Автор Тема: Работа.  (Прочетена 16516 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Excalibur

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
  • Който иска, успява!
    • Намери лекар бързо и лесно!
Работа.
« -: Декември 30, 2013, 22:52:01 pm »
Здравейте, всеки тук иска да остане анонимен или поне аз останах с такова впечатление. Да речем, че потребителите в този форум са "просветлени" и до някаква степен не са роби на "матрицата". Но какво работят? С какво се занимават? Дали искат да споделят и ако не искат защо? И тази притча за Демон Кратий там се казва, че каквото и да работиш все си роб. Това означава ли, че създадеш твоя фирма пак си роб?

Дано не ви тормозя с излишна тема, ни най малко искам това.
Мир и здраве!

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Работа.
« Отговор #1 -: Декември 30, 2013, 22:57:47 pm »
Здравейте, всеки тук иска да остане анонимен или поне аз останах с такова впечатление. Да речем, че потребителите в този форум са "просветлени" и до някаква степен не са роби на "матрицата". Но какво работят? С какво се занимават? Дали искат да споделят и ако не искат защо? И тази притча за Демон Кратий там се казва, че каквото и да работиш все си роб. Това означава ли, че създадеш твоя фирма пак си роб?

Дано не ви тормозя с излишна тема, ни най малко искам това.
Мир и здраве!

Всички сме роби-на себе си.
Свободата е състояние на духа, Санчо.
Аз съм музикант-и какво от това , какво ползва теб, или мен споделеното инфо?
Който има сърце и ум, се просветлява. Не значи,че всеки четящ форума е такъв.
Това е интимен въпрос, вътре в теб, там започва всичко. Отвътре-навън.

Неактивен Excalibur

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
  • Който иска, успява!
    • Намери лекар бързо и лесно!
Re: Работа.
« Отговор #2 -: Декември 30, 2013, 23:13:13 pm »
На духа ти не му трябва ядене, ама на тялото ти му трябва. Следователно трябва да работиш нещо, следователно някой ще те командва, а ако ти командваш какво става, не можеш да имаш безграничен контрол? Било то ще си роб на съд, на закон. Пак се впускаме в теории, ама да приемем, че си прав.

Това за музиканта - не ми помага. Просто ми е интересно както казах, хората в този форум, които може би са се откъснали от "матрицата" - те как си изкарват хляба.

Окей, като музикант доволен ли си? Имаш ли работа постоянно?

p.s Сори, че засягам лични теми, не е нужно да отговаряш.

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Работа.
« Отговор #3 -: Декември 30, 2013, 23:18:35 pm »
На духа ти не му трябва ядене, ама на тялото ти му трябва. Следователно трябва да работиш нещо, следователно някой ще те командва, а ако ти командваш какво става, не можеш да имаш безграничен контрол? Било то ще си роб на съд, на закон. Пак се впускаме в теории, ама да приемем, че си прав.

Това за музиканта - не ми помага. Просто ми е интересно както казах, хората в този форум, които може би са се откъснали от "матрицата" - те как си изкарват хляба.

Окей, като музикант доволен ли си? Имаш ли работа постоянно?

p.s Сори, че засягам лични теми, не е нужно да отговаряш.
А ти какво работиш, защо те тормози Матрицата?
Доволна съм, това работя, не се идентифицирам с работата си. Имам божествено съзнание, висш аз/както и ти,впрочем/, вътрешен живот.- Тук, във форума намирам потвърждение на неща от живота, интуитивно усетени.„Ти защо се палиш?
Кое е лично-това дали си в личен комфорт, е това е лично, за мен.
ЕКСКАЛИБУР-вълшебният меч на крал Артур. Вълшебен,когато има кой да му ползва предназначението....на вълшебството. Никога не е за лично ползване...
« Последна редакция: Декември 30, 2013, 23:28:07 pm от ranilota »

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Работа.
« Отговор #4 -: Декември 31, 2013, 07:15:16 am »
На духа ти не му трябва ядене, ама на тялото ти му трябва. Следователно трябва да работиш нещо, следователно някой ще те командва, а ако ти командваш какво става, не можеш да имаш безграничен контрол? Било то ще си роб на съд, на закон. Пак се впускаме в теории, ама да приемем, че си прав.

Това за музиканта - не ми помага. Просто ми е интересно както казах, хората в този форум, които може би са се откъснали от "матрицата" - те как си изкарват хляба.

Окей, като музикант доволен ли си? Имаш ли работа постоянно?

p.s Сори, че засягам лични теми, не е нужно да отговаряш.

Създавайки своя собствена фирма, ставаш роб (освен на институциите, от които зависиш...) на "подчинените си". Каква ирония, нали :)

За хората (от форума) е сигурно едно: Излизат от дадена матрица и се вписват в друга. Не искай от тях да иневеряват на анонинмостта си, ще се оттегчиш до смърт...
По-добре се обърни към класическата литература :))

Граф Монте Кристо, например...
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Работа.
« Отговор #5 -: Декември 31, 2013, 10:16:03 am »
На духа ти не му трябва ядене, ама на тялото ти му трябва. Следователно трябва да работиш нещо, следователно някой ще те командва, а ако ти командваш какво става, не можеш да имаш безграничен контрол? Било то ще си роб на съд, на закон.
:good: Точно! Най - доброто, което можеш да направиш е да работиш нещо, което харесваш, нещо, за което имаш дарба, нещо, което ти е призвание и талант. НО! Дори и тогава си вътре в матрицата, скачен чрез паричния егрегор здраво с нея, и няма мърдане, колкото и "вътрешно" да си "свободен електрон"....
Докато си жив, си в матрицата и си свързан с нея, ако ще да си монах в Тибет....
Всеки, който ти пише тук има компютър, ползва електричество, интернет....За какво излизане от матрицата може да ми говори изобщо?! :D
След смъртта си попадаме отново в матрица, тази на астрала....Просто следващия свят със своите си закони и правила....
Може би някъде още по - нагоре, след астрала....може би има място, което да не е матрица...ноооо...аз не знам...
Голям смях ме напушва като някой ми каже: "Аз съм финална инкарнация и излизам от Матрицата"... :D Къде излизаш, бе, пиле шарено, каква финална инкарнация може да си, като си с двата крака в кълчищата... :D

Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Excalibur

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
  • Който иска, успява!
    • Намери лекар бързо и лесно!
Re: Работа.
« Отговор #6 -: Декември 31, 2013, 11:27:34 am »
@ranilota - права си.
@Fiery - чел съм за Граф Монте Кристо.
@m2f - искрено ме разсмя, за което ти благодаря (в позитивния смисъл) :D Но чакай малко, ако всичко е матрица и минаваме от една друга.. то какъв е смисъла да се опитваме да излезем от Матрицата. А за това откъсване имах в предвид - да спреш да пиеш Кола, McDonalds, да не си изцяло зависим от материалния свят (като някой хора, които ако не си купят addidas-ки и превъртат и е края на света..) - за това говоря. Просто да си малко по-далеч от материалното и малко по-близо до духовното.

Благодаря на всички за отговорите, изясниха ми се някой работи.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Работа.
« Отговор #7 -: Декември 31, 2013, 12:08:35 pm »
Не знам, човече...Истината е, че не знам какво може да има извън матриците. Бог? Висшият ми Аз? Най-вероятно е това.

Колкото до това за което ти говориш, то е реалистично и изпълнимо. Някои го наричат "разтъждествяване" /обратното на "отъждествяване"/. И според мен става чрез честен самоанализ на връзките ти с егрегорите и на личните ти мотиви и подбуди. Изисква енергообезпеченост. Аскетизъм. Себепрозрачност.
Да, пак не можеш да се откачиш от всички егрегори, но поне си подбираш егрегорите и дисциплинираш взаимоотношенията си с тях. Не си "парцал в ръцете им".
Най-сложната задача е да се научи човек да чува собствения си глас, да следва собствените си цели....
Уви.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Работа.
« Отговор #8 -: Декември 31, 2013, 12:25:05 pm »
@ranilota - права си.
@Fiery - чел съм за Граф Монте Кристо.
@m2f - искрено ме разсмя, за което ти благодаря (в позитивния смисъл) :D Но чакай малко, ако всичко е матрица и минаваме от една друга.. то какъв е смисъла да се опитваме да излезем от Матрицата. А за това откъсване имах в предвид - да спреш да пиеш Кола, McDonalds, да не си изцяло зависим от материалния свят (като някой хора, които ако не си купят addidas-ки и превъртат и е края на света..) - за това говоря. Просто да си малко по-далеч от материалното и малко по-близо до духовното.

Благодаря на всички за отговорите, изясниха ми се някой работи.
Ами-опитай да си далеч от тялото, конкретно. Правила съм гладувания, енергията е в пъти повече/доказах си, не само чела да съм, че някой ден човечеството и а з с него може да живее/се храни/ с енергия, напук на чипове, пари, его, власт...Знаеш, за хората,  живеещи само  с прана-3000 в света...Звучиш като млад човек, изследвай, търси. :) Успех! :)

За егрегорите-ами има и семеен егрегор, например, не можеш избяга. Но можеш да имаш независимост на мисленето. Ние сме общ организъм /както природата, устройството на тялото ти-каквото горе ,това и -долу/, отделната клетка е раковата. Какво те смущава?

Можеш да медитираш и да опиташ да видиш какво има извън Матриците...
« Последна редакция: Декември 31, 2013, 12:29:58 pm от ranilota »

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Работа.
« Отговор #9 -: Декември 31, 2013, 13:18:22 pm »
@Fiery - чел съм за Граф Монте Кристо.

Класическите герои не свършват с Граф Монте Кристо, но напъните за извън - матрично съществуване, на всички анонимници от форума, завършват траги- комично.

Е, чак пък прана сега...Една съфорумка се хранеше от слънчеви изображения (картинки, вероятно от детски книжки). Що не опитате?

- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Excalibur

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
  • Който иска, успява!
    • Намери лекар бързо и лесно!
Re: Работа.
« Отговор #10 -: Декември 31, 2013, 15:50:59 pm »
Хаха, това е странно. Като чета нещата тук и отида навън нещата са направо контрастни. Това за храненето с разни енергии - може, не съм пробвал, но силно вярвам, че е възможно. А случката с тези изображения си е направо комична ама @Fiery, човек знае ли? ;) Каквото кажеш на мозъка, той изпълнява. Може да се адаптира към всичко, що да не и към това да черпи енергия от нещо, което на нас може да ни се струва нереално. :)
Поздрави и приятно прекарване на празника!

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Работа.
« Отговор #11 -: Декември 31, 2013, 18:11:14 pm »
Заповядай и докажи, че може!
Новогодишната вечер е добър повод, да подмениш празничната трапеза с изобилие от картинки. 
Аз смятaм да си направя вкусна, традиционна баница с късмети...
:drinks:
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Excalibur

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
  • Който иска, успява!
    • Намери лекар бързо и лесно!
Re: Работа.
« Отговор #12 -: Декември 31, 2013, 21:57:27 pm »
Абе не говоря чак до толкова. Не се подигравай :D Макар че, и хумористичната страна на нещата не е лоша.

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Работа.
« Отговор #13 -: Декември 31, 2013, 22:04:16 pm »
Абе не говоря чак до толкова. Не се подигравай :D Макар че, и хумористичната страна на нещата не е лоша.

Не е лоша ли? Че тя е единствената, която заслужава внимание!
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен zlobjul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Работа.
« Отговор #14 -: Януари 02, 2014, 10:21:36 am »
Аз работя в една от най-големите корпорации - HP - пълно поробване. Трябва да храня семейство. В никакъв случай не бих казал, че това е моята работа мечта, въпреки, че съм много добър в нея. Искам да живея по друг начин. Да дишам чист въздух. Да няма стрес. Да няма завист,злоба и агресия. Но това не зависи от мен, хората просто трябва да минат своя път и да узреят. Хората означава Човека - един човек. Ако не дишаме, мислим и живеем като един и един за друг няма да постигнем нищо. Човека е социално същество и дори аз сега да вдигна семейството и да ги закарам на някакво утопично място - нищо няма да променя. За да съм добре аз трябва и ти да си добре и той да е добре, всички да са добре. Вие можете ли да си извадите белия дроб от тялото и той да живее без сърцето ? Ние сме един организъм и едно тяло.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27