена) която ограничава броя на щатски военни съдове в черно море, като всеки съд има ограничен престой. Т.е. ако искат присъствие трябва да се менкат. Та този дестрояр и май още един съд, са пресрочили времето според спогодбата. И руснаците им набиха звучен шамар. Показаха на всички надъхани в мощта на уса моряци, че са седящи патки (така казват американците на безпомощна цел). Без един изстрел! Подобен инцидент е имало в Черно море 88-ма. Тогавашните моряци още разказват легенди - има го в тубата, ако потърсите.

Та такива ми ти работи, драги Патиланци. Помните ли го това :)

Ето едно от по-"сгъстените" информационно клипчета. Но препоръчвам да изгледате повечко. Има достатъчно. Няма да ви светкам как да намерите в тубата.
А ако има интерес, ще подхвърля и още.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JIgO3v0_BFo
Получен БАН за "изселничество". Аргумента не е дали съм прав или крив, а че живея някъде си.

Неактивен Awake

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
  • Истината е перфектна, тя няма две страни
Re: Какво се случва в Украйна?
« Отговор #11 -: Юли 09, 2014, 23:00:25 pm »
Украйна е поредният театър на елита след Северна Африка и Близкия изток. За съжаление за тяхна сметка обикновенните хора страдат.
Русия и САЩ играят ролите, които са им отредени.
Въпросът е, коя е следващата цел? Азия или Южна Америка? Или пък може би някъде другаде.
-Някои виждат живота в розово, други в черно. Други пък такъв, какъвто е в действителност.Н.Николов

Неактивен Kat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Какво се случва в Украйна?
« Отговор #12 -: Юли 15, 2014, 10:16:28 am »
За мен лично, нещатав Украйна са ми много интересни. Изглежда всички "оранжеви" революции в сев.африка ...

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JIgO3v0_BFo

Петро, чудесен анализ! Ще добавя едно-две неща.

Много ги е яд хамериканците на Путин, защото от 2008-ма насам споменава за въвеждане на златната рубла и преди няколко месеца взе, че я въведе. Сега ги е яд, защото една независима от долара Русия не може вече да бъде ограбвана.
Колкото до петродолара, Путин може да им нанесе брутален удар, ако се откаже от него, но според мен няма да го направи, защото въпреки, че медиите го изкараха агресора, той всъщност е този, който се опитва да успокои нещата.

Напоследък малко се разочаровах от Русия, въпреки че съм фен на начина, по който водят външната си политика. Имат огромна военна мощ, защо не влязат наистина в Украйна и не ги отупат едно хубаво ония фашисти? Не може до границата ти да избиват руснаци и ти да не правиш нищо!!! По въпроса четох анализ на един, който много правилно беше написал: "На Путин му трябва цяла Украйна". И излиза, според мен, че Путин просто чака и заблудените майданци в западна Украйна да се усетят, че са манипулирани и че се извършва геноцид срещу тях самите, на тяхна територия. Когато това стане самите украинци ще поискат Русия да се намеси и тези, които предизвикаха всичко това ще бъдат ударени с техните камъни по техните глави.

Неактивен ilianvs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 117
Re: Какво се случва в Украйна?
« Отговор #13 -: Юли 15, 2014, 13:29:50 pm »
Не мога да повярвам, че във форум като този има хора, които си мислят, че политически конфликт (независимо какъв), е нещо повече от театър за пред хората.
Политиците, като личности може би си мислят, че се случва нещо, но в крайна сметка тези които дърпат конците са по-отгоре.

Неактивен Kat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Какво се случва в Украйна?
« Отговор #14 -: Юли 16, 2014, 23:52:13 pm »
Не мога да повярвам, че във форум като този има хора, които си мислят, че политически конфликт (независимо какъв), е нещо повече от театър за пред хората.
Политиците, като личности може би си мислят, че се случва нещо, но в крайна сметка тези които дърпат конците са по-отгоре.

Ами, хайде просветли ни по темата тогава, както виждаш засягаме конкретен въпрос!


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27